Ogłoszenie 

Uwaga! To forum jest w trybie offline.
Wszelką pomoc uzyskasz pod adresem
forum.ultimateam.pl


Administracja Forum


Poprzedni temat «» Następny temat
Przygody Bobka Fetorka
Autor Wiadomość
Tenac666 




Ranga RM:
1 gra

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lip 2011
Posty: 49
  Wysłany: Pon 25 Lip, 2011 18:52
Przygody Bobka Fetorka

Przygody Bobka Fetorka


Fabuła:
Maly Bobbek już jako miałe dziecko był odrzucony przez innych. Rówieśnicy śmiali się z niego i nie bawili się z nim ponieważ strasznie śmierdział. I dlatego nadano mu przydomek Fettorek. Bohater podrósł, lecz zapaszek również stawał się coraz bardziej dokuczliwy. Zdesperowany Bobbek za ostatnie pieniądze kupił plastikowy miecz i przebranie łowcy nagród. Wybrał się do samego Lorda Viaderko, aby ten pomógł mu. Ten obiecał usunąć Fetor, ale w zamian za to Bobbek musi pojmać Handkę śpiewającego Solo latającego Gimbusem Millenium. Oczywiście nasz łowca przeżyję wiele przygód zanim spotka Handkę. Ale czy przestanie śmierdzieć? To zależy tylko od was

Sam scenariusz został pobrany ze strony rpgmaker.pl , iż chciałem się złapać że tak powiem za coś lekkiego postanowiłem właśnie dlatego wybrać ten. Wiele początkujących makerów bierze się od razu za wielkie przedsięwzięcia z czego 90% się do samej swojej gry zraża. Dlatego postanowiłem wziąć coś z domieszką humoru . Jeśli chodzi o tą fabułę jest ona o wiele mnie rozbudowana od mojej o ile to na górze można nazwać fabułą bardziej by tu pasował napis "Pomysł na grę".. nie ważne.

Gra jest bardzo krótka..trwa zaledwie niecałą godzinkę...
Jest to mój pierwszy projekt na :poważnie" w sensie że ukończyłem go w 100%

Poprawiona wersja gry


A o to zdjęcia :







http://www.mediafire.com/?fxezkp716xswg9l
Ostatnio zmieniony przez Ayene Czw 27 Paź, 2011 23:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Eleanor 




Ranga RM:
1 gra

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 15 Lut 2011
Posty: 73
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 26 Lip, 2011 13:48
Miało być śmiesznie - wyszło żałośnie.
Nawet ja umiem stworzyć coś bardziej godnego grania.

No dobra - dialogisą masakryczne. O wiele za dużo przekleństw, wszystko takie wymuszone i jakby ci się tej gry robić nie chciało.
Na szczęście nie umiesz tworzyć dobrych mapek i gdy dowiedziałam się, że jednego ze strażników boli nos, nie mogłam przejść do następnej lokalizacji na powietrzu.
Sam pomysł nie jest zły (chociaż nie twój, jak mniemam), ale wykonanie okropne. Gdybyś zrobił to w mrocznym klimacie grałoby się przyjemniej, a tak to po prostu chce sie tym rzygać. Fajna muzyka, która jest niestety źle dopasowana do różnych momentów.
BARDZO SŁABO ci to wyszło. Zapomnijmy o tym projekcie albo poprawmy wszystko, co się da. Ja to oceniam na 4/10, ponieważ nawet znasz ię na zdarzeniach.

Ogółem: zbytnio starałeś się zrobić coś śmiesznego i nowoczesnego, jednocześnie mrocznego. Niestety nie chciało ci się dopracować gry i wyszło takie jajco zgniłe.

Nie polecam w to grać - to tylko strata czasu. Gra nie zawiera nic, co mogłoby uczynić ją godną polecenia, a wielka szkoda.
________________________


 
 
 
Feniks 




Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
2 gry

Pomógł: 62 razy
Dołączył: 04 Wrz 2010
Posty: 511
Wysłany: Wto 26 Lip, 2011 13:58
Podzielam zdanie osoby wyżej... Jak na pierwszy projekt e...e... gorzej być nie mogło. I nie jest, a raczej nie powinien być to twój projekt na poważnie(układaj lepiej zdania) Po prostu pierwszy który ukończyłeś :->
Krótko... Nie podoba mi się. 2/6
Staraj się przy kolejnych grach.
________________________

 
 
Axl 



Preferowany:
RPG Maker XP

Dołączył: 26 Lip 2011
Posty: 1
Wysłany: Wto 26 Lip, 2011 13:59
Mapki nie są takie złe, i to wszystko w sumie co dobrego widzę w tym projekcie. Doceniam też to, że jednak ukończyłeś grę.
Tytuł mnie strasznie zachęcił, bo jak miałem 13 lat, to też planowałem zrobić taki projekcik z humorkiem. Jednak Twój pomysł na humor widzę, że to masa podwórkowych slangów... za dużo tego i dlatego wyszło żałośnie, a nie śmiesznie. Pomysł na grę jest dobry, ale gdybyś podszedł do tego bardziej z "głową", z pewnością wyszło by lepiej.
 
 
Tenac666 




Ranga RM:
1 gra

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lip 2011
Posty: 49
Wysłany: Wto 26 Lip, 2011 16:52
Dzięki za opinie...
 
 
Tenac666 




Ranga RM:
1 gra

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lip 2011
Posty: 49
Wysłany: Sro 27 Lip, 2011 00:20
Axl napisał/a:
Mapki nie są takie złe, i to wszystko w sumie co dobrego widzę w tym projekcie. Doceniam też to, że jednak ukończyłeś grę.
Tytuł mnie strasznie zachęcił, bo jak miałem 13 lat, to też planowałem zrobić taki projekcik z humorkiem. Jednak Twój pomysł na humor widzę, że to masa podwórkowych slangów... za dużo tego i dlatego wyszło żałośnie, a nie śmiesznie. Pomysł na grę jest dobry, ale gdybyś podszedł do tego bardziej z "głową", z pewnością wyszło by lepiej.


W całej grze jest około 5 przekleństw..
Jeśli chodzi o podwórkowe slangi zawarte podczas Intra i miasta w jakim znajduje się nasz bohater to tak ma być ponieważ to Miasto jest takim slumsem...Ma to symbolizować okrutną władzę Lorda Viaderka którego nie interesują sprawy ludzkie..
 
 
Chaos 



Preferowany:
RPG Maker XP

Dołączył: 03 Maj 2010
Posty: 4
Skąd: Sandomierz
Wysłany: Sro 27 Lip, 2011 07:01
Aaaj dajcie już spokój !:P
Powiem wam, że chłopak chociaż ukończył grę, co prawda nie zagrałem, (Mam internet na kartę i pobieranie czegoś zaraz mi transfer wpierd***la :( Ale zagram jak tylko doładuję! :D)) Nie każdy potrafi ukończyć swój projekt, w tym ja :D
A z tego co widzę na screenach mapek, nie są one wcale złe.
Są na dobrym poziomie.
________________________
Żeby nie było...

Nie umiem robić gier !
-Brak wiedzy
-Brak chęci
-Brak siły
-Brak cierpliwości

Ale i tak kocham RPG MAKER'A <3


PIER**OL ACTA, ZOSTAŃ NINJA !
 
 
Rubicante 




Preferowany:
RPG Maker VX

Ranga RM:
2 gry

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Paź 2010
Posty: 63
Wysłany: Sob 30 Lip, 2011 08:09
A mi tam się gra podoba :-P Jest dużo literówek, ale to w sumie normalka w początkach mejkerowania. Fabuła jest dosyć ciekawa, czasami żarty trzymają poziom, a czasami są trochę żałosne. Walki jak na początek są dosyć trudne, muszę omijać prawie wszystkie potwory żeby w ogóle przeżyć! A gdzie jest krzyż (umiejętność :P) prawie cały czas nie trafia... :mrgreen: Mam bardzo mało złota, nie stać mnie nawet na jedną miksturę...
Mapki są zrobione przyzwoicie, tutaj w sumie nie mam na co ponarzekać...

A więc:
Fabuła: 8/10 (-2 za dialogi)
Grafika: 9/10 (-1 za często powtarzające się elementy)
Walki: 5/10 (-5 za niedopracowanie walk, grałeś ty w ogóle sam i sprawdzałeś czy da się w miarę normalnie przechodzić? :P )
Muzyka: 7/10 Nawet dobrze dobrana muzyczka.

Ogółem: 7+/10
________________________
Umieszczam link do oficjalnego Bloga Zwiczych Opowieści: http://zwiodimus.webnode.com/
Ściągnij wszystkie wydane przezemnie gry. Zwicza paczka, zawiera wszystkie gry z serii Zwicze Opowieści i nie tylko: https://docs.google.com/open?id=0B4N6KsFzHdTlLVB3QlUybDV5RTQ (Waga 330 mb)
 
 
Tenac666 




Ranga RM:
1 gra

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lip 2011
Posty: 49
Wysłany: Sob 30 Lip, 2011 10:12
Dzięki, za opinię bo ogólnie jest tak że umiejętność "gdzie jest krzyż" działa tylko na paru stworków w tym np. Wściekłego ogórka bardzo łatwo pokonać tą umiejętnością tylko trzeba go najpierw osłabić by nie miał sił zrobić uniku.
A i tutaj jest poprawiona wersja byłe Bug z mapką na plaży już go nie ma :
Poprawiona wersja gry
 
 
AI-RPG


Dołączył: 03 Cze 2010
Posty: 152
Wysłany: Pon 19 Gru, 2011 14:25
Pobieram zobaczymy co z tego bydzie xd
 
 
CMS Master 



Preferowany:
RPG Maker XP

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Sty 2012
Posty: 42
Wysłany: Wto 14 Lut, 2012 12:56
2/10,Gra o chłopcu w takim dziwnym imieniu?i co można basiliskowi plastikowym mieczem dla chłopców zrobić?i te jaszczurki to nie larwy,tak larwa nie wygląda,ta jaszczurka to basilisk.mam nowy tytuł-Głupie przygody Fetorka.i lord wiaderko? ciekawe jak wygląda skoro ma przydomek Wiaderko.na zachętę 2/10-wyżej się nie da.
PS-jakby larwy wyglądały jak jaszczurki to jak by wyglądały motyle.....(o boże)
 
 
Tenac666 




Ranga RM:
1 gra

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lip 2011
Posty: 49
Wysłany: Sro 14 Lis, 2012 02:28
Dialogi nie są może dopracowane , gra nie była w żadnym wypadku robiona na siłę większość była raczej moją fantazją , mojego autorstwa. Przy robieniu tej gry miałem mnóstwo zabawy i przyjemności , trudno ,że innym się nie podoba.. zamiast czepiać się rzeczy w stylu larwa/motyl radziłbym zajrzeć trochę głębiej w przesłanie jakie daje nam postać Bobka czy też sam świat, ciężko mi aż w to uwierzyć ,że tak prosto skonstruowane (tak przyznam , z błędami ortograficznymi) dialogi są ciężkie do przemyślenia. Co prowadzi człowieka do straty , przed jakimi decyzjami stajemy , moim zdaniem gra na pewno nie była monotonna bo w tak krótkim czasie zawierała w sobie wiele wątków pobocznych dotyczących postaci , a że wybrałem tematykę taką ,a nie inną to co innego. Temat inaczej mówiąc "lajtowy" z tego względu ,że świadomie oceniam swoje możliwości , nie biorę się za grę od razu która będzie miała 10 aktów i 10000 misji pobocznych bo wiem ,że to będzie praca stracona i nie przyniesie żadnego efektu , z stąd też pomysł na krótką 1-godzinną gierkę z fabułą. Nie zgodzę się z nie którymi ocenami. Taki sposób krytyki nie ma odpowiednich podstaw , inaczej się ocenia grę która trwa 30 godzin jak nie więcej, posiada swój ciąg wydarzeń ,a inaczej krótką dla zabicia czasu "gierkę" , "rozgrywkę" .

I tak dziękuję wszystkim którzy poświęcili czas , by zagrać sobie w tę grę.
Aktualnie gier już nie robię , zająłem się już od jakiegoś czasu aktorstwem/reżyserią
jeżeli ktoś miałby ochotę obejrzeć jeden z moich filmów zapraszam na YT , kanał tenac6661 , jeden z nich czeka właśnie na werdykt juri , który zostanie 20 listopada wygłoszony :D Marek Zawodowiec - film na konkurs o szkolnictwie zawodowym , nie każdemu może przypaść do gustu taki filmik , nie oczekiwać wybuchów i innych akcji rodem z Hollywood : )

Osobiście się wypowiem ,że kręcenie filmów nawet takich opartych na dialogach czy też w formie teledysku , jest świetną zabawą :D naprawdę jeżeli ktoś z was chodzi do szkoły i ma okazję za coś takiego się zabrać , to polecam bo można się sporo nauczyć.

Pozdrawiam
Tenac666 :D
 
 
Ozzma 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 88
Skąd: Stumilowy Las
Wysłany: Sro 21 Lis, 2012 10:58
Właśnie zgładził mnie shogun :-P .
Co można napisać o grze? Ma wiele niedociągnięć, zwłaszcza w mechanice. Zagłębiając się w absurdalną oraz subiektywnie zabawną fabułę, mankamenty tej gry przestają się liczyć. Malowanie obrazów to klasyczna forma sztuki. Potrzeba wiele lat studiów i praktyki aby się na niej poznać. 90% będzie mówiło, że to nie obraz, tylko kilka plam na płótnie. Znawcy sztuki stwierdzą zupełnie inaczej. Robienie gier to też forma artyzmu. Ja choć znawcą sztuki nigdy nie zostanę, tym razem podpiszę się pod zdaniem znawców. Innymi słowy gra jest w porządku :przytul2: . Kolejnym razem dopracuj bardziej mechanikę, zbalansuj bestie a będzie super :-> .
________________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template Klam by Ayene