Ogłoszenie 

Uwaga! To forum jest w trybie offline.
Wszelką pomoc uzyskasz pod adresem
forum.ultimateam.pl


Administracja Forum


Poprzedni temat «» Następny temat
Napisy by Cyrixe
Autor Wiadomość
Cyrixe 




Preferowany:
RPG Maker VX

Dołączył: 11 Gru 2011
Posty: 10
  Wysłany: Wto 10 Kwi, 2012 13:46
Napisy by Cyrixe
Wpadłem na pomysł aby zrobić poradnik z robieniem napisów mojego pomysłu.
Efekt? Mamy ekran w którym wyświetlają się napisy, po kliknięciu ENTER pojawia się następna strona. Fajne, nie? Bez skryptowania! Na ten pomysł wpadłem przy jednym z moich projektów.
Co nam będzie potrzebne?
    -RPG MAKER VX
    -Przynajmniej 2 pliki graficzne z napisami.


A teraz bierzemy się do pracy...

1. Uruchamiamy Rpg maker vx, następnie wchodzimy w Baza danych > Typowe Zdarzenia.


2.Tworzymy nowe typowe zdarzenie, nadajemy mu nazwę Napisy.


3.Klikamy LPM na polu oznaczonym na zdjęciu i wyskakuje nam nowe okno.


4.Zmieniamy na 2 a potem Odegraj BGM i wybieramy dowolną muzyczkę którą chcemy aby leciała podczas czytania napisów.


5.Teraz musimy przygotować 1 lub 2 pliki graficzne o wymiarach 544x416. Czyli wypełniamy wszystko czarnym i piszemy białą czcionką np. grafik - cyrixe itp. Pokaże wam moje gotowe napisy z jednego z moich projektów.



6.Wstawiamy te pliki graficzne do folderu *nazwa gry* > Graphic > Pictures.


7. Przechodzimy do otwartego menu Typowego zdarzenia "Napisy".
Następnie klikamy w miejsce pod opcją naszej muzyczki i wybieramy 2 a potem Wygaś ekran.


8.Powtarzamy procedurę tylko że zamiast Wygaś ekran klikamy Pokaż obrazek.


9.Otwiera nam się nowe okno. Klikamy w panel pod napisem Grafika i wybieramy swój plik graficzny. Wszystko zatwierdzamy przyciskiem Ok.


10.Robimy to samo co w punkcie 7, tylko że zamiast opcji Wygaś ekran wybieramy Rozjaśnij ekran.


11. I teraz czas na najważniejszy punkt... Klikamy w wolne miejsce a następnie wybieramy opcje Wiadomość. Wybieramy Wyświetl - tło: przezroczyste a w polu nad nic nie piszemy. Zatwierdzamy przyciskiem Ok.


12. W wolnej linijce wstawiamy ponownie opcję Wygaś ekran.


13.Wybieramy nową linijkę, dajemy Pokaż obrazek. Nr obrazka 2 i wybieramy nasz 2 plik graficzny z napisami. Zatwierdzamy przyciskiem ok.


14. Teraz wszystko zakańczamy opcją Rozjaśnij ekran.


15.Na koniec: wybieramy pustą linijkę, wybieramy 2 a następnie opcję usuń obrazek. Numer obrazka: 1, a następnie powtarzamy czynność tylko że nr obrazka zmieni się na 2.


16.Nie zauważyliście czegoś? Pomiędzy usuń obrazek 1 a 2 powinna być pusta, przezroczysta wiadomość czyli powtarzamy punkt 11!


Ewentualnie może być tak:


Dobra nasze napisy są gotowe... Możecie oczywiście zrobić więcej niż 2 pliki graficzne. Teraz musimy je "podczepić"... Czyli dać je gdzieś, gdzie się pojawią. Możecie to zrobić po ubiciu uper-pro bossa, a możecie zrobić to przy jakimś gościu z którym gadacie pod koniec gry... Ja pokaże wam to drugie.

17.Robimy zdarzenie - jakiegoś gościa (jak nie umiecie tego zrobić to idźcie do innych poradników :D)


18.Klikamy w pustą linijkę, dodajemy jakiś dialog a następnie ponownie klikamy w pustą linijkę. Dajemy 1 stronę i Typowe zdarzenie a następnie wybieramy zdarzenie Napisy.


19. Potem dodajemy po napisach 3>Wywołaj menu.


No i to by było na tyle... Mam nadzieje że ten poradnik wam pomógł. Przez te zdjęcia trochę mi się on "rozciągnął". No ale cóż... Nic nie poradzę.

Pozdrawiam
Cyrixe
________________________
89% graczy uważa, że najważniejsza jest grafika.
Jeśli należysz do pozostałych 11% wklej to do swojego podpisu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template Klam by Ayene