Ogłoszenie 

Uwaga! To forum jest w trybie offline.
Wszelką pomoc uzyskasz pod adresem
forum.ultimateam.pl


Administracja Forum


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Nhadala
Czw 19 Lip, 2012 10:18
Krucjata Głupców
Autor Wiadomość
Masta_Artista 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lis 2010
Posty: 25
Skąd: Cytadela w Heleden
  Wysłany: Pon 20 Lut, 2012 01:00
Krucjata Głupców
Ci, którzy uszli z życiem nie są w stanie opowiedzieć wydarzeń, jakie miały miejsce w czasie ostatniej, decydującej wojny w erze ludzkości. Wojny nuklearnej.

Odkąd odkryto działanie energii atomowej, a także ujarzmiono ją w postaci elektrowni, wielu sceptyków dochodziło do jednego, bardzo istotnego wniosku. "Iskra atomowa, która dostała się w nasze ręce, nie może posłużyć złym celom. Byłoby to niezwykle kosztowne i przerażające w skutkach. . ."

Ale kto by słuchał chudzielców w długich białych fartuchach z dyplomikami? No właśnie. . . nikt

W tym okresie, głowy wielu wysoce zurbanizowanych państw, mając pod swoimi chciwymi łapami cały arsenał bombowy, postanowiły wykorzystać ich potencjał w ostatniej wojnie, zwanej później "Krucjatą Głupców".

Na pewno kiedyś bawiliście się w piaskownicy, nieprawdaż? Budowaliście zapewne zamki, domki, lub po prostu stawialiście babki. Załóżmy, że tak wyglądał świat, przed Krucjatą. Był poukładany i pełen wdzięku, jeśli można było to tak określić. To, czym posłużyli się Głupcy, zadziałało na tę "Piaskownicę Życia" jak plastikowe grabki. Dosłownie starło z powierzchni wszystko, co było większe od ziarenka piasku i ubrało w płaszcz śmiercionośnego promieniowania.

Czy ludzie przeżyli? Owszem, ale to już nie byli ci sami ludzie. Nie należeli już do społeczeństwa z zasadami, gdzie sąsiad wita sąsiada, częstując przepysznym ciastem jagodowym i dzieląc się nowinkami ze świata zakupów i dziennych zmagań z losem. Wojna sama w sobie się nie zmienia, ale w tych, którzy padają jej ofiarą, zaszczepia nienawiść, dezorientację, czy nawet niepohamowany gniew, lub chorą wręcz determinację...

Empire City należało niegdyś do czołówki post-industrialnej wizji unowocześnienia handlu i ekonomii. W całym świecie nie było miejsca bardziej dostosowanego do potrzeb ludzkich jak właśnie Empire. To miasto sprawdzało się pod kątem zdobywania pieniędzy i robienia kariery. Jak w filmach z Simonem Scothfire-em, gdzie wkraczając do metropolii jako biedak, opuszczał ją w nowym, czerwonym Camarro, wyrzucając papierosa przez okno, przy zachodzie słońca.

Teraz Empire City to nic innego jak wielka pustynia, pełna zrujnowanych bloków, szkła i wraków, niedziałających już od lat samochodów. To dziura, w której chowają się szumowiny i szabrownicy. Teraz, ten teren ochrzczono mianem "Imperialna Republika Nowe Nadziei" czyli "IRNN", lub zwyczajnie "Republika". Na jej czele stoi Andrew Morrigan, ambitny czterdziestolatek, który wciąż śni patriotyczne sny o zjednoczeniu narodu i przywróceniu Empire City dawnej świetności. Powołał do działania oddziały "Policji Stanowej", której członkowie, mając w posiadaniu dobrej jakości broń (karabiny, granatniki, pistolety, oraz pancerze deonowe) są zobowiązani do oczyszczania ulic z wszelkiego pół-świadka oraz odnowienie organizacji centralnych pierścieni miasta...

Ale dość już o cywilizacji. . . skupmy się na jej jednym, konkretnym okazie. Albercie Twisterland-zie, który wychodząc z piwnicy rodzinnego mieszkania, wzrokiem napotkał swoją ojczyznę, niczym z koszmaru sennego o utraconej nadziei i widokach na przyszłość.

Pierwsza myśl, jaka zdołała przebić się przez falę rozczarowania i strachu przed ogromem tego kataklizmu, była jak cel, jak wskazówka która wyznaczyć ma dalsze losy jego życia.

"Muszę przeżyć"

C.D.N (Być może)
________________________
 
 
 
master miller 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 29 Sty 2012
Posty: 107
Wysłany: Pon 20 Lut, 2012 07:05
Średnia recenzja w CDA ma więcej znaków :D
________________________
<----- Kliknij
 
 
Zazombik 




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Pomógł: 19 razy
Dołączył: 04 Wrz 2011
Posty: 120
Wysłany: Pon 20 Lut, 2012 11:34
Soooooooo epic :lol: Akcja wydaje mi się trochę nielogiczna (najpierw wybiegasz do jakiejś policji stanowej, a później gość wychodzi z piwnicy :shock: )
Cytat:
pół-świadka
A gdzie druga połowa ? W dochodzeniu by się przydała :-P
________________________



 
 
Solomon Lee 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lut 2012
Posty: 13
Wysłany: Pon 20 Lut, 2012 13:54
Jeszcze nie czytałem tak beznadziejnego opowiadania - mam nadzieję, że ciąg dalszy nie nastąpi.
 
 
Masta_Artista 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lis 2010
Posty: 25
Skąd: Cytadela w Heleden
Wysłany: Pon 20 Lut, 2012 15:09
Zazombik : Przytoczę fragment, który jak mniemam miał Ci uświadomić, że już przestaję opisywać wydarzenia, a skupiam się na jednym bohaterze :

"Ale dość już o cywilizacji. . . skupmy się na jej jednym, konkretnym okazie."

Pół-świadek - nie wiem czy zastosowałeś tu ironię, czy sarkazm, ale chodziło mi o społeczność przestępczą.

Solomon Lee : Potatoes gonna potate, kiepski sposób na zemstę, w ramach zamknięcia działu z moim powrotem. Kurcze, trochę więcej dystansu, nie chcesz, nie czytasz ;) Ew. niedogodności z tym związane kieruj uprzejmie na priv.

- Jeśli masz zamiar zacząć znowuż żmudną pisaninę i otwierać kolejną polemikę, nie, dziękuję, a pisać będę dalej. Choćby dla własnej przyjemności. Jeśli faktycznie coś Ci się nie podoba, to uprzejmie napisz mi na prywatnej wiadomości szczerze, co Ci w niej nie pasuje, a nie podsumowuj wszystkiego, co daje złudne wrażenie "O, on się pyszy, to mu na piszę że beznadziejnie pisze". Sam jestem ciekaw, co Ci nie pasuje

Master Miller : Interpunkcja to coś, co każdy szanujący się człowiek powinien znać. Dowodzi przede wszystkim o inteligencji i znajomości polszczyzny (Czy też innego języka) Pozdrawiam :)

Owszem, nie zniechęciłem się i pisać będę dalej, a "potejtołsy, które potejtują" nie robią na mnie większego wrażenia. Dziękuję
________________________
 
 
 
Malian 




Preferowany:
RPG Maker XP

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 262
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 20 Lut, 2012 15:19
Solomon Lee, czy Ty nie masz co robić? Jeśli nie masz, to może lepiej napisz co Ci się tutaj nie podobało... A jeśli uważasz, że to "bes sęsu", to odpuść sobie i zaoszczędź kilka sekund/minut na obranie kartofli. :roll:
________________________
 
 
 
 
Masta_Artista 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lis 2010
Posty: 25
Skąd: Cytadela w Heleden
Wysłany: Pon 20 Lut, 2012 15:23
Wnioskując z tej konstruktywnej krytyki, Malian będzie przynależył do grona osób wyczekujących części następnych ;)? Sprzymierzeniec! :D
________________________
 
 
 
Malian 




Preferowany:
RPG Maker XP

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 262
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 20 Lut, 2012 15:36
Ależ oczywiście, ostatnio nie mam co czytać. :->
Chyba że dialogi w grach. :roll:
________________________
 
 
 
 
Solomon Lee 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lut 2012
Posty: 13
Wysłany: Pon 20 Lut, 2012 17:03
Masta_Artista napisał/a:
(...)Solomon Lee : Potatoes gonna potate, kiepski sposób na zemstę, w ramach zamknięcia działu z moim powrotem. Kurcze, trochę więcej dystansu, nie chcesz, nie czytasz ;) Ew. niedogodności z tym związane kieruj uprzejmie na priv.


Żaden sposób na zemstę nie jest kiepski. Jednak dlaczego wzbraniasz mi wyrazić swojej krytyki dla twojego opowiadania? Czyżby twoje nadwyrężone od nadęcia mniemanie o swojej wyższości było na tyle napięte, że nie zniosło by już mojej małej szpileczki niezadowolenia z twojej twórczości?

Przyjmujesz tylko pochwały, a głosów niezadowolenia się wstydzisz?

Masta_Artista napisał/a:
- Jeśli masz zamiar zacząć znowuż żmudną pisaninę i otwierać kolejną polemikę, nie, dziękuję, a pisać będę dalej. Choćby dla własnej przyjemności. Jeśli faktycznie coś Ci się nie podoba, to uprzejmie napisz mi na prywatnej wiadomości szczerze, co Ci w niej nie pasuje, a nie podsumowuj wszystkiego, co daje złudne wrażenie "O, on się pyszy, to mu na piszę że beznadziejnie pisze". Sam jestem ciekaw, co Ci nie pasuje


Nieee, dlaczego miał bym pisać to co mi się nie podoba w twojej "sztuce" do ciebie na prywatnej wiadomości? Czyżbyśmy się znali na tyle by wymieniać poglądy w prywatnej formie? Otóż mój drogi nie znamy się i tak pozostanie.

Masta_Artista napisał/a:
(...)Owszem, nie zniechęciłem się i pisać będę dalej, a "potejtołsy, które potejtują" nie robią na mnie większego wrażenia. Dziękuję


Skoro "potej....coś tam" nie robią na tobie wrażenia, to po co te protesty na temat wyrazów mojego niezadowolenia?

A więc co mi nie pasuje?

Cytat:
Ci, którzy uszli z życiem nie są w stanie opowiedzieć wydarzeń, jakie miały miejsce w czasie ostatniej, decydującej wojny w erze ludzkości. Wojny nuklearnej.


Dlaczego nie są wstanie opowiedzieć wydarzeń? Czy przeżycie wojny nuklearnej obcięło im języki? A może dostali amnezji pourazowej?

Cytat:
Odkąd odkryto działanie energii atomowej, a także ujarzmiono ją w postaci elektrowni, wielu sceptyków dochodziło do jednego, bardzo istotnego wniosku. "Iskra atomowa, która dostała się w nasze ręce, nie może posłużyć złym celom. Byłoby to niezwykle kosztowne i przerażające w skutkach. . ."

Ale kto by słuchał chudzielców w długich białych fartuchach z dyplomikami? No właśnie. . . nikt

W tym okresie, głowy wielu wysoce zurbanizowanych państw, mając pod swoimi chciwymi łapami cały arsenał bombowy, postanowiły wykorzystać ich potencjał w ostatniej wojnie, zwanej później "Krucjatą Głupców".


Po odkryciu energii atomowej zaczęto budować najpierw elektrownie, a nie bomby? A dlaczego nie użyto energii atomowej do niszczenia zaraz po jej odkryciu, by zyskać przewagę technologiczną? Przecież żmudne i czasochłonne budowanie elektrowni atomowych jest związane z rozpowszechnieniem się wiedzy na temat broni nuklearnej. A gdy największe mocarstwa mają broń nuklearną to będą się bali jej użyć by się nie zniszczyć nawzajem. Ale tytuł jest dobry - krucjata głupców - Trzeba rzeczywiście komasacji kretynów w rządzie by użyć broni atomowej przeciw innemu mocarstwu które także posiada nuklearny arsenał.

Cytat:
Na pewno kiedyś bawiliście się w piaskownicy, nieprawdaż? Budowaliście zapewne zamki, domki, lub po prostu stawialiście babki. Załóżmy, że tak wyglądał świat, przed Krucjatą. Był poukładany i pełen wdzięku, jeśli można było to tak określić. To, czym posłużyli się Głupcy, zadziałało na tę "Piaskownicę Życia" jak plastikowe grabki. Dosłownie starło z powierzchni wszystko, co było większe od ziarenka piasku i ubrało w płaszcz śmiercionośnego promieniowania.


Czyli mocarstwa postanowiły jednomyślnie wystrzelać wszystkie bomby atomowe wiedząc, że zrujnuje to życie na planecie. HA-DYSZ - głową w klawiaturę. Na Terminatorze trochę lepiej było to uzasadnione - Maszyny zniszczyły życie. A u ciebie życie zniszczyło się samo.

Cytat:
Czy ludzie przeżyli? Owszem, ale to już nie byli ci sami ludzie. Nie należeli już do społeczeństwa z zasadami, gdzie sąsiad wita sąsiada, częstując przepysznym ciastem jagodowym i dzieląc się nowinkami ze świata zakupów i dziennych zmagań z losem. Wojna sama w sobie się nie zmienia, ale w tych, którzy padają jej ofiarą, zaszczepia nienawiść, dezorientację, czy nawet niepohamowany gniew, lub chorą wręcz determinację...

Empire City należało niegdyś do czołówki post-industrialnej wizji unowocześnienia handlu i ekonomii. W całym świecie nie było miejsca bardziej dostosowanego do potrzeb ludzkich jak właśnie Empire. To miasto sprawdzało się pod kątem zdobywania pieniędzy i robienia kariery. Jak w filmach z Simonem Scothfire-em, gdzie wkraczając do metropolii jako biedak, opuszczał ją w nowym, czerwonym Camarro, wyrzucając papierosa przez okno, przy zachodzie słońca.

Teraz Empire City to nic innego jak wielka pustynia, pełna zrujnowanych bloków, szkła i wraków, niedziałających już od lat samochodów. To dziura, w której chowają się szumowiny i szabrownicy.


Skoro panowała taka idylla jakim sposobem wszystkie mocarstwa zaczęły do siebie strzelać bronią masowej zagłady? Po ...kiego grzyba?

Cytat:
Pierwsza myśl, jaka zdołała przebić się przez falę rozczarowania i strachu przed ogromem tego kataklizmu, była jak cel, jak wskazówka która wyznaczyć ma dalsze losy jego życia.

"Muszę przeżyć"


Niezwykle głęboka myśl - długo się zastanawiałeś o czym pomyśli człowiek podczas kataklizmu? "Muszę przeżyć" brzmi sensownie, ale kto wie, może ktoś podczas kataklizmu mógłby pomyśleć "Czy odkurzenie dywanu w moim zrujnowanym domu, będzie możliwe bez elektryczności? - Muszę znaleźć generator prądu".

Cytat:
C.D.N (Być może)


Co to znaczy "być może"? Łaskę robisz odbiorcom, że mogą poczytać twoje opowiadania? Jest prosta sprawa - piszesz albo nie piszesz.

Wysiliłem się by zrecenzować - dostanę podziękowanie?


ps

Masta_Artista napisał/a:
Wnioskując z tej konstruktywnej krytyki, Malian będzie przynależył do grona osób wyczekujących części następnych ;)? Sprzymierzeniec! :D


Oczywiście po mojej konstruktywnej krytyce twojej twórczości zechciej mnie zaliczyć do... grona wyczekujących.
 
 
Masta_Artista 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lis 2010
Posty: 25
Skąd: Cytadela w Heleden
Wysłany: Pon 20 Lut, 2012 22:20
Ech. . . Solomon. Może teraz ja złapię szczoteczkę i pozamiatam?

"Czyżby twoje nadwyrężone od nadęcia mniemanie o swojej wyższości było na tyle napięte, że nie zniosło by już mojej małej szpileczki niezadowolenia z twojej twórczości? "

TO, jest przykład ubliżania. Aż cuchnie agresywnością.

"Dlaczego nie są wstanie opowiedzieć wydarzeń? Czy przeżycie wojny nuklearnej obcięło im języki? A może dostali amnezji pourazowej?"

Załóżmy, że na własne oczy widziałeś, jak ludzie umierają, budynki sypią się w ruinę, wszędzie śmierć, cierpienie i ból. Jeśli Twoja psychika byłaby w stanie przeżyć wojnę, opowiedz, chętnie posłucham"

Pytasz, dlaczego nie zaczęto od razu budować broni. Załóżmy, że jako człowiek pierwotny wziąłeś po raz pierwszy do łapy kamień. Czy pierwszym, co przyjdzie Ci do głowy, będzie przyrżnięcie nim we współplemieńca? Myślę, że raczej pierwszą analizą będzie "Czy da się to jeść, może latać, czy da się tym rysować, ew. dopiero tutaj, czy zadaje ból", najpierw bada się naturę przedmiotu, bądź materii, którą później można wykorzystać do celów militarnych. Wiesz, zawsze zakłada się, czy aby moc, w jakiej jesteśmy posiadaniu nie zniszczy nas samych.


"Czyli mocarstwa postanowiły jednomyślnie wystrzelać wszystkie bomby atomowe wiedząc, że zrujnuje to życie na planecie. HA-DYSZ - głową w klawiaturę. Na Terminatorze trochę lepiej było to uzasadnione - Maszyny zniszczyły życie. A u ciebie życie zniszczyło się samo."

Fallout, Jerycho, Księga Eli, Mad Max. . . w każdym z tych tytułów, wojna miała przebieg natychmiastowy, nie było zastanawiania w formie "Oni nas zaatakują pierwsi?" Tylko od razu przeszli do działania "Zacznijmy! Bądźmy tymi, którzy zadadzą pierwszy cios" A efektem psychologicznej "Kuli śniegu" wszystkie ważniejsze umysły (nie do końca rozważne) zaczęły iść w ślad takiego rozwiązania

"Skoro panowała taka idylla jakim sposobem wszystkie mocarstwa zaczęły do siebie strzelać bronią masowej zagłady? Po ...kiego grzyba?"

Czy opisałem sytuację na CAŁYM świecie, czy odniosłem się tylko do Empire City?
Wiesz, nie wszędzie było tak idealnie jak tam, a zazdrosny umysł połączony z bronią masowego rażenia i możliwością stania się najlepszym gospodarczo państwem pociąga za spust.

"Co to znaczy "być może"? Łaskę robisz odbiorcom, że mogą poczytać twoje opowiadania? Jest prosta sprawa - piszesz albo nie piszesz. "

Nie. Nie śmiałbym robić łaski komukolwiek. Piszę być może, ponieważ jest wiele czynników, które są przeszkodami dla chęci ciągłego siedzenia przy komputerze. A szkoda.

To nie były protesty, na temat Twojej "Bardzo rozbudowanej jednozdaniowej krytyki", tylko chęć rozwinięcia myśli. Miałem wrażenie, że po prostu przeleciałeś na sam dół tematu, pisząc tylko "beznadziejne". Teraz mam dowód, że nawet jeśli ten fragment jest "beznadziejny" Ty go przeczytałeś.

"Oczywiście po mojej konstruktywnej krytyce twojej twórczości zechciej mnie zaliczyć do... grona wyczekujących."

Z miłą chęcią

"Wysiliłem się by zrecenzować - dostanę podziękowanie? "

To jest dopiero robienie komuś łaski. Dziękuję, że skrytykował mnie użytkownik Twojego formatu. A teraz wybacz, idę się pochwalić tym sukcesem całemu światu.

Nie mniej jednak zdaję sobie sprawę, że wśród tego postu znalazłeś mnóstwo kolejnych odwołań i jak nic będziesz dalej bronił swojego zdania. Uwierz mi, to nie potrzebne. Może poddawaj krytyce...przepraszam...opinii kolejne fragmenty, bo szczerze, nie będzie mi się chciało odpisywać za każdym razem i nie chciałbym żeby to zostało odebrane jako przejaw lenistwa
________________________
 
 
 
Solomon Lee 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lut 2012
Posty: 13
Wysłany: Wto 21 Lut, 2012 16:20
Masta_Artista napisał/a:
Ech. . . Solomon. Może teraz ja złapię szczoteczkę i pozamiatam?

"Czyżby twoje nadwyrężone od nadęcia mniemanie o swojej wyższości było na tyle napięte, że nie zniosło by już mojej małej szpileczki niezadowolenia z twojej twórczości? "

TO, jest przykład ubliżania. Aż cuchnie agresywnością.


Ktoś inny za ubliżenie mógłby odebrać nazywanie dwóch różnych osób jednym nickiem. Zapewniam Cię, że pan Miller i Melwin to różne osoby. Myślę, że się zrozumieliśmy.

Masta_Artista napisał/a:
"Dlaczego nie są wstanie opowiedzieć wydarzeń? Czy przeżycie wojny nuklearnej obcięło im języki? A może dostali amnezji pourazowej?"

Załóżmy, że na własne oczy widziałeś, jak ludzie umierają, budynki sypią się w ruinę, wszędzie śmierć, cierpienie i ból. Jeśli Twoja psychika byłaby w stanie przeżyć wojnę, opowiedz, chętnie posłucham"


Moja psychika przeżyła wiele ,ale nie wojnę. A więc chodziło Ci o to, że ludzie po katastrofie są w takim szoku, że nie są w stanie opowiedzieć o tym co się stało. Ale nie wyjdą z tego szoku jeśli nie będą mówić o swoich przeżyciach. Przy leczeniu traumatyzmów, bez względu na to jaką metodę stosuje się podczas leczenia, niezbędne jest by ofiara opowiedziała o swoich przeżyciach. Chociaż rzeczywiście, opowiadanie o traumatycznych przeżyciach stanowi dużą trudność, nie jest jednak niemożliwe. Myślę, że po wojnie ludzie zorganizowali by pomoc dla ofiar, a opowiadanie o swoich trudnych przeżyciach następuje u ludzi, jak nie u lekarza, to w gronie bliskich.

Masta_Artista napisał/a:
Pytasz, dlaczego nie zaczęto od razu budować broni. Załóżmy, że jako człowiek pierwotny wziąłeś po raz pierwszy do łapy kamień. Czy pierwszym, co przyjdzie Ci do głowy, będzie przyrżnięcie nim we współplemieńca? Myślę, że raczej pierwszą analizą będzie "Czy da się to jeść, może latać, czy da się tym rysować, ew. dopiero tutaj, czy zadaje ból", najpierw bada się naturę przedmiotu, bądź materii, którą później można wykorzystać do celów militarnych. Wiesz, zawsze zakłada się, czy aby moc, w jakiej jesteśmy posiadaniu nie zniszczy nas samych.


Kiedy pierwsze bomby atomowe zniszczyły dwa Japońskie miasta, nikt nie miał jeszcze w planach budowy elektrowni. Ten kto pierwszy wymyślił by broń nuklearną mógłby przejąć dominację nad światem. A potem mógłby sobie budować elektrownie.

Masta_Artista napisał/a:
"Czyli mocarstwa postanowiły jednomyślnie wystrzelać wszystkie bomby atomowe wiedząc, że zrujnuje to życie na planecie. HA-DYSZ - głową w klawiaturę. Na Terminatorze trochę lepiej było to uzasadnione - Maszyny zniszczyły życie. A u ciebie życie zniszczyło się samo."

Fallout, Jerycho, Księga Eli, Mad Max. . . w każdym z tych tytułów, wojna miała przebieg natychmiastowy, nie było zastanawiania w formie "Oni nas zaatakują pierwsi?" Tylko od razu przeszli do działania "Zacznijmy! Bądźmy tymi, którzy zadadzą pierwszy cios" A efektem psychologicznej "Kuli śniegu" wszystkie ważniejsze umysły (nie do końca rozważne) zaczęły iść w ślad takiego rozwiązania

"Skoro panowała taka idylla jakim sposobem wszystkie mocarstwa zaczęły do siebie strzelać bronią masowej zagłady? Po ...kiego grzyba?"

Czy opisałem sytuację na CAŁYM świecie, czy odniosłem się tylko do Empire City?
Wiesz, nie wszędzie było tak idealnie jak tam, a zazdrosny umysł połączony z bronią masowego rażenia i możliwością stania się najlepszym gospodarczo państwem pociąga za spust.


No, no, w miarę ładnie. :jupi:

Masta_Artista napisał/a:
"Co to znaczy "być może"? Łaskę robisz odbiorcom, że mogą poczytać twoje opowiadania? Jest prosta sprawa - piszesz albo nie piszesz. "

Nie. Nie śmiałbym robić łaski komukolwiek. Piszę być może, ponieważ jest wiele czynników, które są przeszkodami dla chęci ciągłego siedzenia przy komputerze. A szkoda.

To nie były protesty, na temat Twojej "Bardzo rozbudowanej jednozdaniowej krytyki", tylko chęć rozwinięcia myśli. Miałem wrażenie, że po prostu przeleciałeś na sam dół tematu, pisząc tylko "beznadziejne". Teraz mam dowód, że nawet jeśli ten fragment jest "beznadziejny" Ty go przeczytałeś.


Chciano bym napisał co mi się nie podobało, to napisałem. Chociaz strasznie to przydługawe się zrobiło. :roll:

Masta_Artista napisał/a:
"Oczywiście po mojej konstruktywnej krytyce twojej twórczości zechciej mnie zaliczyć do... grona wyczekujących."

Z miłą chęcią


No to załatwione, chociaż raczej nie będę się już tak czepiał szczegółów - poczekam aż opowieść się rozwinie. ;->

Masta_Artista napisał/a:
"Wysiliłem się by zrecenzować - dostanę podziękowanie? "

To jest dopiero robienie komuś łaski. Dziękuję, że skrytykował mnie użytkownik Twojego formatu. A teraz wybacz, idę się pochwalić tym sukcesem całemu światu.


Oczywiście nie liczyłem na podziękowanie. To był taki mały żarcik. :-PP

Masta_Artista napisał/a:
Nie mniej jednak zdaję sobie sprawę, że wśród tego postu znalazłeś mnóstwo kolejnych odwołań i jak nic będziesz dalej bronił swojego zdania. Uwierz mi, to nie potrzebne. Może poddawaj krytyce...przepraszam...opinii kolejne fragmenty, bo szczerze, nie będzie mi się chciało odpisywać za każdym razem i nie chciałbym żeby to zostało odebrane jako przejaw lenistwa


Ależ rozumiem. Nie miałem zamiaru toczyć nieustającej polemiki, tylko wyrazić swoje zdanie. :mrgreen:
 
 
Masta_Artista 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lis 2010
Posty: 25
Skąd: Cytadela w Heleden
  Wysłany: Wto 21 Lut, 2012 16:23
Dzień 1
Dzień 1 "Cztery kąty"

Stał tak dobre kilka minut, a wzrok utkwił w zgliszczach rodzinnego miasteczka. Szanse, że ktoś jeszcze uszedł z życiem były nikłe, wręcz równe zeru. Z jednej strony cieszył go fakt, że nie będzie musiał oglądać ludzi, których istnienie przyprawiało go o mdłości. Choćby samego Simona Lottery-ego, dryblasa który kiedyś chodził do tego samego uniwerku co Albert. Już przez pierwsze kilka dni zrobił sobie z niego worek do trenowania, ciągle stroił "prymitywne" żarty, chociaż jego głupawy umysł nie był w stanie zrozumieć bardziej skomplikowanych zdań, czy poleceń. Miło było pomyśleć, że już nigdy go nie spotka, jednak euforia szybko ustąpiła miejsca ogromnemu smutkowi. Rodzice, przyjaciele, miłość. . . wszystko to prysło, jak bańka mydlana, skończyło się jak latami czytana księga. Zamknął się najważniejszy rozdział w jego życiu, bez możliwości ponownego otwarcia. Koniec. Finito, wszystko skończone. Dopadł go straszny żal i nienawiść do samego siebie. Był wściekły o słowa, których nie powiedział, bo nie zdążył. Zawsze powtarzał sobie, że "Ma czas". Teraz, przeprosiny za kłótnie, wyznania czy nawet oświadczyny wyblakły. Nie było do kogo przemówić. Został sam.

Życie w "Nowym Świecie" Zaczął od założenia sobie notesu, który nazwał "Dziennikiem Ocalenia". Był to spis rzeczy, jakie musi wykonać, by przedłużyć swoją, wątpliwą w starciu z opadem radioaktywnym, egzystencję. Postanowił, że każdego dnia, będzie robił wszystko, by spełnić przynajmniej po jednym założeniu...


Pierwszym z nich, było zadbanie o schronienie.

Zaczął od tego, że wybrał z piwnicy narzędzia, które nadają się do użytku i przy ich pomocy rozebrał kilka i tak już zdezelowanych garaży, skupiając się na wyciągnięciu z nich metalowych wrót. Przenoszenie takich drzwi było niezwykle czasochłonne i trudne. Był w stanie przenosić tylko jedne wrota co godzinę, zważywszy na ich ciężar i utrudniający przenosiny rozmiar. Do wieczora udało mu się przenieść ich 7.

Miał już materiały, teraz trzeba pomyśleć o ulepszeniu schronu.

Rozpalił kilka prowizorycznych koksowników, by noc nie zmusiła go do zaprzestania pracy. Kiedyś pomagał ojcu przy metaloplastyce, więc miał jakiekolwiek pojęcie o metalurgii. Przynajmniej takie, jakiego potrzebował.

Popołudniu, dnia następnego miał już obudowane stalą zejście do piwnicy, a stary łańcuch, który udało mu się znaleźć w pozostałościach fabryki niedaleko domu, posłużył idealnie jako dodatkowy zamek.

Resztę nocy "sprawdzał" stabilność swojej nowej, małej fortecy, za pomocą Młota, kamieni i siekiery.

Zanim słońce znów zaszczyciło niebo swoją obecnością, skreślił z karty nagłówek "Cztery kąty" i psychicznie przymierzał się do kolejnego :

"Zapasy"

C.D.N (Być może)
________________________
 
 
 
Zazombik 




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Pomógł: 19 razy
Dołączył: 04 Wrz 2011
Posty: 120
Wysłany: Wto 21 Lut, 2012 19:40
Trochę lepsze, tylko strasznie dużo błędów np. Młot z dużej. Zamiast tej cyfry (7) mogłeś napisać słowo, bo tak wstawiona trochę wybija z rytmu.
///
Pół-Świadek to nie była ironia, wytknąłem ci babola :-P
________________________



 
 
Malian 




Preferowany:
RPG Maker XP

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 262
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 21 Lut, 2012 19:49
Zazombik, to i ja Ciebie poprawię. Nie "z dużej", lecz "z wielkiej".
________________________
 
 
 
 
Masta_Artista 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lis 2010
Posty: 25
Skąd: Cytadela w Heleden
Wysłany: Wto 21 Lut, 2012 20:04
Popieram, duża litera to taka, która jest napisana w skali 20:1, a wielka to ABC ;]

Baj de droga, ja się tam błędów nie doszukałem, poza tym jednym, ale skoro tak twierdzisz. Starość nie radość.

Ach faktycznie, był jeszcze półświadek. Nie wydaje mi się, że to był babol

+ Nagromadzenie czasowników "Zaczął"
________________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template Klam by Ayene