Ogłoszenie 

Uwaga! To forum jest w trybie offline.
Wszelką pomoc uzyskasz pod adresem
forum.ultimateam.pl


Administracja Forum


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Nhadala
Czw 19 Lip, 2012 11:18
Mastaartistowy bloczek felietonów cz.1
Autor Wiadomość
Masta_Artista 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lis 2010
Posty: 25
Skąd: Cytadela w Heleden
  Wysłany: Sro 25 Kwi, 2012 22:12
Mastaartistowy bloczek felietonów cz.1
Przede wszystkim chciałbym powitać każdego, kto postanowił odwiedzić ten temat i wykazał zainteresowanie moją skromną (nadchodzącą) serią felietonów ;)


Wiecie, że od mojej pierwszej styczności ze światem RPG (dla niewtajemniczonych chodzi mi o Role Play, w których zamiast "bić expa" siedzi się po "geekowsku" przy stole z karteczkami zwanymi również kartami postaci, ołówkami w dłoniach, piwkiem (lub innym, klimatyczniejszym trunkiem) na stole i kolorową tęczą kości od cztero do stu - ściennych ;) )
mija już ponad 8 lat? Tak moi drodzy, 8 lat stawiania bohaterów wyimaginowanego świata przed wyborami (często moralnymi), które nieść za sobą mogą śmierć, lub zwycięstwo a tym samym satysfakcję potencjalnym "zwycięzcom". Jestem dumny z tego, że tyle lat, a ja się nadal pod tym kątem nie zmieniłem. Wciąż docierają do mnie podania o prowadzenie sesji w różnorakich klimatach, a wspominanie minionych wydarzeń przy wspólnym wypadzie z kolegami (niekiedy też koleżankami*) i perypetii ich (często nieszczęsnych ;) ) bohaterów działa na mnie jak balsam kojący. Wiem wtedy, że istnieją na świecie ludzie, którzy podobnie jak ja żyją fantastyką i wiele swoich pasji podzielają właśnie z nierzeczywistym, wykreowanym za pomocą ołówka czy długopisu światem pełnym pięknych, zielonych polan, tajemniczych lasów, zagajników, wielkich miast, groteskowych potworach i intrygach, które toczą się na tak wielu planach. Mógłbym pisać o fantastyce naprawdę dużo, ale skupmy się kochani na dzisiejszym temacie, który chciałbym omówić z wami. Chodzi tu o najpopularniejszy motyw każdej sesji RPG - motywie karczmy.

Dla niewtajemniczonych - motyw karczmy podczas prowadzenia sesji RPG to rozpoczęcie przygody przez tytułowego Mistrza Gry właśnie w karczmie. Najczęściej towarzyszą temu słowa "A więc docieracie do (karczmy, oberży, zajazdu, speluny, gospody) o nazwie "XYZ"

Motyw ten, jest chyba najstarszą kolebką wszystkich fabuł. Taką "matką fabułą". Nic dziwnego. Jak łatwiej zebrać drużynę złożoną z łotrzyka, kapłanki, czarnoksiężnika, krasnoludzkiego barbarzyńcy i prostego włóczykija niż właśnie w karczmie? Wszak do wszelkich zajazdów przybywają przedstawiciele różnych płci, ras, a także profesji. Siedząc w wielkich, kilkupiętrowych gospodach, ciasnych karczemkach, przytulnych oberżach czy wreszcie brudnych, obskurnych spelunach wymieniają się opowiastkami o swoich "wielkich" często przesadzonych przygodach przy kuflu piwa, lub antałku dobrego wina. To właśnie tam, za ścianami tych często wyśmiewanych i niedocenianych przez doświadczonych Bajarzy rozgrywało się pierwsze rzuty kośćmi, gry w karty a także dowiadywało, że Hrabia "X" wyznaczył nagrodę dla tych, którzy pochwycą złodzieja o pseudonimie "Y" ;)

A może to ja zdziadziałem i jestem jednym z nielicznych już Role Play-owych dinozaurów, którzy rozwijając swoje zdolności, wciąż sugerują się stereotypami?

A wy? Odnosząc się do wszystkich, którzy kiedyś mieli w dłoniach losy wyimaginowanych bohaterów, jakie były wasze pierwsze początki z grami fantastycznymi?

Wrogów i fanów pozdrawia
~Masta_Artista
________________________
 
 
 
Malian 




Preferowany:
RPG Maker XP

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 262
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 26 Kwi, 2012 11:30
Pff... Ja bym chętnie zagrał w takie planszowe RPG, lecz niestety, w moim wieku jest już tylu uzależnionych od komputerów, że nie dadzą rady stracić trochę czasu na poznanie fantastycznego świata...
Z drugiej strony... Co ja mogę o tym wiedzieć? Nie żyłem w czasach, gdy swoją wyobraźnie przelewało się na papier. ;x

Niniejszym jednak, jesteś naprawdę ciekawą osobą, o również wysoce wykształconej wyobraźni (bo chyba taki się już rodzi człowiek). Dla wielu osób podchodzi to pewnie za podlizywanie. ^^

Napisałem głównie nie na temat i pewnie napisałbym jeszcze to, że gdyby dać mi słownik i czas, to również bym wysyłał takie długie posty, a także bogate słowa, jak kolega wyżej, lecz może już skończę. :-P
________________________
 
 
 
 
Masta_Artista 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lis 2010
Posty: 25
Skąd: Cytadela w Heleden
Wysłany: Czw 26 Kwi, 2012 15:03
Lubię, gdy ktoś docenia mój "wysiłek" :)
Jeśli Ciebie to usatysfakcjonuje, to ja nie uważam tego za formę podlizywania, a uświadomienie mi, że są ludzie, którym podoba się to, co napiszę : )
________________________
 
 
 
Malian 




Preferowany:
RPG Maker XP

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 262
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 26 Kwi, 2012 20:13
Masta_Artista, jeszcze tacy ludzie są. :->
________________________
 
 
 
 
Lartarin 




Ranga RM:
4 gry

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2007
Posty: 233
Skąd: Ergard
Wysłany: Czw 26 Kwi, 2012 22:57
http://www.ultimateam.pl/system/news.php :arrow: odnośnie RPG "Dinku" :lartarin:
________________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template Klam by Ayene