Ogłoszenie 

Uwaga! To forum jest w trybie offline.
Wszelką pomoc uzyskasz pod adresem
forum.ultimateam.pl


Administracja Forum


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Nhadala
Sob 15 Wrz, 2012 00:22
Propozycja działów w RPGMAKER
Autor Wiadomość
RMSmak 




Dołączył: 12 Maj 2011
Posty: 67
Wysłany: Pią 21 Paź, 2011 21:22
Propozycja działów w RPGMAKER
Jak wiemy ostatnie 2 lata zrobiły ze sceny totalne pomieszanie z poplątaniem. Liczne konkursy sprawiły, że powstała masa minigier. Zniesmaczeni twórcy jrpgów/rpgów pod wpływem smutku związanego z nieotrzymywaniem należytego uznania które spadło na twórców minigierek (we wszystkich gatunkach tylko nie jrpg) odeszli ze sceny makera w większości. Należy podjąć kroki, które naprawią scenę i przywrócą jasny koncept rpgmakera jakim są JRPG/RPG. Należy podzielić działy gry w kolejnych wersjach rpgmakera na:

GRY RPG, oraz

POZOSTAŁE GRY.


Ostatnimi czasy ilość minigier była przytłaczająca na 100 gier tylko 10 okazywało się rpgami, a może tylko jedna okazywała się czymś troszkę dłuższym i przemyślanym. W tym roku ilość wychodzących gier jest tragiczna. Ciąg i postęp w rmowych rpgach został zakłócony przez wymieszanie wszelakich możliwych gier nie mających nic wspólnego z jrpgami. Już nawet nie ma zapowiedzi jrpg/rpg bo twórcy nie otrzymują należytego uznania i wynagrodzeń i motywacji. Nagrody i uznanie spadają na twórców minigierek w marnych konkursach, a w rzeczywistości to twórcy jrpg/rpg są prawdziwymi twórcami gier DO JAKICH przeznaczony jest rpgmaker i robią coś wielkiego za co należy im się uznanie i w porównaniu do nich twórcy minigierek w rpgmakerowym światku to totalne noobki..

Trzeba przestać wyróżniać twórców minigierek, a nagradzać prawdziwych tworców którzy robią gry bezinteresownie i bezkonkurencyjnie - twórców JRPG. Sprawmy, aby scena znów nabrała klimatu i wypełnił ją JRPGOWY duch. Zróbmy pierwszy krok oddzielmy gry do jakich RPGMAKER jest przeznaczony od pozostałych. Trzeba podzielić działy GRY we wszystkich wersjach programów lub połączyć je w jeden dział podzielony na pół:

GRY RPG
POZOSTAŁE GRY

Nie ma innego wyjścia. Wszelakie minigry i lansowanie ich w konkursach poczyniły zbyt drastyczne i chaotyczne zmiany na scenie, które spowodowały na niej zastój...jakby wszyscy zapomnieli, że RPGMAKER jest programem do JRPG i ewentualnie RPG, a nie minigierek, które wychodzą o wiele lepiej w innych środowiskach i mają większą rację bytu.
________________________
RPGMaker jest tylko do JRPG. Kto tego nie rozumie niech znika precz.
 
 
Melvin 




Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
1 gra

Pomógł: 35 razy
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 1063
Wysłany: Pią 21 Paź, 2011 21:35
Zaczęło się...
Piszesz jak ktoś, kto nas oswobodzi od "ataku" minigierek xD

RPG Maker, służy głównie do robienia gier RPG, ale to nie oznacza, że nie można w nim robić innych. Wg mnie gry, które są robione w RM, a nie są RPG, zasługują na wielki szacunek, gdyż wyróżniają się, gatunkiem.

Twój podpis:
RMSmak napisał/a:
RPGMaker jest tylko do JRPG. Kto tego nie rozumie niech znika precz.

Nie prawda. Nie jest tylko, lecz jak napisałem wyżej, głównie. Ze znajomością Ruby, zrobisz nawet strzelankę podobną do CoD.

A minigierki...
Cóż, każdy robi to, na co ma ochotę.
________________________
MelvinClass:
Spoiler:

 
 
RMSmak 




Dołączył: 12 Maj 2011
Posty: 67
Wysłany: Pią 21 Paź, 2011 23:55
Cóż. Wchodzi sobie pierwszy lepszy osobnik szukając gier do jakich tworzenia zbudowano rpgmakera (jrpg) jeden na 10 minigierek to jakiś prawie erpeg na pół godziny gry. Tak jest od dwóch lat. Jest już taki chaos, że prawie nikt nie zagląda w gry i nikt nie zagląda w zapowiedzi i ich nie robi, bo po co skoro konkursiki dały więcej uznania ludziom na scenie niż robienie pełnych rpgów...LOL, a RM prawda jest programem stworzonym tylko do JRPG, ruby jest tylko małym dodatkiem do dorobienia pewnych urozmaiceń, których robienie na zdarzeniach jest bardziej czasochłonne. To, że ktoś tu dodał dodatkowo opcję pisania skryptów w RUBY to nie znaczy, że to jest program do strzelanek platformerów i fpsów. To jest nadal program do JRPGÓw tylko polacy za bardzo nie rozumieją, że ruby zostało dodane tylko do urozmaicania JRPG o rzeczy, które czasochłonniej dorobić do gry na eventach, a nie do robienia wszystkiego.
________________________
RPGMaker jest tylko do JRPG. Kto tego nie rozumie niech znika precz.
 
 
Melvin 




Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
1 gra

Pomógł: 35 razy
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 1063
Wysłany: Sob 22 Paź, 2011 13:11
RMSmak napisał/a:
RM prawda jest programem stworzonym tylko do JRPG

Nie. RM służy głównie do tworzenie gier RPG.

RMSmak napisał/a:
ruby jest tylko małym dodatkiem do dorobienia pewnych
urozmaiceń

Ruby jest po to, aby zmienić np standardowe menu, ale nie tylko.
Jest też po to, aby można było zrobić coś innego, coś co wyróżnia się z pośród setek gier RPG.

RMSmak napisał/a:
tylko polacy za bardzo nie rozumieją, że ruby zostało dodane tylko do urozmaicania JRPG

Po 1: Jeśli masz szacunek do naszego narodu to pisz "Polacy", wielką literą.
Po 2: Nie wiem czy wiesz, ale skrypty na np platformówki czy strzelanki, powstają głównie na zagranicznych stronach.

Brawo. Zmarnowałeś kilka minut mojego życia... A koniec świata już bliski...
________________________
MelvinClass:
Spoiler:

 
 
Angius 

Nie wkurzać



Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 104 razy
Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 1276
Skąd: wROCK
Wysłany: Sob 22 Paź, 2011 14:16
W pobliskiej pizzerii serwują gyros... Precz z gyrosem w pizzeriach! Tam powinna być tylko pizza! Co z tego, że zaplecze kuchenne pozwala na przygotowywanie gyrosu! MA BYĆ TYLKO PIZZA!

W wielu księgarniach można kupić zeszyty i długopisy. SKANDAL! W księgarniach nie ma prawa być przyborów piśmienniczych! Księgarnie dla książek!

Mój telefon komórkowy ma kalkulator i kalendarz! KATASTROFA! Telefon służy do dzwonienia! TYLKO do dzwonienia! Kto używa go do czegokolwiek innego niszczy polską scenę telefonów komórkowych!

Można tak mnożyć przykłady w nieskończoność... Po to mamy Ruby, żeby można było tworzyć wszystko. Zrób własny program nieobsługujący żadnych skryptów, nazwij go ONLY-RPG Maker i rozprowadzaj, proszę bardzo. Jednak RM jest programem do tworzenia gier - najłatwiej zrobić w nim RPG, ale możesz przy odrobinie wysiłku zrobić coś innego. Coś trudniejszego. Piętnując inne niż RPG gry w RM-ie piętnujesz ludzi kreatywnych. Piła spalinowa służy do cięcia drewna, prawda? Jednakże ktoś otworzył nią butelkę piwa. Na stos! Sprzeciwił się prawidłowemu przeznaczeniu piły! UKAMIENIOWAĆ HERETYKA!
Pogódź się z tym, że w excelu oprócz arkuszy kalkulacyjnych robią gry, bo makra im pozwalają, że na telefonach instalują gry, bo osiągi im pozwalają, że w RM-ie robią gry inne niż RPG, bo MOGĄ.

Zresztą, to dość ciekawe... Ile już razy opuszczałeś to forum? Czyżbyś jednak nie stracił nadziei na nasze odkupienie, Mesjaszu Makera?
Mogę się założyć, że niedługo wszczęte będzie wiele kłótni, znów skompletujesz zestaw warnów, odejdziesz, wrócisz, znowu wyskoczysz z jakimś pomysłem odkupienia naszych grzechów, i taki Uroboros nam się tworzy...
________________________
"Na trolla pewne są tylko dwie pewne metody, jedna samopowtarzalna i druga, wymagająca przeładowania ręcznego."


 
 
Feniks 




Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
2 gry

Pomógł: 62 razy
Dołączył: 04 Wrz 2010
Posty: 511
Wysłany: Sob 22 Paź, 2011 14:19
RMSmak, gdyby Rpg maker służył tylko i wyłącznie do tworzenia gier PRG to by się na nim nie dało stworzyć innych gatunków, nieprawdaż? Także z logicznego punktu widzenia, jakkolwiek byś zaprzeczał, można powiedzieć, że Rpg maker jest głównie do tworzenia gier RPG. Jest co prawda tak zwany The games factory - program do tworzenia platformówek i inne programy do tworzenia Fpsów itd. Ale Rpg maker ma już tyle dostępnych skryptów i odkrytych możliwości, że można go nazwać programem ogólnym. W którym głównie tworzy się gry RPG.

A scena podupada niestety;/ Można mieć nadzieję, że wkrótce to się zmieni, a rpg maker znowu nabierze zainteresowania wśród twórców gier RPG.

A to czy ktoś robi sobie strzelalinki czy platformówki na rpg makerze to jest jego sprawa. Nigdzie zakazu nie ma. Niektórym się to spodoba, niektórym nie. Ale nazw programów i opisu programów nie powinno się traktować aż tak poważnie. Jak to mówią... Dla chcącego nic trudnego.

Angius mnie wyprzedził ^^
________________________

 
 
RMSmak 




Dołączył: 12 Maj 2011
Posty: 67
Wysłany: Sob 22 Paź, 2011 14:34
sCENA PODUPADA ponieważ JRPG zostało z niej wyparte. 90% gier to minigierki w każdym gatunku tylko nie JRPG. Więcej zasług mają autorzy minigier niż twórcy dużych projektów jrpg. Tamci (AUTORZY JRPG) nie są chwaleni i wyróżniani więcej pochwał i wyróżnień dostają twórcy minigierek na które prawie nikt nie zwraca uwagi (!) W tym roku nie wychodzą już nawet zapowiedzi JRPG/RPG a co dopiero pełne wersje bo ludzie stracili motywację do robienia tych gier przez zmianę społeczności na fanów minigierek i grania w nowe komercyjne gry 3-d, którzy nie oczekują JRPG/RPG, a co najwyżej krytykują i demotywują jak się da każdego autora JRPG pomimo tego, że nie mają zamiaru grać w jego grę...

Fani minigier to gracze zajmujący się GRANIEM W NOWE GRY KOMERCYJNE 3-d zdemotywowali oni twórców jrpgów. To inni ludzie nie muszą mieć wyobraźni to ludzie którzy spędzają zajęcia pozalekcyjne na kółkach z infy i bawią się w programowanie a rm jest programem dla osób z wyobraźnią do światów i fabuł, którzy nie zajmują się programowaniem. Scena pada dzięki temu, że rządzą tym osoby, które przybyły do sceny w trakcie kiedy zaczęły dominować minigierki I ONI DALEJ te minigierki i konkursy z nimi związane promują ponad wszystko. JRPG poszło w cień. Te mini- ry są dobre tylko dla autorów tych gier i współzawodników konkursów z minigrami w których rywalizują dlatego na scenie zapanował zastój (!) Nie przybywają nowi bo to słabe gry i nikogo nie inspirują. Do 2008 scena makera była sceną JRPGów obecnie jest pomieszanie z poplątaniem wskutek masy wprowadzonych konkursów na minigry. Z Jrpg klimatu sceny zrobił się chaos i gadanie o wszystkim (!) Zmienili się ludzie. JRGOWCY wskutek braku zasłużonych zasług i zainteresowania odeszli. rozumiem można walnąć czasem coś innego, ale jak 80-90% gier zaczynają być badziewnymi minigrami i wszystkim tylko nie jrpgami scena pada...
________________________
RPGMaker jest tylko do JRPG. Kto tego nie rozumie niech znika precz.
 
 
Angius 

Nie wkurzać



Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 104 razy
Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 1276
Skąd: wROCK
Wysłany: Sob 22 Paź, 2011 14:53
Inną rzeczą to, co dzieje się ze sceną RM-a, inną to, że RM jest GŁÓWNIE do RPG, ale nie tylko. To tak wracając do twojej propozycji o powydzielaniu działów.
________________________
"Na trolla pewne są tylko dwie pewne metody, jedna samopowtarzalna i druga, wymagająca przeładowania ręcznego."


 
 
RMSmak 




Dołączył: 12 Maj 2011
Posty: 67
Wysłany: Sob 22 Paź, 2011 15:30
Angius napisał/a:
Inną rzeczą to, co dzieje się ze sceną RM-a, inną to, że RM jest GŁÓWNIE do RPG, ale nie tylko. To tak wracając do twojej propozycji o powydzielaniu działów.


Rozdzielenie RPG/JRPG od pozostałych gatunków gier wprowadzi ład i porządek.
Zainteresowani RPG/JRPG chętniej będą zaglądać w dział z grami. Kiedy widzi się, że jedna na 5-10 gier to rpg nikomu nawet nie chce się zaglądać w te działy co dopiero zakładać zapowiedzi i wydawać pełne rpgi/jrpg. W tym roku nie ma nawet zapowiedzi rpgów/jrpgów a co dopiero pełniaków. Naprawdę trzeba podjąć pierwsze kroki. To może być dobre na początek ku przywróceniu ładu na scenie jak to było jeszcze w 2008,2009 roku przez 2 lata 2010,2011 zrobiła się z tego scena słabych minigier i umiera, bo są nie ukrywajmy słabe - rpgmaker się do tego nie nadaje.
________________________
RPGMaker jest tylko do JRPG. Kto tego nie rozumie niech znika precz.
 
 
RMSmak 




Dołączył: 12 Maj 2011
Posty: 67
Wysłany: Sob 22 Paź, 2011 16:06
Mam swoje granice tolerancji debilizmu, ale w twoim wypadku granice zostały przełamane i widze, że do ciebie to nie dociera więc powiem wprost. SPIER*ALAJ impotencie umysłowy.

Im młodszy tym głupszy i wyjątek potwierdza regułę...Melvin nie rozumiesz o czym ja piszę, że odbierasz to jako atak. Wiesz zajmij się lepiej zabawą w piaskownicy wróć jak dorośniesz, bo dzięki takim jak ty podłym ociemniałym dzieciom na tej scenie jeszcze bardziej się nie chce przebywać. Zacznij od czytania ze zrozumieniem.
________________________
RPGMaker jest tylko do JRPG. Kto tego nie rozumie niech znika precz.
 
 
Malian 




Preferowany:
RPG Maker XP

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 262
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 22 Paź, 2011 16:18
Normalnie tragedia... Zróbmy żałobę dopóki nie powstanie pełna wersja gry RPG...

Lubię RPG, ale ZAWSZE były jedną z najmniej licznych gier w ogóle wydanych, więc nie dziwię się że również i w tym programie powstało ich znacznie mniej niż innych...
________________________
 
 
 
 
RMSmak 




Dołączył: 12 Maj 2011
Posty: 67
Wysłany: Sob 22 Paź, 2011 16:20
Malian napisał/a:
Normalnie tragedia... Zróbmy żałobę dopóki nie powstanie pełna wersja gry RPG...

Lubię RPG, ale ZAWSZE były jedną z najmniej licznych gier w ogóle wydanych, więc nie dziwię się że również i w tym programie powstało ich znacznie mniej niż innych...



:shock: O tym pisałem wcześniej. Obecni scenowicze myślą, że rpgmaker jest do wszystkiego. ta scena jest zepsuta. RPGMAKER jest do JRPGów i RPG tych gier zawsze było mniej, a scena makera zajmowała się ich tworzeniem...
________________________
RPGMaker jest tylko do JRPG. Kto tego nie rozumie niech znika precz.
 
 
Angius 

Nie wkurzać



Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 104 razy
Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 1276
Skąd: wROCK
Wysłany: Sob 22 Paź, 2011 16:31
A komórka jest do dzwonienia! Zawsze rzadziej się dzwoni, niż sprawdza godzinę, pisze smsy, czy gra, a członkowie sceny telefonów komórkowych zawsze dzwonili!

Poza tym, gratuluję pierwszego warna za obrazę użytkownika. Jak chcesz prowadzić dyskusję, to rób to na poziomie.
________________________
"Na trolla pewne są tylko dwie pewne metody, jedna samopowtarzalna i druga, wymagająca przeładowania ręcznego."


 
 
RMSmak 




Dołączył: 12 Maj 2011
Posty: 67
Wysłany: Sob 22 Paź, 2011 16:55
Sry ale już nie ma nawet do kogo czego kolwiek apelować. Scena makera jest zepsuta i już nie powstanie, a do tego Melvina nie mam zamiaru w inny sposób pisać. Miarka się przebrała. Okej piszcie kontrkidargumenty nie mam zamiaru już więcej proponować takim jak wy, którzy dla własnej satysfakcji przeciwstawiają się każdej idei, która może choć trochę poprawić stan sceny makera w dodatku w podzięce takie bachory jak melvin będą próbowały mnie obrażać. Kończę...Do ścian nie będę pisał...Dawno mnie tu nie było, ale faktycznie sensu wracać nie było...jak wychylały się bachory nie przytaczając żadnych sensownych argumentów tak wychylają się dalej, a ja sobie nie mogę pozwolić na taką zniewagę i GADANIE ze ścianami...Mam już w nosie jak ma się maker na tej scenie...już nic nie przywróci dawnego ładu, a was wszystkich którzy zrobili z niej śmietnisko mam dosłownie że tak powiem w DUPIE...peace
________________________
RPGMaker jest tylko do JRPG. Kto tego nie rozumie niech znika precz.
 
 
Melvin 




Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
1 gra

Pomógł: 35 razy
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 1063
Wysłany: Sob 22 Paź, 2011 17:10
RMSmak napisał/a:
takie bachory jak melvin będą próbowały mnie obrażać.

Wypraszam, sobie "bachora". Poza tym, podaj cytat gdzie Cię obraziłem. Z tego co widzę, to Ty mnie obraziłeś.

Cytat:
a ja sobie nie mogę pozwolić na taką zniewagę i GADANIE ze ścianami...

Nom. Nie wiem co myśleć o ludziach, którzy gadają ze ścianami. Piszę poważnie. To nie jest normalne.

Cytat:
Kończę...

Nie sądzę. Ty nigdy nie skończysz.

Angius, ma pełną rację. Telefon jest do dzwonienia, ale można na nim też grać. Tak samo z RM. Każdy go wykorzysta, tak jak mu się podoba i ma prawo przedstawić swoją np minigierkę na forum.
________________________
MelvinClass:
Spoiler:

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template Klam by Ayene