Ogłoszenie 

Uwaga! To forum jest w trybie offline.
Wszelką pomoc uzyskasz pod adresem
forum.ultimateam.pl


Administracja Forum


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Ayene
Sob 19 Maj, 2012 09:42
Obóz Druidów
Autor Wiadomość
Feniks 




Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
2 gry

Pomógł: 62 razy
Dołączył: 04 Wrz 2010
Posty: 511
Wysłany: Czw 10 Maj, 2012 19:27
Obóz Druidów
Witam, dawno coś się nie udzielałem, więc trzeba wrzucić jakąś zapowiedź, a potem was rozczarować i dać do zamknięcia. A teraz troszkę poważniej... Finwe niestety mnie przekonał, żebym wrzucił tutaj zapowiedź, mimo niepewności ukończenia projektu(i tak się zrobi, ale trochu to zajmie). To tyle z wstępnego przywitania.

Kilka słów od autora - Em... W tym projekcie postawiam jak w poprzednim, największy nacisk na klimat i dialogi, a potem kolejno mapy. Postawiłem również duży nacisk na testy i logiczne wybieranie skryptów, tak, aby błędy nie były tak dokuczliwe jak w L.S. Oprócz tego wziąłem sobie do serca wasze rady i tworzę duży, tajemniczy świat(wszystkiego po trochu, na miarę moich możliwości)

O grze: Obóz Druidów to gra przygodowa, nie znajdziecie tutaj walk, ale dodałem tutaj trochę żywota dla każdego stworzenia w postaci własnych historii, charakteru czy zainteresowań, którymi niektórzy chętnie się pochwalą, a inni nie.
Czas przejść do konkretów :3

Dla czepialskich: Nadal nie piszę idealnie fabuł czy historii, więc wybaczcie błędy, czy to językowe czy inne.

Historia:
W roku 691, wśród ludzi, zaczęto praktykować magie od szamańskich ścierw z rodu goblinów. Wiek później magia stała się codziennością w życiu człowieka. Byli tacy, którzy nienawidzili jej z różnych przyczyn... Aczkolwiek tylko jeden człowiek nienawidził jej do końca swojego żywotu tak bardzo, że złamał prawo magii i unicestwił źrodło mocy...

Fabuła:
Teraz jest rok 1240. Po wydarzeniach w 791 roku, ludzie, którzy byli świadkami znikającej magii, już nie żyją, ale magia... Powróciła do świata ludzi. A wraz z nią narodził się człowiek, który nienawidził jej tak, jak człowiek, który zakończył istnienie magii.

Bohaterowie:
Virone - Dwudziestopięcioletni mężczyzna, przez nieświadome użycie magii, zabił własną matkę, a ojca nie zna. Magia - to dla niego słowo przeklęte, a sam jest niezrozumiałym dla reszty człowiekiem. Uważa się za kogoś, kto rozumie problemy innych ludzi bardziej, niż ktokolwiek inny. Jest dla wszystkich taki, jak oni dla niego, jednak zwraca się z szacunkiem do osób starszych, ale nienawidzi ludzi, którzy wykorzystują magię do zabaw lub innych bzdur.

Carine - Dwudziestoletnia kobieta. Uwielbia wino i dobrą zabawę, a magii używa w ostateczności. Jest młodszą siostrą Virone i podróżuje z nim, ale czuje do niego wewnętrzną urazę za zabicie matki, mimo, iż wie, że Virone cierpi bardziej od niej. Jest szczera i stara się być wyrozumiała, miła, wesoła, ale potrafi postawić na swoim i bywa nieufna.

I to co zazwyczaj patrzę przed przeczytaniem reszty, zrzuty:
(Tak, z edytora, ponieważ nie zrobiłem jeszcze klimatu i nie wygląda to inaczej w grze :3
Oczywiście screen nr 2 będzie nieco edytowany, ale to z czasem
Mapy są mało kolorowe(roślinność), ponieważ planuje dodać kilka roślin w postaci characters)
Spoiler:


Spoiler:


Spoiler:

________________________

 
 
overhill 




Preferowany:
RPG Maker XP

Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 55
Wysłany: Czw 10 Maj, 2012 19:56
Fabuła raczej niezbyt wiele mówi, no bo jak nazwać fabułą coś co ma 3 linijki. Ale okey, niech będzie jako wprowadzenie do fabuły, można zdzierżyć.
A tak btw. drugi screen jest słaby, nie podoba mi się. I mógłbyś dodawać zdjęcia z gry, nie z mejkera.
________________________
 
 
 
Melvin 




Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
1 gra

Pomógł: 35 razy
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 1063
Wysłany: Czw 10 Maj, 2012 20:44
No fajnie wszystko, ale nie podoba mi się kilka rzeczy...
Po 1 - 2 screen jest do dupy.
Po 2 - Napisałeś, że jest rok 1240, więc dlaczego w obozie widzę lampy naftowe? W tych czasach takowych nie było. Lepiej użyj pochodni czy coś w tym stylu.
No i po 3 - Mogłeś zrobić coś więcej. Nie potrzebnie ją wrzucałeś skoro praktycznie nic w niej nie ma.
________________________
MelvinClass:
Spoiler:

 
 
Feniks 




Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
2 gry

Pomógł: 62 razy
Dołączył: 04 Wrz 2010
Posty: 511
Wysłany: Czw 10 Maj, 2012 21:12
Miło, że czytacie co piszę w nawiasie:D
overhill, wybacz, że nie podaję całej fabuły w temacie, tylko trochę, prawie nic, ale skoro dla ciebie fabuła ma mieć więcej, niż 3 linijki i opisywać całą grę, proszę bardzo:)

Melvin, nie wątpię, że przeczytałeś, co pisałem, z uwagą, ale jeśli roślinność w postaci characters nie wypali, oczywiście, że doda się tam życia. Natomiast rozumiem, jak to wygląda, bo sam widzę, w końcu to z edytora i prawie bez zdarzeń:)
i jeszcze... Tak, wiem, że w 1240 roku nie było takich rzeczy, ale jest wiele gier niezgodnych z rokiem w rzeczywistym świecie. Osobiście rok mogłem dać 4250, ale mapy i klimat nadal pozostałby ten sam, nie interesuje się za bardzo historią i tym, co było w danym roku, ale rozumiem również to, że może to oburzyć nie jednego czepialskiego kolegę lub koleżankę ;)

Mimo wszystko nie bronię projektu, ponieważ macie racje, jedynie staram się wyjaśnić, dlaczego to teraz tak wygląda, Over.. W finalnej wersji, kiedyś.. Na pewno z rozmów itp. poznasz fabułę i historię jeszcze dokładniej, niż tu to opisałem, bo mimo, iż teraz może wydawać się tego za mało, to właśnie tyle powinniście wiedzieć w zapowiedzi, aby nie czytać w grze tego, o czym się już wie i takie tam.

ps: dzięki za te jakże rozwinięte i pomocne komentarze :-|
________________________

 
 
Finwe 




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Pomógł: 34 razy
Dołączył: 30 Lip 2011
Posty: 322
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Czw 10 Maj, 2012 21:28
A ja jadę i przestrzegam każdego faktu słuchając Wołoszańskiego
żeby się historia zgadzała :-P
A tak to czekam na pełniaka. :-D
A tak to Cię przekonałem :D
 
 
 
overhill 




Preferowany:
RPG Maker XP

Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 55
Wysłany: Pią 11 Maj, 2012 08:39
Cytat:
Over.. W finalnej wersji, kiedyś.. Na pewno z rozmów itp. poznasz fabułę i historię jeszcze dokładniej, niż tu to opisałem, bo mimo, iż teraz może wydawać się tego za mało, to właśnie tyle powinniście wiedzieć w zapowiedzi, aby nie czytać w grze tego, o czym się już wie i takie tam.


No i gitara - chodziło mi o takie wyjaśnienie właśnie.

Rób, rób.
________________________
 
 
 
Zazombik 




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Pomógł: 19 razy
Dołączył: 04 Wrz 2011
Posty: 120
Wysłany: Sob 12 Maj, 2012 14:43
Screeny są słabawe, ale obiecujesz "żywe" postaci i duży świat, więc wybaczam :-P
Rób, rób, mam nadzieję, że skończysz.
________________________



 
 
MrDawnok 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 217
Wysłany: Nie 13 Maj, 2012 20:03
Screenów z przyczyn dla autora raczej wiadomych nie będę oceniał.
Gra zapowiada się ciekawie..Mam nadzieję że zrobisz sporo mini gierek aby w grze robić coś więcej poza chodzeniem i rozmawianiem.(Możesz zrobić coś w stylu siedzisz przy ogniu w lesie, zaatakował cię wilki i żeby go pokonać trzeba wciskać przyciski wyskakujące na ekranie taki przykład )Po za tym zapowiada się ciekawie.

Ocena wystawiona teraz mogę spokojnie spać.
________________________



http://www.forumgalonum.pun.pl/viewtopic.php?id=5

"Bliski przyjaciel, czy to nie właściwe określenie dla kogoś, kto już przestał być bliski?"
 
 
 
overhill 




Preferowany:
RPG Maker XP

Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 55
Wysłany: Wto 15 Maj, 2012 21:50
Cytat:
Mam nadzieję że zrobisz sporo mini gierek aby w grze robić coś więcej poza chodzeniem i rozmawianiem


Po co? Chodzenie i rozmawianie zawsze spoko.
________________________
 
 
 
varden01 



Preferowany:
RPG Maker XP

Dołączył: 16 Paź 2011
Posty: 27
Wysłany: Sro 16 Maj, 2012 13:35
Zapowiada się naprawdę fajnie, tylko ja cię błagam: ożyw jakoś te mapy. Btw czekam na demo :-)
 
 
Feniks 




Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
2 gry

Pomógł: 62 razy
Dołączył: 04 Wrz 2010
Posty: 511
Wysłany: Pią 18 Maj, 2012 22:55
Na dłuższy czas lub na zawsze kończę z rpg makerem. Jest to z powodu spraw prywatnych, których i tak byście nie zrozumieli. Przez jakiś czas nadal będę wchodził na uf, potem nie wiem jak to będzie. Jeśli ktokolwiek uzna to za żałosne - niech to świadczy o jego głupocie. Nie, to nie jest żart, nawet nie mam w tej chwili na nie ochoty. Temat oczywiście to zamknięcia.

[ Komentarz dodany przez: Ayene: Sob 19 Maj, 2012 09:43 ]
Temat zamknięty na prośbę Użytkownika.
________________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template Klam by Ayene