Ogłoszenie 

Uwaga! To forum jest w trybie offline.
Wszelką pomoc uzyskasz pod adresem
forum.ultimateam.pl


Administracja Forum


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Nhadala
Czw 19 Lip, 2012 10:08
Gothic
Autor Wiadomość
GameBoy 




Preferowany:
RPG Maker XP

Dołączył: 28 Maj 2010
Posty: 0
Wysłany: Sob 19 Cze, 2010 13:17
Najlepsza gra RPG jaka może być. Za wynik walki nie odpowiadają tylko statystyki, ale też umiejętności gracza, gdzie można słabą postacią rozwalać silniejszych przeciwników (w jedynce trochę jest to ograniczone).
Do tego dochodzi niesamowity klimat budowany przez wszystko, muzykę, grafikę, dialogi, system walki, poziomy itp.
Jedynka, i dwójka z dodatkiem są genialne, trójka już trochę słabiej, głównie przez to, że można wybić wszystkich orków i ludzi nie ponosząc za to najmniejszych konsekwencji.

Osobiście przeszedłem pierwsze dwie części łącznie z kilkadziesiąt razy. Trójkę tylko raz, bo jak ją miałem to mój stary komputer się nią krztusił.
 
 
Izaya 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 127
Skąd: z Netaa !
Wysłany: Czw 24 Cze, 2010 17:34
Co nie co o nim słyszałem...
nie miałem okazji zagrać dłużej w trójkę niż 2 godz. bo Kumpel sobie przypomniał że jego Gothic III jest zgrany z oryginalnej płyty :-|
Gra wygląda Ciekawie i także taka jest...
efekty dźwiękowe jak i Graficzne zrobione na 6 - tkę ...
Ogólnie jak bym musiał Ocenić to byłoby to 6+/6 ;-)
Autorzy na prawdę się postarali.
Pzdr.
________________________
Padł mi laptop ... wszystko, RPG Maker i projekty, wszystko się skończyło. Nie bawię się już w RPGM'a, Zmieniam wizerunek.

Nowa strona, szukam tłumaczy, edytorów, korektorów i HTMLowców ! :D

P.S.: Aga Organization rlz ! =>
 
 
 
Agumon 




Preferowany:
RPG Maker VX

Ranga RM:
1 gra

Pomógł: 53 razy
Dołączył: 30 Gru 2009
Posty: 515
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: Wto 13 Lip, 2010 15:14
To jest bardzo fajna gierka. Zachęcam także do grania.
________________________
Pomogłem? Daj ""
Piszę poprawnie po polsku

 
 
Azsak von Triger 




Preferowany:
RPG Maker VX

Ranga RM:
1 gra

Dołączył: 29 Paź 2009
Posty: 48
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sro 10 Lis, 2010 13:16
Według mnie Gothic to najlepsza gra w jaką grałem.Nawet teraz mógłbym przejść wszystkie części od początku(no oprócz 3 bo nudzi mi się zawsze po max. 3h grania :-D ).
Chciałbym się wypowiedzieć co do najnowszej części z całego serca polecam.
Plusy:
-Dialogi w 4 są podobne do poprzednich części co mi się bardzo podoba.
-Pełno pięknych lokacji
-Tym razem kobiety mają coś więcej do powiedzenia
-Dobrze dopasowana muzyka
-System otwierania skrzynek
-Postacie z poprzednich części
Minusy:
-W grze trzeba dużo więcej się nawalać niż rozmawiać
-Wystarczy mieć jeden wytrych na całą grę
-Nie można pływać
-Ograniczenie poruszania się ale ma też to swój plus bo gracz nie wejdzie od razu do miejsca gdzie są silne stwory

Więcej plusów ani minusów nie mogę sobie przypomnieć ale zagrajcie a nie pożałujecie :-) .
 
 
 
DJPIRO 



Preferowany:
RPG Maker VX

Dołączył: 09 Lis 2010
Posty: 2
Wysłany: Sro 10 Lis, 2010 17:08
szybko i na powaznie
gothic 1:jak tamte czasy to niezła
gothic 2 :to już lepsze ,seria gothic rośnie w siłe
gothic 2 nk:taaaakie sobie
gothic 3:dowód na to że ideał da sie ulepszyć
gothic 3 zmierch bo(ó)gów:Jak dodatek może miec więcej bógów niż oryginał
arcania:nic nie napisze , bo tekst musiałbybyć tak samo epicki jak sama arcania
 
 
Blazkowicz 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 12 Wrz 2010
Posty: 15
Skąd: El dżi x)
Wysłany: Czw 11 Lis, 2010 12:48
Jak dla mnie najlepsza część to arcania (jest trochę ograniczeń ale mimo tego gra jest przyjemna,również dla oka ;-) ).Oprócz Arcanii fajna jest też druga część + Noc Kruka.
Jak narazie to grałem we wszystkie części. Ogólnie saga jest suuuuuper :mrgreen:
________________________





 
 
 
Pagding 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Paź 2010
Posty: 28
Wysłany: Sob 13 Lis, 2010 16:20
Uwielbiam Gothica.
Nigdy nie zapomnę jak się przeżywało bieganie po lesie i strach, że mnie coś napadnie w pierwszej części. Właśnie ona jest przykładem tego, że gra nie musi mieć ładnej grafiki, przyjaznego świata, a i tak ma za******y klimat.

Druga część, trochę gorzej. Fajnie się zaczęło, później zaczęło mi się trochę nudzić (może przez ten ogromny świat, lubię niewygody jak w Gothicu I).

W 3 część nie grałem, nie wypowiem się.

Arcania. Grałem w demo, całkiem, całkiem. Spodobał mi się klimat gry (przypominający Gothica II z lepszą grafiką), nie spodobał zamknięty świat i liniowość (przynajmniej przez pierwszą godzinę gry- tyle miało demo), jedziesz główną misją i zero pobocznych questów, gdzie w I i II części Gothica było już ich od groma i trochę, a do większości lokacji nie możesz wejść. W sumie pierwsza godzina gry to 5/10.
 
 
noruj 




Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
4 gry

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 121
Wysłany: Sob 13 Lis, 2010 17:34
Co do G4. Amerykańskie dzieci wymusiły na studiu robienia gier, które ZROZUMIEJĄ, bo poprzednie Gothicy były dla nich za trudne. Więc mamy banalny system walki(stopień trudności różni się tylko statami potforuf) liniowe chodzenie po mapie co jest dla mnie największy failem. Mamy taką jakby ścieżkę i odblokowujemy nowe lokacje. Nie ma swobodnego chodzenia po wyspie jak to było w G1,G2,G3. Tzn jest, ale możemy chodzić tylko po odblokowanym terenie. Dalej, reakcja z otoczeniem jest domyślnie wyłączona. Ha. Głupie amerykańskie kidsy nie wiedziałby o co chodzi. Mam tu na myśli znane z np. g1 czy g2 różne animacje jak przybijanie młotkiem, mieszanie w kotle itd. Nie da się zabijać NPC... Lepiej nie grać na amerykańskich kolorach bo wypalają oczy. Co dalej, mini mapy(kolejne ułatwienia) wykrzykniki nad ważnymi postaci. Jak można tak UPRASZCZAĆ grę!? Kiedy widzę G4 przywołuje mi na myśl jakieś mmo.



A co do poprzednich części, wolę 2 za urok, genialne i żywe miasto i muzykę.
 
 
Squall 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 107
Skąd: Ogród Balamb :P
Wysłany: Pon 22 Lis, 2010 14:26
G4 - z filmików już mnie złość bierze :-x A niedługo będę miał okazję zagrać mam nadzieje że nie rozwalę kompa...Po pierwsze - Mini mapa w gothicu? CO?! CO TO MA BYĆ? Po drugie wykrzykniki nad postaciami z questami...nieee :-| A widzieliście jak główny bohater zbiera przedmioty? Oni chyba sobie żarty robią z poważnych graczy :P

Więcej napiszę jak zagram...w sumie G3 też nie miał dobrych komentarzy ale miałem wreszcie okazję zagrać i nawet mi się spodobał...po za kilkoma denerwującymi rzeczami ale to nie istotne.

Już to pisałem Gothic 1 - rządzi pod względem fabuły i niespodziewanych zwrotów akcji
Gothic 2 Noc kruka też jest spoko Fabuła klimat itp

Jak tak podsumować z każdą częścią Gothic umiera...
________________________

 
 
Willam_Brown 



Preferowany:
RPG Maker VX

Dołączył: 04 Gru 2010
Posty: 1
Wysłany: Nie 05 Gru, 2010 08:14
:D mam wszystkie czesci oprócz najnowszej 4 mam 1,2,3 i 2 nk Gra superrrr powalam jak idzie (na kodach) ;D supeeerr GRA
 
 
SaE 





Ranga RM:
2 gry

Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 14 Paź 2007
Posty: 189
Wysłany: Wto 07 Gru, 2010 21:21
Wpadła mi w ręce 3 część. Przymierzam się ale coś mi nie pasuje w sterowaniu. Na pewno gra doczeka się swojej kolejki, teraz na pierwszym miejscu Disgaea ^^
________________________
Nie ma śniegu, a na ulicach pełno bałwanów ^^


 
 
 
godlo 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 30
Wysłany: Wto 07 Gru, 2010 22:08
Najdłużej to spędziłem przy Gothic 2 i moim zdaniem jest to najlepsza część od pozostałych. Gothic 1 to jeszcze można zagrać aloe reszta to syf... ;D
________________________
Robię nowy project
 
 
Willam_Brown 



Preferowany:
RPG Maker VX

Dołączył: 04 Gru 2010
Posty: 1
Wysłany: Sob 11 Gru, 2010 07:47
Ja najbardziej lubie 2 nk modować :D KUPUJE SAGEEE JUŻ ZAMÓWIONA
 
 
Killerczyc 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 20 Lip 2010
Posty: 199
Skąd: (Brak info.)
Wysłany: Sob 11 Gru, 2010 23:43
Tak, gra fajna pamiętam jak z wujkiem - rówieśnikiem - kaczałem sobie w Gothic'a I
No zabawa polegała na wcielaniu się w NPC'tów i ich rozbieranie :P
Lub robić sobie miejscówki w komnatach magów :D Już mnie nie rwie do grania ale w Gothica II na kodach czasami fajnie spędzić czas...
A co do Gothic III - całkowicie odbiegło od historii - No lubiłem Xardasa a on tu nagle jest przywódcą orków i chce zapanować światem...
Po za zupełnie odbiegającą od I i II fabułą grałem i grałem :ahoy:
________________________
Szukam kogoś do grania ze mną w Minecraft Multiplayer przez Hamachi - coś więcej w temacie
 
 
 
Poster27 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 22 razy
Dołączył: 27 Kwi 2010
Posty: 136
Skąd: że znowu
Wysłany: Pon 13 Gru, 2010 18:50
Hej, to ja ten wujek :-x , nie mogłeś napisać poster?No, ale muszę przyznać, fajnie się w gothic kaczało. Kodów do każdej części było od załamania, ale psuły ogólnie grę. Spędziłem przy niej miło czas. Muszę znów ściągnąć i przejść, bo mi się nudzi i nie mam co robić ;P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template Klam by Ayene