Ogłoszenie 

Uwaga! To forum jest w trybie offline.
Wszelką pomoc uzyskasz pod adresem
forum.ultimateam.pl


Administracja Forum


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: SaE
Sro 08 Sie, 2012 11:33
Gothic 3 2D co o tym myślicie?
Autor Wiadomość
MrBoomGood 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Kwi 2011
Posty: 292
Skąd: Katowice
Wysłany: Nie 06 Maj, 2012 20:25
Gothic 3 2D co o tym myślicie?
Nie wiedziałem gdzie napisać ten temat, więc postanowiłem, że napisze go tutaj. Więc tak, jak już skończę prace nad moimi projektami: Świat Ciemności oraz Pijaczysko. To myślę o zrobieniu gry, którą pewnie wszyscy znacie, a mianowicie Gothic 3 w grafice 2D. Gra oczywiście była by robiona w mejkerze VX lub VX Ace. Tworzona byłaby z myślą o osobach które mają słabsze komputery, a chcieliby poczuć ten świetny klimat. I co o tym myślicie? Wypaliłoby? Jako iż kocham tą grę (Gothic, Gothic2, i Gothic3) starałbym się nad realizacją planu. Gra oczywiście miałaby tą samą fabułe, itemy, skille, npc, wszystko. Oczywiście nie była by to jedna ogromna mapa, bo to by nie miało sensu. Wszystko byłoby odwzorowane identycznie tylko, że w grafice 2D. Nie wiem czy to by się przyjęło, więc napiszcie w odpowiedziach czy po skończeniu moich projektów, mam pracować nad grą Gothic 3 2D.
 
 
 
overhill 




Preferowany:
RPG Maker XP

Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 55
Wysłany: Nie 06 Maj, 2012 20:40
Pomysł dobry.. ale tak :
1.Czy aby na pewno dobrym pomysłem jest przenosić komercyjną grę do wersji 2D? Nie lepiej tworzyć autorskie projekty?
2.To jest mnóstwo pracy.
3.Nie odwzorujesz klimatu Gothica, nie ma na to szans.

Ale jeśli podoba Ci się ta idea - rób, czemu nie, choć dla mnie to strata czasu.
________________________
 
 
 
MrBoomGood 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Kwi 2011
Posty: 292
Skąd: Katowice
Wysłany: Nie 06 Maj, 2012 20:52
Racja, że lepiej robić swoje projekty... Prawdą też jest to, że zajęło by mi to masę czasu. W sumie tak sobie teraz pomyślałem, że nie dałbym rady. Ta gra jest za bardzo urozmaicona. Te dialogi, warunki, to się w głowie nie mieści...
 
 
 
overhill 




Preferowany:
RPG Maker XP

Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 55
Wysłany: Nie 06 Maj, 2012 20:58
Dokładnie. Po za tym - większą przyjemność sprawia robienie gry od podstaw, od własnej koncepcji. ;-)
________________________
 
 
 
MrCorniszon 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 33 razy
Dołączył: 20 Lip 2010
Posty: 278
Skąd: w nim ta moc ?
Wysłany: Pon 07 Maj, 2012 16:18
Jak wyżej, jeśli już miałbyś się za to brać polecam może wpierw zrobić to z 1...
________________________
User bez ostrzeżenia to jak żołnierz bez karabinu ~ Piesze tak ten kto dostał ostrzeżenie
Nie liczy się ilość postów tylko ich jakość ~ Pisze tak ten kto ma 10, 20 %

Spoiler:



 
 
onimush3 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 14 razy
Dołączył: 26 Paź 2010
Posty: 164
Wysłany: Wto 29 Maj, 2012 16:04
Porywasz się z motyką na słońce z takim projektem. Raz mnóstwo zachodu! Musisz bowiem przejść pierw właśnie Gothica 3 na wszystkie możliwe drogi by odwzorować to w swoim projekcie. Dwa, jeżeli chcesz aby twoja gra była podobna do Gothic 3 musiałbyś zwracać na każdy szczegół w oryginalnej wersji. Czyli jeżeli tu jest takie drzewo to i tu musi być takie. Po za tym w miarę podobne chary, Tilesy miast i otoczenia. W miarę podobne teksty i zadania z Gry. Ja przyznam się próbowałem coś takiego samego zrobić tylko z gry Assassin's Creed II i darowałem sobie po 2 dniach gdy zobaczyłem ile czasu mi zajmuje zrobienie 1 pomieszczenia które chodź w 10% przypomina to z gry, a i tak sam nie byłem zadowolony końcowym efektem pracy.
________________________
Pracuję nad 2 częścią gry Ostatnia Powieść

Fabuła : Niezła ( jeżeli lubicie Assassin's Creed )
Skrypty: Sporo przyznam się.
Walki: Dużo i to trudnych!
Misje: Wiele głównych i pobocznych
Muzyka: Ciekawa, wpadająca w ucho
Graficzki: Kilka własnych i kilka pożyczonych
Wzorowanie się: Assassin's Creed, Final Fantasy
 
 
noruj 




Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
4 gry

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 121
Wysłany: Wto 29 Maj, 2012 16:08
Postawmy sprawę jasne, nie dasz rady przenieś całego świata g3. Poza tym, te karły VXowe i słitaśna grafika to nie klimat Gothica.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template Klam by Ayene