Ogłoszenie 

Uwaga! To forum jest w trybie offline.
Wszelką pomoc uzyskasz pod adresem
forum.ultimateam.pl


Administracja Forum


Poprzedni temat «» Następny temat
Jaka gra, by Was interesowała?

Jaka gra spodobałaby się Wam najbardziej?
RPG w krainie fantazy
37%
 37%  [ 6 ]
Symulator farmy
0%
 0%  [ 0 ]
Symulator łowienia ryb
0%
 0%  [ 0 ]
Przygody na morzu (+ bitwy morskie)
31%
 31%  [ 5 ]
Gra planszowa
0%
 0%  [ 0 ]
Gra karciana (walka potworkami)
6%
 6%  [ 1 ]
Rozbitek na wyspie
25%
 25%  [ 4 ]
Głosowań: 9
Wszystkich Głosów: 16

Autor Wiadomość
Avara 





Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 15 Gru 2010
Posty: 331
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 10 Cze, 2012 15:22
Jaka gra, by Was interesowała?
Hej :!:

Powróciłam na forum po długiej nieobecności i chciałam się zabrać za jeden ze starych projektów. Mam zaczętych kilka projektów, ale dawniej brakowało mi cierpliwości na dokończenie ich. Chciałam się doradzić, za co wziąć się najpierw (czyli który projekt spodobałby się Wam najbardziej). Wszystko w Makerze VX.

1. Gra RPG w krainie fantasy. Podróż po niezwykłym świecie, spotykanie nowych ras, walka z potworami (turowa), rozbudowany dziennik misji (lepszy niż ten, co kiedyś wrzuciłam na forum), reputacja od której zależy z kim mamy jakie stosunki i inne.

2. Symulator farmy. Mamy swoją farmę, gdzie hodujemy rośliny i zwierzęta. W pobliżu znajduje się miasteczko i inne farmy. Pory roku, różne pory dnia, zmęczenie. Później dopracowałabym fabułę i różne zdarzenia.

3. Symulator łowienia ryb. Mini gra. Jesteśmy rybakiem, który musi utrzymać swoją rodzinę. Łowimy ryby ścigając łódką ryby po morzu (nie stoimy w jednym miejscu). Różny sprzęt wędkarski, umocnienia łodzi (zwiększające udźwig), możliwość upicia się w barze i gry w kościanego pokera (plus co tygodniowe rozgrywki). Nie można jednak zaniedbywać rodziny i trzeba czasem spędzać z nią nieco czasu. Licznik głodu i zmęczenia.

4. Przygody handlarza na morzu. Bitwy morskie (turowe) z widokiem z lotu ptaka. Możemy mieć maksymalnie 3 łodzie, którymi poruszamy po mapie i strzelamy do wrogów. Pływamy na różne wyspy w celach handlowych i wykonując różne misje. Możliwość ulepszeń łodzi i własnego ekwipunku.

5. Gra planszowa coś w stylu Monopoly. Planowałam to zrobić w stylu farmy, ale mogę się dostosować do dowolnego tematu.

I mam dwa nowe pomysły..

6. Gra karciana, gdzie na kartach mamy potworki (które można ulepszać) i zaklęcia (leczące, trujące, dodające defa itp.). Fabułę musiałabym jeszcze przemyśleć.

7. Rozbitek na wyspie. Wiem, że ktoś już zrobił podobny projekt, ale myślałam o zupełnie innym sposobie jej zrobienia. Urządzamy się w przytulnej jaskini, zbieramy materiały, budujemy meble i narzędzia, by móc przeżyć. Oczywiście też polujemy i uważamy na ludożernych tubylców ^^


Zachęcam do głosowania i komentowania :!: Możecie wybrać od 1 do 3 opcji.
________________________


Drakensang - przeglądarkowa gra RPG online
Spoiler:

 
 
 
lolek 




Preferowany:
RPG Maker XP

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Maj 2012
Posty: 34
Wysłany: Nie 10 Cze, 2012 16:12
Avara napisał/a:
4. Przygody handlarza na morzu. Bitwy morskie (turowe) z widokiem z lotu ptaka. Możemy mieć maksymalnie 3 łodzie, którymi poruszamy po mapie i strzelamy do wrogów. Pływamy na różne wyspy w celach handlowych i wykonując różne misje. Możliwość ulepszeń łodzi i własnego ekwipunku.


To mi się wydaje najciekawsze.
________________________
ignorowani: master miller; Han Solo; Justin Biber
 
 
Feniks 




Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
2 gry

Pomógł: 62 razy
Dołączył: 04 Wrz 2010
Posty: 511
Wysłany: Nie 10 Cze, 2012 16:23
To będzie długi komentarz...
Podstawowe pytanie - A który pomysł podoba się najbardziej Tobie?
Sugestia? Wybrany przez Siebie powinnaś robić :-P

1. Jak najbardziej(wybieram ten), klimaty fantasy są jak najbardziej w moim guście.
Zastrzeżenia? Rozumiem, że nowe rasy są nieznane bohaterowi? Czy graczowi? No właśnie, zawsze możesz wymyślić własne, ale dla mnie elfy, krasnoludy, gobliny, orkowie i dużo innych to są na stałe dobre klimaty fantasy. Ciekawe czy masz na myśli jaber... ^^ A system reputacji no jak najbardziej w takich produkcjach, ale polecałbym robić samemu.

2. Nie lubię symulacji, szczerze nie wyobrażam sobie ciekawej symulacji w rmie, a jednak z użyciem wyobraźni łatwo takową zrobić. Ale to jest niemal syzyfowa praca dla większości.

3. Dobre, ale jako dodatek do gier RPG(Oczywiście sam symulator, jako dbanie o rodzinę może być jako osobna gra, ale można też to zrobić jako długą misję poboczną)

4. No takie coś mi się podoba nawet, ale źle wykonane szybko stanie się nudne, a niektórym nawet się nie włączy przez bugi.

5. Gra planszowa w rmie? No wiesz... Odpowiedni klimat świetlny, do tego mały wątek fabularny i ciekawy system gry planszowej i wyjdzie świetna gierka! Powodzenia...

6. Gra karciana hm... Od razu wszystkie minigierki zróbmy jako osobną grę. Ale jeśli rozwinęłabyś system karciany do tego stopnia na jakim jest pomysł, to zdecydowanie zagrałbym z samego podziwu.

7. Robinson Crusoe jest strasznie popularny widzę. Szczerze zaraz po grze RPG fantasy, ten pomysł spodobał mi się najbardziej. Dlaczego? A no dlatego, że zawsze chciałem zobaczyć strasznie rozwiniętą systemowo i graficznie grę survivalu w klimatach rozbitka. Jest to jednak moim zdaniem niewykonalne dla jednej osoby, szczególnie w tej wersji. (Przynajmniej nie taka, jaką widzę oczyma wyobraźni)

Starałem się komentować to tak, abyś odczuła, że tylko pomysł w krainie fantasy podobał mi się, a reszta po prostu nie jest w moim guście. Nie lubię takich tematów, gdzie prosi się o głosowanie :-/
Jak dla mnie to twórca powinien wybierać, a nie gracze, co robi. Jednak ten temat ma ci posłużyć, rozumiem, jako sugestia od innych. Pamiętaj tylko, że niektórzy po prostu głosują, a nie mają pojęcia, na co głosować/na co głosują.

To chyba tyle, nie chcę mi się tłumaczyć bardziej tego, co chciałem przekazać w tym poście, bo ani to chęci, ani czasu :-P

Cóż powodzenia i pozdrawiam :->
________________________

 
 
noruj 




Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
4 gry

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 121
Wysłany: Nie 10 Cze, 2012 18:42
Wybrałem bitwy morskie.
Jakby tego nie było to prawdopodobnie mój głos padłby na rozbitka. Ciekawy pomysł.
 
 
Avara 





Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 15 Gru 2010
Posty: 331
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 16 Cze, 2012 19:10
Dzięki za podpowiedzi :-) Obecnie wzięłam się za "RPG w krainie fantasy". Kończę skrypt na własny dziennik misji (moim zdaniem jest super :!: łaa ale mi się podoba :jeeej: - wariatka, która nie potrafi się powstrzymać :-P ), ale nie wiem, czy wrzucę go osobno na forum. Zobaczę.
Prace rozpoczęte, ale do zapowiedzi jeszcze daleko ;-)
________________________


Drakensang - przeglądarkowa gra RPG online
Spoiler:

 
 
 
Lartarin 




Ranga RM:
4 gry

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2007
Posty: 233
Skąd: Ergard
Wysłany: Sob 16 Cze, 2012 19:15
Zanim zaczniesz coś tworzyć, to...
________________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template Klam by Ayene