Ogłoszenie 

Uwaga! To forum jest w trybie offline.
Wszelką pomoc uzyskasz pod adresem
forum.ultimateam.pl


Administracja Forum


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Seivoth
Sob 02 Cze, 2012 09:45
System RPG XP - Wymiar X (Oficjalna Zapowiedź)
Autor Wiadomość
Yoroiookami 

Omnomnomnom



Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
3 gry

Pomógł: 57 razy
Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 751
Wysłany: Nie 20 Maj, 2012 23:27
Jakie wy macie magiczne skrypty :-> ! Śliczne menu, po prostu piękne. No i dobrze, że jest ta karcianka, chętnie zarobiłbym trochę złota grając w nią. Niestety jestem idiotą i nie mam pojęcia jakie są zasady. :3

Jedyną rzeczą która wydaje mi się dziwną jest to że trzeba kliknąć SHIFT żeby zagrać. :S
 
 
Ayene 




Ranga RM:
4 gry

Pomogła: 232 razy
Dołączyła: 18 Wrz 2007
Posty: 2424
Wysłany: Pon 21 Maj, 2012 10:56
Klika się SHIFT podchodząc do osoby, z którą chce się grać, bo przecież ona normalnie może prowadzić z graczem rozmowę po wciśnięciu przy niej Enter. Dlatego, gdy masz ochotę na karciankę, to przy przeciwniku wciskasz Shift i wyświetla się wiadomość z wyborem Tak/Nie. Z kolei jeśli nie stoisz przy żadnym przeciwniku i wciśniesz Shift, to wyświetla Tobie dodatkowe menu wyboru kart.

Zasady gry są proste. Każda karta ma statystyki, wypisane w jej górnym lewym rogu. Jak widać jest ich cztery i każda odwzorowuje kierunek "bicia" karty obok. Podobnie jak w wojnie. Wyższa karta wygrywa.

Gdy postawisz kartę, która u góry ma statystykę 1, a nad nią przeciwnik ustawi kartę, która na dole ma 2, to wówczas naszą kartę odwróci (zakoloruje na kolor żółty) i tym samym zdobędzie punkt. Gdy teraz my przystawimy obok jakiejś dowolnej "jego" karty naszą o wyższej statystyce, to "jego" zakoloruje na niebiesko i my otrzymamy punkt.

Dodatkowo, aby nie było to zbyt monotonne, wprowadziliśmy, że część kart ma przyporządkowane żywioły, które mogą reagować z niektórymi polami na planszy. Jeśli postawimy ognistą kartę na polu ognia, to ona zdobędzie plusy do swoich wszystkich statystyk (podrosną o jeden punkt). Z kolei jeśli na tym samym polu postawimy kartę liściastą, to ona uzyska minusy, bo akurat ten żywioł jest wrażliwy na ogień.

Reguł jest jeszcze kilka, część jest zaprezentowana na filmiku. Nie będę ich wymieniać, by nie psuć ewentualnej niespodzianki. Jest jednak rzecz, której filmik nie ukazuje. Po wygranej walce nie pokazuje okna, co dostajemy po wygraniu, co tracimy po przegraniu. Przecież jakieś ryzyko musi być. Pozdrawiam.
________________________


 
 
 
Fate 



Dołączył: 05 Sty 2008
Posty: 4
Skąd: Gorzo jest wporzo
Wysłany: Pią 20 Lip, 2012 18:32
Ayene rulz :mrgreen: nie mam pojęcia co więcej napisać :-P ta, to ma do wszystkiego talent
 
 
Cairax 




Dołączył: 13 Paź 2008
Posty: 14
Wysłany: Czw 06 Wrz, 2012 09:16
Co z ta grą?? Nie mogę się doczekać !!!
Wiem ze caly tag team prowadzi teraz wiele projektow na raz !!
ale SYSTEM 2 czyli WYMIAR X to juz naprawe stary temat ciagle czekam na swojego CRAAVa ktory jest przedstawiony jako postac. Bo jak pewnie wiecie gra opiera sie na prawdziwych postaciach z systemu gry fabularnej podobnej do warhammera.

A oto prawdziwy Craav krasnolud (jednooki) ktoremu zrobilem rysunek oczywiscie dostal za to odpowiednia liczbe PD. Jest uzbrojony po uszy z ciekawszych ruchomości aktualnie posiada widoczny z tyłu dwureczny topór magiczny ze smoczymi zdobieniami a także magiczny nagolennik. Ma specjaną umiejetnosc (udzwig-specjal) zeby mogl nosic cala zbroje a takze wypchany po brzegi plecak a czasami do tego potrafi uniesc jeszcze cos specjalnego jak kolezanke z misji itp. Craav pakowal glownie w siłe statystyki nie sa jednak imponujace bo i poziom narazie niski, do tego ma w ogole szczescie ze jeszcze zyje Mistrz Gry nieraz okazal sie miłosierny oczywiscie nie tylko dla niego ale sadze ze postac ta ma swoj niepowtarzalny charakter i moze dlatego...


[ Komentarz dodany przez: Avara: Czw 06 Wrz, 2012 13:22 ]
Cairax, edytuj posty!
 
 
 
Ayene 




Ranga RM:
4 gry

Pomogła: 232 razy
Dołączyła: 18 Wrz 2007
Posty: 2424
Wysłany: Nie 03 Lut, 2013 19:53
Nowe screeny na dowód, że gra powstaje:
Spoiler:









Liczę na komentarze :klaszcze:
________________________


 
 
 
Helseth 




Preferowany:
RPG Maker XP

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 09 Kwi 2012
Posty: 63
Wysłany: Pon 04 Lut, 2013 11:21
Mam dwa pytanka odnośnie Twoich ss

- Czy skrypt na komponenty i takie fajne ulepszanie przedmiotów jest gdzieś dostępny?
(2 i 3 ss)

- I z ciekawości co to za czcionka jest? :P
 
 
Ayene 




Ranga RM:
4 gry

Pomogła: 232 razy
Dołączyła: 18 Wrz 2007
Posty: 2424
Wysłany: Pią 19 Kwi, 2013 21:20
Nie, te skrypty nie są dostępne, były tworzone na potrzeby gry. Czcionka to TechnicznaPomoc.

Edit:
Tak sobie myślę, czy warto wydawać demo? Jeśli tak, to jak długie według Was powinno być?
________________________


 
 
 
Behemoth 




Preferowany:
RPG Maker VX

Dołączył: 04 Sty 2012
Posty: 23
Skąd: z książki
Wysłany: Sob 20 Kwi, 2013 20:06
Ayene, oni Cię olali więc zrób to samo :evil: Ja z niecierpliwością czekam na choćby demo. Jeśli jednak zdecydujesz się wydać pełną grę, to max 2h! Plizzzz!
 
 
maniek9 



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 7
Wysłany: Sob 20 Kwi, 2013 20:23
Behemoth napisał/a:
Ayene, oni Cię olali więc zrób to samo :evil: Ja z niecierpliwością czekam na choćby demo. Jeśli jednak zdecydujesz się wydać pełną grę, to max 2h! Plizzzz!


Tak dobrze zapowiadający się tytuł fabularny z systemem taktycznym NA 2 GODZINY ? XD


Nikt nie mówi, że jeśli gra jest przewidziana na 2 godziny to tragedia i coś złego, ale wiadomo, że raczej każdy kto ogarnia temat ucieszy się z dłuższej gry, ale nawet jeśli wyjdzie coś tak dobrego jak jest tu zapowiadane choć na 2 godziny to i tak będzie to jakiś przebłysk i 2 godziny dooobrego grańska. Przecież te screeny/postaci są kozackie.
 
 
ravenone 



Ranga RM:
3 gry

Dołączył: 31 Sty 2010
Posty: 60
Wysłany: Nie 21 Kwi, 2013 18:08
Demo musi mieć 15h i dużo krwi, lubimy krew!

Do mośków wyżej - Wymiar X będzie rozległą grą, dlatego Ayene chce ją rozdzielić, względnie wydać demo, bo jeszcze na pełniaka sobie poczekamy. Podejrzewam, że będzie to najdłuższa gra od TagTeamu.
Wydawanie dema to indywidualna kwestia twórcy. Według mnie -jeśli już ma być demo to techniczne na max.30min grania, żeby każdy zapoznał się z czym to się je.
________________________
http://www.goniecrm.cba.pl http://www.rvstudio.cba.pl
 
 
Ayene 




Ranga RM:
4 gry

Pomogła: 232 razy
Dołączyła: 18 Wrz 2007
Posty: 2424
Wysłany: Nie 21 Kwi, 2013 20:25
Tak, to prawda. Wymiar X będzie rozległą grą, co czasami bywa przytłaczające :-P Ile jeszcze pracy. No nic, majówkę już zaklepałam na tworzenie. Demka jednak nie wydam. Później nikt by nie zagrał w pełniaka ;-) Dzięki za opnie. Dobrze że są jeszcze 'motywatorzy'.
________________________


 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template Klam by Ayene