Ogłoszenie 

Uwaga! To forum jest w trybie offline.
Wszelką pomoc uzyskasz pod adresem
forum.ultimateam.pl


Administracja Forum


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Nhadala
Czw 19 Lip, 2012 11:08
Czy znacie FREEWAROWE japońskie RPG na PC ?
Autor Wiadomość
RMSmak 




Dołączył: 12 Maj 2011
Posty: 67
Wysłany: Sro 26 Paź, 2011 19:20
Czy znacie FREEWAROWE japońskie RPG na PC ?
Chciałbym abyście wymienili kilka tytułów które znacie.
Chodzi mi o grafikę 2-d i gatunek. Lubię również pikseloze.
Nie mogą to być mmord tylko normalne JRPG.
________________________
RPGMaker jest tylko do JRPG. Kto tego nie rozumie niech znika precz.
 
 
sled 




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 93
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Sob 29 Paź, 2011 09:08
Może napisałbyś jakie platformy wchodzą w rolę gdyż zazwyczaj jRPG powstaje z myślą o konsolach i głównie w nich należałoby szukać (np Playstation) co zapewne wiesz. Sprecyzuj dokładnie platformę docelową (tzw czy oprócz PC wchodzi jeszcze coś w rolę), a może coś poradzę gdyż sam jestem fanem tego gatunku^^
Póki co jeśli chodzi o PC osobiście polecam serie Breatch to fire - naprawdę przyjemna produkcja oraz Grandia2 (świetny klimat nie tylko jak na jrpg na komputery choć to już raczej podpada nieco pod 3d...)
 
 
tracersgta 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 10 Sty 2011
Posty: 612
Skąd: mam wiedzieć?
Wysłany: Sob 29 Paź, 2011 09:19
Cytat:
Może napisałbyś


Jak widzisz dostał on bana, nie może ci odpisać ;-)
________________________
I'm a tiger! I roar. I hunt, I climb, I eat, I wash, I sleep!

Gość, jeżeli pomogłem daj "Pomógł" ;-)
 
 
 
sled 




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 93
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Sob 29 Paź, 2011 10:57
tracersgta napisał/a:
Cytat:
Może napisałbyś


Jak widzisz dostał on bana, nie może ci odpisać ;-)

Faktycznie - przepraszam, nie zauważyłem ;-) Czyli na odpowiedź niema co czekać xD
 
 
Kasia13 




Dołączyła: 07 Lis 2011
Posty: 24
Wysłany: Pon 07 Lis, 2011 03:43
Freeware to zapewne tylko na PC.
________________________
Konto szaleńczej wojowniczki
 
 
Yaslon 




Preferowany:
RPG Maker 2003

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 33
Wysłany: Pon 07 Lis, 2011 14:06
Niekoniecznie, na konsole jest takie coś jak homebrew, czyli aplikacje tworzone przez użytkowników.
 
 
Kasia13 




Dołączyła: 07 Lis 2011
Posty: 24
Wysłany: Pon 07 Lis, 2011 15:33
ale chodzi o gry na pc. Na pc sie lepiej gra w takie gry
________________________
Konto szaleńczej wojowniczki
 
 
sled 




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 93
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Sro 09 Lis, 2011 16:10
Kasia13 napisał/a:
ale chodzi o gry na pc. Na pc sie lepiej gra w takie gry

Nie chcę sie spierać, ale jeśli lepiej to czemu 90% jRPG powstaje jako excluziwe na konsole (i to w dodatku te lepsze)? Poza tym nie oszukujmy się, ale w takie rzeczy dużo przyjemniej się gra na padzie przynajmniej mi...
Chyba że chodziło Ci o freewere - fakt - tutaj bym się jeszcze zgodził lecz nie wiadomo czy takie coś długo się utrzyma - na konsolach z starych generacji sam internet był kiedyś rzeczą niemożliwą, a teraz pod tym kątem bardzo szybkimi krokami wszystko osiągnęło możliwości PC i biorąc pod uwagę np kinecta już widzę jak to będzie wyglądało za np 10lat w takich grach xd Nawet teraz dzieciaki oglądają filmy w iPodach itp przez internet zamiast siadać przed TV.. - po prostu wolą robić to samo grzejąc się powiedzmy przy alkoholu z znajomymi (mało który dzieciak trzyma w dzisiejszych czasach "rodzinną" stronę).

Co do tematu wystarczy pogrzebać na "krzaczastych" stronkach. Jednak wówczas spora część tych gier to visual novel (czy jakoś tak) a powiedzmy sobie wprost - ten gatunek nie każdemu już leży (ja np wolę typową akcję z fabułą)
 
 
Kasia13 




Dołączyła: 07 Lis 2011
Posty: 24
Wysłany: Czw 10 Lis, 2011 02:14
Cóż ale chodzi o pikselowate jrpg w 2-d
________________________
Konto szaleńczej wojowniczki
 
 
sled 




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 93
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Czw 10 Lis, 2011 07:12
Kasia13 napisał/a:
Cóż ale chodzi o pikselowate jrpg w 2-d

A takie właśnie powstają(a właściwie powstawały gdyż teraz rzadko widać gry w 2D-twórcy koncentrują się głównie na grafice i efektywnej akcji zamiast na fabule) GŁÓWNIE na konsole. Zresztą chyba nawet nie znam ŻADNEGO EXCLUZIWA który by posiadał PC w tej kwestii - praktycznie wszystkie jrpg na owej platformie to przeniesienia w dodatku często jeszcze z psx. I możesz mówić co chcesz lecz w jrpg zagrywam się od około 1998roku (piękne czasy poczciwego szaraka) więc wiem co mówię. Nawet breatch to fire 4 jest marnym przeniesieniem z psx które na pewno obił się wam o uszy w dodatku "rozwój" na pc stanął na komputerach przy części 4-dalej historię mogą poznać posiadacze konsol. Final Fantasy to samo - jednak tu jakością traci seria gdyż np w FFVII zamiast mp3 wstawiono midi co jak wiemy sporo się różni dla chyba każdego wprawionego gracza . W dodatku tylko stare finale zostały przeniesione... Star Ocean,Wild Arms czy wiele innych tytułów to gry z bardzo znanych i wysoko ocenianych serii jednak także nie goszczą na komputery osobiste. Po prostu Japończycy wolą w tego typu gry grać na konsolach i jak wcześniej wspomniałem jeśli ktoś już miał jakieś porównanie to wie że w tego typu gry gra się najlepiej na kanapie przy telewizorze, a nie gapiąc w monitor w dodatku zazwyczaj większość osób woli tutaj trzymać pada w ręce dlatego np pobierają epsxe i chwytają za pada podłączonego do komputera.
 
 
Kasia13 




Dołączyła: 07 Lis 2011
Posty: 24
Wysłany: Pią 11 Lis, 2011 20:56
Cóż ale nie chodzi o przeniesienia gier z konsol lecz autorskie gry tego typu. Kiedyś podczas pobytu w Niemczech były do kupienia jrpgi na pca robione od zera jednego kupiliśmy i graliśmy w niego godzinami. Gra była prawdopodobnie z lat dziwięćdziesiątych choć nie to niepewne i wyglądała na produkcję jakiegoś mało znanego studia.

Niemożliwe, że na pca nie powstawały takie gry bez użycia rpgmakera.
________________________
Konto szaleńczej wojowniczki
 
 
sled 




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 93
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Sob 12 Lis, 2011 09:04
A czy ja mówiłem że całkowicie niema jRPG na PC? Powiedziałem jedynie że nie znam ŻADNEGO excluziwa w tej kwestii. Jest multum ZWYKŁYCH RPG jako excluziw na PC, ale jRPG nie miałem okazji ujrzeć na własne oczy. I to nawet teraz nie chodzi mi o "czyste" przeniesienie bo np The Last Remnant wyszło jednocześnie na konsole i komputery lecz pod kątem excluziwów (czyt. gier których NIEMA na ŻADNEJ innej platformie) nasz piecyk leży i płacze... (chyba że patrzymy na visual novel w japońskim wykonaniu jak wspomniałem).
Swoją drogą w Niemczech mają o tyle dobrze że KAŻDA gra,film itp kupiona w ich kraju jest w ich języku ojczystym (wie bo sam nieco u nich spędziłem, a przynajmniej nie trafiłem nawet na np grę która u nas gości w angielskim języku by nie była przerobiona na ich język choć może miałem po prostu pecha ;-) ).
Oczywiście to co mówię dotyczy głównie komercyjnych firm itp gdyż w nowatorskich wiadomo-multum rzeczy może ulec uwadze :-) Ktoś niezależny może nawet zrobić grę opartą na teletubisiach przerobioną na bijatykę krwawszą niż sam mortal kombat gdzie fatality przy użyciu torebki będą na porządku dziennym, a do naszego kraju nie doszło by nawet echo o tym newsie gdyby ta gra posiadała poprostu słabą reklamę/rozgłos xD
 
 
Kasia13 




Dołączyła: 07 Lis 2011
Posty: 24
Wysłany: Sob 12 Lis, 2011 09:50
napisałeś kilka bloków...gdzie tytuły gier...mhm
________________________
Konto szaleńczej wojowniczki
 
 
Yaslon 




Preferowany:
RPG Maker 2003

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 33
Wysłany: Sob 12 Lis, 2011 09:52
Zapomniałeś dodać, że Niemcy wraz z tłumaczeniem obrabiają grę np. usuwając krew.
 
 
sled 




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 93
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Sob 12 Lis, 2011 12:02
Cytat:
napisałeś kilka bloków...gdzie tytuły gier...mhm

tytuły gier czego?Na co? Na pc?konsole? Sprecyzuj i rozwiń to zdanie bo trochę rozchodzi się tu kwestia różnych tematów, a odpowiedź otrzymasz jeśli oczywiście będę w stanie jej udzielić ;-)
Cytat:
Zapomniałeś dodać, że Niemcy wraz z tłumaczeniem obrabiają grę np. usuwając krew.

Bo to tak jakby się czepiać że np gry z kraju wiśni po przejściu na Europejskie wydanie zmieniają oprócz np wersji językowej "brutalność" gry (a czasem nawet sam tytuł). Doskonałym przykładem jest ponownie gra na np psx - Bust a Move1 (u nas znane jako Bust a groove) gdzie np postać Strike zamiast pić piwo trzyma puszkę koli, w jakiejś rundzie okrojono samą muzykę gdyż przejawiało się tam słowo "czarnuch" i to nie jedną- inna z kolei nawiązywała tekstem do alkoholu więc ją też usunięto, Hiro pozbawiono papierosy by gra mogła trafić do młodszych odbiorców itp itd (takich przykładów w grach jest mnóstwo, a różnice można wyczytać choćby na wikipedii). Oczywiście jest to gra taneczna nie jRPG więc troszkę odbiegamy do tematu, ale chodzi mi o samo pokazanie różnic w grach i że nie tylko Niemcy otrzymują uboższe wersje...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template Klam by Ayene