Ogłoszenie 

Uwaga! To forum jest w trybie offline.
Wszelką pomoc uzyskasz pod adresem
forum.ultimateam.pl


Administracja Forum


Poprzedni temat «» Następny temat
Legendarny Skarb: Początek
Autor Wiadomość
LordVitas 




Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
1 gra

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 115
Skąd: Września
Wysłany: Pon 26 Mar, 2012 18:03
Dobra. To pora bym i ja coś napisał o grze. Sorry Feniks że tak późno ale galaktyka sama się nie uratuje (Mass Effect 3 <3) Ogólnie gra nawet fajna. Liczyłam na coś więcej ale i tak było dobrze.
Strasznie mi się podobał mapping oraz klimat. Szczerze to moim zdaniem dobrze że gra jest taka krótka.
W końcu to bardziej przygodówka niż RPG i nie wyobrażam sobię np. 2 godziny chodzić od punktu A do B i szukać czegoś. Mogę wiedzieć kiedy kolejna część? Chętnie poznam dalszy ciąg tej historii.
________________________
...
 
 
anemone 




Preferowany:
RPG Maker XP

Dołączył: 20 Mar 2011
Posty: 55
Skąd: Z brzuszka mamusi.
Wysłany: Pon 28 Maj, 2012 17:52
Feniks, czy mógłbyś podać użyte skrypty ;-) Niektóre (cień, pora dnia i dymki) są bardzo ciekawe ;-)
 
 
 
Feniks 




Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
2 gry

Pomógł: 62 razy
Dołączył: 04 Wrz 2010
Posty: 511
Wysłany: Pon 28 Maj, 2012 19:23
Polecam zagrać, a nie tylko przyglądać się skryptom. Pozdrawiam :->
________________________

 
 
anemone 




Preferowany:
RPG Maker XP

Dołączył: 20 Mar 2011
Posty: 55
Skąd: Z brzuszka mamusi.
Wysłany: Pon 28 Maj, 2012 20:10
Oczywiście - zagrałem :-) Ale przydałyby mi się te skrypty do gry :-)
Przynajmniej 2 są z forum :-> :->
 
 
 
Feniks 




Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
2 gry

Pomógł: 62 razy
Dołączył: 04 Wrz 2010
Posty: 511
Wysłany: Pon 28 Maj, 2012 23:02
Nie przypominam sobie, żebyś kiedykolwiek ocenił produkcję, jedynie prosisz o skrypty. Nie lubię takiego podejścia gracza do twórcy, który naszukał się owych skryptów. Jednak klimat był robiony ręcznie, co świadczy o twojej nieuwadze w czytaniu, co pisałem w zapowiedzi, o ile ją sprawdzałeś. Nie cieszy mnie to, że bardziej od skomentowania gry byłeś chętny do poproszenia o skrypty. Jednak nie zdradzę ci tej słodkiej tajemnicy, wystarczy pograć, a nie zagrać.

Co zaś skromnej grupy osób, która być może wyczekuje 2 części, na pewno kontynuuje produkcje, o ile z czasem będę mógł wrócić do tworzenia :-P

Pozdrawiam :->
________________________

 
 
anemone 




Preferowany:
RPG Maker XP

Dołączył: 20 Mar 2011
Posty: 55
Skąd: Z brzuszka mamusi.
Wysłany: Wto 29 Maj, 2012 15:03
Wybacz ( :-( ). Niestety nie jestem dobrym "krytykiem", ale gra bardzo fajna :-) Jeszcze jej nie ukończyłem, ale jak dojdę do końca to coś tam napiszę :-)
 
 
 
Diablo 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Lip 2010
Posty: 155
Wysłany: Sob 02 Cze, 2012 07:52
Silnym aspektem, ktory zwrocil moja uwage jest grafika i klimat. Mapy miodne ale ostatnia bardzo podobna do mapy z gry Zakon Rubinowego Smoka (Vx)
Fabula Tomb Raiderowa troche. Nie przepadam ale trzymasz klimat za co +
Ogolnie podoba mi sie
8/10
________________________



 
 
aragorn7015 




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Kwi 2012
Posty: 186
Skąd: się biorą dzieci?
Wysłany: Pon 04 Cze, 2012 14:14
Gra bardzo mi się spodobała ale była za krótka!!! Mapy niesamowite, Mapping bardzo dobry...
Plusy:
+ Mapy
+ Mapping
+ Klimat
+ SKRYPTY
+ Dialogi
+ Menu
+ Czcionka
Minusy:
- Krótka...
- Chodzenie tam i z powrotem
Ocena ogólna: 9,5\10 Czyli bardzo, bardzo dobrze... :-D Zrób coś dłuższego...
________________________
Jeśli pomogłem, daj
Spoiler:

POMÓGŁ



Uwielbiam się bawić na zdarzeniach w VX-ie... Więc jeśli masz jakieś pytanie jak coś zrobić na zdarzeniach to napisz. Jeśli będę wiedział to odpowiem
 
 
 
lolek 




Preferowany:
RPG Maker XP

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Maj 2012
Posty: 34
  Wysłany: Wto 05 Cze, 2012 02:38
A mi wywala błąd już na samym początku w karczmie podczas dialogu z Sarą. Wybieram dwie pierwsze opcje dialogowe i po przewinięciu kilku dialogów, gdzieś na końcu rozmowy wywala komunikat błędu i się wyłącza. (Ściągnąłem najnowszą wersję)


Spoiler:




Nie pograłem sobie :(
________________________
ignorowani: master miller; Han Solo; Justin Biber
 
 
Feniks 




Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
2 gry

Pomógł: 62 razy
Dołączył: 04 Wrz 2010
Posty: 511
Wysłany: Wto 05 Cze, 2012 15:22
Dlaczego nie pograłeś? Zawsze możesz ją olać i iść gadać z innymi. Ten błąd wywala u niektórych, nic na to nie poradzę, to wina skryptu z reputacją, całe szczęście tylko w tej produkcji on u mnie wystąpi.
________________________

 
 
lolek 




Preferowany:
RPG Maker XP

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Maj 2012
Posty: 34
Wysłany: Wto 05 Cze, 2012 15:38
Feniks napisał/a:
Dlaczego nie pograłeś? Zawsze możesz ją olać i iść gadać z innymi.


Mam olać Sarę?! Zwariowałeś?!? :P

Feniks napisał/a:
Ten błąd wywala u niektórych, nic na to nie poradzę, to wina skryptu z reputacją, całe szczęście tylko w tej produkcji on u mnie wystąpi.


No tak, ale przydałoby się jakieś info na temat tego błędu w tym temacie albo w folderze z grą jak już Ci się nie chce poprawić tego błędu w samej grze. A szkoda, bo sama gra zapowiada się Ciekawie i chciałem sobie pograć, ale nie lubię jak mi błędy wywala.

1) Czyli Nie musze rozmawiać z Sarą by przejść grę?

2) Czy ta gra zawiera jeszcze jakieś inne błędy oprócz tego ze skryptem reputacji podczas rozmowy z Sarą?

3) Będziesz naprawiał ten błąd z tym skryptem czy zostawisz taką wersję jak jest?

------------------------------

Sama gra jest bardzo ładnie zrobiona i mam ochotę zagrać.
________________________
ignorowani: master miller; Han Solo; Justin Biber
 
 
Feniks 




Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
2 gry

Pomógł: 62 razy
Dołączył: 04 Wrz 2010
Posty: 511
Wysłany: Wto 05 Cze, 2012 15:52
Cytat:
jak już Ci się nie chce poprawić tego błędu w samej grze.

Kilkukrotnie próbowałem to naprawić, ale to nie jest wina gry, tylko skryptu. Nie edytuje całej gry przez ten błąd, przynajmniej nie teraz, ale jest on głównym powodem wywalania z gry, co mnie martwi.

Cytat:
1) Czyli Nie musze rozmawiać z Sarą by przejść grę?

Nie.

Cytat:
2) Czy ta gra zawiera jeszcze jakieś inne błędy oprócz tego ze skryptem reputacji podczas rozmowy z Sarą?

Większość, prawie wszystkie dialogi mają coś wspólnego z reputacją, u niektórych błąd ci nie wywali, a u niektórych może wywalić. To nie jest, powtarzam - moja wina.


Cytat:
3) Będziesz naprawiał ten błąd z tym skryptem czy zostawisz taką wersję jak jest?

Jak wspomniałem ciut wyżej tego postu - Nie zamierzam póki co edytować gry(dialogi) przez ten błąd, ponieważ w sumie musiałbym zrobić własny system reputacji, przez co zmieniałbym całą grę. Jeśli zaś ten błąd jest naprawdę taki upier... uparty, to zapewne powstanie nowa wersja tej gry na nowym systemie reputacji i ogólnym oskryptowaniu. Ta gra jest krótka, dlatego też nie stanowi to dla mnie problemu, ponieważ dialogi się nie zmienią, a jedynie system w jakim się odbywają.

Mam nadzieję, że ta wiadomość zaspokoi twoją ciekawość.

PS: Mam świadomość, że ta gra ma bardzo rażący bug(uniemożliwiający rozgrywkę) w formie systemu(skryptowego) reputacji, dlatego też w przyszłości będę bardziej zwracał uwagę na testy i dobór skryptów
________________________

 
 
lolek 




Preferowany:
RPG Maker XP

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Maj 2012
Posty: 34
Wysłany: Wto 05 Cze, 2012 19:57
Porozmawiałem z postaciami w Karczmie i wyszedłem na miasto. Bug wywalił przy chłopcu i dziewczynce na pierwszej mapie miasta. Następnie poszedłem na zachód i ponownie bug wywalił przy następnej dziewczynce. Potem podszedłem do kobiety, która opowiedziała ciekawą historię o tym jak poznała męża, ale wywalił bug na koniec rozmowy.

W to się nie da grać w takich warunkach. Szkoda, bo gra jest naprawdę ładnie wykonana i zacząłem się wciągać. Napraw ten bug jak będziesz miał czas, bo szkoda Twojej pracy by taka fajna gra była nie do grania z powodu niedziałającego skryptu.
________________________
ignorowani: master miller; Han Solo; Justin Biber
 
 
Feniks 




Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
2 gry

Pomógł: 62 razy
Dołączył: 04 Wrz 2010
Posty: 511
Wysłany: Wto 26 Cze, 2012 21:48
Witam ponownie :-)
Chciałbym tylko krótko napisać(być może na siłę odświeżając temat - ale pozostawiam taką opinie dla was :-P ), że zamierzam zrobić ten projekt w pewnym sensie od nowa. Nic nowego tam nie znajdziecie, dialogi, mapy i ogólny zarys krótkiej zabawy w mieście taki sam, jednak usunę kilka skryptów i postaram się zrobić poprawną reakcje świateł na 24 godzinny klimat :->
Nie zamierzam jednak nic rozwijać, niech zostanie na starym(już mam szkielet nowego), dobrym 24 godzinnym klimacie, jedynie poprawie męczące gracza i martwiące mnie bugi, oraz nieprawidłowości. Jeszcze nie wiem kiedy się za to wezmę, planuje w tym roku, ale planów na ten rok to ja mam dużo, szczególnie na wakacje :->
Na razie jest to tylko informacja i zapewne wielu z was pomyśli, że nie była potrzebna, ważne, żebym po prostu to zrobił, a nie tylko pisał. Postaram się nie was nie zawieść.

Miało być krótko... No cóż... Przepraszam za dubla(wygasiłem poprzedniego posta w dosyć długim~ czasie) Jednak musiała ta wiadomość odświeżyć temat, być może niektórych ucieszy ta wiadomość.

Pozdrawiam :-P
________________________

 
 
Seivoth 





Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 79
Skąd: Kohlingen
Wysłany: Sro 27 Cze, 2012 13:25
Pomysł na grę bardzo dobry, wykonanie nieco gorsze. Projekt może umilić kilka chwil swoimi dialogami oraz towarzyszącą mu nastrojową muzyką. Pewnie jestem w mniejszości ale użyte tutaj tilesety Kalibana nie specjalnie do mnie przemawiają. Gra potrafi czasami przyciąć, niestety taka jest już specyfika makera. Podsumowując Legendarny Skarb: Początek, to dobra zapowiedź drugiej części, która mam nadzieje będzie o klasę lepsza! Pozdrawiam i życzę dalszej owocniejszej pracy.
________________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template Klam by Ayene