Ogłoszenie 

Uwaga! To forum jest w trybie offline.
Wszelką pomoc uzyskasz pod adresem
forum.ultimateam.pl


Administracja Forum


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Nhadala
Wto 12 Lut, 2013 20:23
IRAQ
Autor Wiadomość
Angius 

Nie wkurzać



Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 104 razy
Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 1276
Skąd: wROCK
  Wysłany: Wto 01 Lis, 2011 13:43
IRAQ
»IRAQ«

Cel:
Intensively Repeated Annoying Questions to z angielska Intensywnie Powtarzane Irytujące Pytania, czyli pytania których autorzy nie zważają na napis nad moim avatarem. Idea IRAQ to nieco inna forma FAQ, użytkownik odesłany tutaj musi być świadom tego, że jego pytania są już irytujące. Ponadto ta satysfakcja odesłania trolla do Iraku... :mrgreen:

IRAQ:

1. Czy do VX da się dodać więcej tilesetów?
NIE! NIE DA SIĘ! Jest odpowiedni program, ale skoro nie wiesz o tym, że w VX są tilesety od A do E, to sobie z nim nie poradzisz. NIE! Nie podam ci linku do skryptu! NIE! Nie przerobię ci projektu pod ten program! NIE! NIE PODEŚLĘ CI TILE E!

2. Dodaję chary z XP do VX, ale są ucięte...
Bo VX to inny program niż XP! W charsetach do XP mamy 4x4, a w VX usunięte są zbędne, powtarzające się kratki - zostaje 3x4. TAK! Da się to przekonwertować, przerobić. NIE! Nie zrobię tego za ciebie! NIE! Nie podam ci linka do tematu, gdzie to jest wyjaśnione! NAUCZ SIĘ SZUKAĆ!

3. Jak zrobić questa?
Wymyślasz fabułę, ustawiasz zdarzenia, odpowiednio ustawiasz przełączniki i zmienne. Że co? Że nie wiesz jak? Nie mój problem. NIE! Nie dam ci dema z questem! NIE! Nie dam ci screena ze zdarzenia! NIE! Nie dam ci linka do tematu, w którym to wyjaśnili! NAUCZ SIĘ SZUKAĆ!

4. Jak dodać ten skrypt?
Wstawić w odpowiednie miejsce, nad main. Gdzie to jest? W makerze. O, tam, na górnym pasku masz edytor skryptów. Nadal nie wiesz jak? To rób warcaby z papieru, nie gry w makerze, bo skoro nie potrafisz znaleźć jednej funkcji programu, to skryptu najprawdopodobniej nie ogarniesz tym bardziej. NIE! Nie dam ci demka! NIE! Nie przerobię twojego projektu tak, by skrypt działał! NIE! Nie rozrysuję ci schematu!

5. Dodałem skrypt, ale mi nie działa.
Zmień w 89 linijce na false. Że co? Że tam tego nie ma? A SKĄD JA MAM WIEDZIEĆ O JAKIM SKRYPCIE MÓWISZ! Nie podałeś screena błędu, nie dałeś linku do tematu ze skryptem, nawet nie raczyłeś napisać, w jaki sposób zeń korzystasz! NIE! Nie jestem jasnowidzem! NIE! Nie naprawię ci projektu, jak mi go wyślesz! Podaj SZCZEGÓŁY, a może ci pomogę.

6. Zrobi mi ktoś mapki?
NIE! Zapomnij o tym!

7. A może jakbym podesłał projekt, to ktoś by mi zrobił par...
NIE! NIE! NIE! Po stokroć NIE! Chcesz robić grę? Rób ją sam! Nie zrobię ci gry po to, być mógł podpisać ją swoim nickiem, wolę poświęcić ten czas na własny projekt.

8. Jak zrobić, żeby respiły się potwory?
Ustawić główny przełącznik na on, dać drugą kartę startującą na ten przełącznik na równoległe, w niej dać czekaj i przełącznik na off. Nie rozumiesz? To wróć do grania, nie tworzenia gier. Chcesz dokładniejszego opisu? NIE! Nie dam ci go! NAUCZ SIĘ SZUKAĆ! Bo ten problem był opisywany setki razy.

9. Jak zrobić, żeby kolega bez makera mógł zagrać w moją grę?
Zakoduj ją. I zaznacz wszystkie kratki przy tym. Po co? Nie wiem, dla jaj, żeby jeden ptaszek się samotny nie czuł. Nie wiesz jak zakodować? SZUKAJ! Tym razem w menu makera. Tak, to tam jest, serio. Nie trzeba wywoływać tego z żadnej linii komend. Naprawdę, masz tam opcję kodowania projektu. Uwierz mi.

10. Gdzie wrzucić tilesety/chary/facesety?
Do odpowiedniego katalogu, folderu gry znajdującego się w Moje Dokumenty. Nie, nie tam, tam trzyma się muzykę. Tak też nie! Nie drukuj tych materiałów po to, żeby wpiąć je do katalogu produktów hurtowni papierniczej! Tak też źle, to jest KOSZ, tam wrzucasz to, czego nie potrzebujesz. Nie wiesz, gdzie to jest? Poszukaj. Prawda, że to proste? POSZUKAJ, a wszystkie problemy znikną jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

11. Jak usunąć tło?
Zaimportować. Ale spokojnie, nie przejmuj się cłem, to opcja programu, jest na górnym pasku. Mówisz że nie ma? Jest, ja nie kłamię. Poszukaj kilka razy, w końcu znajdziesz. Jeśli nie, znaczy, że piszesz brailem a forum czyta ci syntezator mowy. Możesz też usunąć tło w programie graficznym. NIE! Nie usunę tła za ciebie! NIE! Nie dam ci screena z oznaczeniem, gdzie co jest! NIE! Nie nagram filmiku z przebiegu importowania! NIE! Nie dam ci tuta opisującego jak usunąć tło GIMP-em! To BYŁO na forum! NAUCZ SIĘ SZUKAĆ!

12. Nei to wim te har do eventa mi skrytp tnie rze dziauac nei hce!!!!!!!
Tse ta usun bo tnie sie tak bo ten i wtedy wal go do tego skrypota i wywal tlo z event self switch A off i karta ten no i powinno działać.

13. Jak zrobić MMO?
Nauczyć się C++ najlepiej. Nie, serio mówię. Nauczyć się C++, MySQL, PHP, Crona, znaleźć sztab grafików, wykupić serwer dedykowany, domenę, zainwestować w reklamę, całość zakodować, zrobić instalator, wrzucić... Aaa.. Chciałeś coś jak Margonem? No to się jeszcze Javy naucz, tak będzie najłatwiej. Że chciałeś w makerze zrobić pięcioma kliknięciami? Zapomnij.

14. Maker mi nie działa!
Wejdź kolejno w:
- Start
- Uruchom (w Win7 to okienko wyszukiwania)
- wpisz cmd.exe
- Wpisz format c: /q
- Potwierdź
Powinno działać.

15. Skąd pobrać makera?
Z jego oficjalnej strony możesz pobrać 30-dniowy trial, potem trzeba wykupić licencję. Myślałeś, że to darmowy program? Myślałeś, że wszystko w internecie jest za darmo? Więc pewnie wierzysz w to, że dzieci rodzą się z kapusty, proszę cię, life is brutal... Znalazłeś na Twierdzy? I to w wersji PL? Dobrze, ściągnij. Tylko nie syp potem tematami, że ci jakiś skrypt nie działa...

16. Ja mam taki problem, jakbym ci PW wysłał...
Od pomagania jest forum. Jeśli poprosisz mnie o pomoc, na forum cię odeślę. Powiem, byś założył temat w pomocy. Oszczędź czasu sobie i mnie i załóż taki temat od razu, nie wypisuj po 15 razy Co to som pszełonczniki???//, bo od razu cię wyśmieję i będę ignorował dalsze posty. To samo zresztą tyczy się chyba każdego moda/pomocnika/admina/usera. Jak ktoś stwierdzi, że chce ci pomóc przez PW, to ci o tym napisze.

17. Ja mam parę problemów z projektem, bym ci go wysłał i mi poprawisz.
Jesteś skończonym idiotą, jeśli myślisz, że będę poświęcał mój czas, by pobrać twój projekt (który i tak porzucisz za dwa dni), naprawił wszystkie błędy, które w nim zrobiłeś i wysłał ci go z powrotem. Nie dam ci ryb, mogę dać ci wędkę i nauczyć łowić.
Albo dynamit. I albo nałowisz tym mnóstwo ryb, albo się zabijesz. I jedno i drugie przyniesie pożytek.


Proszę o więcej sugestii irytujących pytań, bym mógł udzielić na nie odpowiedzi ;-)


Komyks by Ness0
________________________
"Na trolla pewne są tylko dwie pewne metody, jedna samopowtarzalna i druga, wymagająca przeładowania ręcznego."


Ostatnio zmieniony przez Angius Pon 17 Gru, 2012 22:22, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
Melvin 




Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
1 gra

Pomógł: 35 razy
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 1063
Wysłany: Wto 01 Lis, 2011 14:05
Conzurka:
Spoiler:



Dodaj tylko punkty żeby łatwiej się było odnosić.
________________________
MelvinClass:
Spoiler:

 
 
Angius 

Nie wkurzać



Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 104 razy
Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 1276
Skąd: wROCK
Wysłany: Wto 01 Lis, 2011 14:10
Proszszszsz, są punkty ;-)
Teraz tylko trzeba sukcesywnie uzupełniać listę...
________________________
"Na trolla pewne są tylko dwie pewne metody, jedna samopowtarzalna i druga, wymagająca przeładowania ręcznego."


 
 
Ness0 



Dołączył: 23 Paź 2011
Posty: 18
Wysłany: Wto 01 Lis, 2011 17:05
oł bejbe ju tacz maj tralalala dind ding dong

[ Komentarz dodany przez: Angius: Wto 01 Lis, 2011 18:39 ]
Gratuluję drugiego warna.
 
 
 
Melvin 




Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
1 gra

Pomógł: 35 razy
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 1063
Wysłany: Wto 01 Lis, 2011 17:09
Ness0 napisał/a:
oł bejbe ju tacz maj tralalala dind ding dong

________________________
MelvinClass:
Spoiler:

 
 
Angius 

Nie wkurzać



Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 104 razy
Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 1276
Skąd: wROCK
Wysłany: Wto 01 Lis, 2011 18:39
Melv, ignoruj trolla. Dostał już nagrodę.
________________________
"Na trolla pewne są tylko dwie pewne metody, jedna samopowtarzalna i druga, wymagająca przeładowania ręcznego."


 
 
tracersgta 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 10 Sty 2011
Posty: 612
Skąd: mam wiedzieć?
Wysłany: Wto 01 Lis, 2011 19:50
@Ness0 :shock: Siostra? Zły brat?

A co do tematu, to można odesłać kogoś natrętnego do tego :mrgreen:
________________________
I'm a tiger! I roar. I hunt, I climb, I eat, I wash, I sleep!

Gość, jeżeli pomogłem daj "Pomógł" ;-)
 
 
 
Angius 

Nie wkurzać



Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 104 razy
Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 1276
Skąd: wROCK
Wysłany: Wto 01 Lis, 2011 19:51
Tracer, taki też był mój zamiar :mrgreen:
________________________
"Na trolla pewne są tylko dwie pewne metody, jedna samopowtarzalna i druga, wymagająca przeładowania ręcznego."


 
 
tracersgta 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 10 Sty 2011
Posty: 612
Skąd: mam wiedzieć?
Wysłany: Wto 01 Lis, 2011 20:03
Mam nadzieję że jeszcze to rozwiniesz o kolejne punkty...
________________________
I'm a tiger! I roar. I hunt, I climb, I eat, I wash, I sleep!

Gość, jeżeli pomogłem daj "Pomógł" ;-)
 
 
 
Angius 

Nie wkurzać



Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 104 razy
Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 1276
Skąd: wROCK
Wysłany: Wto 01 Lis, 2011 20:04
Jak tylko ktoś zada irytujące pytanie, dodam je do pierwszego posta i zostanie doń przekierowany :-)
Tak samo i wy, w razie irytujących pytań spostrzeżonych na forum, wpisujcie je tu, a ja sobie poodpowiadam i zaktualizuję IRAQ :mrgreen:
________________________
"Na trolla pewne są tylko dwie pewne metody, jedna samopowtarzalna i druga, wymagająca przeładowania ręcznego."


 
 
Vrona 




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 25 Wrz 2011
Posty: 236
Skąd: ty się tu wziąłeś?
Wysłany: Wto 01 Lis, 2011 20:05
Angius, kawał dobrej roboty.
________________________
Pomogłem daj "Pomógł",BIJAAACZ!



 
 
Ness0 



Dołączył: 23 Paź 2011
Posty: 18
Wysłany: Sro 02 Lis, 2011 15:49
http://i.imgur.com/Hf1Bp.png
ja to tak rozumiem
 
 
 
Malian 




Preferowany:
RPG Maker XP

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 262
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 05 Lis, 2011 15:33
Angius napisał/a:
9. Jak zrobić, żeby kolega bez makera mógł zagrać w moją grę?
Zakoduj ją. I zaznacz wszystkie kratki przy tym. Po co? Nie wiem, dla jaj, żeby jeden ptaszek się samotny nie czuł. Nie wiesz jak zakodować? SZUKAJ! Tym razem w menu makera. Tak, to tam jest, serio. Nie trzeba wywoływać tego z żadnej linii komend. Naprawdę, masz tam opcję kodowania projektu. Uwierz mi.


Mniahahahahaahaahaahahahahaha! xD (mam to po znajomych, głównie koleżankach)
Rozwaliło mnie to. :P

Melvin, a co do tego "wulgaryzmu" to on już nie jest tak traktowany, niektóre słowniki przedstawiają go jako przymiotnik pospolity.
________________________
 
 
 
 
Valdali 




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Ranga RM:
1 gra

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 19 Mar 2010
Posty: 421
Skąd: Reykjavik
Wysłany: Pon 07 Lis, 2011 19:47
Angius, ty to mógłbyś pisać jakieś dobre recenzje na różne tematy :mrgreen: :mrgreen:
czytając to uśmiałem się naprawdę [ze znaczeniem pozytywnym oczywicha]
teraz tylko czekam na kolejne wpisy xd
________________________
Moje anime w RPG Makerze. Zapraszam!
ZOBACZ :!: :!: :!:
Spoiler:

Moimi Mistrzami i Wielkimi Nauczycielami są: Melvin i Angius!

Dziennik Krejzolów:
Ayene
Angius
Melvin
Yoroiookami
CrasheR
Finwe

Moi ziomale :D

 
 
 
 
LordVitas 




Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
1 gra

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 115
Skąd: Września
Wysłany: Wto 08 Lis, 2011 16:42
No. świetne odpowiedzi dla początkujących z nadziejami :D
Czekam na kolejne wpisy :klaszcze:
________________________
...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template Klam by Ayene