Ogłoszenie 

Uwaga! To forum jest w trybie offline.
Wszelką pomoc uzyskasz pod adresem
forum.ultimateam.pl


Administracja Forum


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Nhadala
Wto 24 Lip, 2012 19:52
Nie działa zdarzenie
Autor Wiadomość
pw1602 



Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 119
Wysłany: Sro 18 Lip, 2012 17:07
Nie działa zdarzenie
Siemka. Mam problem ze zdarzeniem na mapie. Kiedy tylko robię taki mały wstęp i teleportuję postać do innej mapy, aby tam wszystko tak, jakby się wyjaśniło to kiedy postać już się tam znajdzie to nie działa żadne zdarzenie. Próbowałem na równoległym i auto starcie, ale również nic. Wszystko wygląda tak, jakby na tej jednej mapce nie wykrywało żadnego zrobionego zdarzenia, a postać może poruszać się po niej, jakby nigdy nic. Ma ktoś może jakiś pomysł co może być z tym związane? Mówię od razu, że to tylko na tej jednej mapie, a na pierwszej wszystko jest idealnie. Spróbuję jeszcze zrobić nową mapę, ale proszę was o pomoc.
________________________



 
 
emag789 



Dołączył: 14 Lip 2012
Posty: 5
Wysłany: Sro 18 Lip, 2012 17:50
A możesz napisać, jakie zdarzenie tworzysz na mapie do której teleportuje bohatera?
 
 
tracersgta 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 10 Sty 2011
Posty: 612
Skąd: mam wiedzieć?
Wysłany: Sro 18 Lip, 2012 17:55
Ehhh... Wystarczy w zdarzeniu ustawić warstwę zdarzenia na normalną albo górną, a ty masz dolną...
________________________
I'm a tiger! I roar. I hunt, I climb, I eat, I wash, I sleep!

Gość, jeżeli pomogłem daj "Pomógł" ;-)
 
 
 
pw1602 



Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 119
Wysłany: Sro 18 Lip, 2012 22:35
Właśnie chodzi o to, że nawet, jak jest normalna to nie działa. Próbowałem wszystko co mi przyszło do głowy i nic.

emag789, po prostu kiedy postać teleportuje się na tą mapę to ląduje w łóżku i koło niej stoi inna, która kiedy tylko główna postać się przebudzi zacznie się wypytywać co i jak.
Edit.

Sorry za drugiego posta, ale odkryłem błąd.

Proszę o zamknięcie tematu, ponieważ wszystko było źle przez przełącznik. Najwyraźniej jest obsługiwany przez jakiś skrypt. Jeszcze raz sorry za drugi post i zawracanie głowy.

Edit.

Jeszcze raz sorry za następnego posta, ale to oddzielny problem.

Otóż popatrzyłem po skryptach i żaden z przełączników oprócz 1 nie jest używany. Przynajmniej ja nie znalazłem. Próbowałem użyć reszty przełączników i nie działają oprócz tej jedynki, która używana jest przez skrypt HUD. Czy coś innego może nie pozwalać na używanie reszty przełączników? Czy możliwe, że jest to jakiś bug?

Edytuj posty. Nhadala
________________________



Ostatnio zmieniony przez Nhadala Czw 19 Lip, 2012 08:16, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
pw1602 



Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 119
Wysłany: Czw 19 Lip, 2012 12:41
Jeszcze raz przepraszam za tamte trzy posty pod rząd. Wiem zasłużyłem na ostrzeżenie, bo nie potrzebnie je pisałem mogłem edytować ;/

Dobra mniejsza o to. Teraz zrobiłem test i kiedy tylko na tej samej mapce zrobiłem dodatkową kartę i dałem równoległe to wszystko działało, jak należy, ale zaś kiedy teleportowałem postać do następnej lokacji, czyli do namiotu to tam zdarzenie równoległe nie działało ;/ Wie ktoś może co to za błąd?


PS. Jak coś to post jest po poście Avara, a że on wygaśnie to nie moja wina :P


@Edit

Chciałem się zapytać jeszcze, jak zrobić tak, aby kiedy wprowadza się imię bohatera w grze to nie ma japońskich literek tylko są same polskie i polskie wyskakują, a nie jakieś tam krzaczki czy prostokąty?
________________________



 
 
Ayene 




Ranga RM:
4 gry

Pomogła: 232 razy
Dołączyła: 18 Wrz 2007
Posty: 2424
Wysłany: Sob 21 Lip, 2012 09:37
Spróbuj wejść w edytor skryptów, wybrać skrypt 'Window_NameInput' i tam odnalezione linijki:
Kod:
return [JAPAN1, JAPAN2, JAPAN3] if $game_system.japanese?
    return [LATIN1, LATIN2]
    return [JAPAN1, JAPAN2, JAPAN3]

zamień po prostu na:
Kod:
return [LATIN1, LATIN2]
________________________


 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template Klam by Ayene