Ogłoszenie 

Uwaga! To forum jest w trybie offline.
Wszelką pomoc uzyskasz pod adresem
forum.ultimateam.pl


Administracja Forum


Poprzedni temat «» Następny temat
Pokestwor 1
Autor Wiadomość
miki55 



Preferowany:
RPG Maker VX

Dołączył: 03 Lut 2012
Posty: 4
Wysłany: Wto 07 Lut, 2012 19:50
Pokestwor 1
Pokestwor 1

To jest pokestwor 1 ! Coś innego niż pokemony robię inne pokemony i nazywać się będą pokestwory.Chodzimy po regionie Bresja i łapiemy pokestwory.

System łapania[pisze skrypt]
Nowy system walki
Mini mapa
Lokalizacja
Brak domyślnych imion
tryb 2 graczy
gra multiplayer[nie wiadomo]
własną muzykę tytułową.
Planuję wydać to około maja br.





Na Razie około 90 % w skryptach a 10 % w reszcie [grafika,mapy,itp.]
 
 
Zazombik 




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Pomógł: 19 razy
Dołączył: 04 Wrz 2011
Posty: 120
Wysłany: Wto 07 Lut, 2012 20:01
Spoiler:

Sry, bro, ale grałeś w to http://www.ultimateam.pl/...p?p=71994#71994 ?
Jak tak, to wiele wyjaśnia.


Jedyna rzecz, która może uzasadnić takie coś, to to, ze wczoraj ściągnąłeś makera i nie wiesz jak wygląda domek. Przynajmniej skrypty, dodawać umiesz... POĆWICZ !!!
________________________



 
 
master miller 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 29 Sty 2012
Posty: 107
Wysłany: Wto 07 Lut, 2012 20:08
Czemu domki nie mają ścian?
________________________
<----- Kliknij
 
 
Zazombik 




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Pomógł: 19 razy
Dołączył: 04 Wrz 2011
Posty: 120
Wysłany: Wto 07 Lut, 2012 20:13
Bo powinny wyglądać choćby tak.
________________________



 
 
master miller 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 29 Sty 2012
Posty: 107
Wysłany: Wto 07 Lut, 2012 20:27
Zazombik napisał/a:
Bo powinny wyglądać choćby tak.


Ponieważ powinny tak wyglądać dlatego nie mają ścian? Trochę dziwne to twoje rozumowanie.
________________________
<----- Kliknij
 
 
Amelanduil 




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Wrz 2011
Posty: 464
Wysłany: Czw 09 Lut, 2012 16:22
Nie lubię, jak ktoś profanuje grę mojego dzieciństwa. Serio.
Czemu title, jeżeli to... coś na pierwszym screenie to tiltle (nie dość że rozpikselowany, to jeszcze źle wycięty, nieobrobiony) jest robiony w paincie? Kontynuując temat grafiki w grze: grafiki RTP, w dodatku źle wykonane... x.x
co do fabuły: wiem, że pokemony nie miały jakiejś górnolotnej historii, ale przynajmniej miały. U ciebie nie ma fabuły, w każdym razie ja nie uznaję za fabułę jednego zdania ^^
nie, chranić to, to jest po prostu nie do oceny nawet x.x
Spoiler:

________________________
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
"A jeśli... Boga nie ma, to co z ciebie za szatan?"
 
 
 
Finwe 




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Pomógł: 34 razy
Dołączył: 30 Lip 2011
Posty: 322
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Czw 09 Lut, 2012 17:03
Cytat:
własną muzykę tytułową.

O.O
Niedługo będziemy mieli skrypt na wiadomość, lub postać :lol2:
Brak fabuły, nie wierzę że piszesz skrypt... A mapy...
Grafiki...
Ocenię z demem, pozostawię bez komentarza...
 
 
 
Angius 

Nie wkurzać



Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 104 razy
Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 1276
Skąd: wROCK
Wysłany: Sro 21 Mar, 2012 14:22
Tylko jeden komentarz ciśnie mi się na klawiaturę:

WTF IS THAT SHIT?
Ale ok, na spokojnie, od początku...

Pokestwory... Nie mogłeś innej nazwy wymyślić? Nie wiem, Gurgożuje chociażby... To tak jakby zamiast Power Rangers zrobić Power Strażników...

Skrypty... Brak domyślnych imion? Sorry, ale nie wystarczy zostawić pustego pola zamiast imienia aktora? A potem ew. wywołać zmianę jego imienia na zdarzeniu? Tak samo własna muzyka tytułowa - MASZ TO W BAZIE DANYCH! Po jaką cholerę robić skrypt na coś, co jest w standardzie RM-a???
System łapania? Piszesz system łapania? PISZESZ? Człowieku, pisać skrypty nie znając podstaw programu do którego się je pisze to jak... Nie wiem... Modyfikować silnik w samochodzie nie wiedząc nawet gdzie jest gaz, a gdzie sprzęgło!
Tryb multi? Ciekaw jestem. Skoro nie potrafisz nawet zrobić podstaw, to jak masz zamiar opanować tak zaawansowany skrypt?

Grafika... [[odchodzi od klawiatury, łyka leki uspokajające, zagryza antydepresantem, wraca]] Uff... Ok... Title... Title... Title... Cóż mogę o nim powiedzieć... Hmm... Może coś w stylu "Co to k*rwa ma być???"? Nie, to nie oddaje w pełni tego co czuję... Może więc pozostawmy bez komentarza tę rozpikselowaną twarz Ralpha wklejoną w paintcie na pomarańczowe tło z dodanym napisem. Napisem, któremu autor nie pokusił się nawet czcionki zmienić. Porażka na całej linii...
Dom... TO JEST DOM? Ciężko to nazwać meliną, kanciapą, magazynem, komórką, stodołą, a co dopiero DOMEM! Dwa krzesła, dwa stoły, dywan, dwa łóżka i jakaś skrzynia to jest twoim zdaniem dom? Człowieku! Ja w swoim pokoju mam więcej mebli, niż twój hero w całym domu! Poza tym - nie ma ścian! Dlaczego wy wszyscy nie robicie ŚCIAN! (w tym momencie oburzyli się ci, co ściany robią. Nie martwcie się - wy nie robicie sufitów)

Przez ciebie znowu będę musiał odwiedzić psychiatrę i wznowić terapie... Oddaj mi mój stracony kwadrans!
________________________
"Na trolla pewne są tylko dwie pewne metody, jedna samopowtarzalna i druga, wymagająca przeładowania ręcznego."


 
 
LordVitas 




Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
1 gra

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 115
Skąd: Września
Wysłany: Pią 23 Mar, 2012 18:03
Witam. Pierwszy raz pracuję z makerem...I chcę zrobić grę jak pokemony nie wiedząc
co to zmienna i przełącznik...

Gościu...WTF? Ty piszesz skrypty? Wiesz, że nie wystarczy pisać w edtorze "wyświetl obraz i dodaj do drużyny pokestwora"? Skrypty to wyższa szkoła jazdy jak no nie wiem...jedzenie pasztecików.
Jak chcesz je zrobić nie wiedząc jak zrobić scianę i title? Wystarczyłoby mi 5 minut w paincie i zrobiłbym lepsze a grafikiem nie jestem. Jednym słowem-Shit.
Przeczytaj jakieś poradniki czy obejrzyj filmy na YT. Zobacz jak się używa makera i zrób najpierw jakąś prosta gierkę zamiast porywać się na pokemony. Robienie gier tego typu przerasta czasem lepszych od ciebie.
Co to jest tam pod minimapą? Czy mi się zdaje czy to drzwi leżące na podłodze...
2 kciuki w dół.
________________________
...
 
 
Konfundus 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Paź 2011
Posty: 39
Skąd: Verra w Helladonie
Wysłany: Pon 26 Mar, 2012 18:20
"WoW, cóż za ściany, cóż za mapy, cóż za atmosfera, a jaki piękny title" dobra to może powróćmy do rzeczywistości. Jeżeli jest to twoja pierwsza gra, nie wrzucaj, jeżeli jest to twoja druga gra, nie wrzucaj, jeżeli jest to twoja 3 gra, to widać, że bierzesz przykład z dwóch poprzednich, ale weź, proszę, zobacz inne gry na tym forum. Nie wierzę, że nie dostrzegasz atmosfery panującej w twym projekcie. Powiedz mi czy ta mapa wygląda dla ciebie jak "Cud Świata"? Bo mnie to przypomina... boże, nie wiem, nie mam aż tak bujnej wyobraźni. Weź wejdź w "Kącik Artystyczny" pooglądaj se chociażby mapy niektórych osób. Postaraj zrobić podobne do tych. Tak ja też nie byłem specem w RPG Makerze na początku, ale ja nawet nie miałem zamiaru tu niczego wrzucać, gdy patrzyłem na swoje mapy, a ich. W końcu zostałem dość dobrym maperem, bynajmniej 6/10. Ale naprawdę, naprawdę, ludzie spróbujcie zobaczyć atmosferę w swej mapie. Jeżeli jednak nie wiecie lub nie dostrzegacie, to już wasz problem. Spróbuj sobie wyobrazić jakby to wyglądało w tym i w tym, a może te kolorki dodałyby atmosferę, a może takie postacie, pasowałyby do mej wyobraźni. Mapy to nic trudnego. Wystarczy się przyłożyć, masz tyle tilesetów do wyboru, dosłownie mnóstwo. Możesz pobrać. Ludzie przynajmniej będą mogli co ocenić. Bo jak dla mnie tu niczego nie można oceniać. Chyba, że jednak chcesz otrzymywać negatywne komentarze. Naprawdę, spróbuj to nie boli. Skorzystaj z mojej rady, a zapewne będziesz miał dobre komentarze. Pozdrawiam.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template Klam by Ayene