Ogłoszenie 

Uwaga! To forum jest w trybie offline.
Wszelką pomoc uzyskasz pod adresem
forum.ultimateam.pl


Administracja Forum


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Nhadala
Czw 19 Lip, 2012 10:18
Opowiastki, Baśnie, Bajuchny itd. ^^
Autor Wiadomość
Yoroiookami 

Omnomnomnom



Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
3 gry

Pomógł: 57 razy
Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 751
  Wysłany: Czw 12 Sty, 2012 23:27
Opowiastki, Baśnie, Bajuchny itd. ^^
W moim projekcie będzie można czytać książki, między innymi baśniątka i bajki, legendy i inne. :roll: Każdego chętnego do napisania czegokolwiek proszę o zgłaszanie się w tym wątku. Mogę obiecać jedynie miejsce w Creditsach. :lartarin:

Jeżeli ktoś się zgłosi, prosiłbym o wysłanie pracy na moje PW :->
Jeżeli nikt się nie zgłosi, mówi się trudno :-P
A jeżeli nie macie ochoty na pisanie całej książki, podajcie chociaż skróconą wersję, fabułę, cokolwiek co ułatwi mi rozbudowę opowiastki. :lala:

Nie jestem pewien, czy to prawidłowy dział do tego. No ale cóż. :I
 
 
Feniks 




Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
2 gry

Pomógł: 62 razy
Dołączył: 04 Wrz 2010
Posty: 511
Wysłany: Pią 13 Sty, 2012 00:28
Ale, że mam ci napisać powieść, a w projekcie to wykorzystasz należycie? Świetny pomysł i w wolnym czasie mogę napisać ci jedną chociaż. Nic nie obiecuje:P Pisz na gg jakbyś był zainteresowany moimi umiejętnościami xD
________________________

 
 
Yoroiookami 

Omnomnomnom



Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
3 gry

Pomógł: 57 razy
Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 751
Wysłany: Pią 13 Sty, 2012 00:31
Twoimi? Żartujesz :roll:
Nie no, z chęcią skorzystam :3 fajniuchno że ktoś się zgłosił.
 
 
Malian 




Preferowany:
RPG Maker XP

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 262
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 14 Sty, 2012 10:06
Coś się da wymyślić. :->
________________________
 
 
 
 
Konrad112 




Preferowany:
RPG Maker XP

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Gru 2011
Posty: 32
Skąd: Stargard Szczeciński
Wysłany: Sob 14 Sty, 2012 18:27
Opowiastki, Baśnie, Bajuchny itd. ^^
Postaram się coś napisać, ale nic nie obiecuje :-PP
 
 
 
Yoroiookami 

Omnomnomnom



Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
3 gry

Pomógł: 57 razy
Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 751
Wysłany: Sob 14 Sty, 2012 18:34
Dzięki Malian, Konorado-kun :lala:
Doceniam.
 
 
Malian 




Preferowany:
RPG Maker XP

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 262
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 14 Sty, 2012 19:57
A to ma być w jakimś konkretnym temacie czy nasze "widzimisiębotakijuż"? ;s
________________________
 
 
 
 
Yoroiookami 

Omnomnomnom



Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
3 gry

Pomógł: 57 razy
Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 751
Wysłany: Sob 14 Sty, 2012 20:43
Możecie to napisać na jaki tylko temat chcecie, na pewno w jakiś sposób to wykorzystam. Proszę tylko żeby było to coś ciekawego. ^^
 
 
Masta_Artista 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lis 2010
Posty: 25
Skąd: Cytadela w Heleden
Wysłany: Sob 03 Mar, 2012 02:58
I kroczył tak, Eimhar von Amstyr przez bezpostaciowe twory szklanej rzeczywistości. Podobno tutaj trafiają Ci najgorsi. Ci, których nie można skazać na wieczne błąkanie się, czy na piekło. Dusze takich ludzi trafiają do nieskończonego wymiaru szklanej rzeczywistości. Do pustki, gdzie w milionach lśniących luster odbijają się myśli, winy i pomysły skazanego. Nikt nie chce trafić do szklanej rzeczywistości.

Nikt, oprócz Eimhara.

Pogodził się z faktem, że zasłużył. Nic dziwnego, wszak na swoim koncie miał niezliczoną ilość ograbionych wiosek, zamordowanych mężczyzn, zgwałconych kobiet i ugotowanych dzieci. Mimo to nie czuł skruchy. Nie bolało go sumienie. Kroczył tak w bezkresnej, szklanej pustyni, by odnaleźć drogę. Udało mu się. Wśród długich, krętych korytarzy spotkał wielką salę, a w niej boga szklanej rzeczywistości. Bellavio spojrzał na niego, twarzą pozbawioną oczu, gładką jak wspomniane wcześniej lustra i głosie delikatnym, jak muśnięcia kropli porannego deszczu. Strażnik doskonale wiedział, z jakim interesem odwiedza go Eimhar. . .

Potem, przez lata, wsie zostawały znowu wycinane, mężczyźni mordowani, kobiety gwałcone, a dzieci gotowane. Dosięga ich sprawiedliwość "Upadłego". Potężnego Championa Szklanej Rzeczywistości. . . Eimhara
________________________
 
 
 
Yoroiookami 

Omnomnomnom



Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
3 gry

Pomógł: 57 razy
Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 751
Wysłany: Sob 03 Mar, 2012 10:32
:klaszcze: Piękne, dziękuję. Mimo że krótkie, to niezwykle wczułem się w opowieść! Na pewno wykorzystam :mrgreen:
 
 
Masta_Artista 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lis 2010
Posty: 25
Skąd: Cytadela w Heleden
Wysłany: Sro 25 Kwi, 2012 21:40
Głoszono, że portowe Scyth spowił jakiś cień. Mieszkańcy nie byli w stanie sprecyzować, co mieli na myśli, ale każdy, niezależnie od wieku, czuł że ze starym, wzniesionym jeszcze za cesarza Jarvendara I Scyth nie dzieje się zbyt dobrze. W ostatnim miesiącu rybacy zaczęli wyławiać nadjedzone szkielety ryb, a jeśli złapali jakieś żywe, było ich strasznie mało. Kobiety plotkowały o widmach, które jękami nawołują z lasów, już dawno opuszczonych przez faunę. Na dodatek ziemia stała się jakaś taka nierodna. Plony były mało obfite, a jeśli już coś na nich wyrastało, bardzo szybko gniło.

W Scyth mieszkał kiedyś starzec, który rozpowiadał na rynki plotki o "Pradawnym źle". O czymś, co skrywa Ziemia tego portu, a co nie chce by na niej wznoszono budowle i żyli w nich ludzie. Ewidentnie coś nie życzyło sobie cywilizacji w tym obrębie Pogranicza.

Jesienią zaczęły wyjeżdżać pierwsze wozy. Rodziny opuszczały popadające w ruinę domostwa. Z powodu koszmarów i coraz dziwniejszych wydarzeń ludzi w Scyth zaczęło ubywać. W końcu cały port został opustoszony, nie licząc kilku rodzin, które przeniknął mrok upiornego, opustoszałego miasta. Ojciec jednej z tych rodzin, McNorres miewał coraz gorsze dni. Koszmary i masochistyczne wizje zaczęły nawiedzać go w nocy. Coraz częściej budził się zlany potem i do tego śmiertelnie blady. W końcu dopadło go szaleństwo i omamy. Nieraz żona, stara już Margareth widziała, jak jej kochany mąż rozmawia sam do siebie, opierając o pusty, cuchnący zgnilizną stragan, na którym kiedyś sprzedawano jarzyny. Toczył ze sobą zażarte kłótnie o ceny wyimaginowanych towarów, aż wreszcie z przerażoną miną wracał do domostwa.

Pewnej nocy zbudził Margareth. Twarz miał na tyle przytomną, na ile dojrzeć pozwalało słabe światło księżyca. Czuła na twarzy jego spływający pot, przysłuchując się jego słowom.

- Mary (bo tak zwykł ją nazywać). . . Mary musisz zabrać dzieciaki i uciekać, uciekać czym prędzej. To, co pod ziemią naszych ojców zamknięte było teraz oplata dusze nieostrożnych. Przyjdą tu, już czuję ich mdły, cuchnący krwią oddech. Nie masz zbyt wiele czasu, więc zabierz dzieci i wyjedź stąd czym prędzej, razem z Morriganami, Astelami i Hezanami... Nie czekaj na mnie, bom już stracon. Oni mnie szukają i dostaną. Nikt na to nic nie poradzi.

Przerażona Margareth rzuciła się do pakowania. Do szybkiego działania namawiał ją przerażający jęk jej męża, który biegał po domu i gorączkowo wyglądał przez okna, jakby obawiał się, że zaraz nadejdzie coś, z czym żadna istota nie może się mierzyć.

Kiedy była już spakowana i miała wsiąść do karety wraz z sąsiadami, jej ukochany Ernest podszedł, chwycił ją za ramie swoimi kościstymi palcami i szepnął do ucha :

- Nie odpowiadaj na szepty nocy, rozpalaj pochodnie i tłum cień. Oni kochają w nim się ukrywać, nie oglądaj się i na Barthivolda, nie pozwól dzieciom choć na chwilę odwrócić spojrzeń. . .

Po czym ucałował ją po raz ostatnimi słowami, jakie przed trzaśnięciem drzwi usłyszała były dwa, które wywołały fale łez spływających jej po policzkach.

- Kocham Cię. . .
________________________
 
 
 
Yoroiookami 

Omnomnomnom



Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
3 gry

Pomógł: 57 razy
Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 751
Wysłany: Sro 25 Kwi, 2012 22:10
Piękne! :mrgreen:
Bardzo mnie wciągnęło jak na taką krótką opowiastkę i świetnie pasuje do gry.

Szkoda tylko że zamieściłeś to w ten sposób, bo każdy może to sobie przeczytać już teraz. :roll:
Z drugiej strony mój wina.
Dziękujem ci bardzo, na pewno wykorzystam. :taniec:
 
 
Masta_Artista 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lis 2010
Posty: 25
Skąd: Cytadela w Heleden
Wysłany: Sro 25 Kwi, 2012 22:14
Przepraszam Yoroi ;) Następne pójdą już w wiadomości prywatnej ;)


Ale słabsze kąski wstawię i tutaj ;)

P.S Dziękuję ;) jesteś zbyt łaskaw
________________________
 
 
 
Masta_Artista 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lis 2010
Posty: 25
Skąd: Cytadela w Heleden
Wysłany: Sro 25 Kwi, 2012 22:19
Aa Yoroi, jeśli mógłbym wtrącić :

To są fragmenty z moich opowiadań :) Liczę na to, że nie zostaną sobie "przywłaszczone" ;)?

Wybacz mi moją podejrzliwość. . . ale zostałem już parę razy kolokwialnie "lirycznie wydymany". Kiedyś na przykład urządzono konkurs, w którym nagrodą było złote pióro, a biorąc pod uwagę fakt, że jestem zwolennikiem sentymentalnych pierdółek postanowiłem wystartować. Odwiedziła mnie koleżanka, która nie zdradziła, że też w nim występuje.

Przejrzała moje zeszyty, w 10 minut uwinęła się z odpisaniem po czym plagiat został nagrodzony 1 miejscem, złotym piórem i załamaniem mojej ambicji. . . nigdy więcej
________________________
 
 
 
Masta_Artista 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lis 2010
Posty: 25
Skąd: Cytadela w Heleden
Wysłany: Czw 10 Maj, 2012 19:00
‎- Przyniosłeś? - zapytał zniecierpliwiony Warres
- Tak, nie obyło się bez poświęcenia kilku moich najlepszych szermierzy. - powiedział zdenerwowany Trauhim. - Liczę na to, że uwzględnisz to przy wypłaceniu mojego wynagrodzenia.
- Tak, oczywiście, jak tylko zbiorę ostatni potrzebny mi składnik. - mówił Warres, zamyślony, niczym w transie
- Jaki to? - dopytywał się Trauhim przygotowując mentalnie na kolejną misję
- Wiesz, mam dla Ciebie dwie wskazówki odnośnie jego.
- Kontynuuj
- Pierwsza. Potrzebne mi ludzkie serce...
- A druga?
Warres rozpostarł skrzydła, a podmuch powietrza zatrzasnął za nimi drzwi do komnaty
- Jesteś tu jedynym człowiekiem...
________________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template Klam by Ayene