Ogłoszenie 

Uwaga! To forum jest w trybie offline.
Wszelką pomoc uzyskasz pod adresem
forum.ultimateam.pl


Administracja Forum


Poprzedni temat «» Następny temat
Amel Przemawia, czyli zbiór przemyśleń wszelakich.
Autor Wiadomość
Amelanduil 




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Wrz 2011
Posty: 464
Wysłany: Nie 26 Sie, 2012 16:02
Amel Przemawia, czyli zbiór przemyśleń wszelakich.
Piszę to od tak, dla samej chęci pisania, może trochę z nudów. A co.
Fabuła!

Zjawisko sztampy. Pierwszy przykład, który przychodzi mi na myśl? ratowanie świata, bo jakże inaczej. To przed demonami, głównym antagonistą, złymi siłami ciemności, skrzydlatymi amelami z mackami zamiast rąk... hm?

Tak czy inaczej, ratowanie świata to dosyć powszechny cel. Bohaterowie, którzy są oczywiście jedynymi osobami w świecie, które mogą powstrzymać kataklizm, wybrańcami o niezwykłej sile i niepowtarzalnych umiejętnościach, władający bardzo oryginalną bronią - zwykłym mieczykiem, a bo i czym innym, ciskającymi w przeciwników gradem kul ognistych... i tak dalej...

Jeżeli tym wybitnym jednostkom nie uda się powstrzymać zła, świat niechybnie ogarnie zło i zagłada, która zniszczy całą ludzkość i rozsieje strefę mroku, gdzie zwykłe rzeczy nie dzieją się zbyt często... tak przynajmniej wygląda ambitniejsza sztampa. Oczywiście, da się z tego zrobić dobrą grę, ale to, że setki ludzi już stworzyło coś na podstawie podobnego konceptu, nie czyni z tego nic wyjątkowego.

Cóż, czytałem już trochę fabuł, w niektórych z nich wiało sztampą, mniej lub bardziej, ale często zdarzało się, że nie miały one ŻADNEGO sensu. Pewnie dlatego, że były one źle i niespójnie opisane, co nie sprzyjało dobrze zrozumieniu ich. Autor nie posiada możliwości w tworzeniu dobrej strony fabularnej, źle opisuje akcję, nie kształtuje rozwiniętych postaci, nie nadaje im charakteru, realizmu osobowości (nie potrafimy się utożsamić z postacią); zamieszcza przewidywane sposoby zakończenia gry (tak bardzo zachęca do przechodzenia :roll: ).

Gdy tworzy coś na odwał, od tak sobie, z niedorozwiniętymi liniami dialogowymi bez odrobiny charakteru, bez relacji między postaciami, inteligentnego humoru. Tworząc bez przemyślenia, jak to będzie wyglądać, od tak, głupawa idea przeradza się w gniot, który prędzej czy później zostanie oceniony przez naszego "ulubionego" recenzenta gniotów (pozdrowienia).

Przemyślenia są w dużej mierze subiektywne. Mogłem pominąć kilka istotnych zagadnień, ale nic więcej nie przychodzi mi do głowy.
(a może zwyczajnie nie chce mi się więcej pisać? xD)
Jeżeli chcecie, możecie mi podsunąć jakiś temat przemyśleń, z chęcią się wypowiem :P
________________________
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
"A jeśli... Boga nie ma, to co z ciebie za szatan?"
 
 
 
Malian 




Preferowany:
RPG Maker XP

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 262
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 26 Sie, 2012 17:25
Taka fabuła przypomina mi grę o nazwie UltimaForum dostępną pod tym linkiem.

Taki tam Kybel i jego wierny, czworonożny przyjaciel próbują powstrzymać kataklizm na SB. Niestety mają zbyt słaby poziom, by dostać się wyżej (dosłownie). :lol2:

@Ontopic:
Jednak fakt, ten układ fabuły jest przereklamowany. :lala:
________________________
 
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template Klam by Ayene