Ogłoszenie 

Uwaga! To forum jest w trybie offline.
Wszelką pomoc uzyskasz pod adresem
forum.ultimateam.pl


Administracja Forum


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: SaE
Sob 15 Wrz, 2012 18:26
Prośba o edycję skryptu
Autor Wiadomość
Shadi 



Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
2 gry

Dołączył: 07 Lut 2010
Posty: 51
Wysłany: Pią 27 Lip, 2012 18:40
Prośba o edycję skryptu
Witam. Najpierw przedstawię swój problem.
W mojej grze, Pokemon Uvopia Version, Pokemony to Makerowscy Bohaterowie. Nie używam starter kita i nie zamierzam tego zmieniać.
I otóż my możemy walczyć 4 pokemonami na raz, a przeciwnik dwoma. Sprawia to że walki są zbyt łatwe. Nie chciałbym jednak ograniczać możliwości posiadania przez nas pokemonów do dwóch, tylko chciałbym wprowadzić możliwość, na początku walki i po tym, jak przeciwnik wystawi nowe pokemony[Potwory] wykluczenia ( NA CZAS WALKI) dwóch bohaterów z drużyny, a po tym jak przeciwnik zmieni swoje potwory [Pokemony] możliwości zmiany tych dwóch wystawionych do walki, z pośród 4 które są w drużynie.
Znalazłem pewien interesujący skrypt:
http://forum.chaos-projec...opic,310.0.html
Uznałem, że mógłby mi on pomóc ten problem rozwiązać. Jednak jako że nie jest on specjalnie pod niego napisany, trzeba go zmodyfikować i tutaj moja prośba.
Co chciałbym:
- żeby była możliwość otwarcia skryptu w trakcie walki( w sensie nie że do menu walki dodaje ten skrypt, tylko że w zdarzeniach walki ustawiam zdarzenie script: cośtam i mi się to otwiera).
- żeby po użyciu skryptu ( tej zmiany bohaterów), gra powracała normalnie do walki.
- żeby po walce skład naszej drużyny wracał do normalności (To znaczy 4 bohaterowie i ci, którzy byli w składzie przed walką).
Z góry dziękuję za pomoc. Wiem, że wiele wymagam, ale chcę za pomocą zdarzeń i skryptów choć częściowo pokonać to, że nie korzystam ze starter kita, a sam w skryptach praktycznie w ogóle nie umiem grzebać.
 
 
 
Ayene 




Ranga RM:
4 gry

Pomogła: 232 razy
Dołączyła: 18 Wrz 2007
Posty: 2424
Wysłany: Czw 13 Wrz, 2012 06:20
Rozumiem, że problem jest nieaktualny. Przynajmniej kiedyś tak napisałeś.
Problem z modyfikacją polegałby na tym, że wybór postaci musiałby się opierać na oknach, nie scenie. Dlatego dużo przy tym pracy, przy czym skrypt byłby pewnie niekompatybilny z wprowadzonymi już pewnie przez Ciebie modyfikacjami Scene_Battle.
________________________


 
 
 
Shadi 



Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
2 gry

Dołączył: 07 Lut 2010
Posty: 51
Wysłany: Czw 13 Wrz, 2012 07:03
Taj, Ten problem jest nieaktualny. Natomiast co do problemu, z systemem pływania, przetestuję co mi przesłałaś.:)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template Klam by Ayene