Ogłoszenie 

Uwaga! To forum jest w trybie offline.
Wszelką pomoc uzyskasz pod adresem
forum.ultimateam.pl


Administracja Forum


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Ayene
Nie 27 Lis, 2011 12:48
Podpowiedz w sprawie przełączników.
Autor Wiadomość
Scyther669 



Preferowany:
RPG Maker VX

Dołączył: 08 Paź 2011
Posty: 3
Wysłany: Sob 08 Paź, 2011 11:58
Podpowiedz w sprawie przełączników.
Witam,

Jestem nowy w świecie RPG makera, pracuję w RM VX i mam pewien problem, a mianowicie:

Chcę zrobić zwykłe zcinanie drzew, czyli podchodze do grafiki drewna, wciskam "zetnij", grafika zamienia się w powalone drzewo, znów do niego podchodzę wybieram co chcę z niego zrobić. Deski, belki, czy je całkowicie podnieść.

Wszystko to zrobiłem i działa. Robiąc deski potem je moge podnieść i robi się pusta kratka. i o to mi chodziło.

Lecz, i tu jest problem.
Gdy chcę zrobić duży las, gdzie można wycinać drzewa. Poprostu kopiuję to zdarzenie w inne miejsca.
I tak mając już jakieś 10 drzew podchodzę do jednego, zcinam i nagle wszystkie naraz się zcinają. Robie z jednego deski to z wszystkich się robią. :/

Podejrzewam że to za sprawą przełączników. Raczej na pewno. Bo:

Np. Klikając zetnij drzewo to przełącznik 0001 zmienia się na on, i grafiki wszystkich drzew przemieniają się w zcięte drzewa.

Mógłbym temu zapobiec robiąc każde drzewo osobno i w kazdym dawać nowe przełączniki 0030,0400 itd, cholernie dużo by tego było, cholernie dużo czasu by to zabierało :/

Jest jakieś rozwiązanie tego problemu?
 
 
Finwe 




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Pomógł: 34 razy
Dołączył: 30 Lip 2011
Posty: 322
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Sob 08 Paź, 2011 14:31
Tak! Przyszło mi to do głowy. Znajdź te przełączniki o jakże wdzięcznej nazwie A,B,C,D i to są przełączniki tylko tego zdarzenia. Będzie można kopiować zdarzenia spokojnie ;-)
PS A jaką grę robisz? Rpg rozbudowanego czy RTS-a?
 
 
 
Scyther669 



Preferowany:
RPG Maker VX

Dołączył: 08 Paź 2011
Posty: 3
Wysłany: Sob 08 Paź, 2011 17:09
Już poradziłem sobie z tym ale dzięki wielkie. Jak narazie nie robię gry tylko ogarniam RPG makera :)

I mam kolejny problem:

Drzewo po ścięciu, przerobieniu na materiały po jakimś czasie powinno odrosnąć i tu mam problem.

Wiem jak zrobić że po wszystkich tych zdarzeniach poprostu dam funkcje "CZEKAJ' X minut i pojawi się drzewko.

Ale pojawi się drzewko jako zwykły obrazek, a nie drzewko z cała serią zdarzeń które można na nim robić.

Grzebałem coś w pętlach, ale zapętlić mogę chyba tylko zdarzenia na jednej stronie. A mi chodzi o to by po jakimś czasie zdarzenie znów się pojawiało.

Być może piszę troche nie jasno, ale mam nadzieję że ktoś mnie rozumie :D


(Można by to było rozwiązać tak: Przykładowo mam 7 stron z zdarzeniami o drzewie. 8 strona to czekaj 5 min. Potem wstawiam tamte 7 stron i tak w kółko. Tak działa. Ale wiadomo że nie zrobie 1000000000 stron żeby drzewa respiły się do końca gry :) )

Ktoś ma jakiś pomysł jak to zapętlić? Może istnieje coś jak ponowne wywoływanie zdarzeń?
 
 
Finwe 




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Pomógł: 34 razy
Dołączył: 30 Lip 2011
Posty: 322
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Sob 08 Paź, 2011 17:19
Ja pamiętam takie coś ze spawnowaniem zwierząt na ABS-a. Dajesz że pierwsza strona ma zero warunków i kolejne mają inne na A,B,C i D. Dajesz stronę pustą aktywowaną np. B i dajesz że po iluś tam minutach B=OFF
 
 
 
Scyther669 



Preferowany:
RPG Maker VX

Dołączył: 08 Paź 2011
Posty: 3
Wysłany: Sob 08 Paź, 2011 17:30
Mniej więcej rozumiem o co Ci chodzi, ale i tak sobie z tym nie mogę poradzić;/ Mógłbyś mi to jaśniej powiedzieć?
 
 
Angius 

Nie wkurzać



Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 104 razy
Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 1276
Skąd: wROCK
Wysłany: Nie 09 Paź, 2011 00:50
1. Drzewo, polecenie zetnij, włączasz switch A, brak warunków
2. Ścięte drzewo, polecenie przerób, switch B, warunkiem switch A
3. Pusta kratka, czekaj 5 minut, switch A i B na off, warunkiem switch B
________________________
"Na trolla pewne są tylko dwie pewne metody, jedna samopowtarzalna i druga, wymagająca przeładowania ręcznego."


 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template Klam by Ayene