Ogłoszenie 

Uwaga! To forum jest w trybie offline.
Wszelką pomoc uzyskasz pod adresem
forum.ultimateam.pl


Administracja Forum


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: SaE
Sro 08 Sie, 2012 11:47
Ostateczna rozmowa o ONLINE !
Autor Wiadomość
Drakix 



Preferowany:
RPG Maker VX

Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 29
  Wysłany: Pon 30 Lip, 2012 19:17
Ostateczna rozmowa o ONLINE !
Cześć :papa: . Pewnie wiele osób chciało by zrobić własna gre w RPG Makerze VX, jednakże przeszukawszy haotyczne ilości postów na forum, nic potrzebnego nie znalazłem, a jak znalazłem to albo link wygasł albo poprostu nie działało :lol2: Wiem, że pewnie jest wiele tematów o tym na tym forum, lecz stworzyłem go po to, żeby skończyć z tym raz na zawsze :roll: i nasuwają się dwa pytania:
1. Czy wogólę możliwe jest zrobienie gry Online z RPG Makera VX ( a wiem, że się da bo widziałem wiele gier na YouTube, NetVX czy jakoś tak.:P)
2. Lub inaczej. Jak to zrobić. ?
Jeżeli ktoś umie to zrobić, lub miał styczność proszę napisać tutaj, ponieważ nie tylko ja chciał bym zaciągnąć się takiej informacji, lecz też duża grupa użytkowników forum. Bardzo bym się ucieszył z pomocy :jupi:

Dziękuję to na Tyle :przytul:
________________________
=====PROJEKT=====
Ogólnie- Ok.70%
Grafika- 80%
Skrypty- 60%
Dzwięki- 100%
Gra Online- 60%
 
 
Loki 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 25 Kwi 2012
Posty: 162
Wysłany: Pon 30 Lip, 2012 19:33
1. Proponuje znaleść skrypt online do vx'a w google sieć albo google grafika, youtube (czasem pod wideo jest dopisek od autora z linkiem do ściągnięcia demo jego online'a) albo polecam strone www.rpgmakervx.com, poszukaj w dziale skrypty może znajdziesz.

2. Sam skrypt na vx'a (jeśli znajdziesz) to kopiujesz wzystkie swoje mapki, zadania i zdarzenia do tego dema z grą online (przynajmniej w moim demie tak jest).
 
 
Drakix 



Preferowany:
RPG Maker VX

Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 29
Wysłany: Pon 30 Lip, 2012 21:32
No tak. Tylko jesli dobrze wiem zeby bylo mozna grac z kolegami potrzeba server jakis tak jak w otsach itp.
A jak ty umiesz grac z kolegami przez neta to podziel sie tym z nami napewno bedziesz mial wiele "pomógł.":-D
________________________
=====PROJEKT=====
Ogólnie- Ok.70%
Grafika- 80%
Skrypty- 60%
Dzwięki- 100%
Gra Online- 60%
 
 
Loki 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 25 Kwi 2012
Posty: 162
Wysłany: Pon 30 Lip, 2012 21:40
Nie napisałem, że umiem grać z kolegami przez neta w rpg makeru vx (chociaż mogło tak zabrzmieć), ale mam demo od użytkownika DaviPL (taką zdaje się miał ksywe?).
Wcześniej był zamiesczony przez niego poradnik w dziale tutrial ale chciałem zrobić online w mojej grze dopiero jak ją skończe, więc odstawiłem ten poradnik na jakiś czas. A teraz widze że tego poradnika niema (albo niedopatrzyłem).

A co do serwerach to pewnie w którymś z dem o online w rpg maker'u będziesz miał, jak chcesz to moge dodać tu czy na priva demko z rpg makerem vx online (sam go zabardzo nieogarniam). Tylko niewiem kiedy bym dodał jutro czy pojutrze... :roll:

EDIT: Jednak faktycznie moje niedopatrzenie (jak prawie zawsze :-P ), te demko jakie ja mam jest do tego poradnika:
http://www.ultimateam.pl/viewtopic.php?t=8645
Tam jest też link do clienta i serwera (niewiem czy sprawny bo jest na mediafire a ta strona coś u mnie szwankuje).
 
 
Drakix 



Preferowany:
RPG Maker VX

Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 29
Wysłany: Wto 31 Lip, 2012 11:41
a mogl bys mi dac tego clienta i serwer na priv? Bo tamt en wygasl. Bylbym wdzieczny najlepiej mediafire. Poleci pomogl oczywiscie :)
________________________
=====PROJEKT=====
Ogólnie- Ok.70%
Grafika- 80%
Skrypty- 60%
Dzwięki- 100%
Gra Online- 60%
 
 
Feniks 




Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
2 gry

Pomógł: 62 razy
Dołączył: 04 Wrz 2010
Posty: 511
Wysłany: Wto 31 Lip, 2012 13:44
Ja osobiście przez długi czas na podstawie opinii innych uważałem, że takowej gry online zrobić nie można. Jest to jednak jak najbardziej możliwe, aczkolwiek potrzeba do tego bardzo dobrej znajomości nie tyle co samych skryptów, ale ich konfiguracji. W internecie jest mnóstwo skryptów na online, ale czy kiedykolwiek ktoś udowodnił ich działanie? Nie. Na yt możesz znaleźć filmiki z grami mmo stworzonymi w programie rma, ale skrypty były pisane od zera lub całkowicie edytowane przez twórców owej gry. Zaś co do twojego postu mam nieco uwag.
Czy w ogóle możliwym jest stworzenie gry online w rmie? - Oczywiście, ale skoro widziałeś to na yt i wiesz, że to jest możliwe, to po co owe pytanie zadałeś?
Jak to stworzyć? Jak wspomniałem jest dużo skryptów na online do rma, jednakże większość z nich nie działa jak należy, a jeśli znajdziesz dobry skrypt to będzie napisany w całkiem innym języku począwszy od angielskiego, a skończywszy na japońskim, a jego konfiguracja nie będzie dla ciebie zrozumiała. A zatem jak to stworzyć? Znajdź sobie osobę, która perfekcyjnie zna się na owym języku RGSS i napisze ci oraz skonfiguruje cały skrypt online.

Dodatkowe pytanie, ale tym razem ode mnie do ciebie.
Naprawdę myślisz, że powstał darmowy i porządny client do rma? (o ile takie coś istnieje) Współczuje :roll:

Takie końcowe bzdety...
Wielu ludzi interesuje się tworzeniem gier mmo w rmie i zazwyczaj są to amatorzy bądź gracze zafascynowani wowem, metinem i innym plugastwem. Jednak każdy z nich poddaje się dosyć szybko, bo napisanie jednego porządnego dialogu zaczyna sprawiać mu kłopot. Broń boże nie zamierzam nikogo zniechęcać, chcecie to róbcie. Ja osobiście od początku mojej przygody z rmem nie wpadłem na pomysł robienia gry online, a wręcz wielkie przemowy innych i końcowe ciche odejście od sceny owych osób mnie bawiło.
________________________

 
 
Loki 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 25 Kwi 2012
Posty: 162
Wysłany: Wto 31 Lip, 2012 16:33
Cytat:
Znajdź sobie osobę, która perfekcyjnie zna się na owym języku RGSS i napisze ci oraz skonfiguruje cały skrypt online.


Z tym to może być problem, bo znać rgss w 100% i do tego umieć napisać skrypt na online to niewiem kogo takiego można znaleść na polskich forach o rm'ie, może Ayene by potrafiłaby zrobić taki skrypt. A co do tego demka co ja mam na online to może jutro wrzuce bo jutro mam mieć znowu full prędkość netu a teraz to niema szans żeby sie udało to wrzucić na mediafire czy inne strony...
 
 
Feniks 




Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
2 gry

Pomógł: 62 razy
Dołączył: 04 Wrz 2010
Posty: 511
Wysłany: Wto 31 Lip, 2012 18:25
No właśnie dlatego nie warto się za to zabierać bez owego znawcy. A osobiście wątpię, aby Ayene zajęła się czymś, co nie ma sensu :-P
________________________

 
 
Drakix 



Preferowany:
RPG Maker VX

Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 29
Wysłany: Wto 31 Lip, 2012 19:05
ale probowac mozna zawsze. Dlatego czekam tylko na demo od usera:)
________________________
=====PROJEKT=====
Ogólnie- Ok.70%
Grafika- 80%
Skrypty- 60%
Dzwięki- 100%
Gra Online- 60%
 
 
Loki 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 25 Kwi 2012
Posty: 162
Wysłany: Wto 31 Lip, 2012 19:51
Cytat:
ale probowac mozna zawsze


Dokładnie :mrgreen:

A i jednak udało mi się wrzucić te demo z online'a :-D

http://www.sendspace.pl/f...maker-vx-online
 
 
Drakix 



Preferowany:
RPG Maker VX

Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 29
Wysłany: Sro 01 Sie, 2012 12:26
thx. Jak wróce z urlopu w sobote zabiorę sie do roboty. Polecial pomógl, jak mówilem.
________________________
=====PROJEKT=====
Ogólnie- Ok.70%
Grafika- 80%
Skrypty- 60%
Dzwięki- 100%
Gra Online- 60%
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template Klam by Ayene