Ogłoszenie 

Uwaga! To forum jest w trybie offline.
Wszelką pomoc uzyskasz pod adresem
forum.ultimateam.pl


Administracja Forum


Poprzedni temat «» Następny temat
Pomoc dotycząca fabuły!
Autor Wiadomość
Gordon 




Preferowany:
RPG Maker VX

Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 21
Skąd: Prypeć
  Wysłany: Wto 15 Lis, 2011 19:18
Pomoc dotycząca fabuły!
Hya! (czytaj: hej)

Od razu mówię że ten tutek nie jest łatwy - jest średni.
Nie wiem czy okaże się pomocny, od tego zależą TWOJE CHĘCI.

Przeglądałem wasze fabuły i w komentarzach prawie zawsze pisze: "szablonowa fabuła"
"nudna". "przewałkowana". Bo rzeczywiście tak jest. Czy historia ratowania świata przez bezdomnego chłopca z magicznymi zdolnościami jest teraz ciekawa? Powiecie nie.

HA!

Spoiler:

Jest ciekawa. Gdyby nie była interesująca, autor w ogóle by jej nie wziął pod uwagę. Choć często nie jest umiejętnie dopracowana. "A gdyby pozamieniać to, że bohaterem jest dziewczyna?" To już jest coś!

"leeee, dziewczyna tez juz była, fabula do %&$# idz sie uczyc dziecko" - napiszecie. Prawda jest taka, że wszystko co do tej pory wymyśliliście, odkryliście to prawdopodobnie się na czymś wzorowaliście. Przecież ci bracia co wynaleźli latający samolot nie zrobili go ot tak. "a teraz se zrobimy samolot i będzie latał i git". Oni nie byli pierwsi, o nie!! Ale to ONI wybili się z tłumu!! To ONI stworzyli latający samolot, a reszta tylko badziewne pudła ze skrzydłami (chociaż ich też było pudłem :-P )... Choć to, że W OGÓLE WPADLI na ten pomysł jest hitem.

Taka oklepana fabuła jest też ciekawa. Ale, trzeba ją starannie dopracować, żeby stała się takim Jumbo Jetem, a nie Tupolewem (przepraszam tych od + ) który rozbija się o błedy.



To już wyjaśniliśmy. Wiemy że każda fabuła jest dobra. Przejdźmy do dodatków estetycznych.

Spoiler:

Fabuła dziecka-magika ratującego świat przed ZUUEEEM jest teraz niczym nowym, ale dziewczyna broniąca swój dom przed bandytami to już coś. Ale zajmijmy się chłopcem magikiem. Czemu to musi być chłopiec? "bo jest silny i mądry" Kobieta też jest silna, łatwo może pokonać mężczyznę w walce wręcz. Kobieta też jest mądra. Właściwie to facet ma mniejsze IQ, ale co tam ;-) . Dajmy na to... ten chłopiec jest adoptowany. Nie znamy prawdziwych rodziców. Ale są nimi kobieta i czarodziej. Dziecko wyszło przypadkowo.
No i dziedziczy ono trochę "zdolności". I ten czarodziej staje się ZUY, bo... bo ktoś zabija mu żonę i okazuje się nim król. Magik zabija króla, a sam trafia do więzienia. Potem inni więźniowie nie lubiący króla pomagają mu uciec a on dostaje się do bandy i w końcu awansuje na ich herszta. Nasz bohater dorasta... ZUO opętuję cały kraj, cały kontynent...
i wkońcu ktoś odkrywa jego zdolności - jest nim stary druid. I on go szkoli bo tylko on może powstrzymać ZUO. W końcu druid zostaje zamordowany, czy tam sam umiera... i nasz bohater rusza do walki. Po kolei likwiduje zastępy ZUYCH, okoliczni mieszkańcy, rycerze, ktokolwiek, przyłączają się do chłopaka i pomagają mu. Na koniec walczy z głównym bossem ZUA (tym magikiem jego ojcem). Pokonuje go, a ten ostatnim tchem mówi mu...

LUKE, I AM YOUR FATHER....

Haha. Tak. Z takiego szablonowego opowiadania wyszła nam fabuła Star Warsów (prawie)
Jak widać, wszystko jest możliwe. A z tego morał taki, że wymyślamy po kolei fakty, a gdy coś nie pasuje, sprawiamy by pasowało.



Wiem, że zbytnio nie pomogłem... ale tak mnie naszło...

Nie jest to koniec, mam coś jeszcze na języku, ale nie wiem jak to napisać :mrgreen:

;-> czekam na SZCZERE komentarze ;->


by Gordon
________________________
:) Aktualności&Zapowiedzi :(

Nothin' here.


 
 
Vrona 




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 25 Wrz 2011
Posty: 236
Skąd: ty się tu wziąłeś?
Wysłany: Wto 15 Lis, 2011 19:42
Heh...Nie najgorszy ten tut,ale PaayJerowi nie dorastasz nawet do pięt.Żartuję XD.Ten tut jest dobry.
________________________
Pomogłem daj "Pomógł",BIJAAACZ!



 
 
PaayJer 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Paź 2011
Posty: 86
Wysłany: Wto 15 Lis, 2011 20:30
@UP
dzięki :p

@Topic
Tut ogólnie nic mi nie powiedział, sorry...
Zrozumiałem, że jeśli jest kobieta to jest lepiej, tak?
I jeśli bohater nie jest sierotą to też, nie?

No przynajmniej to z tego wynika ale w 1/2 to prawda tylko napisałeś to tak... chaotycznie!
7/10, bo można ściągnąć fabułę na żywca :)
________________________
Tutki od PJ!!!
[Kurs 1] Kliknij tutaj!
[Kurs 2] Kliknij tutaj!
[Kurs 3] Kliknij tutaj!
[Kurs 4] Kliknij tutaj!
 
 
Gordon 




Preferowany:
RPG Maker VX

Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 21
Skąd: Prypeć
Wysłany: Wto 15 Lis, 2011 20:40
@UP

Nie. Powiedziałem że kobieta ma takie same możliwości jak mężczyzna, a często bohaterami są mężczyźni bo są silni i mądrzy. Nie mówiłem że jak sierotą to źle, tylko że jest
pełno tego typu scenariuszy a to by się wybić jest kwestią umiejętnie dobranych dodatków, np.

niebieska suknia versus niebieska suknia w granatowe paski i z paskiem oraz koralami...

A po za tym... z dobrym tutem jest jak z dobrym filmem - trzeba obejrzeć parę razy.
(nie mówię że jest dobry...)

A z tym Ctrl+C Ctrl+V fabułę... jak ktoś chcę, to może, ja dałem przykład...
________________________
:) Aktualności&Zapowiedzi :(

Nothin' here.


 
 
Aruka21 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Paź 2010
Posty: 129
Skąd: Samo dno piekieł.
Wysłany: Sro 16 Lis, 2011 19:27
Moim skromnym zdaniem tut jest dobry, ba jak dla mnie nawet bardzo dobry.
Pomógł mi "wynaleźć" fabułę do mego projektu. A gdy przeczytałem "LUKE, I AM YOUR FATHER.... " to walnąłem śmiechem przed kompem.
Moja ocena to 9,5/10



Pozdrawiam Kuba.
________________________
Mój aktualny projekt: Edeon
Oto link:http://www.ultimateam.pl/viewtopic.php?p=73129#73129

Zyska Sławę Królem Będzie,
Kto Się Uświadomi We Śnie,
Kto Zdobędzie Szczyt W Błękicie,
Będzie Tym Co Jest Na Szczycie.
 
 
 
Gordon 




Preferowany:
RPG Maker VX

Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 21
Skąd: Prypeć
Wysłany: Sro 16 Lis, 2011 22:58
Thx, że się przydał ;-) Myślę o zrobieniu kolejnego poradnika do fabuły... ale w tym samym temacie, nie będę zakładał nowego.

Pzdr, Gordon
________________________
:) Aktualności&Zapowiedzi :(

Nothin' here.


 
 
tracersgta 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 10 Sty 2011
Posty: 612
Skąd: mam wiedzieć?
Wysłany: Czw 17 Lis, 2011 13:46
Niezły tutek ;-) Napisany humorystycznie, i na hama, ale zasługujesz na 8,5/10
________________________
I'm a tiger! I roar. I hunt, I climb, I eat, I wash, I sleep!

Gość, jeżeli pomogłem daj "Pomógł" ;-)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template Klam by Ayene