Ogłoszenie 

Uwaga! To forum jest w trybie offline.
Wszelką pomoc uzyskasz pod adresem
forum.ultimateam.pl


Administracja Forum


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Nhadala
Sob 15 Wrz, 2012 00:07
AI-RPG informacje o CIEKAWYCH gierkach na makera ze świata
Autor Wiadomość
AI-RPG


Dołączył: 03 Cze 2010
Posty: 152
Wysłany: Czw 15 Gru, 2011 15:39
AI-RPG informacje o CIEKAWYCH gierkach na makera ze świata
W tym temacie będę wam prezentował zarąbiste gierki na rpgmakera, które przeszedłem lub grałem w nie bardzo długo i uważam za obowiązkowe do przejścia dla szanujących się rpgmakerowców XD


LONGING RIBBON:

To opowieść grozy o grupce przyjaciół, którzy w trakcie wycieczki samochodem trafiają do posiadłości w lesie. Wcześniej oglądamy scenkę, w której matka odprawia magiczny obrzęd na synu twierdząc, że leczy syna. Mąż okazuje jej uczucia, ale ona to ignoruje. On odchodzi...To wszystko dzieje się w leśnej posiadłości. Trafiamy grupką do tego domu...Kto nas zaprasza do środka....oczywiście matka...Z czasem jesteśmy świadkami co raz większego szaleństwa i dziwnych zjawisk. Będziemy chcieli stamtąd uciec...Siłą gry są dialogi i rosnący klimat szaleństwa...w wyniku fabuły i swobody poruszania się po domu, a także zmieniających się opiniach i stanie psychicznym naszych kumpli...czujemy się jak w tym tajemniczym domu, w którym tak naprawdę nie wiadomo co się dzieje.
Od razu zastrzegam, żeby wyłączyć walki. Jak to zrobić pisze w readme. Walki są nie do wygrania. W tę grę gra się dla dialogów i fabuły...z filmową wprawą zrobiona gra..coś wyjątkowego...

http://rpgmaker.net/games/390/

Jedyną rzeczą, która zaniża ocenę w moich oczach są bezsensowne walki, które należy wyłączyć, bo autor nie pokusił się o ich zbalansowanie.
 
 
Feniks 




Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
2 gry

Pomógł: 62 razy
Dołączył: 04 Wrz 2010
Posty: 511
Wysłany: Czw 15 Gru, 2011 15:42
Akurat co do L. Ribbon się zgadzam, co prawda nie grałem w to, ale widziałem na kanale powki44. Ciekawa gierka:)
________________________

 
 
AI-RPG


Dołączył: 03 Cze 2010
Posty: 152
Wysłany: Czw 15 Gru, 2011 15:45
Najbardziej filmowa gra na rpgmakera. Od strony dialogów, fabuły, budowania napięcia mistrzostwo...Poczujecie się jak w filmie grając w to...Po prostu mistrzostwo od strony merytorycznej ta gierka. Bije większość/jeśli nie wszystkie makerowe gry grozy na głowę pod tym względem. Jak ktoś chce się poczuć jak w centrum wydarzeń grozy i aby wydawało mu się to autentyczne jak np: wtedy kiedy oglądaliście film lśnienie i kamera waszymi oczami wędrowała po hotelu...tak właśnie jest w tej grze. W podobny sposób odczuwacie to co się dzieje dookoła dzięki inteligentnej/niezwykłej narracji ;p Wg. mnie wymagało to ogromnego wysiłku do końca traktować zbitki pikseli na serio jak prawdziwych ludzi, a lokacje gry jak prawdziwe miejsce działające na własnych zasadach. Ambitne dzieło..Gibmaker włożył w to duszę do samego końca...

Nie polecam oglądać jak ktoś gra tylko grać. W to się gra dla fabuły i tylko samemu można poczuć to na własnej skórze. :D Polecam.
 
 
AI-RPG


Dołączył: 03 Cze 2010
Posty: 152
Wysłany: Czw 15 Gru, 2011 18:45
tam właśnie nie ma nic strasznego tak naprawdę. Tylko z dialogów można wyczytać, że jest coś groźnego. JAK z książki. To nie silent hill itp. że gra jakaś pseudo muzyka i wyskakują potworki. Nie ma tu czegoś takiego ;p naprawdę polecam ;p to jak przygoda jaką każdy by chciał przeżyć ;p

na przykład:


to jest niezłe ;p
To taki przykład. fajnie ryje bańkę ;p


 
 
AI-RPG


Dołączył: 03 Cze 2010
Posty: 152
Wysłany: Czw 15 Gru, 2011 23:23
No niestety, ale faktycznie gra wywołuje grozę fabułą. To dla osób, które lubią trochę strachu i niepewności ;p
 
 
Narzew 



Preferowany:
RPG Maker XP

Dołączył: 21 Lip 2011
Posty: 5
Wysłany: Czw 15 Gru, 2011 23:58
ja polecam eternal grace i nocturne.
________________________
Najważniejsze są skrypty!
informatykaplus.cba.pl Wejdź
 
 
 
AI-RPG


Dołączył: 03 Cze 2010
Posty: 152
Wysłany: Pon 02 Sty, 2012 19:06
Czekałem od dawna na to demo gry INFECTION autor w końcu udostępnił linka:

http://rpgmaker.net/games/2431/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template Klam by Ayene