Ogłoszenie 

Uwaga! To forum jest w trybie offline.
Wszelką pomoc uzyskasz pod adresem
forum.ultimateam.pl


Administracja Forum


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Ayene
Sob 16 Cze, 2012 10:56
Dziennik misji-wasze opinie
Autor Wiadomość
przemusiek25 



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 26 Sty 2012
Posty: 84
Wysłany: Czw 14 Cze, 2012 09:51
Dziennik misji-wasze opinie
Witajcie. Wczoraj wieczorem zacząłem sie zastanawiać czy w grze potrzebny jest dziennik misji i jaką pelni on rolę. Dziennik misji służy wg. Mnie to tego aby gracz mógł w każdej chwili zobaczyć jakie na zadania aktywne i cele misji ale czy nie ułatwia to gracza gry bo gracz ma na tacy podane co w każdej chwili ma zrobić i Nie musi przez to myśleć. Dziennik misji powoduje takze to że gracz nie czyta wiadomości tylko je szybko pomija i zagłada do dziennika co zrobić. Zostaje kwestia tego aby gracz miał miejsce gdzie mógł by zobaczyć jakie zadania ma w toku... Ale to gracz może zastąpić kartka i długopisem jeśli potrzebuje. To jest moja opinia jestem ciekawy jaką wy macie opinię gdyż nie wiem czy wyrzucić dziennik z mojej gry
 
 
Avara 





Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 15 Gru 2010
Posty: 331
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 14 Cze, 2012 10:25
Jeżeli gra jest bardziej rozbudowana, to warto by był dziennik misji. Jeśli postać ma rozpoczętych ponad 10 misji to naprawdę można się w tym pogubić. Poza tym, są w nim zapisane szczegóły na które gracz może nie zwrócić uwagi (przez co nie zapisze ich na kartce) podczas rozmowy z NPC i może je zapomnieć. Wszystko zależy od gry.
________________________


Drakensang - przeglądarkowa gra RPG online
Spoiler:

 
 
 
przemusiek25 



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 26 Sty 2012
Posty: 84
Wysłany: Czw 14 Cze, 2012 13:59
Gra powinna według mnie wymagać uwagi i myślenia, więc jeśli gracz nie ma tego pierwszego będzie musiał nadrabiać tym drugim :)
A jeśli ktoś ma rozpoczętych 10 misji to podejdzie do osób które te misje mu dały i jeszcze raz w skrócie opowiedzą.. takie osoby dzięki jednemu ze skryptów oznaczone będą animowaną graficzną nad ich głowami.
Oczywiście za każdą opinię daję Pomógł :)
 
 
Masta_Artista 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lis 2010
Posty: 25
Skąd: Cytadela w Heleden
Wysłany: Pią 15 Cze, 2012 00:36
Pozwólcie drodzy użytkownicy, że podzielę się z wami moją własną opinią.
Ja, gdy robię projekt, czas wolny przed wydaniem go do ściągnięcia, pożytkuję na dopisanie "Poradniczka", najczęściej w Wordzie :) Wiem, że jest to raczej marna pomoc, ale uwielbiam opisywać krainy, historie, fabułę no i oczywiście zadania w moim dziele :)

(Odpowiedź może i mało składna, bo jest późno, miałem dziś zły dzień, a do tego źle się czuję, ale kogo to interesuje ;) )

Wrogów i fanów pozdrawia Masta_Artista ;)!
________________________
 
 
 
lolek 




Preferowany:
RPG Maker XP

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Maj 2012
Posty: 34
Wysłany: Pią 15 Cze, 2012 01:05
Do dziennika trafiają opisy zadań do wykonania, których można mieć równocześnie naprawdę dużo. Nie wyobrażam sobie, że miał bym pamiętać 10 złożonych zadań, które często są szczegółowe. Poza tym jak człowiek odejdzie od gry na jakiś czas i potem wróci by dokończyć grę to dziennik przypomina mu, co ma jeszcze do zrobienia.
________________________
ignorowani: master miller; Han Solo; Justin Biber
 
 
sled 




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 93
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Pią 15 Cze, 2012 03:07
Wszystko zależy od gry - co innego gdy wsadzisz misje pokroju np przynieś x z drzewka obok, a co innego jak do tego x będziesz musiał błądzić z miasta do miasta wyznaczonymi trasami które musisz odpowiednio jeszcze "odblokować" po drodze pamiętając jeszcze o innych misjach ;-) To naprawdę jest wszystko zależne od typu oraz złożoności gry choć wg mnie jeśli niema w grze zbyt wiele zadań pobocznych wolałbym raczej tworzyć bez owego skrypciku by gracz miał choćby najmniejszy pretekst do skupienia się na fabule(?)/dialogach(!) lecz to już moja osobista opinia więc możesz odebrać ją całkiem inaczej niż ja... tym bardziej że nikt nie zna tak dobrze twojej gry jak jej twórca więc sam choćby na podstawie naszych wypowiedzi wyciągnij wniosek gdyż trudniej ocenić tego typu sytuację nie mając nawet doczynienia z omawianym tytułem^^
 
 
przemusiek25 



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 26 Sty 2012
Posty: 84
Wysłany: Sob 16 Cze, 2012 00:01
Trochę przekonuje mnie fakt dziennika misji jako miejsce gdzie były by poszczególne zadania, aby gracz nie pogubił się przy wykonywaniu 10 złożonych zadań. Ale gdy będę miał dziennik misji napewno nie będzie można dzięki niemu pomijać wiadomości a i nie będzie ułatwiał gry. Dziennik Misji będzie czystym spisem zadań, a cele misji będą pokazywały się wtedy gdy będą wykonane.

Dziękuję wszystkim za wyczerpujące opinie... i proszę o więcej jeśli ma ktoś ochotę włączyć się do tematu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template Klam by Ayene