Ogłoszenie 

Uwaga! To forum jest w trybie offline.
Wszelką pomoc uzyskasz pod adresem
forum.ultimateam.pl


Administracja Forum


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Nhadala
Sro 26 Wrz, 2012 11:57
Szukam inspiracji
Autor Wiadomość
MasteR 




Preferowany:
RPG Maker VX

Dołączył: 02 Cze 2012
Posty: 11
  Wysłany: Sob 02 Cze, 2012 22:21
Szukam inspiracji
Siema osobiście mam taką prośbę, czy nie mógłby mi ktoś podsunąć jakiegoś pomysłu na grę ?! Od rana próbuje coś stworzyć ale nic mi nie wychodzi jak ktoś mógłby mi podsunąć jakąś fabułę byłbym wdzięczny..
 
 
Roki132 



Preferowany:
RPG Maker XP

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 13 Kwi 2012
Posty: 91
Wysłany: Sob 02 Cze, 2012 22:45
Nie możesz prosić kogoś, żeby ci zrobił fabułę.
Sam musisz ją wymyślić. Jeśli ktoś to zrobi za ciebie, najprawdopodobniej szybko byś zniechęcił się do dalszego tworzenia.
Nie myśl, że wymyślisz coś od rana do wieczora. Czasami trzeba nawet miesiąca, by coś dobrego wykombinować.
Jeśli masz całkowitą pustkę w głowie, graj w inne gry, oglądaj filmy, czytaj książki i samo ci do głowy przyjdzie, zobaczysz.
________________________
Spoiler:

Spoiler:

Spoiler:

Spoiler:

Spoiler:

Spoiler:

Spoiler:

Spoiler:

Spoiler:

Spoiler:

Spoiler:

Spoiler:

Piramida!

 
 
 
noruj 




Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
4 gry

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 121
Wysłany: Wto 05 Cze, 2012 18:10
Aż od rana? No... kupa czasu!
 
 
Feniks 




Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
2 gry

Pomógł: 62 razy
Dołączył: 04 Wrz 2010
Posty: 511
Wysłany: Wto 05 Cze, 2012 20:12
Cytat:
Nie myśl, że wymyślisz coś od rana do wieczora. Czasami trzeba nawet miesiąca, by coś dobrego wykombinować.

Ciekawe jakim cudem wymyślam je w kilka minut, a poboczne historyjki przychodzą w trakcie tworzenia same?

Inspiracja tak? A jakie są twoje ulubione stworzenia fantasy? Jaki rodzaj przygody by ci się spodobał? Ja nie zamierzam tam za nikogo wymyślać fabuły i historii, a w dalszym etapie historii każdego z osobna ^^ Inspiracji jest mnóstwo, od swoich upodobań do świata fantasy(niekoniecznie), a nawet jednego wyrazu/zdania, do rozbudowanych książek. Nie mylcie jednak inspiracji z fabułą :->

Przykładowa, prosta fabuła:

Za dawnych czasów towarzyszem człowieka było ostrze, przez chciwość i wzajemną nienawiść zrodziła się wojna, która trwa po dotychczas. Jednak na małej farmie, umierająca kobieta urodziła dziecię, po czym umarła. Chłopcem/dziewczyną opiekuje się samotny mężczyzna, który usłyszał krzyk płaczącego dziecka. Czy chłopcu dane będzie przeżyć w okrutnej rzeczywistości? Kim byli jego rodzice? I kim jest samotny mężczyzna?

Przykładowa, prosta fabuła na przemyśleniach bohatera, lub osoby wszechwiedzącej, a nawet osoby znanej bohaterowi(możliwości wiele):

Przez ostatnie kilka lat żyłeś szczęśliwie wraz z rodziną... Co czeka cię w tym pełnym zdrad świecie, naprawdę nie wiem, co się z nami/tobą stanie... Ci żołnierze, dlaczego król planuje zrobić coś takiego? Naprawdę nie wiem, co się z nami/tobą stanie...(tak, powtórzenie jest tutaj jak najbardziej na miejscu, ale nie zamierzam tego tłumaczyć)

To już jest wg. mnie gorsza forma przedstawienia fabuły, ale zależnie od tego, jak gra będzie tworzona, sposób wyda się dużo skuteczniejszy. Teraz co prawda nie napisałem dobrej fabuły w tym stylu, ale nie jestem dobry ,,na przemyśleniach[...]"

Są różne sposoby przedstawienia fabuły, ważne, aby nie była streszczeniem gry lub opisem zdarzeń w grze. To powinien być zaledwie zarys, ale zachęcający czytelnika do zagrania i poznania powieści. Pamiętaj, że fabułę można poznać szybko, ale zrozumieć historie i głęboki sens(o ile taki jest) (poznaje) się zazwyczaj od początku - do końca.

Cytat:
Aż od rana? No... kupa czasu!

:mrgreen:
________________________

 
 
Lartarin 




Ranga RM:
4 gry

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2007
Posty: 233
Skąd: Ergard
Wysłany: Wto 05 Cze, 2012 20:27
Jak nie znajdziesz (bo może gdzieś się ukryła), to pozostaje tobie tylko TO!
________________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template Klam by Ayene