Ogłoszenie 

Uwaga! To forum jest w trybie offline.
Wszelką pomoc uzyskasz pod adresem
forum.ultimateam.pl


Administracja Forum


Poprzedni temat «» Następny temat
Czego oczekujecie od gry na rpgmakera ?
Autor Wiadomość
shiwt 




Preferowany:
RPG Maker XP

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 02 Lip 2010
Posty: 131
Skąd: z Polski
Wysłany: Nie 10 Mar, 2013 00:36
Ja tak samo jak Ty Wodecki ;) Reszta schodzi na drugi plan. Może nie oczekuję jedynie tak długiej rozgrywki. 10h mi wystarczy.
________________________

http://www.ultimateam.pl/viewtopic.php?t=6177

http://www.ultimateam.pl/...p?p=61308#61308

http://www.ultimateam.pl/...p?p=73767#73767
 
 
Spazmatic 




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Dołączył: 19 Lut 2013
Posty: 16
Wysłany: Sro 27 Mar, 2013 17:38
Ja sam lubię tworzyć nieco dłuższe gry,można powiedzieć że mam ,,kajdany pomysłu''.Prawie zawsze z krótkiej historyjki wychodzi mi opowieść a przecież miało być to w stylu ,,kill and get''(czy jakoś tak :-P ).
Także ja jak widać oczekuję nieco długich ale wciągających gier.Nie może być to siekanina bez pomysłu ani pusta mapa z jednym questem na zebranie stokrotek.
________________________
Jestem(a raczej byłem) na ultime 3 lata.
----
Aktualnie zajmuję się nowym projektem.
Pomogłem?Wiesz co robić :-)
 
 
ciasteczkowy 



Dołączył: 26 Mar 2013
Posty: 4
Wysłany: Sro 27 Mar, 2013 19:06
klimat, który pasuje do grafiki (anime)
 
 
Rouch 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 21
Wysłany: Czw 28 Mar, 2013 15:11
A dla mnie gra na rm ma być wartka i nie długa. Męczą mnie długie na 30 godzin gry, z góry wiem że nie mam na nie czasu. Takie do dwóch godzin i do tego z częstymi zwrotami akcji są dla mnie the best. Tematyka obojętna.
 
 
ciasteczkowy 



Dołączył: 26 Mar 2013
Posty: 4
Wysłany: Czw 28 Mar, 2013 17:24
Rouch napisał/a:
A dla mnie gra na rm ma być wartka i nie długa. Męczą mnie długie na 30 godzin gry, z góry wiem że nie mam na nie czasu. Takie do dwóch godzin i do tego z częstymi zwrotami akcji są dla mnie the best. Tematyka obojętna.


Mam podobne zdanie z tym, że dla mnie 20-30 minut wystarczy. Jeśli opowieść jest dobra i wciągająca można zagrać w kolejny epizod. Jest tyle gier, że robienie długich może mijać się z celem. Lepiej już robić coś naprawdę interesującego, a krótkiego.

Najważniejsze to, żeby nie zapominać, że cała grafika w rmie ma styl anime, a to zobowiązuje do robienia klimatu gier pod grafikę. Trzeba pamiętać, żeby gry były żywiołowe i miały ekscytujące postaci. Powinno się zawsze dużo dziać.
 
 
cj2 




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Ranga RM:
1 gra

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 261
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 28 Mar, 2013 20:41
Z tego co widzę, nie opłaca się robić długich gier. Mam podobne doświadczenia, bo praktycznie nawet nie zacząłem Paraller Worlds TiTka, a parę krótkich gier skończyłem (Kejbyl, Green Leviathan). Ciekawi mnie, jaka powinna być długość takiej gry. Nawet ~10h mogłoby zanudzić, a 2h to mało jak na fascynującą historię. Można by spróbować przyciągnąć klimatem, ale wtedy grę dłużej się będzie robiło i będzie krótsza. No i jak tu znaleźć sensowną średnią?
________________________
Porady dla twórców gier
Nie ma śniegu, a zgubiłem normalny avatar :I
 
 
Spazmatic 




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Dołączył: 19 Lut 2013
Posty: 16
Wysłany: Czw 28 Mar, 2013 22:11
cj2, Gust i ambicje.Jeżeli chcesz mieć coś dobrego to się postarasz i będziesz poświęcać na to czas,dążyć do wyznaczonego celu.
Jednak jeśli gra ma być tworzona na siłę to ja raczej ambicji w niej poświęconej nie widzę.
________________________
Jestem(a raczej byłem) na ultime 3 lata.
----
Aktualnie zajmuję się nowym projektem.
Pomogłem?Wiesz co robić :-)
 
 
shiwt 




Preferowany:
RPG Maker XP

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 02 Lip 2010
Posty: 131
Skąd: z Polski
Wysłany: Pią 29 Mar, 2013 13:56
cj2, nie ma czegoś takiego jak średnia gry. Musi być taka, żeby czuć niedosyt. Ostatnio grałem w Quintessence: The Blighted Venom i pomimo 13h gry nic mi się nie znudziło i czekam na więcej (bo jeszcze nie skończyli jej robić). Chociaż jak na RM to wolałbym widzieć krótsze ale bardziej dopracowane gry.
________________________

http://www.ultimateam.pl/viewtopic.php?t=6177

http://www.ultimateam.pl/...p?p=61308#61308

http://www.ultimateam.pl/...p?p=73767#73767
 
 
cj2 




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Ranga RM:
1 gra

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 261
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią 29 Mar, 2013 19:11
Można by więc postawić tezę, że w grę chcemy grać tak długo, jak jest ciekawa - ba, jej raczej nie obalimy. Bo jak? Chyba, że bardzo zadowala nas jeden element - muzyka, grafika. Ale czym jest ciekawa gra, jak nie zadowalającym elementem fabuły?
Jak długo się ciągnie przyjemny fragment, tak długo będziemy grać. Jednak ważne jest też, ile czasu ma nasz gracz. Statystyczny gracz ma różną ilość czasu w zależności od wieku. Więcej czasu będzie miał gimbus, czy dzieciak z podstawówki, niż na przykład 30, 40 letni człowiek. Takich też mamy mniej na scenie.
Jednak to już podchodzi lekko pod offtop, więc powiem coś, czego nie powiedziałem w poprzednim poście. Oczekuję od gry z RM'a...
...oryginalności (pomysłu).
Bo już nie zmienimy faktu, że 90% używa RTP i domyślnych muzyczek. Nie zmienimy faktu, że często nie potrafią tworzyć z nim map (a co dopiero z innymi tilesetami). Cieszmy się pomysłem, ponieważ to on może zbudować świetną grę.
________________________
Porady dla twórców gier
Nie ma śniegu, a zgubiłem normalny avatar :I
 
 
Leoś 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Maj 2010
Posty: 45
Wysłany: Sro 10 Kwi, 2013 21:35
Oczekuję, że gra będzie po prostu inna niż wszystkie. Nietuzinkowa i niedługa. Chociaż najważniejsza jest logika. Autorzy powinni wystrzegać się nielogicznych zdarzeń i zachowań bohaterów (chyba że bohater jest chaotyczny). Ale z drugiej strony bohaterowie nie mogą być zbyć przewidywalni. A no i nie cierpię jak antagonista jest zły bo ma powody, bo ktoś go zranił, czy był nieszczęśliwie zakochany. Nie cierpię uświęcania złych motywów w grach...
 
 
cj2 




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Ranga RM:
1 gra

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 261
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 11 Kwi, 2013 14:37
Uff, jak dobrze, że wszystkie moje złe postacie są jak na razie złe "bo tak".
________________________
Porady dla twórców gier
Nie ma śniegu, a zgubiłem normalny avatar :I
 
 
Leoś 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Maj 2010
Posty: 45
Wysłany: Czw 11 Kwi, 2013 21:09
Jeśli pijesz do moich słów to daruj sobie. Najwyraźniej nie zrozumiałeś o co mi chodzi.
 
 
cj2 




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Ranga RM:
1 gra

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 261
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią 12 Kwi, 2013 14:36
Wiesz, napisałem to żartem. Ty nie zrozumiałeś o co mi chodzi :I
________________________
Porady dla twórców gier
Nie ma śniegu, a zgubiłem normalny avatar :I
 
 
Leoś 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Maj 2010
Posty: 45
Wysłany: Pią 12 Kwi, 2013 14:40
To pisz na temat, a jak chcesz się odnosić do moich słów, to jak pisałem daruj sobie lub wal na PW. O gustach się nie dyskutuje, więc swoje żarty pozostaw dla siebie.
 
 
Behemoth 




Preferowany:
RPG Maker VX

Dołączył: 04 Sty 2012
Posty: 23
Skąd: z książki
Wysłany: Sob 13 Kwi, 2013 20:10
Warto w tym temacie naskrobać kilka zdań. Przyznam się, że nie przeczytałem całego tematu, dlatego przepraszam, jeśli zdubluję czyjeś zdanie.

Po pierwsze, w grze na RM oczekuję dobrej zabawy, przez co nie lubię, gdy jest ona za trudna i wymusza na mnie wielogodzinne zabijanie bestii.
Po drugie, sam nie wiem dlaczego, ale jakoś preferuję męskie postaci za głównych bohaterów. Może dlatego że większość kobiecych postaci, z którymi przyszło mi się zetknąć, były okropnie nieciekawe.
Po trzecie, najbardziej lubię klasę wojowników z możliwością rozwoju umiejętności bojowych.

Mógłbym się na ten temat wypowiadać godzinami. Ale napisanie zdania zajmuje mi bardzo dużo czasu :I
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template Klam by Ayene