Ogłoszenie 

Uwaga! To forum jest w trybie offline.
Wszelką pomoc uzyskasz pod adresem
forum.ultimateam.pl


Administracja Forum


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Nhadala
Czw 12 Lip, 2012 09:28
Pytanie
Autor Wiadomość
Konfundus 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Paź 2011
Posty: 39
Skąd: Verra w Helladonie
Wysłany: Pon 09 Kwi, 2012 22:34
Pytanie
Czy jest może skrypt, który pozwala na ukrycie zapisu, ekwipunku,formacji, MP, albo, żeby zostały opcje takie jak: Status, życie, (obraz bohatera i imie nie zmieniać),Wyjście, ale żeby w statusie był tylko jego opis, imię i nazwisko i ewentualnie życie. Nie ważne w jaki sposób będzie zrobione to menu, ale żeby było.
 
 
 
sled 




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 93
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Wto 10 Kwi, 2012 01:19
Ukrycie np zapisu można zastosować w większości skryptów jak nie każdym. Poszukaj tu na forum pod zwykłym VX nie raz o to proszono (choć warto zaznaczyć iż skrypty z zwykłego VX nie działają na Ace tak więc i tak pozostaje jeszcze kwestia obróbki). Tak czy inaczej - jest to możliwe lecz o ile mnie pamięć nie myli tylko poprzez edycję innych skryptów na menu gdyż bezpośrednio nie spotkałem się z skryptem bez zapisu,ekwipunku oraz formacji jednocześnie. Oczywiście zawsze możesz spróbować stworzyć coś takiego samemu... lecz bardziej i tak schylałbym się ku edycji innych istniejących (tu na forum znajduje się parę osób które Ci w tym pomogą jeśli tylko potrafisz kulturalnie poprosić, a nie pchasz się twierdząc iż wszystko Ci się należy lecz oczywiście to kwestia dobrej woli owych osób, a nie obowiązek za który przypłacą życiem gdy się z niego nie wywiążą;-) ). Niemniej ja sam nie znam ruby w takim stopniu by Ci w tym pomóc. Jeśli zależy Ci jedynie na braku zapisu pamiętam iż w dziale zwykłego VX dawno temu prosiłem o coś takiego w "Ring Menu" lecz nadal pozostaje kwestia obróbki byś mógł to uruchomić na Ace... Na brak ekwipunku czy formacji będzie dużo ciężej gdyż prawdę mówiąc jesteś chyba pierwszą osobą z takim życzeniem(a przynajmniej ja nie potrafię sobie przypomnieć by ktoś wyskoczył z podobną prośbą :-P )...
 
 
Konfundus 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Paź 2011
Posty: 39
Skąd: Verra w Helladonie
Wysłany: Wto 10 Kwi, 2012 12:05
Przepraszam, że proszę o coś Takiego, po prostu, mój projekt się na tym będzie obsługiwać, więc jeżeli znalazłaby się osoba, którą mógłbym poprosić, to bym poprosił. Ale jednak dla mnie nie byłoby nawet miłe, gdybym napisał do kogoś z prośbą o To... Gdyż nigdy nie wiem jak zacząć i jak skończyć, tak, aby ta osoba, nie była zbytnio obrażona z tą prośbą...

Przy okazji, żebym nie robił tylu tematów, czy moglibyście mi powiedzieć, jeśli będę się wzorował na Amnesii, to jest to Zgapa? Wiem, może chyba jest, ale czy jeśli zrobiłbym coś podobnego na RM to znaczy, żebym to ukradł, bo kilka nazw i pomysłów wziąłem. Pytam się Was, gdyż po wrzuceniu gry na stronkę, nie chcę być obrzucany jakimiś głupimi komentarzami typu: "Ukradłeś to z Amnesii", "Nie umiesz gier wymyślać itp."
 
 
 
sled 




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 93
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Wto 10 Kwi, 2012 13:00
Nie - wzorowanie się na czymś nie jest niczym złym chyba że mowa o całkowitym "zgoleniu" postaci/przedmiotów ich nazw itp wtedy naruszasz prawa autorskie konkretnej firmy, ale oni nic nie zrobią dopóki ty jakimś cudem nie zarobisz na tym kwoty na parę milionów czy coś w ten deseń gdyż wówczas wzbogacisz się ich kosztem, a w innym przypadku zapewnisz im jedynie darmową reklamę więc nie będą mieli (czyt. nie będzie im się chciało) co wzbudzać awantur:-P Poza tym KAŻDY (chyba)coś zrzuca z jakiś gier np muzyka z Final Fantasy do projektu czy też ripy starych gier 2d NIGDY nie zdarzyło się by jakaś firma skarżyła się na prawa autorskie na projekcie RPGmakera niezależnie czy mowa o polskim produkcie czy ludziach bawiących się makerem zza naszego kochanego narodu^^ Również jak wspomniałem-nikt tu nie będzie Ci wytykał kradzieży czy inspiracji na sławnych tytułach. Wiesz ile serii pokemon,Harvest moon,Crash Bandicoot(no dobra-tu akurat kojarzę tylko jeden tytuł),Chrono Crusade czy Final Fantasy wyszło spod makera przez fanów owych produktów?A wymieniłem tylko pierwsze tytuły gier które mi się nasunęły... Naprawdę takich gier jest tysiące i choć zazwyczaj w innej mechanice niż pierwowzór to stanowią naprawdę udane dzieła. Tak więc twórz dalej spokojnie lecz pamiętaj-nawiązanie do jakiejś produkcji jednocześnie stawia przed tobą wymagania fanów danej gry ;-)
 
 
Konfundus 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Paź 2011
Posty: 39
Skąd: Verra w Helladonie
Wysłany: Wto 10 Kwi, 2012 13:25
Ok, dzięki za odpowiedź. Jeszcze tylko poczekam, czy ktoś by nie miał takiego skryptu (jak mówiłem, nie umiem tego inaczej napisać :-( ), gdyż go bardzo potrzebuję, a naprawdę nie chcę marnować czyjegoś czasu. Ja tylko proszę, to jest prośba. Do miłych osób.
 
 
 
sled 




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 93
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Wto 10 Kwi, 2012 16:18
Proszę-znalazłem skrypt na zdjęcie save z menu. Nie wiem jednak z jakimi skryptami będzie działał tak więc radzę wcześniej sprawdzić na innych skryptach by potem nie było problemów z kompatybilnością^^
klik-skrypt na zdjęcie save'a
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template Klam by Ayene