Ogłoszenie 

Uwaga! To forum jest w trybie offline.
Wszelką pomoc uzyskasz pod adresem
forum.ultimateam.pl


Administracja Forum


Poprzedni temat «» Następny temat
Czego oczekujecie od gry na rpgmakera ?
Autor Wiadomość
CrasheR 




Pomógł: 123 razy
Dołączył: 20 Gru 2010
Posty: 609
Skąd: Nibelheim
Wysłany: Pią 04 Maj, 2012 18:53
tata_dilera napisał/a:
Final Fantasy I ma bardzo ciekawą fabułę to dzięki niej ta gra zdobyła popularność...O Grałem w tę grę i wiem ile rzeczy tam się dzieje. Przede wszystkim gra się w to dla fabuły.


Osz ty w mordę ! :shock:
Koleś co ty brałeś ? Final Fantasy I nie ma w sobie prawie nic co mogłoby wskazywać na rozbudowaną fabułę. Jeżeli twierdzisz, że jest inaczej, to albo jesteś totalnym kretynem, albo w ogóle w tę grę nie grałeś xDD

Szukasz fabularnej części FF to polecam VI, VII, VIII, IX, czy XII to są gry godne uwagi :roll:
________________________



 
 
 
overhill 




Preferowany:
RPG Maker XP

Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 55
Wysłany: Pią 04 Maj, 2012 21:48
CrasheR napisał/a:
Ta gra podobała się większości osób, które ją zakupiło lub pobrało mimo, że nie ma jak to nazwałeś "tego czegoś" . Gra po prostu jest dobra sama w sobie, nie potrzebuje jakichś super dialogów, extra grafiki (bo takiej w porównaniu do FF XIII-2 nie ma).

Cytat:
Najważniejszy jest klimat - a klimat budowany jest przez właśnie fabułę, świat w którym rozgrywa się akcja, ale przede wszystkim - przez NPC występujących w grze.


Gdyby to świadczyło o tym czy gra jest dobra, to większość dobrych tytułów powinna być wymazana z historii :roll:


Na pewno? Czy naprawdę trzeba szukać tak daleko, żeby zobaczyć, jak ważne w grach są postacie, w niej występujące, które nadają klimat? Przykład pierwszy z brzegu - Gothic. Tam każda postać prawie odgrywa jakąś rolę, a jak nie to chociaż sypnie jakimś komentarzem, który zbuduje klimat. Trochę rozmijamy się w gustach i tyle.
________________________
 
 
 
CrasheR 




Pomógł: 123 razy
Dołączył: 20 Gru 2010
Posty: 609
Skąd: Nibelheim
Wysłany: Sob 05 Maj, 2012 10:52
W "Gothic" nie grałem i nie mam zamiaru zagrać, dla mnie ta gra jest po prostu straszna. :roll:

Nie każda gra, która jest dobra musi posiadać dobrą grafikę, wciągająca fabułę, czy klimat.
Takim dowodem może też być FF V, w którym większość obrócona jest w żart.

Jednak jeżeli chodzi o te "klimatyczne" gry polecam Fable, Dragon Age czy Neverwinter nights, a nie takiego śmiesznego Gothicka.
________________________



 
 
 
overhill 




Preferowany:
RPG Maker XP

Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 55
Wysłany: Sob 05 Maj, 2012 11:18
Cytat:
W "Gothic" nie grałem i nie mam zamiaru zagrać, dla mnie ta gra jest po prostu straszna.

I przy tym zostańmy. Gusta i tyle. Ja nie lubię Fable, Ty nie lubisz Gothica. Dlatego pojęcie gustu jest tak względne. Basta.
________________________
 
 
 
noruj 




Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
4 gry

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 121
Wysłany: Sob 05 Maj, 2012 12:59
CrasheR napisał/a:
W "Gothic" nie graÓem i nie mam zamiaru zagraŚ, dla mnie ta gra jest po prostu straszna. :roll:

Good for you. Mi tez zwykle nie smakuja dania, ktorych nigdy nie jadlem.
btw. Fable to kolorowa gra dla dzieci, niczym to nie dorownuje Gothicowi. No, ale co to za dyskusja, skoro Ty w niego nie grales i jeszcze jestes dumny z tego xD
 
 
CrasheR 




Pomógł: 123 razy
Dołączył: 20 Gru 2010
Posty: 609
Skąd: Nibelheim
Wysłany: Sob 05 Maj, 2012 13:08
noruj, widziałem gameplay'e, kumpel przy mnie w to grał i ogólnie wiem jak to wygląda, dlatego piszę, że w to nie zagram, bo mi się to po prostu nie podoba xD

Ja raczej przepadam za systemem turowym z ATB, który znany jest z FF, ale nie pogardzę również takimi tytułami jak Breath Of fire III, Star Ocean, czy Tales of Eternia, po prostu nie trawię gier, w których większość misji przypomina "Przynieś mi oczu pająka" ...
________________________



 
 
 
Nexis 




Preferowany:
RPG Maker XP

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Wrz 2011
Posty: 65
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Sob 05 Maj, 2012 13:51
Według mnie najważniejsza w grze na makera (i nie tylko) jest fabuła. Grafika nie jest tak
ważna, lecz na pewno umila odbór produkcji i buduje klimat. Za to dla mnie ważniejsza od
oprawy graficznej jest oprawa audio, muzyka, która potrafi rewelacyjnie zbudować klimat,
ale także całkowicie go zepsuć.

A co do dyskusji powyżej, to ja osobiście przeszedłem Fable i Gothicki (1 i 2, bo od trójki
się odbiłem), i to Fable (aczkolwiek tylko pierwsza część) bardziej wciąga. Po prostu po
jednym przejściu Gothicka odechciało mi się w niego grać, a Fable przchodziłem 4 razy^^

Pozdrawiam, Nexis
 
 
overhill 




Preferowany:
RPG Maker XP

Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 55
Wysłany: Nie 06 Maj, 2012 20:48
Cytat:
noruj, widziałem gameplay'e, kumpel przy mnie w to grał i ogólnie wiem jak to wygląda, dlatego piszę, że w to nie zagram, bo mi się to po prostu nie podoba xD


Sorry, merytoryczna dyskusja się skończyła przy słowach "oglądałem gameplay". To tak jakby obejrzeć zwiastun filmu, a potem powiedzieć, że film jest głupi. ;-)
________________________
 
 
 
CrasheR 




Pomógł: 123 razy
Dołączył: 20 Gru 2010
Posty: 609
Skąd: Nibelheim
Wysłany: Nie 06 Maj, 2012 21:00
Zwiastun to kawałek filmu, a gameplay'a można obejrzeć z całości :P
________________________



 
 
 
MrBoomGood 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Kwi 2011
Posty: 292
Skąd: Katowice
Wysłany: Nie 06 Maj, 2012 21:18
Z całości jest let's play ^^

Dla mnie najważniejsze w grze są dialogi oraz muzyka. Jeśli muzyka jest dobrze dopasowana do otoczenia, to klimat sam się buduje. Oczywiście jeśli nie zniszczą go daremne dialogi. Gothic - Najlepsza gra RPG jaka wyszła. Jak kolega wcześniej wspomniał, każda postać buduje klimat i odgrywa jakąś role.
 
 
 
Nexis 




Preferowany:
RPG Maker XP

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Wrz 2011
Posty: 65
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Nie 06 Maj, 2012 21:34
A grales w Baldur's Gate?
 
 
CrasheR 




Pomógł: 123 razy
Dołączył: 20 Gru 2010
Posty: 609
Skąd: Nibelheim
Wysłany: Nie 06 Maj, 2012 21:54
Nexis, Swietna gra :P

Cytat:
Gothic - Najlepsza gra RPG jaka wyszła.


Widocznie w mało RPG grałeś :P
________________________



 
 
 
Konfundus 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Paź 2011
Posty: 39
Skąd: Verra w Helladonie
Wysłany: Nie 13 Maj, 2012 22:15
Mnie najbardziej denerwuje w grach nie pewność grupy potworów. Gdyż idzie np. 1 wilk, lecz w walce jest ich 2-3. Gdyby zrobiono jakiś system, np, nad postacią byłoby napisane 2 bądź, "stwór w drużynie".
 
 
 
Rave 




Preferowany:
RPG Maker 2003

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 30 Kwi 2010
Posty: 348
Skąd: /dev/null
Wysłany: Pon 14 Maj, 2012 15:51
Albo np. jak w Earthbound na SNES-a - widzisz potwory i jesteś na 100% pewny ile i jakie cię zaatakują.
________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, jest tylko brak umiejętności.
Używasz Windowsa 8? Jesteś łosiem.
Gość is the most intelligent person in the world.
 
 
 
overhill 




Preferowany:
RPG Maker XP

Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 55
Wysłany: Wto 15 Maj, 2012 21:52
Nexis napisał/a:
A grales w Baldur's Gate?

Kpisz chyba.
________________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template Klam by Ayene