Ogłoszenie 

Uwaga! To forum jest w trybie offline.
Wszelką pomoc uzyskasz pod adresem
forum.ultimateam.pl


Administracja Forum


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Angius
Nie 09 Paź, 2011 22:44
Dzieje Kayne'a (Zapowiedź - Poszukiwania Teamu)
Autor Wiadomość
GenesiS 




Preferowany:
RPG Maker XP

Dołączył: 17 Wrz 2011
Posty: 4
Skąd: Ostróda
  Wysłany: Nie 09 Paź, 2011 18:40
Dzieje Kayne'a (Zapowiedź - Poszukiwania Teamu)
"Dzieje Kayn'a" -by GenesiS
Więc na wstępie jako nowy użytkownik tego serwisu , chciałbym się przywitać.
Moje powitanie ma wyglądać jako prośba o pomoc przy tworzeniu nowego RPG'a , pod tytułem (beta) Dzieje Kayne'a [Kejna...].
Przedstawię wam poniżej kilka nowinek na temat gry ... jakie mam wobec niej oczekiwania , ile mam przygotowanych pomysłów , ile zasobów itd.
Zacznę od napisania wam pokrótce o projekcie ... [ Jeżeli kogoś zachęci to lub zaciekawi , mogę podesłać pierwsze kartki pisanego scenariuszu gry :-) ]
Czas zacząć.... (Dodam też ,że w scenariuszu jest wiele wątków pobocznych, łączących się z wydarzeniami głównymi ... ale to już dla tych którzy będą zainteresowani współpracą-pomocą...)

WSTĘP

Projekt w jaki jestem teraz zaangażowany to typowy RPG , w którym akcja toczy się ... (gdzie?) nigdzie indziej jak w Świecie Fantasy ocierającym się o średniowieczny kunszt.
Występować tam będą rasy m.in , takie jak : Elfy , Krasnoludy , Ludzie , K'Amaele (Anioło-podobne istoty reprezentujące zarówno dobro jak i zło) oraz Orki (Gobliny,Trolle itd) ....
Jak na razie są to jedynie rasy pierwszoplanowe ... nie włączając pobocznych jak Niziołki lub dzikie zwierzęta zamieszkujące lasy ... czy przeistoczone stwory zamieszkujące Jaskinie ... Oceaniczne wody ... oraz wszelkie inne lokacje jakie zostaną stworzone w grze.
W grze wcielamy się w Dowódcę Królewskiej Armii - Kayn'a ,z Sularien...


Opisik

Rozpoczynając grę , jesteśmy w trakcie oblężenia Twierdzy wrogiego bohaterowi - zawistnego Króla Lertha ,z którym Kayn (wraz z Królem Arthanem) toczą boje od wielu wielu lat. Szczęśliwie oblężenie kończy się sukcesem ( :jupi: ) dla Kayn'a i jego żołnierzy...
Następnie Kayn zostaje wysłany na "pozorne" podpisanie paktu pokojowego między dwoma wiecznie kłócącymi się Krajami. Razem z kilkoma żołnierzami rusza na spotkanie z posłańcami Lertha... Posłańcy próbują go "przekabacić" na stronę (jakby się wydawało tego złego) Króla Lertha , przedstawiając mu dowody które głoszą o pustce jaką kieruje się Arthan. Mianowicie chodzi o wieczne rozpętywanie bezpodstawnych wojen itd.
Kayn odczuwa pewne wątpliwości wobec władcy ... ale jest mu bardzo posłuszny i nie pozwala na jego obrażanie... Z nerwów opuszcza pomieszczenie narady ,a następnie przed jego oczyma pojawia się widok wymordowanego oddziału , który do niedawna mu towarzyszył. Staje do boju i walczy z żołnierzami Lertha , lecz zostaje on pojmany i zaciągnięty do więzienia ... w Stolicy Króla Lertha. Przetrzymywany jest tam przez wiele lat, i nie ma pojęcia co ma miejsce w świecie ... Podczas gdy udaje mu się uciec , próbuje znaleźć odpowiedzi na swoje pytania ... m.in "Czy Król Żyje ...?" , "Co się stało z Jego Synem, z którym Kayn tak rywalizował" (Odnosi się do Scenariusza) itd.
Trafia do wioski , w pobliskim lesie ... z początku odebrany jako strażnik Lertha (gdyż odziany w jego pancerz) , później zostaje opatrzony i wysłuchany przez wieśniaków i ich Druida. Dowiaduje się on , że Król Arthan nie żyje - a władzę nad jego królestwem objął żądnych władzy ... pieniędzy ... i oczywiście zemsty , syn Arthana. Na wioskę w której przebywa Kayn , posłano patrol szukający uciekiniera. Kayn obronił mieszkańców mimo ran i słabości fizycznych ... wiedział też ,że gdy dojdą słuchy resztę - iż patrol nie wrócił , wyślą kolejne a to doprowadzi do zniszczenia wsi , która okazała się jego nowym domem.
Musi uciec stamtąd jak najszybciej... gdy kolejny patrol odwiedza wieś , Kayn'a już tam nie ma ... Dostał pożywienie i ekwipunek od Druida - a sam ruszył przez Góry zwane Orlimi Skałami - prosto do Krainy Arthana ... aby dowiedzieć się czegoś więcej ... i być może ... zaprowadzenia w państwie pokoju ... i zakończenie tyranii Syna Arthana ...


Podsumowanie

Podoba się ? Chcecie więcej informacji, bo nie jesteście pewni czy to ma sens ?
Piszcie - a was oświecę ... i wysłucham.

Jeżeli chodzi o zasoby jakie mam do gry ... powiem szczerze, że mam ich niewielką ilość ,gdyż zawsze przy tworzeniu gier zasobów mam za dużo - a fabuła jest cieniutka i kończę tworzenie ... teraz postaram się to zmienić (co nie oznacza ,że fabuła będzie fajna a zasoby i skrypty beznadziejne :D )...

Potrzebuję praktycznie każdego ... Skryptera ... Grafika ... Muzyka ... Pisarza ... A nawet zielonego kreatora gier , który ma jakieś fajne pomysły... Przyjmę każdego :-) .
No cóż ... to chyba tyle ?

Czekam na wasze opinie ... i kontakt ze mną...
W razie czego piszcie tu ... na PM ... lub na GG : 6900968
:) Trzymajcie się ludziska.




PROSIŁBYM O przeniesienie mojego tematu do For o wersji XP ...
Zagapiłem się ... : (

[ Komentarz dodany przez: Angius: Nie 09 Paź, 2011 22:43 ]
Ok, przenosze do XP. Jednakże jest to nieregulaminowy temat - powinieneś go uzupełnić.
 
 
 
Vrona 




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 25 Wrz 2011
Posty: 236
Skąd: ty się tu wziąłeś?
Wysłany: Pon 10 Paź, 2011 15:56
No,nieźle rozpisana fabuła,tylko gdzie screeny?
________________________
Pomogłem daj "Pomógł",BIJAAACZ!



 
 
GenesiS 




Preferowany:
RPG Maker XP

Dołączył: 17 Wrz 2011
Posty: 4
Skąd: Ostróda
Wysłany: Pon 10 Paź, 2011 15:58
Postanowiłem najpierw zająć się fabułą i zbieraniem resources'ów, a później zająć się "systemem" gry. Oczywiście już pracuję nad mapkami , skryptami itd. - więc postaram się jak najszybciej dodać Screenów kilka. :)
________________________
ಠ__ಠ ... hmm ?



 
 
 
GenesiS 




Preferowany:
RPG Maker XP

Dołączył: 17 Wrz 2011
Posty: 4
Skąd: Ostróda
Wysłany: Sro 12 Paź, 2011 19:13
Ok... oto drobne screeny przedstawiające Elficki Ogród, który znajdziemy przemierzając przez Stolicę Państwa Elfów (tzw.Białych).
Mapkę robiłem na szybko, aby zaspokoić własny niedosyt (i niedosyt wasz, o ile taki macie)...
1.
Spoiler:


Ogród Idei z ławeczkami...



2.
Spoiler:


Ogród Idei bez ławeczek...



Co prawda ławki się ze sobą gryzą - bo są dwojakie ... ale jeżeli ktoś posiada ławki które przedstawiłem "bokiem" , a ktoś je ma ze wszystkich stron - prosiłbym o kontakt lub zamieszczenie ich tu - Z góry dzięki.
:china: Reszta informacji,newsów itd. Z czasem będzie tu dodana. :china:
________________________
ಠ__ಠ ... hmm ?



 
 
 
CreeperCrisis 



Preferowany:
RPG Maker VXAce

Pomógł: 32 razy
Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 395
Wysłany: Czw 13 Paź, 2011 07:56
Powiem szczerze, jak na XP to bardzo ładny ten park :P Hmmm... Ławeczki... Może usuń te boczne, czyli te bardziej "dostojne".. :D może będzie lepiej wyglądało :)
 
 
GenesiS 




Preferowany:
RPG Maker XP

Dołączył: 17 Wrz 2011
Posty: 4
Skąd: Ostróda
Wysłany: Czw 13 Paź, 2011 11:16
Właśnie chciałem wszędzie dać te dostojne, ale nie mam ich ze wszystkich możliwych kierunków. Mapka powiedzmy, że mi wyszła - ale będę ją edytował ... zwłaszcza jeśli chodzi o "blokowanie" drzew itd. Bo tileset, którego użyłem jest dosłownie "pusty" w tych sprawach. Więc latam po koronach drzew przebiegam przez płotki itd.
Ale dzięki za opinię . (Zapomniałem podziękować. :3)
________________________
ಠ__ಠ ... hmm ?



 
 
 
Melvin 




Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
1 gra

Pomógł: 35 razy
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 1063
Wysłany: Czw 13 Paź, 2011 11:53
Ten "wycinek", to cała mapa?
________________________
MelvinClass:
Spoiler:

 
 
GenesiS 




Preferowany:
RPG Maker XP

Dołączył: 17 Wrz 2011
Posty: 4
Skąd: Ostróda
Wysłany: Czw 13 Paź, 2011 12:56
A jak myślisz ಠ__ಠ ... hmm ?
Oczywiście, że nie ... Ten ogród będzie wielki ,a to tylko jedna lokacja przedstawiająca jakąś tam część Ogrodu. Nawet ten wycinek jest większy ... no ale nie ma w RM'ie takiego ekranu, żeby uchwycić całość - nieprawdaż? :3
________________________
ಠ__ಠ ... hmm ?



 
 
 
Melvin 




Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
1 gra

Pomógł: 35 razy
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 1063
Wysłany: Czw 13 Paź, 2011 22:58
To pokaż całą. A, żeby zrobić ss, zmień skale :kable:
Albo użyj skryptu.
________________________
MelvinClass:
Spoiler:

 
 
GenesiS 




Preferowany:
RPG Maker XP

Dołączył: 17 Wrz 2011
Posty: 4
Skąd: Ostróda
Wysłany: Pią 14 Paź, 2011 15:15

Co prawda troszkę poupiększałem mapkę.
________________________
ಠ__ಠ ... hmm ?



 
 
 
Lartarin 




Ranga RM:
4 gry

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2007
Posty: 233
Skąd: Ergard
Wysłany: Pią 14 Paź, 2011 16:08
Projekt zapowiada się (jak i kilka innych na UF) zupełnie przyzwoicie. Fabuła jest porządna, a mapy wyglądają ładnie. Życzę ci powodzenia w projekcie, i oby nie zgubił cię przerost ambicji... Ciemnej stronie mocy oprzeć się musisz :lartarin: rymember
________________________

 
 
 
Melvin 




Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
1 gra

Pomógł: 35 razy
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 1063
Wysłany: Sob 15 Paź, 2011 01:44
GenesiS, nic specjalnego w tej mapce. Cienko Ci wyszła.
________________________
MelvinClass:
Spoiler:

 
 
GenesiS 




Preferowany:
RPG Maker XP

Dołączył: 17 Wrz 2011
Posty: 4
Skąd: Ostróda
Wysłany: Sob 15 Paź, 2011 12:17
Mam mało ciekawych i oryginalnych Tilesetów, ale nie chcę żeby ten fakt uchronił mnie przed krytyką :3... Nie jestem Mapperem, a bardziej Muzykiem-Pisarzem ...
Liczę się z twoją oceną, i postaram się pododawać co nie co , do mapek.
:)
________________________
ಠ__ಠ ... hmm ?



 
 
 
Vrona 




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 25 Wrz 2011
Posty: 236
Skąd: ty się tu wziąłeś?
Wysłany: Sob 15 Paź, 2011 15:37
Mi się podoba.
________________________
Pomogłem daj "Pomógł",BIJAAACZ!



 
 
GenesiS 




Preferowany:
RPG Maker XP

Dołączył: 17 Wrz 2011
Posty: 4
Skąd: Ostróda
Wysłany: Sob 15 Paź, 2011 15:41
Kolejna część Elfiego Ogrodu ... :)
Spoiler:




Teraz przestanę przynudzać ogródkami i zacznę wrzucać coś mniej z nimi związanego.
:)Dziękuję za wszystkie opinię i czekam na więcej.
:china:
________________________
ಠ__ಠ ... hmm ?



 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template Klam by Ayene