Ogłoszenie 

Uwaga! To forum jest w trybie offline.
Wszelką pomoc uzyskasz pod adresem
forum.ultimateam.pl


Administracja Forum


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Ayene
Pon 14 Maj, 2012 17:16
Ultima Tournament II
Autor Wiadomość
Ozzma 




Preferowany:
RPG Maker VX

Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 88
Skąd: Stumilowy Las
Wysłany: Sro 03 Sie, 2011 11:27
Cytat:
Tak obejrzałem całą scenkę o kocie ,a potem wyłączyłem grę.. bo nie wiedzialem gdzie mam się schować..
Co ty za bzdury wypisujesz! Eleanor zrobiła bardzo niekomercyjny projekt, za co należą się Jej słowa uznania. Rozumiem, że chcesz zabłysnąć jako figo-fago znawca, jednak znajdź sobie do tego inny dział. Proponuję gry i zabawy. Eleanor, Wielki Plus :przytul2:
________________________
 
 
Tenac666 




Ranga RM:
1 gra

Dołączył: 11 Lip 2011
Posty: 49
Wysłany: Sro 03 Sie, 2011 11:33
Jak robisz grę nigdy nie zrobisz tak by wszystkim się spodobała.. Mi się ona nie podoba i tyle.. I nie mam zamiaru nikomu lizać d**y bo zrobił nie wiadomo jaką grę..
 
 
Ozzma 




Preferowany:
RPG Maker VX

Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 88
Skąd: Stumilowy Las
Wysłany: Sro 03 Sie, 2011 11:42
Cytat:
Jak robisz grę nigdy nie zrobisz tak by wszystkim się spodobała.. Mi się ona nie podoba i tyle.. I nie mam zamiaru nikomu lizać d**y bo zrobił nie wiadomo jaką grę..
Oczywiście, że nie każda gra musi trafiać w gusta wszystkich. Każdy ma prawo do własnej opinii, jednak kulturalnie i z sensem. Nie twierdzę oczywiście że:
Cytat:
bo nie wiedzialem gdzie mam się schować..
temu stwierdzeniu sensu brakuje, a
Cytat:
I nie mam zamiaru nikomu lizać d**y bo zrobił nie wiadomo jaką grę..
to nie jest kulturalne.
Przepraszam więc za wcześniejszego posta. Następnym razem dobrze się zastanowię, a dopiero później napiszę.
________________________
 
 
Eleanor 




Ranga RM:
1 gra

Dołączyła: 15 Lut 2011
Posty: 73
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro 03 Sie, 2011 11:44
Daniel - zawsze możesz szybciutko ominąć całe to o kotach wciskając spację długo. Ale może ty lepiej tego nie rób, skoro i tak się do mnie zraziłeś. Myślałam, że gra prawdziwa ci się nie spodobała, a ty mi tu mówisz o tym :-| ale każdy może mieć swoje zdanie, wiec nie mam zamiaru cię krytykować.

Ozzma - dziękuję ^^ najbardziej mi zależało, aby gra czymś się wyróżniała (pozytywnie oczywiście) i żeby gracz chociaż się uśmiechnął podczas grania. Bardzo się cieszę, skoro tobie akurat się spodobał :) to wiele dla mnie znaczy :>
________________________


 
 
 
Tenac666 




Ranga RM:
1 gra

Dołączył: 11 Lip 2011
Posty: 49
Wysłany: Sro 03 Sie, 2011 12:16
Eh.. ja wypowiedziałem się tylko w swoimi imieniu mi się gra po prostu nie podobała i tyle ,a że Eleanor i Ozzma nie potrafią olać jednej opinii..to.. proponuje skończyć off-topowanie czy jak to się tam nazywa..
 
 
RMSmak 




Dołączył: 12 Maj 2011
Posty: 67
Wysłany: Sro 03 Sie, 2011 12:23
Znalazłem troszkę czasu na zagranie w te hardkory :lol: Nie dostałem gier jakich się spodziewałem ... z małymi wyjątkami. Niektórzy, a raczej większość poszli na łatwiznę wzięli jakieś gotowe enginy/skrypty i zbudowali parę etapików jakiś prostych zręcznościówek i przerobili grafiki zbierałek/postaci na siłę powiązując niby "fabułę" na tą z zadanym tematem i na tym powiązanie z zadanym tematem się kończy....Nie wyszło to gierkom na dobre z faktu nie powiązania zbytniego gry i jej klimatu z tematem. Myślę, że zabrakło ogólnie trochę więcej wyobraźni i pasji w tym co zrobiła większość uczestników, ale jest nawet nieźle :lol:



Kicia i Złoty Pierścionek - Ruszamy kotem na popis przed właścicielką , żeby dostać więcej jedzenia skacząc po poziomie platformer na tilesecie z supermario bros. Na tym nasza fabuła się kończy. Zaczyna się rozgrywka. 2k3 do takich gier się nie nadaje. Koty przy nogach właścicieli nie spacerują i co robią lwy w normalnym lesie ? Jaki to ma związek z naszym kotem ? Według mnie brakuje tu pomysłów, a rozgrywka i klimat nie mają wspólnego z zadanym tematem...Dałem radę pograć 1 i pół minutki...i koniec....


Aerith is Gone - Tutaj autor chyba myślał, że jak wstawi muzykę i grafikę systemową z ff7 to zrobi mega wrażenie. Gra zawiesiła mi się pierwszy raz na intro (bohater stanął w miejscu) potem zawiesiła się od razu jak miała się zacząć walka (czarny ekran) zostały tylko wskaźniki hp itp... no comment....



CCUS - nie mogłem tego odpalić. Nie dało się wypakować.

PKM - Nie dało się wypakować. Nie mogłem odpalić.

Partnerzy - Jak wyżej.

Antk - Jak wyżej.


Inkwizytor. Nie widzę związku z zadanym tematem. Dostajemy platformer z podciągniętym na siłę pod zadany temat motywem grafiki gł. postaci, ale sama gra nie ma z tym nic wspólnego. Chodzimy zbieramy dusze i skaczemy omijając jakieś pupłapki. Brakuje mi tu przeciwników. Jako platformer ujdzie, ale tu nic odkrywczego i rewelacyjnego nie ma. W to się tylko da grać, ale nic więcej. W 3 poziomie napotkałem na jakiegoś buga. Platforma, która miała do mnie zjechać nie pojawiała się kiedy przeszedłem znikające klocki. LOL Tu się gra skończyła. (???) W sumie gra mogła być krótsza, bo jakiś szczególnych zmian w etapach nie było.


Ninja Cat - Tu dostałem wyciśnięcie z pomysłu na grę z kotem wiele pomysłów. Jakaś planeta psów, kotów. Walka z nimi. Super bohater. Fabuła i postaci przedstawiane i muzyka tworzą dobry klimat. Postaci, muzyka są siłą tej gierki, ale niestety gra się urwała w pewnym momencie. Jakaś wada ? Ograny sposób walki. Mógłbyć lepiej rozbudowany. Ta walka nie jest ciekawa, ale przynajmniej zręcznościowa. Fabuła jednak naprawdę i muzyka, postaci rekompensują wiele no i humor. Tworzy to klimat zadanego tematu. Naprawdę miło, że ktoś użył tu wyobraźni do zadanego tematu, ale rozgrywka pozostawiła do życzenia. Dla mnie lepsza rozgrywka jest w zabić heretyków, ale znowu tam fabuły za bardzo nie ma :lol2:


Zabić Heretyków - Znów brak związku z zadanym tematem jak w przypadku Inkwizytora. Inkwizycja zajmowała się walką z Herezją, a to znaczy z osobami, które przestrzegały zasad kościelnych wg. praw które dla nich były wygodne, a inne sobie pomijali. Znów dostajemy za przeproszeniem bezsense. Tym razem latający ksiądz zbierający krzyżyki który rozwala jako bossów postaci z gier komputerowych, które nie wierzą w boga lub się nim ogłaszają, a to nie o to tu chodzi i związku z tematem nie ma. Muza jest ok, rozgrywka to jakiś gotowy system shmupa z podmienioną grafiką statku na księdza i powerupami na krzyżyki, oraz bossowie. Gra krótka, dialogi z bossami śmieszne. Muzyka ok i w dodatku to shmup. Brak kontroli statku w lewo prawo dla mnie pewna wada. Momentami dziwnie rozwiązany poziom trudności, przez zasypkę ekranu ścianami z wrogów. Było nieźle, a dialogi nawet śmieszne, ale gra wg. mnie z zadanym tematem wspólnego tak naprawdę prawie nic nie ma, ale jest to przyjemna gra. Rozgrywka jest miła i krótka. gRA wg. mnie ma najlepszą grywalność z wrzuconych do tematu. Zagrałem w nią 2 razy. Raz jako tester i potem jeszcze raz, ale okazała się już znacznie łatwiejsza w większości momentów.

Dzień Pana Kuro - Pomysł genialny. Klimat kota jest. Rozgrywka jest hardkorowa. 5 minut i odwiedź wszystkie miejsca. Takie kocie GTA. Humoru nie zabrakło. Dlaczego małe dzieci biegają tak szybko jak psy. Hardkor. JA nie zdążyłem zrobić wszystkich zadań, ale się uśmiałem jak mnie zaczął gonić sprzedawca ryb widząc, że próbuję się dobrać do jego towaru. Gra trochę przytrudna, ale grywalna i naprawdę klimat kota jest. Szkoda, że nie można pominąć intra.


Ogólnie no gierki jakie są każdy widzi :lol: Ja bym szczerze w takie gierki nie pograł gdybym szukał rozrywki na stronach z grami freeware bo jest masa dużo lepszych darmowych gier. Niektórzy postawili na rozgrywkę, albo na klimat zadanego tematu i to należy przynajmniej docenić.. Należy też docenić fakt, że niektórzy przynajmniej jakieś gry zrobili, a reszta no comment wystawili uczestników konkkursu na wiatr.... Kary muszą być następnym razem wtedy będzie pewne kto się zapisze odda prace i wtedy ja też wezmę udział, bo będę pewny, że będzie dużo prac.
________________________
RPGMaker jest tylko do JRPG. Kto tego nie rozumie niech znika precz.
 
 
CrasheR 




Dołączył: 20 Gru 2010
Posty: 609
Skąd: Nibelheim
Wysłany: Sro 03 Sie, 2011 12:35
RMSmak napisał/a:

Aerith is Gone - Tutaj autor chyba myślał, że jak wstawi muzykę i grafikę systemową z ff7 to zrobi mega wrażenie. Gra zawiesiła mi się pierwszy raz na intro (bohater stanął w miejscu) potem zawiesiła się od razu jak miała się zacząć walka (czarny ekran) zostały tylko wskaźniki hp itp... no comment....


Gra zacięła się tylko tobie. Widocznie masz zbyt badziewny komputer :-P Projekt początkowo w ogóle nie był o ff. Dopiero pod koniec prac zmieniałem całą grafikę i muzykę na tą z Final Fantasy Vii i Final Fantasy Vii Crisis Core :-P
________________________



 
 
 
RMSmak 




Dołączył: 12 Maj 2011
Posty: 67
Wysłany: Sro 03 Sie, 2011 12:39
CrasheR napisał/a:
RMSmak napisał/a:

Aerith is Gone - Tutaj autor chyba myślał, że jak wstawi muzykę i grafikę systemową z ff7 to zrobi mega wrażenie. Gra zawiesiła mi się pierwszy raz na intro (bohater stanął w miejscu) potem zawiesiła się od razu jak miała się zacząć walka (czarny ekran) zostały tylko wskaźniki hp itp... no comment....


Gra zacięła się tylko tobie. Widocznie masz zbyt badziewny komputer :-P Projekt początkowo w ogóle nie był o ff. Dopiero pod koniec prac zmieniałem całą grafikę i muzykę na tą z Final Fantasy Vii i Final Fantasy Vii Crisis Core :-P


Badziewny komputer nie ma nic do bugów. Wystarczyło się poruszyć w scence intra, a bohater zacinał się na domku i jedynie ratowało wyłączenie gry. Drugie zawieszenie się gry to już nie rozumiem. Czarny ekran i zostały paski. Gdybym miał badziewny komputer nie pograł bym w "Zabić Heretyków" badziewne to ty masz chyba skrypty :lol2:
________________________
RPGMaker jest tylko do JRPG. Kto tego nie rozumie niech znika precz.
 
 
Ayene 




Ranga RM:
4 gry

Dołączyła: 18 Wrz 2007
Posty: 2424
Wysłany: Sro 03 Sie, 2011 12:39
Mam jedynie uwagę techniczną. Wszystkie gry są dobrze spakowane, przez co nie ma mowy o żadnym problemie z ich rozpakowaniem tak długo, jak ściągnie się całą paczkę :!: Wystarczy zatem porównać wielkość pliku na serwerze i na kompie.
________________________


 
 
 
Eleanor 




Ranga RM:
1 gra

Dołączyła: 15 Lut 2011
Posty: 73
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro 03 Sie, 2011 12:40
Daniel napisał/a:
Eh.. ja wypowiedziałem się tylko w swoimi imieniu mi się gra po prostu nie podobała i tyle ,a że Eleanor i Ozzma nie potrafią olać jednej opinii..to.. proponuje skończyć off-topowanie czy jak to się tam nazywa..


Gdybyś czytał uważniej, to byś zauważył to:

Cytat:
ale każdy może mieć swoje zdanie, wiec nie mam zamiaru cię krytykować.


Skoro ci się gra nie podobała to ci się nie spodobała i koniec kropka, nie miałeś powodu aby wyrażać się wulgarnie. Teraz natomiast chcesz, aby było jaki to ty jesteś mądry ale tak naprawdę wolisz tylko ominąć ten temat, bo widzisz - nie offtopujemy. Rozmawiamy na temat mojej gry, a to związane z konkursem jest.
Widzisz - nie powinnyśmy olewać twojej opinii i tego nie zrobiłyśmy. Chciałyśmy tylko wiedzieć, dlaczego gra ci się nie spodobała. A skoro niechętnie w nią grałeś, to był jakiś powód, prawda? Nie musisz sie od razu denerwować przecież ^^

A teraz tak co do opinii RMSmaka... widzę, że jedyne, co ci się tak naprawdę spodobało to gra Sojity :> ja miałam trudności ponieważ wszystkie dzieciaki z okolicy się na mnie rzuciły... Gra akurat wzorowana na życiu wielu kotów, więc może pomysł nie jest genialny ale pograć z przyjemnością można i nawet się powinno ^^
________________________


 
 
 
RMSmak 




Dołączył: 12 Maj 2011
Posty: 67
Wysłany: Sro 03 Sie, 2011 12:46
Ayene napisał/a:
Mam jedynie uwagę techniczną. Wszystkie gry są dobrze spakowane, przez co nie ma mowy o żadnym problemie z ich rozpakowaniem tak długo, jak ściągnie się całą paczkę :!: Wystarczy zatem porównać wielkość pliku na serwerze i na kompie.


To dziwne, ale wszystkie gry, które mają więcej niż 20mb ważą po 23,6mb dokładnie.
Za duże te gry dali lol :lol2: Ja bym proponował ograniczenie do 20mb te gierki :P

CrasheR napisał/a:
Skrypty nie są moje :-P Skoro nie masz badziewnego komputera to jak wytłumaczysz to, że gra zacięła się tylko tobie ? :->


Mój komputer lepiej nadaje się do testów :lol2:
________________________
RPGMaker jest tylko do JRPG. Kto tego nie rozumie niech znika precz.
 
 
Ayene 




Ranga RM:
4 gry

Dołączyła: 18 Wrz 2007
Posty: 2424
Wysłany: Sro 03 Sie, 2011 12:51
Zgadzam się... kolejnym razem zrobimy konkurs na gry w Turbo Pascalu... do max 2 kilo...

Nadal czekamy na głosy. Do tej pory zagłosowało jedynie 20 osób :->
________________________


 
 
 
Lartarin 




Ranga RM:
4 gry

Dołączyła: 20 Wrz 2007
Posty: 233
Skąd: Ergard
Wysłany: Sro 03 Sie, 2011 13:12
Niektórym, to zawsze coś nie pasuje. "Ze ściąganiem gier jest jak z ludźmi/elfami ^^. Niektóre z nich są ograniczone do 20 mega..." - Nieznany Mędrzec. Pozdrawiam sąsiadkę z naprzeciwka :lartarin: .
________________________

 
 
 
Melvin 




Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
1 gra

Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 1063
Wysłany: Sro 03 Sie, 2011 13:41
RMSmak, to pobierz jeszcze raz gry, których nie mogłeś wypakować.
Widocznie coś Ci przerywa w pobieraniu. Jak mi się nie chciała pobrać gra CC, to pobierałem Orbit Downloaderem :->
________________________
MelvinClass:
Spoiler:

 
 
Yoroiookami 

Omnomnomnom



Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
3 gry

Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 751
Wysłany: Sro 03 Sie, 2011 14:55
RMSmak - ale z ciebie obwieś. :I

(Napisałem, żeby inni nie musieli, nie czeba dziękować.)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template Klam by Ayene