Ogłoszenie 

Uwaga! To forum jest w trybie offline.
Wszelką pomoc uzyskasz pod adresem
forum.ultimateam.pl


Administracja Forum


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Ayene
Nie 27 Lis, 2011 12:48
Potrzebna pomoc z porą dnia!
Autor Wiadomość
Sengard 




Preferowany:
RPG Maker VX

Dołączył: 08 Paź 2011
Posty: 5
Skąd: Nysa
  Wysłany: Sob 08 Paź, 2011 21:05
Potrzebna pomoc z porą dnia!
Witam, potrzebuję pomocy: mianowicie robię grę, zaczyna się w lesie, w nocy...i w tym cały problem nie umiem zmienić pory dnia, bardzo tego potrzebuję ponieważ mam już wszystko(prawie) co jest mi potrzebne do stworzenia tej gry. Szukałem w Googlach, i nie znalazłem. Wiem że można zrobić zaciemnienie obrazu ale mi się nie udało i nie wiem jak je zrobić:cry: . Proszę pomóżcie ;-(
Wiem, wiem, że to głupie.
________________________
"Nienawidzę cytatów" - Ralph Waldo Emerson



 
 
krulszamanuw 



Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 29 Lip 2011
Posty: 34
Wysłany: Sob 08 Paź, 2011 21:41
Ja ci stworzę przykład. Mam już go na ukończeniu.

EDIT:

PRZYKŁAD

Proszę oto on. Użyłem w nim skrypt Thomasa Edisona.
Myślę że o to ci chodziło.
 
 
Angius 

Nie wkurzać



Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 104 razy
Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 1276
Skąd: wROCK
Wysłany: Nie 09 Paź, 2011 00:47
Przecież jest skrypt na dzień i noc... O ile się nie mylę, to pora dnia jest zapisywana w zmiennej, więc wystarczy ją przestawić... Też mi wielki problem...
________________________
"Na trolla pewne są tylko dwie pewne metody, jedna samopowtarzalna i druga, wymagająca przeładowania ręcznego."


 
 
krulszamanuw 



Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 29 Lip 2011
Posty: 34
Wysłany: Nie 09 Paź, 2011 10:25
Niektórzy mają problem ze skryptami i gubią się w nich. Chociaż przeważnie jak byk jest napisane ,co za co odpowiada. Ale być może jest on jednym z początkujących którzy nie wiedza " Jak wkleic skrypt"... Po drugie zauważyłem ,że nowi na forum nie szukają rozwiązania na nim, tylko od razu walą nowy Temat . Przykładem moga być tematy typu jak zrobić pierwszego questa. Dlatego dałem przykĺad , po to aby mogl przeanalizować na spokojnie.
 
 
Angius 

Nie wkurzać



Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 104 razy
Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 1276
Skąd: wROCK
Wysłany: Nie 09 Paź, 2011 11:55
Tak, to prawda, że ci wszyscy, którzy są na forum od kilku dni ze wszystkim walą do pomocy. I potem jest 28 tematów "jag zrobici kłesta bo nei umię"...
Naprawdę, chyba powinno być coś takiego, jak kiedyś na supporcie PHP-BB3, szuka słów kluczowych w każdym nowym temacie i wyświetla listę podobnych, żeby się upewnić, czy ktoś już na to pytanie nie odpowiedział. Chociaż IMHO to zbyt duże ułatwienie. Ludziom z dysmózgią najchętniej wstawiałbym wielką grafikę SZUKAJ i zamykał temat.

Chyba założę wątek IRAQ (Intensively Repeated Annoying Questions) z odpowiedziami na takie pytania. Wtedy będę mógł odsyłać ludzi do Iraq...

Nie rozumiem ludzi, którzy nie potrafią nawet w skrypcie pór dnia i nocy znaleźć instrukcji ich zmiany... Klik! Ten post dotyczy czego innego, ale są w nim wypisane wartości zmiennej przypisane do pór dnia. Jako, że szukanie tego w temacie skryptu, czy też znalezienie instrukcji w nagłówku może być zbyt dużym wyzwaniem intelektualnym, pokusiłem się o dodanie linku. Jeśli to nadal zbyt wiele, mogę dodać instrukcję jak kliknąć w link.
________________________
"Na trolla pewne są tylko dwie pewne metody, jedna samopowtarzalna i druga, wymagająca przeładowania ręcznego."


 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template Klam by Ayene