Ogłoszenie 

Uwaga! To forum jest w trybie offline.
Wszelką pomoc uzyskasz pod adresem
forum.ultimateam.pl


Administracja Forum


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Ayene
Nie 27 Lis, 2011 12:49
Prośba o radę dt. map
Autor Wiadomość
Critetus 




Preferowany:
RPG Maker VX

Dołączyła: 15 Sie 2011
Posty: 11
Wysłany: Sob 08 Paź, 2011 17:12
Prośba o radę dt. map
A więc pracuje w wolnych chwilach (których mam mało) nad małą gierką. Fabułę już mam i powoli próbuje ją wcielić do gry. Ale potrzebowałabym kilku rad:

1. Co zrobić, aby miejscowość wyglądała na pełną życia? Jak dużo postaci powinno byc na ulicach, aby grafika się nie zacinała, ale miejsce zdawało się bardzo zaludnione?
Mapa miejscowości w tej chwili:


2. Co myślicie o tych mapach? Co byście jako gracze i twórcy zaproponowali do zmiany?




Wygląd w grze:





3. Czy wie ktoś jak zrobić, by jakaś postac poruszała się tylko w danym obszarze na mapie? Jest to w ogóle możliwe?

Za wszystkie podpowiedzi dziękuje z góry :)
 
 
 
Vrona 




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 25 Wrz 2011
Posty: 236
Skąd: ty się tu wziąłeś?
Wysłany: Sob 15 Paź, 2011 14:58
1.Po pierwsze,dobrze by było,żeby dało się do niektórych domów wejść.Po drugie,niech nie każdy NPC walnie krotką gadkę.Może być to długi dialog czy monolog,czy dana osoba nie będzie chciała z nami rozmawiać,bo jest zajęta.Angius kiedyś już mówił o tym,żeby postacie nie były sztywne!W końcu,maja imitować mieszkańców wioski,a nie sztywne pachołki.

2.Mapy przyrody wychodzą ci lepiej niż domów.

3.Nie wiem.
________________________
Pomogłem daj "Pomógł",BIJAAACZ!



 
 
Finwe 




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Pomógł: 34 razy
Dołączył: 30 Lip 2011
Posty: 322
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Sob 15 Paź, 2011 15:10
3. Ustawiasz zdarzenia bez grafiki z warstwą środkową i ustaw wzdłuż obszaru.
 
 
 
sled 




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 93
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Nie 16 Paź, 2011 00:39
3. Up-dokładnie. Tym samym ustawiając by postać przez owe zdarzenie nie mogła przejść (w angielskiej wersji - event). Jednak uważaj gdyż jest to jednocześnie przestroga przed zacinaniem o którym wspomniałeś - im więcej eventów na danej mapie tym większa szansa że owa mapa może zacząć przycinać. Przesadne użycie skryptów (podobnie chodzi przede wszystkim o ilość) także może spowodować zwolnienie gry na słabszych sprzętach więc jeśli masz problemy z płynnością, a nawrzucałeś już dużo owych skryptów to spróbuj pokombinować z kasacją niektórych, a może uzyskasz odpowiedź na pytanie pierwsze ;-)
Co do map... popraw nieco domki tzw nadaj mi większej różnorodność, wstaw jakiekolwiek drzwi (event - są nawet takie na 2kratki więc nie powinno być problemów z dostosowaniem ich do twych map)
 
 
Konfundus 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Paź 2011
Posty: 39
Skąd: Verra w Helladonie
Wysłany: Nie 16 Paź, 2011 10:35
Miasto zbytnio nie przypada mi do gustu, zbyt dużo zostawionego pustego pola. Mapy przyrodnicze są jednak bardzo ładne.
 
 
 
Angius 

Nie wkurzać



Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 104 razy
Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 1276
Skąd: wROCK
Wysłany: Nie 16 Paź, 2011 11:29
Duży screen oznaczmy numerem zero. Odpowiednio w kolejności więc:
Cytat:
0. Budynki nie wyglądają naturalnie. Znaczy, te domy pośrodku. Są jednolite, w części z nich dziwnie wygląda ten wysunięty za daleko dach. Ścieżki są porobione chaotycznie, podobnie, jak stawy i ich ogrodzenie. Domy zresztą też ustawione bez ładu i składu. Powiedz, kto chciałby mieszkać w szarym domu z szarym dachem i szarymi oknami? Lepiej wyszłyby na RTP, tam masz do dyspozycji choćby okna z kwiatami. Co zacz do kwiatów, mógłbyś dać ich trochę w tych pustych miejscach. Tak jak i drzew - nie gęsto, ale trochę by się zdało. Nie powiesz mi, że w leśnej wiosce ani jedno nie rośnie? No i dodałbym plażę na wybrzeżu.
1. Nie mam nic do zarzucenia.
2. j/w. Osobiście preferuję drzewa 2x2, ale tobie się udało z tymi 2x1.
3. Ścieżka nienaturalna, niepotrzebnie dajesz gdzieniegdzie podwójną szerokość. Polecam ścieżki z mojej paczki - wyglądają naturalniej.
4. Za dużo dziur! To po pierwsze. Po drugie, dwa identyczne łóżka w identycznym położeniu. I półki nie na ścianie, a na środku pokoju...
5. Nie ma drzwi, a te dziury w ścianach nie wyglądają najlepiej. Poza tym, widziałbym jakieś mostki poprowadzone do łodzi - jak mają zacumować na piasku?
6. Tutaj drzewka 2x1 ujawniają swą niższość. Las w zbliżeniu nieco zbyt symetryczny.
7. Oświecisz mi, co to ten Roztaj? Nie chodziło ci czasem o rozstaje? Drogi mogą być rozstajne, ale nie mogą być roztajowe...
8. Wszędzie masz za wysokie drzwi. Tutaj daje do szczególnie się we znaki.

I to chyba tyle.
________________________
"Na trolla pewne są tylko dwie pewne metody, jedna samopowtarzalna i druga, wymagająca przeładowania ręcznego."


 
 
Critetus 




Preferowany:
RPG Maker VX

Dołączyła: 15 Sie 2011
Posty: 11
Wysłany: Pią 28 Paź, 2011 15:30
1. Dzięki za wszystkie rady i podpowiedzi :)

2. Angius chodziło o rozstaj. Literówka :P

3. Miejscowość przebuduje i domy też. Na razie zrobiłam, aby zobaczyć jak będzie to wyglądać i co pozmieniać. Chwilowo koncentruje się na głównej fabule oraz niezbędnych skryptach (choć te ostatnie to będą jeszcze nie raz zmienione) w wolnych chwilach, których ze względu na studia mam mało.

4. Jakie półki na podłodze? Akurat tego nie rozumiem :/

5. Co do szarych domów... Akurat takie mi są potrzebne ze względu na fabułę: zaniedbane, zniszczone, stare, szare i takie, w których nikt nie chce mieszkać. Chodziło mi o to, aby zrobić taką małą miejscowość, która jest daleko od wielkiego świata i którym są biedni, biedniejsi i bogaci, a szansy na zmianę nie ma. Tak jakby miało być, że jedni mają wszystko a drudzy nic. Wiem, że to zbytnie uproszczenie, ale na razie nie wpadłam na lepszy pomysł jak spowodować takie wrażenie na pierwszy rzut oka. Chyba, że ktoś ma jakiś pomysł...
________________________
Uśmiechnij się, jutro będzie gorzej...

Projekt: Kanashii ame
 
 
 
Angius 

Nie wkurzać



Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 104 razy
Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 1276
Skąd: wROCK
Wysłany: Pią 28 Paź, 2011 15:42

To na czerwono to półki :P
A, no i jeszcze ściany mogłyby mieć 2 kratki wysokości. Nie powiesz, że u ciebie w domu sięgasz głową sufitu? :-P
________________________
"Na trolla pewne są tylko dwie pewne metody, jedna samopowtarzalna i druga, wymagająca przeładowania ręcznego."


 
 
Critetus 




Preferowany:
RPG Maker VX

Dołączyła: 15 Sie 2011
Posty: 11
Wysłany: Pią 28 Paź, 2011 15:49
A już wiem o co Ci chodzi. xP
A ja byłam cały czas przekonana, że to wąskie stoliki ::facepalm::
No właśnie zauważałam, że najlepiej wygląda jak ściany mają 2 kratki wysokości. Dzięki za rady :)
________________________
Uśmiechnij się, jutro będzie gorzej...

Projekt: Kanashii ame
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template Klam by Ayene