Ogłoszenie 

Uwaga! To forum jest w trybie offline.
Wszelką pomoc uzyskasz pod adresem
forum.ultimateam.pl


Administracja Forum


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Nhadala
Czw 19 Lip, 2012 10:07
Planescape Torment
Autor Wiadomość
Archanix 



Dołączył: 15 Kwi 2011
Posty: 0
Wysłany: Wto 10 Maj, 2011 20:17
Planescape Torment
Jest to piękna historia stworzona w 1999 roku przez "Black Isle Studios". Gra cRPG w której wcielamy się w Szarą Kreaturę szukającą dawno utraconego człowieczeństwa w świecie w którym nic nie jest takie jakim się wydaje.

To było w 2 słowach; w rzeczywistości to gra komputerowa która bardziej przypomina książkę o filozofii niż stereotypowe zabijanie wszystkiego co się rusza.
Gra wciąga na dziesiątki godzin a to za sprawą niebagatelnej fabuły której zdradzenie jakichkolwiek szczegółów to gigantyczny spoiler.

Moim zdaniem to jeden z najważniejszych tytułów jaki kiedykolwiek powstał.

Acha... zapomniałem się przedstawić; mój nick Archanix a reszta mej osoby to zmienne...
 
 
Prometherion 




Preferowany:
RPG Maker XP

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Gru 2010
Posty: 30
Wysłany: Sro 11 Maj, 2011 06:47
@Archanix
No bez przesady z tym podtytułem. Przecież Planescape Torment nie była grą undergroundową wydaną w Zimbabwe w ilości stu kopii. Ludzie na pewno słyszeli. :-)


Planescape Torment. Absolutnie obowiązkowa pozycja dla każdego fana cRPG. Najbardziej wciągające i przemyślane dialogi jakie kiedykolwiek pojawiły się w elektronicznej rozgrywce.

Niesamowite postacie jak gadająca czaszka Morte, oraz oczywiście Bezimienny, który musi odnaleźć swoją tożsamość w świecie Sigil, Miasta Drzwi.

Każdy kto trawi tylko bezmyślne hack'n'slash niech odpuści sobie ten tytuł. W tej grze naprawdę trzeba się zatrzymać, pomyśleć nad tym co przed chwilą się zobaczyło lub przeczytało.

Dla mnie jedna z Największych Gier W Historii.

Jedyna rzeczą, która może odstraszyć jest grafika. Mocno już posunięta w czasie.
________________________
Ostrzę tępy nóż...
 
 
Archanix 



Dołączył: 15 Kwi 2011
Posty: 0
Wysłany: Sro 11 Maj, 2011 14:55
Szczerze mówiąc od grafiki można jedynie zarzucić niską rozdzielczość, no ewentualnie efekty zaklęć które są bardziej uciążliwe podczas rozgrywki niż wciągające. Moim osobistym zdaniem grafika 2d jaką prezentował ten tytuł to bardzo piękne animacje które pozwalają odczuć prawdziwość tego świata...
 
 
Sabikku 




Nagrody:
UF i UFT2 Winner

Ranga RM:
4 gry

Pomógł: 73 razy
Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 428
Wysłany: Czw 12 Maj, 2011 22:29
Kiedyś z wielkim zapałem zabrałem się za ten tytuł, z racji 'to wielki ceerpeg i muszę nadrobić zaległości'. Dialogi były dość dobre, ale atmosfera strasznie przytłaczająca. Gra przypominała Baldur's Gate'a, ale z większą ilością walk (przeszedłem tylko Kostnicę, a już mnie denerwowały) i ponurym (mrocznym?), smutnym, beznadziejnym klimatem.
Po dotarciu do miasta zacząłem się gubić w ilości postaci dokoła, w połączeniu z irytująco niską rozdzielczością i wspomnianą nieprzyjemną atmosferą - dałem sobie spokój.

Ale to było lata temu. Jak teraz przypomnę sobie dialogi, styl grafiki i ten niecodzienny klimacik, bardzo chętnie zagrałbym ponownie. Niestety mam teraz ekran 16:10 i coś czuję, że 640x480 (dwa ogromne, czarne paski po lewej i prawej) skutecznie zniechęciłyby mnie do gry.
 
 
 
Archanix 



Dołączył: 15 Kwi 2011
Posty: 0
Wysłany: Sob 14 Maj, 2011 08:47
Ty walczyłeś w Kostnicy? W rzeczywistości największą bronią wojownika jest jego język nawet było to potwierdzone w grze...

Jeśli chodzi o początkową amnezję głównego bohatera to chyba jedyna gra która nie wykorzystuje tego faktu by zabrać postaci osobowość.
Poza tym walk jest dużo mniej w porównaniu z grami Bioware.

Istnieje na necie tak zwany widescreen mod dzięki któremu możemy zmienić rozdzielczość na dowolną... Dosłownie dowolną... nawet 400: 1300
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template Klam by Ayene