Ogłoszenie 

Uwaga! To forum jest w trybie offline.
Wszelką pomoc uzyskasz pod adresem
forum.ultimateam.pl


Administracja Forum


Poprzedni temat «» Następny temat
Nie wiem jak to nazwać
Autor Wiadomość
macle 




Preferowany:
RPG Maker XP

Dołączył: 20 Wrz 2012
Posty: 33
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: Sob 22 Wrz, 2012 14:49
Nie wiem jak to nazwać
Chciałbym zrobić coś w stylu że jest mapka i na niej ktoś przypuśćmy zostaje zabity i później wyświetla się komunikat np.kilka lat później,no i zmodyfikował bym trochę tę mapę i czy można by było zablokować tą poprzednią?Na pewno nie jasno to opisałem jeżeli będą kłopoty ze zrozumieniem tego tekstu spróbuje to łatwiej wytłumaczyć.
 
 
Helseth 




Preferowany:
RPG Maker XP

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 09 Kwi 2012
Posty: 63
Wysłany: Sob 22 Wrz, 2012 16:34
Pierwsza myśl jeżeli chodzi Ci o modyfikacje mapy to można to zrobić na zdarzeniach, i do każdego zdarzenia przypisać jedną "kratkę" tilesetu i z tych "kratek" można lekko przebudować mapę (np dodać jakieś drzewa budynki, krzaki itp) :P Trochę mozolna praca ale efekt będzie taki jak chciałeś i nie musisz mieć 2 różnych map.

Pierw robisz swoją scenę śmierci, następnie wyświetlasz komunikat np : "jakiś czas później"
i po tym dajesz przełącznik, żeby np pojawiły się drzewa krzaki itp i do każdego zdarzenia które miało na celu przebudowę mapy ustawiasz odpowiedni przełącznik i mapa sama się zmieni ^^

Myślę, że opisałem to klarownie :)
jeżeli masz jakieś pytania to napisz do mnie na priv chętnie pomogę
 
 
spartanPAGE 




Pomógł: 12 razy
Dołączył: 07 Gru 2011
Posty: 103
Skąd: Hellada
Wysłany: Wto 06 Lis, 2012 19:16
@Helseth, takie rozwiązanie nie zda testu na słabszych komputerach. Najprostszym rozwiązaniem byłaby po prostu nowa mapa, na którą po wszystkim się przenosimy.
________________________


Programowanie jest moją pasją. Programuję w C, C++, C#, Javie i Delphi. Jeśli czegoś porzebujesz (związanego z tymi językami), śmiało możesz pisać na PW.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template Klam by Ayene