Ogłoszenie 

Uwaga! To forum jest w trybie offline.
Wszelką pomoc uzyskasz pod adresem
forum.ultimateam.pl


Administracja Forum


Poprzedni temat «» Następny temat
Nichter
Autor Wiadomość
Dragon Kamillo 



Preferowany:
RPG Maker 95

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Cze 2012
Posty: 15
Skąd: Granowiec
  Wysłany: Pon 16 Lip, 2012 23:30
Nichter
Czyste kopiuj wklej tematu z GospodyRMA

Tytuł: Nichter
Wersja RM: ME (2003) z Auto Enter Patch od Cherrego
Opis:
Grę robię już od ponad trzech lat. Zmieniała się ona w trakcie produkcji kilka razy.
W aktualnej wersji (RM 2k3) postanowiłem, że grafikę będę zapożyczał z gier Suikoden I & II (grafikę do składanie mapy), Tales of Phantasia i Star Ocean (grafiki postaci), RTP RM 95 (animacje), i Tale of Exile (cała reszta zedytowanych grafik pasujących pod suikodena). Muzyka będzie składać się tylko z midi.
Teraz coś o custom coś tam:
- w grze będzie własny system menu (bardzo wczesna wersja widoczna na filmiku http://www.youtube.com/watch?v=kepC8pthKso), w którym mam już zrobione główne okno do wyboru, plecak, zapisywanie i wczytywanie gry, i wyjście z gry. Cała reszta nie powinna już sprawiać mi problemu z napisaniem jej.
- drugim customem będzie system walki który będzie turowy, ale w przeciwieństwie do innych takich systemów ten nie będzie nas przenosił na inną mapkę, tylko potyczka będzie rozgrywana w miejscu spotkania przeciwnika. Aktualny stan systemu jest na robieniu ataku wroga.
- w grze nie będzie levelowania i expienia. Będzie tu system znany z FF2 (podobny) w którym określone akcje podnoszą określone statystyki.
- planuję również zrobić własny system sklepu (sposobem mapkowym) co nie powinno sprawić mi większego problemu
- postać może chodzić w 8 stron (tak robię każde zdarzenie na dotyk na równoległym i sprawdzaniu współrzędnych)
- skrypt na teleporty (ale tego w grze nie zobaczycie - po prostu mały skrypcik (który ukaże się na twierdzy gdy tylko rep ją tam wysprząta), który strasznie skraca mi tworzenie)
- skrypt na chodzenie po drabinie

Fabuła: Królestwo Grandolf - wielkie i wspaniałe królestwo rozwijało się pomyślnie. Było tak silne, że rozpoczęło wojnę z Królestwem Tains - drugim pod względem powierzchni królestwem na Nichterze. Wygrywano kolejne bitwy i zagarniano coraz większe ziemie. Inne mniejsze państwa zaczęły więc obawiać się, że po zagarnięciu wszystkich ziem należących do Tains, Grandolf zaatakuje i ich. Keld dowódca wojsk zajmujących przygraniczną dolinę Osnn chciał wykorzystać ten czas kiedy 95% wojsk zajętych było walką w Tains. Dogadał się z okolicznymi państwami i zorganizowali spisek który miał podobno na celu osłabienie Grandolfu. Keld jednak miał własny cel o którym wiedzieli tylko żołnierze mu podwładni. 3 dni przed pierwszym atakiem Keld rozsyła listy informujące o rozpoczęciu walk. Goniec dociera z listem do jednostki w mieście Raus, gdzie po przeczytaniu listu rozpoczyna się narada. Przez przypadek w okolicy Kaos poszukuje rzadkiej rośliny Sotik i słyszy o czym mówią w namiocie. Gdy żołnierze spostrzegają że ktoś ich podsłuchuje, Kaos ucieka. Zostaje jednak zauważony. Biegnie szybko do swojego przyjaciela Legaya, z którym razem ucieka z miasta. Rozpoczyna się ich wielka przygoda, którą poznacie grając, oczywiście gdy skończę i wydam tę grę.

https://www.dropbox.com/s...ter_-_intro.zip - działa bez RM i RTP

Zrzutki:
Spoiler:






Wiem że jest błąd w wyrazie przejdziemy (przjdziemy) - zostanie on naprawiony.

Kiedy demo/pełna wersja: Demo powinno ukazać się za niedługo. Chciałbym jednak by nie było zbyt krótkie i obejmowało trzy pierwsze rozdziały.
Ostatnio zmieniony przez SaE Pon 04 Mar, 2013 21:04, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
CrasheR 




Pomógł: 123 razy
Dołączył: 20 Gru 2010
Posty: 609
Skąd: Nibelheim
Wysłany: Wto 17 Lip, 2012 10:14
System FF 2 ? Blee ^^

A co do systemu walki. Bedzie to coś nowego, czy coś podobnego do juz istniejących systemów w stylu (Breath Of Fire, Chrono Trigger) ?

Screeny wyglądają całkiem przyzwoicie. Twórz, twórz, na pewno zagram.
________________________



 
 
 
Dragon Kamillo 



Preferowany:
RPG Maker 95

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Cze 2012
Posty: 15
Skąd: Granowiec
Wysłany: Wto 17 Lip, 2012 10:28
Z systemem FF2 tak jest jednym się podoba, innym już nie.
BS jest inspirowany Chrono Triggerem ale w przeciwieństwie do tamtego ten będzie turowy.
 
 
CrasheR 




Pomógł: 123 razy
Dołączył: 20 Gru 2010
Posty: 609
Skąd: Nibelheim
Wysłany: Wto 17 Lip, 2012 11:49
W ChT byl ATB, rozumiem, ze ty zastosujesz coś na wygląda FF 1/2/3. Moja kolejka, a pozniej kolejka wroga.

Ciekawe rozwiązanie.
Podoba mi się.
________________________



 
 
 
Dragon Kamillo 



Preferowany:
RPG Maker 95

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Cze 2012
Posty: 15
Skąd: Granowiec
Wysłany: Sro 18 Lip, 2012 10:26
Opisuję tu fabułę dlatego że nie mogłem edytnąć pierwszego postu.

I oczywiście kopiuj wklej z gospody.

Fabuła: Królestwo Grandolf - wielkie i wspaniałe królestwo rozwijało się pomyślnie. Było tak silne, że rozpoczęło wojnę z Królestwem Tains - drugim pod względem powierzchni królestwem na Nichterze. Wygrywano kolejne bitwy i zagarniano coraz większe ziemie. Inne mniejsze państwa zaczęły więc obawiać się, że po zagarnięciu wszystkich ziem należących do Tains, Grandolf zaatakuje i ich. Keld dowódca wojsk zajmujących przygraniczną dolinę Osnn chciał wykorzystać ten czas kiedy 95% wojsk zajętych było walką w Tains. Dogadał się z okolicznymi państwami i zorganizowali spisek który miał podobno na celu osłabienie Grandolfu. Keld jednak miał własny cel o którym wiedzieli tylko żołnierze mu podwładni. 3 dni przed pierwszym atakiem Keld rozsyła listy informujące o rozpoczęciu walk. Goniec dociera z listem do jednostki w mieście Raus, gdzie po przeczytaniu listu rozpoczyna się narada. Przez przypadek w okolicy Kaos poszukuje rzadkiej rośliny Sotik i słyszy o czym mówią w namiocie. Gdy żołnierze spostrzegają że ktoś ich podsłuchuje, Kaos ucieka. Zostaje jednak zauważony. Biegnie szybko do swojego przyjaciela Legaya, z którym razem ucieka z miasta. Rozpoczyna się ich wielka przygoda, którą poznacie grając, oczywiście gdy skończę i wydam tę grę.
Intro:http://www.sendspace.pl/file/1f50dbdc54bcfd074a13124 - działa bez RM i RTP
 
 
CrasheR 




Pomógł: 123 razy
Dołączył: 20 Gru 2010
Posty: 609
Skąd: Nibelheim
Wysłany: Pią 20 Lip, 2012 21:00
Ciekawie się zapowiada. Ogólnie rzecz biorąc grafika typu "Chrono Trigger" o wiele bardziej podoba mi się od nowej generacji RPT (XP,VX,VX Ace).
Zauważyłem mały błąd, pewnie już ktoś Ci o tym powiedział. Podczas machania mieczem w namiocie dowódcy miecz rozchodzi się tak jakby na 2 części.

Masz jakiś mniej więcej zarys terminu wydania gry ?
Na prawdę już nie mogę się doczekać zagrania.
Pozdrawiam i życzę owocnej pracy.
________________________



 
 
 
Dragon Kamillo 



Preferowany:
RPG Maker 95

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Cze 2012
Posty: 15
Skąd: Granowiec
Wysłany: Nie 22 Lip, 2012 21:44
O błędzie wiedziałem i go zignorowałem, po czym o nim zapomniałem. Nikt mi o tym wcześniej nie powiedział. Mój tester (Finwe) stwierdził tylko że w intro mogło by być bardziej widać ilu żołnierzy ma ten dowódca (bo wyglądało, że tylko tych co mieczem machali) więc dodałem tylko więcej namiotów (ta wersja intra jest już po tej poprawce). Zostały też poprawione w niej ortografy.

Nie podam przybliżonej daty premiery bo po prostu takiej nie znam. Ale możesz się jej nie doczekać XD.

Aktualnie dalej piszę system walki a kiedy mi się nie chce rysuje mapy:


Druga już od dawna w grze jest (od jakiś dwóch miesięcy) ale i tak ją daje.
 
 
CrasheR 




Pomógł: 123 razy
Dołączył: 20 Gru 2010
Posty: 609
Skąd: Nibelheim
Wysłany: Nie 22 Lip, 2012 21:47
Świetny góry/las *_*
Druga mapa wygląda jak kanały z FF XII i również mi się podoba.

Jak już pisałem, lubię gry z takową grafiką ;-)
________________________



 
 
 
Dragon Kamillo 



Preferowany:
RPG Maker 95

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Cze 2012
Posty: 15
Skąd: Granowiec
Wysłany: Nie 22 Lip, 2012 22:18
To są góry. Jeśli myślisz, że to las to muszę ograniczyć wrzucanie drzew (nie wiem czy dam radę).
CrasheR napisał/a:
Jak już pisałem, lubię gry z takową grafiką

Ja też.
CrasheR napisał/a:
Druga mapa wygląda jak kanały z FF XII i również mi się podoba

Nie grałem nigdy w FF 12 (z FF grałem tylko w 1-3, 5 i 7 na NESa), więc na tej grze kanałów nie wzorowałem. Wzorowałem je na grze z której wziąłem też ten chipset (to znaczy powycinałem z panoramy i kilku chipsetów), a mianowicie Tale of Exile Deva.

Szkoda, że tylko ty wypowiadasz się w temacie mojej gry, ale w sumie to forum jest bardziej nastawione na makery vx, więc można się było tego spodziewać.
 
 
CrasheR 




Pomógł: 123 razy
Dołączył: 20 Gru 2010
Posty: 609
Skąd: Nibelheim
Wysłany: Nie 22 Lip, 2012 22:28
Cytat:
na makery vx

Większość nowych użytkowników nie zna czasów Chrono Trigger'a, Breath of Fire, czy pierwszych Finali, ja gdyby nie mój brat również nie poznałbym tego świata, dlatego strasznie dziękuję mu za zapoznanie mnie z nim, ale nie o tym chciałem pisać. Wiele osób na tym forum szuka programu to stworzenia gier RPG w stylu Gothicka, Fable, czy innych tego typu komercyjnych tytułów. Ja za to lubię klasykę, dlatego podoba mi się twój projekt oraz dlatego mam nadzieję, że uda Ci się go ukończyć.
________________________



 
 
 
Zazombik 




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Pomógł: 19 razy
Dołączył: 04 Wrz 2011
Posty: 120
Wysłany: Pon 30 Lip, 2012 17:36
Powiem tak: jest super ! Fajny klimat, sensowne dialogi i ładna grafika. Jedyną rzeczą, która mi nie podchodzi, jest title. Po prostu... nie podoba mi się ;-) Mam nadzieję, że skończysz projekt !
////////////////////
I zostaw te góry ! Ilość drzew jest w sam raz, bez nich będzie łyso.
________________________



 
 
aragorn7015 




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Kwi 2012
Posty: 186
Skąd: się biorą dzieci?
Wysłany: Wto 07 Sie, 2012 11:40
Łał, niezła ta mapa : http://img515.imageshack....860/mapagry.png ...
Jak tylko będzie demo\pełna wersja na pewno zagram... Screeny wszystkie są świetne! Title: Nie za bardzo mi się podoba :D Ale na pewno zagram :-D
________________________
Jeśli pomogłem, daj
Spoiler:

POMÓGŁ



Uwielbiam się bawić na zdarzeniach w VX-ie... Więc jeśli masz jakieś pytanie jak coś zrobić na zdarzeniach to napisz. Jeśli będę wiedział to odpowiem
 
 
 
Dragon Kamillo 



Preferowany:
RPG Maker 95

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Cze 2012
Posty: 15
Skąd: Granowiec
Wysłany: Wto 07 Sie, 2012 23:25
A to ciekawe, że title nikomu się nie podoba. E tam title będziecie se oglądać tylko przez jakąś sekunde bo szybciej włączycie nowa gra lub wczytaj grę.

I kolejne informacje na temat nichtera:
Nowe zrzutki:
Spoiler:



Dwa pierwsze pochodzą ze scenki która wyświetli się kiedy przegramy walkę w pierwszej lokacji, a dwa kolejne pochodzą z drugiej lokacji (jeszcze bez potworów).

Projekt pomału idzie do przodu. Jak skończę BS i MS to nagram filmik pokazujący te kilka skryptów w akcji.

Na GRMA zapytałem też się czy robić mapę świata czy nie. Wybrałem opcję zaproponowaną przez Jazzwhiskyego - posklejać mapę świata z tili z suikodena 2 (rozmiar 8x8) i bez poruszania się po niej tylko wybieranie kolejnej lokacji i automatyczne przenoszenie gracza.

Ogólnie na GRMA wcześniej wstawiam wszelkie informacje np: te zrzutki są już tam od soboty.
 
 
CrasheR 




Pomógł: 123 razy
Dołączył: 20 Gru 2010
Posty: 609
Skąd: Nibelheim
Wysłany: Wto 07 Sie, 2012 23:52
Rozumiem, że mapa świata wyglądać będzie tak jak tak z FF Tactics ?
Bardzo dobry pomysł, dodatkowo na prawdę podoba mi się styl graficzny w tej grze. Nie jest tak nudny, jak w reszcie gier XP, czy VX (choć może to dlatego, że nie widziałem dużo gier stworzonych w 2k/2k3 :ehe: ).

Jeszcze raz życzę powodzenia i czekamy na filmik :ok:
________________________



 
 
 
Dragon Kamillo 



Preferowany:
RPG Maker 95

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Cze 2012
Posty: 15
Skąd: Granowiec
Wysłany: Wto 07 Sie, 2012 23:56
Tak właśnie mapa świata będzie wyglądać (podobnie).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template Klam by Ayene