Ogłoszenie 

Uwaga! To forum jest w trybie offline.
Wszelką pomoc uzyskasz pod adresem
forum.ultimateam.pl


Administracja Forum


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Nhadala
Wto 12 Lut, 2013 20:13
Liceum.
Autor Wiadomość
Malian 




Preferowany:
RPG Maker XP

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 262
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 11 Wrz, 2012 16:09
Liceum.
Nie będę owijać w bawełnę, wełnę, czy co tam było. >.>

Jedynie chciałbym uzyskać radę nt. liceum, czy też technikum, a mianowicie, do którego się udać na kierunek informatyczny?

Jestem już w III kl. gim., no i jakoś dzisiaj zacząłem się tym przejmować, czytałem już różne opinie... No ale właśnie za opinię uznaję jedynie te odpowiedzi, które wyraźnie podkreślą mi dlaczego nie iść do liceum, czy technikum, albo i nawet zawodówki. :x

Jak ktoś jeszcze orientuje się we warszawskich szkołach wyższych, to również miłą informacją byłoby dla mnie polecenie jakiejś dobrej szkoły, w której nie ma jakiejś młodzieży, która się wygłupia, używa wulgaryzmów jako przecinek... No... Po prostu chodzi mi o takie miejsce do nauki, w którym byłby spokój i przyjemna atmosfera do nauki.

Wiem, iź na informatykę przyda mi się na pewno matematyka, oraz fizyka, nie ukrywam, że idzie mi z tych dwóch przedmiotów średnio, ale to przez lenistwo, już biorę się do roboty. :-)

Czekam na opinie i z góry dziękuję. :)
________________________
 
 
 
 
noruj 




Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
4 gry

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 121
Wysłany: Wto 11 Wrz, 2012 18:12
Na Twoim miejscu poszedłbym do liceum na kierunek z rozsz. matmą i fizą, a informatyki uczył się we własnym zakresie. Zaś następnie poszedłbym na studia informatyczne inżynierskie i tyle.

Technikum co prawda da ci zawód, ale obecnie papierek technika-informatyka nie otwiera Ci wielu dróg. Jeśli chcesz poważnie w tym robić, bez żadnych kursów np. CISCO, bez studiów i tak taki papierek nic Ci nie da. Poza tym, tracisz cały rok. To dużo, gdzie większość Twoich znajomych porozjeżdża się na studia/pójdzie do pracy, a Ty będziesz gnił w technikum i wkuwał do matury i egzaminu zawodowego, który łatwy nie jest.
Powiem Ci też, że technikum może skutecznie zniechęcić Cię do informatyki. Jest cała masa totalnych bzdur, których każą się uczyć. Nie wspomnę o tym, że poziom technikum w Polsce jest mizerny i być może bardzo mało się nauczysz.

Jeśli naprawdę interesujesz się informatyką ( WSZYSTKIM! Sieciami, sprzętem, programowaniem, etc) to idź do dobrego technikum, a po technikum i tak możesz iść na studia i będziesz miał przynajmniej jakieś tam większe kwalifikacje no i będzie ci łatwiej z informatyką od ludzi po liceum. Tylko w tym przypadku musisz samemu ogarniać w domu matmę i fizykę.

Pozdrawiam
 
 
Malian 




Preferowany:
RPG Maker XP

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 262
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 11 Wrz, 2012 18:24
Hmm... Czyli Twoim zdaniem rozszerzona matematyka, oraz fizyka bez informatyki? Hmm... Dałoby radę, lecz wiem, że w liceum (a przynajmniej niektórych) uczą Delphi i PHP.
________________________
 
 
 
 
Nhadala 




Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 18 Wrz 2007
Posty: 197
Skąd: Klam
Wysłany: Sro 12 Wrz, 2012 09:06
Taaa Licea i Technika uczą informatyki :-) Nauka ta polega często na powtarzaniu czynności, które już znasz, więc nie wiem czy warto podejmować taki kierunek :-D Ja dla przykładu ukończyłam Liceum o profilu zarządzanie informacją (gromadzenie i selekcjonowanie informacji, wyszukiwanie informacji i wszystko inne związane z informacją) musiałam umieć ją przetwarzać i umieć prezentować, a zajęcia skończyły się na tym, że siedziałam w Wordzie i uczyłam się jak robić korespondencję seryjną ;-) Także jak wolisz. :-)
________________________

 
 
 
 
noruj 




Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
4 gry

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 121
Wysłany: Sro 12 Wrz, 2012 10:06
Ndhala, moze w liceum. W technikum informatycznych uczysz sie inf, przynajmniej w dobrych. Tygodniowo ma sie nawet kilkanascie godzin z zakresu urzadzen techniki komputerowej, programowania w pascalu, c++, zarzadzania sieciami, grafiki, php i html, obslugi pakietow biurowych, tj. tworzenie baz danych, bo worda kazdy zna etc etc
Malian, nie bez inf, tylko inf w domu, we wlasnym zakresie
 
 
Malian 




Preferowany:
RPG Maker XP

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 262
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 12 Wrz, 2012 14:57
Nie przepadam za teorią... Myślę, że technikum byłoby lepsze. :)
Matmę rozumiem na wysokim poziomie (chyba, że zapomnę czegoś), zaś z fizyką jest troszkę gorzej, ale nadrabiam. ;-)

Także wygląda na to, że chyba liceum wybiorę. :x
________________________
 
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template Klam by Ayene