Ogłoszenie 

Uwaga! To forum jest w trybie offline.
Wszelką pomoc uzyskasz pod adresem
forum.ultimateam.pl


Administracja Forum


Poprzedni temat «» Następny temat
Karczma- miejsce do spania, czy nie tylko.
Autor Wiadomość
maks-vx 



Preferowany:
RPG Maker VX

Dołączył: 06 Lis 2011
Posty: 27
  Wysłany: Pon 28 Lis, 2011 21:07
Karczma- miejsce do spania, czy nie tylko.
Witam! To mój pierwszy poradnik więc proszę o wyrozumiałość. Tematem mojego poradnika jest: karczma- miejsce do spania czy nie tylko.

Zacznę od tego że grając w gry tworzone w rpg maker, karczmy mi się kojarzą z jednym:
czy chcesz się wyspać?
Karczmy to nie tylko miejsce gdzie możesz spać, ale miejsce gdzie całe miasto się spotyka.
Np. weźmy za przykład grę wiedźmin 2. W karczmach można zrobić dużo rzeczy, min. zacząć wykonywać jakiegoś questa, siłować się na rękę, albo grać w kości. To jest prawdziwa karczma.
A zatem jak powinna wyglądać karczma w naszej grze rpg? Oczywiście zrobić np. małą mini grę, czyli bijatyka. W karczmie powinno też trzeba zrobić opcję kupna alkoholu. Oczywiście nie mówię że zaoferowanie noclegu jest złe, ale może lepiej zamiast tego napisać:
Mamy tutaj przytulne pokoiki, cena tylko np. 200 zł. Chcesz sobie go zarezerwować na tą noc?
Od razu lepiej, a w pokoju kilka innych opcji niż spanie, ale np. zostawienie niepotrzebnych rzeczy. Teraz przejdę do kolejnej części poradnik. Questy. W karczmie powinien stać pod ściana jakiś zamaskowany typ który ci zleci zadanie. A może karczmarz zleci ci zadanie pozbycia się bandytów którzy niszczą karawany które przewożą alkohol do karczmy? Wszystko zależy od was. Podsumowując:
1. W karczmie powinny być mini gry typu: gra w koście, albo siłowanie na rękę.
2. W karczmie powinno się zaoferować pokój w którym będzie można robić jakieś rzeczy np. warzenie eliksiru.
3. W karczmie powinno się zlecać quest przez np. zamaskowanego typa.

Mam nadzieje że poradnik się podobał. Możecie w komentarzach napisać o czym zrobić następny poradnik. [/b]
________________________
Obecnie pracuję nad grą: Edaria. Wszystkie pytania dot. gry pisać na priw.
 
 
maks-vx 



Preferowany:
RPG Maker VX

Dołączył: 06 Lis 2011
Posty: 27
Wysłany: Pon 28 Lis, 2011 21:13
ocena
I proszę oceniać poradnik w skali 1-6.
________________________
Obecnie pracuję nad grą: Edaria. Wszystkie pytania dot. gry pisać na priw.
 
 
Finwe 




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Pomógł: 34 razy
Dołączył: 30 Lip 2011
Posty: 322
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pon 28 Lis, 2011 21:15
Poradnik - taki średni. Czytaj: Dobry pomysł, ale za krótko. Ogólnie to pomysł mi się bardzo podoba :-)
Chociaż trochę niezbyt "Precyzyjnie" to opisałeś. Ja dodałbym jeszcze 1 punkt:
4. Można tam kupić jedzenie :lol2:
Ogólnie to z pokojami dobry pomysł. Jednakże możemy zrobić taki bajer z czymś innym, a mianowicie "PPM->Szybkie zdarzenie->Karczma" Niech ma wygląd maga, i oferuje pełne wyleczenie.
Ogółem, 3.1/6. Trochę za mało.
EDIT: A opcja edytuj to co? :lol2:
 
 
 
maks-vx 



Preferowany:
RPG Maker VX

Dołączył: 06 Lis 2011
Posty: 27
Wysłany: Pon 28 Lis, 2011 21:17
Dzięki Finwe za ocenę. W pisaniu poradników jestem nowicjuszem, a co do jedzenia to przecież chyba każdy wie że w karczmach można kupić jedzenie jedzenie.
________________________
Obecnie pracuję nad grą: Edaria. Wszystkie pytania dot. gry pisać na priw.
 
 
Feniks 




Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
2 gry

Pomógł: 62 razy
Dołączył: 04 Wrz 2010
Posty: 511
Wysłany: Sro 30 Lis, 2011 16:15
Nie chcę się wtrącać, ale tego nie można nazwać jego pomysłem, oczywiście, to on napisał. Ale wszystko co napisał jest z wiedźmina. Poradnik jako tako... Ale kopiowanie w innych grach, tego co było w wiedźminie czy innych grach jest czymś normalnym. Mimo wszystko nie czepiałbym się, jakby ktoś zrobił karczmę z wyobraźnią(nie mowa o samą mapę)
Pozdrawiam i życzę powodzenia w dalszych poradach. Oby były to twoje pomysły, a nie wiedźmina :->
________________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template Klam by Ayene