Ogłoszenie 

Uwaga! To forum jest w trybie offline.
Wszelką pomoc uzyskasz pod adresem
forum.ultimateam.pl


Administracja Forum


Poprzedni temat «» Następny temat
Lost Life (ang. Zaguione Życia)
Autor Wiadomość
leon2585 




Preferowany:
RPG Maker VX

Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 8
  Wysłany: Pon 18 Lip, 2011 14:12
Lost Life (ang. Zaguione Życia)
Fabuła:
Budzisz się jako młody mężczyzna, który nie wie gdzie się znajduje i nie wie gdzie jest jego dom. Ojciec mówi mu, że podczas sztormu gdy byli na rybach doznali oboje obrażeń głowy (w tym też bohater oka) i wylądowali oboje na wyspie. Byłeś nie przytomny przez niespełna rok. Twój ojciec zdążył w tym czasie wybudować dom na wyspie. Saruszek ma słabe serce i wysyła cię na zachód ponieważ się niepokoi. Odnajdujesz mędrca który uznaje cię za bohatera który uratuje miasto Glomp. Czy uda ci się uratować miasto przed ciemnymi siłami? Czy zostaniesz uznany za bohatera Glomp? Tego dowiesz się grając w Lost Life (ale nie dowiesz się tego póki jeszcze jest demo :lol2:



Spoiler:

http://www.mediafire.com/?0pym169cxigay8q http://www.megaupload.com/?d=2KPI29W8

________________________

http://www.ultimateam.pl/viewtopic.php?t=7332
Spoiler:


Witaj Gość.
Jestem Hubert. Mam 12 lat (2000) i projektuje gry w RPGM :)

Moj I Projekt: Lost Life (Postep na 10.07.2012)

Demo: Skonczone.

Pełniak 12%

Fabuła: 25%

Jestem początkujący, ale postaram się, by gra wypadła jak najlepiej ;)

 
 
 
Feniks 




Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
2 gry

Pomógł: 62 razy
Dołączył: 04 Wrz 2010
Posty: 511
Wysłany: Pon 18 Lip, 2011 14:20
Szkoda że stereotypy są w grze :P
Krótko... Mhm... Jak na 1 projekt... Może być ^^
Potem zagram w demo i ci komenta walne. Tymczasem robię projekt na konkurs, baj ^^
________________________

 
 
leon2585 




Preferowany:
RPG Maker VX

Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 8
Wysłany: Pon 18 Lip, 2011 14:53
A no tak. Zapomniałbym dodać. W demo fabuła nie jest dokładnie złożona jak nastanie to w pełniaku :/
________________________

http://www.ultimateam.pl/viewtopic.php?t=7332
Spoiler:


Witaj Gość.
Jestem Hubert. Mam 12 lat (2000) i projektuje gry w RPGM :)

Moj I Projekt: Lost Life (Postep na 10.07.2012)

Demo: Skonczone.

Pełniak 12%

Fabuła: 25%

Jestem początkujący, ale postaram się, by gra wypadła jak najlepiej ;)

 
 
 
Angius 

Nie wkurzać



Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 104 razy
Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 1276
Skąd: wROCK
Wysłany: Pon 18 Lip, 2011 15:15
PIERWSZY PROJEKT???
Nie no, przecież tyle razy mówiłem:
Cytat:
Zrób pierwszy projekt, obejrzyj projekty innych i go wywal. Zrób drugi projekt, stwierdź, że coś jest nie tak i go wywal. Zrób trzeci, czwarty, piąty, szósty, n-ty projekt i go WYWAL! Zrób kolejny który będzie dobry, wrzuć go na forum, stwierdź, że jednak tak dobry nie jest, zarzuć prace i zrób następny!

Pierwszy projekt jest po to, by zapoznać się z makerem, a nie wrzucać grę na Ultimę! Zresztą, grę to trochę zbyt duże słowo. Przecież na pierwszym screenie nie ma sufitów!
Co to ma, przepraszam bardzo, być?

Ten screen nie jest idealny, ale przynajmniej ma sufity:

Fabuła też się kupy nie trzyma... Rozbili się, dzieciak zapadł w śpiączkę, ojciec chory na serce zbudował im dom, syn się obudził, ojciec stwierdził, że coś go niepokoi na zachodzie i wysłał swojego syna ledwie co wybudzonego ze śpiączki... Znalazł go jakiś szaman i wziął za bohatera... Suuuuupeeeer...
Nie ma skryptów, RTP jest podstawowe, nawet windowskina nie zmieniłeś!
Pominę już kwestię kafelek ułożonych na gołej ziemi, czy murowanego domu zbudowanego na wyspie, gdzie nawet drzew niewiele jest... No, ojciec mimo chorego serca musiał się narobić wyłupując kamienie gołymi rękoma i krusząc wapienie na zaprawę, brawa dla niego!
Nie obraź się, ale dla mnie ta gra to porażka. Co prawda niesłynnego Strarznika nie dogoni, ale jednak... Popracuj nad całokształtem i nie wrzucaj pierwszych projektów, serio. Można sobie tylko reputację zszargać już na starcie...

Ach, no tak, w demko nie zagram, bo mi się Avast buntuje, że wirus jest i nie pozwala nawet pobrać.
________________________
"Na trolla pewne są tylko dwie pewne metody, jedna samopowtarzalna i druga, wymagająca przeładowania ręcznego."


 
 
leon2585 




Preferowany:
RPG Maker VX

Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 8
Wysłany: Pon 18 Lip, 2011 15:41
Angius napisał/a:
PIERWSZY PROJEKT???
Nie no, przecież tyle razy mówiłem:
Cytat:
Zrób pierwszy projekt, obejrzyj projekty innych i go wywal. Zrób drugi projekt, stwierdź, że coś jest nie tak i go wywal. Zrób trzeci, czwarty, piąty, szósty, n-ty projekt i go WYWAL! Zrób kolejny który będzie dobry, wrzuć go na forum, stwierdź, że jednak tak dobry nie jest, zarzuć prace i zrób następny!

Pierwszy projekt jest po to, by zapoznać się z makerem, a nie wrzucać grę na Ultimę! Zresztą, grę to trochę zbyt duże słowo. Przecież na pierwszym screenie nie ma sufitów!
Co to ma, przepraszam bardzo, być?
Obrazek
Ten screen nie jest idealny, ale przynajmniej ma sufity:
Obrazek
Fabuła też się kupy nie trzyma... Rozbili się, dzieciak zapadł w śpiączkę, ojciec chory na serce zbudował im dom, syn się obudził, ojciec stwierdził, że coś go niepokoi na zachodzie i wysłał swojego syna ledwie co wybudzonego ze śpiączki... Znalazł go jakiś szaman i wziął za bohatera... Suuuuupeeeer...
Nie ma skryptów, RTP jest podstawowe, nawet windowskina nie zmieniłeś!
Pominę już kwestię kafelek ułożonych na gołej ziemi, czy murowanego domu zbudowanego na wyspie, gdzie nawet drzew niewiele jest... No, ojciec mimo chorego serca musiał się narobić wyłupując kamienie gołymi rękoma i krusząc wapienie na zaprawę, brawa dla niego!
Nie obraź się, ale dla mnie ta gra to porażka. Co prawda niesłynnego Strarznika nie dogoni, ale jednak... Popracuj nad całokształtem i nie wrzucaj pierwszych projektów, serio. Można sobie tylko reputację zszargać już na starcie...

Ach, no tak, w demko nie zagram, bo mi się Avast buntuje, że wirus jest i nie pozwala nawet pobrać.
No tak. Co do pierwszego odnośnika to nie zupełnie PIERWSZY projekt. Chodziło mi o to że TEN projekt będzie poważniejszym czyli takim za który wezme się na poważnie. Po 2 Fakt, masz racje, przyznam że mapperem nie jestem najlepszym. Nie umiem robić tego i owego wezmę to pod uwagę. A co do fabuły, to prawda że nie jest złożona ponieważ za nim napisałeś ogłosiłem że w pełniaku wezme się mocniej za fabułę. Jeśli o nią chodzi to przed chwilą jeszcze raz ją przemyślałem. Myślisz że dobrze by było zrobić questa aby przespał troche dni i gdy będzie gotowy wysłać go na zachód?
________________________

http://www.ultimateam.pl/viewtopic.php?t=7332
Spoiler:


Witaj Gość.
Jestem Hubert. Mam 12 lat (2000) i projektuje gry w RPGM :)

Moj I Projekt: Lost Life (Postep na 10.07.2012)

Demo: Skonczone.

Pełniak 12%

Fabuła: 25%

Jestem początkujący, ale postaram się, by gra wypadła jak najlepiej ;)

 
 
 
Angius 

Nie wkurzać



Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 104 razy
Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 1276
Skąd: wROCK
Wysłany: Pon 18 Lip, 2011 15:45
Nie cytuj całego posta, przecież moja wypowiedź jest kawałek wyżej... Pkt.35 regulaminu
Cytat:
35. Nie powinno się cytować długiej na dwie strony wypowiedzi tylko po to, by dopisać "Zgadzam się!". Należy cytować jedynie krótkie fragmenty, mające przypomnieć, o co chodziło w cytowanej wypowiedzi.

Co do fabuły... IMO jest to nieco naciągane, ta cała śpiączka, etc. Nie lepiej byłoby zrobić, że się rozbili, ojciec skręcił kostkę, a syn wyruszył w poszukiwaniu jedzenia i wody?
________________________
"Na trolla pewne są tylko dwie pewne metody, jedna samopowtarzalna i druga, wymagająca przeładowania ręcznego."


 
 
leon2585 




Preferowany:
RPG Maker VX

Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 8
Wysłany: Pon 18 Lip, 2011 16:13
Angius napisał/a:
IMO jest to nieco naciągane, ta cała śpiączka, etc. Nie lepiej byłoby zrobić, że się rozbili, ojciec skręcił kostkę, a syn wyruszył w poszukiwaniu jedzenia i wody?


Hmmm... Dobry pomysł...mam już nowszy pomysł. Dowiesz się w update
________________________

http://www.ultimateam.pl/viewtopic.php?t=7332
Spoiler:


Witaj Gość.
Jestem Hubert. Mam 12 lat (2000) i projektuje gry w RPGM :)

Moj I Projekt: Lost Life (Postep na 10.07.2012)

Demo: Skonczone.

Pełniak 12%

Fabuła: 25%

Jestem początkujący, ale postaram się, by gra wypadła jak najlepiej ;)

 
 
 
Gepardis 




Preferowany:
RPG Maker VX

Dołączył: 16 Cze 2010
Posty: 24
Wysłany: Pon 18 Lip, 2011 18:58
Nie czepiam się wieku zwykle, ale...

Uwierz, w wieku 11 lat baardzo trudno jest zrobić grę w Makerze. Wiem z doświadczenia (w Twoim wieku, 4 lata temu robiłem pierwszy projekt- nie pokazywałem go nigdzie). Ale i tak to jest lepsze od moich początków w Makerze gdy byłem w Twoim wieku, więc trzymam kciuki.
 
 
leon2585 




Preferowany:
RPG Maker VX

Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 8
Wysłany: Pon 18 Lip, 2011 23:25
Gepardis napisał/a:
Nie czepiam się wieku zwykle, ale...

Uwierz, w wieku 11 lat baaardzo trudno jest zrobić grę w Makerze.


Dzięki, nawet nie wiedziałem, że niektórzy będą we mnie wierzyć :) Wg mnie to bardzo miłe i ciepłe chociaż i tak nie myślałem, że zostanę zdyskryminowany, ponieważ uważam tą stronę za bardzo ogarnięte forum. No cóż nad poprawką siedziałem od popołudnia do teraz. chodź i tak nie mogę zmienić Title screena :/ przewiduje końcówkę demo na dzień jutrzejszy (myślę że title screen pojawi się dopiero w wersji final :/ ) No nic, pozostało mi włączyć szare komórki i brać się do roboty ponieważ musiałem pozmieniać trochę fabułę.

Pozdrawiam
________________________

http://www.ultimateam.pl/viewtopic.php?t=7332
Spoiler:


Witaj Gość.
Jestem Hubert. Mam 12 lat (2000) i projektuje gry w RPGM :)

Moj I Projekt: Lost Life (Postep na 10.07.2012)

Demo: Skonczone.

Pełniak 12%

Fabuła: 25%

Jestem początkujący, ale postaram się, by gra wypadła jak najlepiej ;)

 
 
 
Angius 

Nie wkurzać



Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 104 razy
Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 1276
Skąd: wROCK
Wysłany: Pon 18 Lip, 2011 23:30
Title zmienisz podmieniając plik Title.png w katalogu graphics/system swojego projektu.
________________________
"Na trolla pewne są tylko dwie pewne metody, jedna samopowtarzalna i druga, wymagająca przeładowania ręcznego."


 
 
leon2585 




Preferowany:
RPG Maker VX

Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 8
Wysłany: Wto 19 Lip, 2011 14:24
No wreszcie..
Poprawiona wersja Dema zrobiona!
Fabuła jest z goła inna i zadanie też, ale zostało że będziemy bohaterem...,
No to fabuła:

Żyłeś samotnie z ojcem.Wybrałeś się z nim na ryby gdy niespodziewanie zebrał się ogromny sztorm.
Wasza łódka roztrzaskała się o wyrastający kamień. Na szczęści oboje (Ty z rannym okiem, Ojciec z kostką)
Dopłynęliście do jakiejś wyspy. Przez dobre pół roku siedzieliście na wyspie budując chatę i pozyskując jedzenie. Pewnego normalnego dnia na wyspie zaczęło kończyć się jedzenie. Postanowiłeś pójść na zachód gdzie jeszcze nie byłeś (Jedzenie było z początku pozyskiwane z centrum wyspy.Odnajdujesz mędrca który ze snów jasnowidza wykrywa żę jesteś bohaterem który odnajdzie kamień zbawienia który uratuje Miasto glomp przed złem które jest pod kontrolą złego Kamokku

Link:
Spoiler:

http://www.megaupload.com/?d=NBUEG5HX

________________________

http://www.ultimateam.pl/viewtopic.php?t=7332
Spoiler:


Witaj Gość.
Jestem Hubert. Mam 12 lat (2000) i projektuje gry w RPGM :)

Moj I Projekt: Lost Life (Postep na 10.07.2012)

Demo: Skonczone.

Pełniak 12%

Fabuła: 25%

Jestem początkujący, ale postaram się, by gra wypadła jak najlepiej ;)

 
 
 
Angius 

Nie wkurzać



Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 104 razy
Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 1276
Skąd: wROCK
Wysłany: Wto 19 Lip, 2011 14:28
No, brawo! Taką fabułę to ja rozumiem ;-)
Zaraz ściągnę demko.
________________________
"Na trolla pewne są tylko dwie pewne metody, jedna samopowtarzalna i druga, wymagająca przeładowania ręcznego."


 
 
leon2585 




Preferowany:
RPG Maker VX

Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 8
Wysłany: Wto 19 Lip, 2011 14:31
Chciałem jeszcze napisać:

A teraz wprowadzone poprawki:

-Poprawione mapy: Sufity, Widok ściętych drzew użytych na dom
-Dodana ścieżka dźwiękowa
-Poprawiona fabuła
-Usunięte spanie i picie (tylko na wyspie, w pełnej już będzie można)

To wszystko. Stay tune for Full version :D
________________________

http://www.ultimateam.pl/viewtopic.php?t=7332
Spoiler:


Witaj Gość.
Jestem Hubert. Mam 12 lat (2000) i projektuje gry w RPGM :)

Moj I Projekt: Lost Life (Postep na 10.07.2012)

Demo: Skonczone.

Pełniak 12%

Fabuła: 25%

Jestem początkujący, ale postaram się, by gra wypadła jak najlepiej ;)

 
 
 
Angius 

Nie wkurzać



Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 104 razy
Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 1276
Skąd: wROCK
Wysłany: Wto 19 Lip, 2011 14:32
Niestety, znowu mi się avast buntuje o wirusa i przerywa pobieranie :-/
Przeskanuj folder z grą jakimś antyvirem, albo to wina PL makera... Masz z Twierdzy?
________________________
"Na trolla pewne są tylko dwie pewne metody, jedna samopowtarzalna i druga, wymagająca przeładowania ręcznego."


 
 
leon2585 




Preferowany:
RPG Maker VX

Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 8
Wysłany: Wto 19 Lip, 2011 14:44
Angius napisał/a:
Niestety, znowu mi się avast buntuje o wirusa i przerywa pobieranie :-/
Przeskanuj folder z grą jakimś antyvirem, albo to wina PL makera... Masz z Twierdzy?


taaa czyli pewnie źle :/
________________________

http://www.ultimateam.pl/viewtopic.php?t=7332
Spoiler:


Witaj Gość.
Jestem Hubert. Mam 12 lat (2000) i projektuje gry w RPGM :)

Moj I Projekt: Lost Life (Postep na 10.07.2012)

Demo: Skonczone.

Pełniak 12%

Fabuła: 25%

Jestem początkujący, ale postaram się, by gra wypadła jak najlepiej ;)

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template Klam by Ayene