Ogłoszenie 

Uwaga! To forum jest w trybie offline.
Wszelką pomoc uzyskasz pod adresem
forum.ultimateam.pl


Administracja Forum


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Nhadala
Czw 19 Lip, 2012 10:08
Fallout 3
Autor Wiadomość
Gabe33 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 06 Sie 2010
Posty: 76
Skąd: z NukeTown
Wysłany: Sob 14 Maj, 2011 14:01
Fallout 3
Witam wszystkich po długier przerwie.Postanowiłem napisac o Fallout 3 uwarzam ze powinin sie znaleźc na Ultimie. W tym temacie chodzi głównie o to aby mówic na jakiej platformie graliście (xbox360,pc,ps3) jegie znaleźliscie błędy no i wasze statystyki lub karma(dobra/zła/neutralna)... Ja osobiście grałem na Xbox'sie 360 ukończyłem gre na 20 poziomie postacią poszedłem w broń lekką(100pkt) otwieranie zamków(100pkt) no i medycyne (ale nie pamiętam ile mam) Szedłem bardziej w bezmózgiego mięsniaka który problemy rozwiązuje przy pomocy broni karme miałem bardzo ale to bardzo złą :evil: ... Ale jak teraz będe grał to zrobie mądrą postac dobrą opierającą sie na charyźmie...

A teraz mały opis Fallout'a 3 dla nie wtajemniczonych:
Fallout 3 to kolejna odsłona kultowej serii z gatunku cRPG, zapoczątkowanej w 1997 roku. Opracowaniem niniejszej części cyklu zajęli się twórcy gry The Elder Scrolls IV: Oblivion, wykorzystując jej ulepszony silnik. Aczkolwiek przykładowo system animacji i efektów świetlnych zaprojektowano od podstaw.

Grać można z wykorzystaniem perspektywy FPP lub TPP, ale niezależnie od wybranej kamery wysoka jakość oprawy wizualnej cieszy oko. Developerzy przedstawili nam życie w postnuklearnej rzeczywistości już od chwili narodzin głównego bohatera. Na początku zostajemy zabrani od konającej przy porodzie matki i poddani przez ojca (głos podłożył Liam Neeson) testowi DNA. Wybieramy wtedy swoją płeć, pochodzenie etniczne, unikalne aspekty aparycji etc. Szczególny nacisk został położony na wygląd twarzy, a po zakończonym procesie ojciec zdejmuje maskę i ukazuje swoje oblicze, będące wyraźnie podobne do naszego.

Z kolei tryb kształtowania siedmiu głównych cech protagonisty zaprezentowano w formie lektury specjalnej książeczki dla dzieci, natomiast zapoznawanie się z systemem sterowania przypomina naukę chodzenia. W wieku dziesięciu lat otrzymujemy pistolet-zabawkę na kulki oraz naręczny komputerek Pip-Boy 3000, pozwalający chociażby na podgląd stanu zdrowia, umiejętności i zbioru posiadanych przedmiotów. Dzięki temu urządzeniu słuchamy również stacji radiowych po uprzednim dostrojeniu się do ich częstotliwości. Rozgłośnie serwują nie tylko oryginalną muzykę z lat czterdziestych i pięćdziesiątych XX wieku, ale także podają istotne informacje (np. odnośnie zadań do wykonania). Nasze przygotowania do wyjścia z Krypty 101 kończą się w wieku lat dziewiętnastu, kiedy ruszamy śladem zbiegłego ojca. Jest to rok 2277.

Statystyki głównego bohatera przedstawiono w formie typowego falloutowego systemu S.P.E.C.I.A.L. (siła, percepcja, wytrzymałość itd.). Dowolne trzy spośród czternastu cech można rozwijać nieco szybciej, niż pozostałe. Egzystencja poza Kryptą 101 jest właściwie walką o przetrwanie. Nie można obejść się bez wody (nierzadko radioaktywnej i tym samym koniecznej do neutralizowania medykamentami), pożywienia oraz rzecz jasna broni (np. rozmaite narzędzia do atakowania na dystans, piła spalinowa, a nawet młot). Używamy jej w ramach systemu walki o nazwie V.A.T.S. (Vault-Tec Assisted Targeting System), umożliwiającego w oparciu o punkty akcji m.in. zatrzymanie upływu czasu i namierzanie konkretnych części ciała przeciwnika. Eksplorując wirtualny świat poruszamy się po obszarze nieznacznie mniejszym od tego, który widzieliśmy w Oblivionie. Jest to rejon niegdysiejszej stolicy Stanów Zjednoczonych, więc napotykamy jej charakterystyczne ruiny (chociażby pozostałości Mauzoleum Jeffersona).

Brutalność w Fallout 3 została silnie wyeksponowana. Przykładowo trafiony w głowę wróg żegna się z życiem w asyście rozbryzgującej się na wszystkie strony zawartości czaszki. Sceny tego typu prezentowane są w zwolnionym tempie. Konfrontacje z oponentami nie należą jednak do najłatwiejszych z uwagi na dopracowaną Sztuczną Inteligencję. Wrogowie kryją się za przeszkodami terenowymi, zbierają się w obliczu zagrożenia w trudne do pokonania grupy etc. Warto zauważyć, że trudność walk nie dostosowuje się, tak jak w Oblivionie, do bieżącego stopnia umiejętności protagonisty, więc odwiedzenie niektórych miejsc jest możliwe dopiero po osiągnięciu odpowiedniego progu doświadczenia (ostateczny to dwudziesty).

Developerzy z Bethesda Softworks zaserwowali nam sporą ilość dostępnych zakończeń fabuły. Związane są one naturalnie z podejmowanymi podczas rozgrywki działaniami. W akcji ponownie oglądamy falloutowy system karmy, ewidencjonujący nasze uczynki i wpływający na relacje pomiędzy bohaterem a światem. Ponadto do pomocy możemy zatrudnić najemników, aczkolwiek Fallout 3 jest przede wszystkim grą, skoncentrowaną na jednej postaci.


Sorry za błędy ale profesorem nie jestem :mrgreen: .
________________________

 
 
Sabikku 




Nagrody:
UF i UFT2 Winner

Ranga RM:
4 gry

Pomógł: 73 razy
Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 428
Wysłany: Sob 14 Maj, 2011 20:44
W porównaniu do poprzednich części, FO3 jest jednym wielkim nieporozumieniem :). Można pominąć kulejący, niedopracowany silnik, ale warstwa fabularna to najgorsze, co mogli zrobić tej serii. Nie ma już tej przytłaczającej atmosfery, nie ma dopracowanych wątków i ciekawych postaci, charakterystyka np. npców z drużyny to porażka.

Jeśli chcesz czegoś naprawdę dopracowanego, z miażdżącym mózgownicę klimatem i typowo falołtowym humorem - ogarnij Fallout: New Vegas. Tworzył go inny zespół, powiązany nieco z twórcami folałtów 1 i 2. Całkowicie inny poziom.
 
 
 
Gabe33 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 06 Sie 2010
Posty: 76
Skąd: z NukeTown
Wysłany: Wto 17 Maj, 2011 11:30
Tak wiem o Fallout: New Vegas nie muszisz mi mówic ze pracowało przy nim inne studio bo z faktami z fallout'a jestem na bierząco. Ale FO:New Vegas ma podobny silnik do FO 3 po tym jak zobaczyłem postac taką samą jak Moira Brown :shock: i taki WTF?!.

Osobiscie Fallout New Vegas ocenie za jakies 3-4 tygodnie bo musze zakupic(kupic)
Narazie oglądałem tylko Let's Play'e.
________________________

 
 
Sabikku 




Nagrody:
UF i UFT2 Winner

Ranga RM:
4 gry

Pomógł: 73 razy
Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 428
Wysłany: Wto 17 Maj, 2011 13:57
Tak, silnik jest praktycznie ten sam, ale wykorzystano go o niebo lepiej. Nie ma już cukierkowego świata i mega naiwnej fabuły i postaci. Całe New Vegas trzyma równy, naprawdę wysoki poziom. Trzyma atmosferę czegoś na styl poprzednich części... No, ale nie każdemu się spodoba. Jeśli zaczynałeś grać od FO3, może ci być ciężko odzwyczaić się od fabularnych uproszczeń i niewymagającego gameplayu.
Zresztą, Berlin ładnie to wszystko opisał: http://www.cdaction.pl/ar...-vegas-pc-.html .

Jeśli grałeś w FO1/2, będziesz miło zaskoczony, bo grę naszprycowali dziesiątkami ciekawych nawiązań do poprzednich części :aww: .
 
 
 
Gabe33 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 06 Sie 2010
Posty: 76
Skąd: z NukeTown
Wysłany: Czw 19 Maj, 2011 19:32
Cytat:
Jeśli grałeś w FO1/2, będziesz miło zaskoczony, bo grę naszprycowali dziesiątkami ciekawych nawiązań do poprzednich części .


Oczywiscie że grałem nawet przeszedłem.
Zapomniałes o FO: Tactics :-P
Cytat:
Jeśli zaczynałeś grać od FO3, może ci być ciężko odzwyczaić się od fabularnych uproszczeń i niewymagającego gameplayu.


Juz przeszedłep :-P Co do tego to masz racje wystarczy retoryka na 70-80 i juz wszystko na 100% ze przekonasz daną osobe do wyjawienia lub powiedzenia sekretu/rąbka/albo całosci fabuły.
Ale V.A.T.S jest nie pokonany :mrgreen:
________________________

 
 
chrumcio 



Dołączył: 11 Kwi 2011
Posty: 0
Wysłany: Sro 22 Cze, 2011 22:24
Nie powiem gjera zrobiła na mnie spore wrażenie pozytywne :D,może to już nie jest stary dobry Fallout jakiego znamy ... ale dobrze się przy nim bawiłem :D

A co do statystyk to już nie pamiętam :P,ale karma była najgorsza :D ... błędy hmm ... musiał bym wygrzebać screen'y z giery które porobiłem :)
 
 
Tjef 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Wrz 2010
Posty: 163
Skąd: Wolsztyn
Wysłany: Wto 01 Lis, 2011 11:01
A ja właśnie mam odmienne zdanie ;P Mi najbardziej z tych trzech części przypadł FO:New Vegas..
Ale w niektórych momentach były bugi :P
@UP
Ahhh ta karma :P Prawie obojetnie co się zrobiło zyskiwałeś lub ją traciłeś XD
________________________
SAGA TS ( ThiefStory )
Rozdział I: Same Game http://www.ultimateam.pl/viewtopic.php?t=4978
Rozdział II: Terror http://www.ultimateam.pl/...p?p=64366#64366
Pozostałe rozdziały mogą nawet nie wyjść :P
Lista elity: http://i.imgur.com/Li9fU.jpg
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template Klam by Ayene