Ogłoszenie 

Uwaga! To forum jest w trybie offline.
Wszelką pomoc uzyskasz pod adresem
forum.ultimateam.pl


Administracja Forum


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Nhadala
Sob 15 Wrz, 2012 00:01
Dyskusja na temat fabuły
Autor Wiadomość
Cyklop 




Nagrody:
UFT3 Winner

Ranga RM:
1 gra

Dołączył: 03 Sie 2008
Posty: 54
Skąd: ???
Wysłany: Pon 05 Paź, 2009 15:50
Dyskusja na temat fabuły
Hej
Chciałbym zacząć dyskusję na temat fabuły gier robionych w makerach oraz wszystkiego co się z tym wiąże ciekaw jestem jakie macie pomysly co byscie widzieli w swoim projekcie jakie postacie byscie tam umiescili ile czasu zajmuje wam rpg maker itd.
osobiście jestem ciekaw jaki macie patent na fabułę i kogo ewentualnie byście w niej widzieli?
 
 
Greed 




Preferowany:
RPG Maker VX

Dołączył: 26 Wrz 2009
Posty: 42
Skąd: Tokio
Wysłany: Pon 05 Paź, 2009 17:13
Ja mam już w pełni wymyśloną fabułę do mojej gry. Zarówno wątek główny jak i historię poszczególnych bohaterów. Moja gra zawiera czterech herosów: Rycerza, łowcę, czarownika i białego maga. Gdyby była możliwość posiadania więcej bohaterów na raz pewnie zrobił bym ich więcej. Dbam o to aby każda z moich postaci wyróżniała się od pozostałych umiejętnościami i charakterem. Głównym atutem mojej gry jest fabuła (a przynajmniej mam taką nadzieję :mrgreen: ) Jak dotychczas mam gotową jakąś godzinę gry, co prawda to niewiele ale trochę mi zeszło z początkiem no i ustaleniem wszystkich statystyk. Tak więc plany mam ambitne, zobaczymy jak z czasem. Chciałbym także zamieścić demko mojej gry w najbliższym czasie, ale przyznam się szczerzę że na chwilę obecną nie wiem jak to zrobić :oops:
________________________
"Darker than Black"
Może taki jestem.
 
 
 
Ayene 




Ranga RM:
4 gry

Pomogła: 232 razy
Dołączyła: 18 Wrz 2007
Posty: 2424
Wysłany: Pon 05 Paź, 2009 18:55
Jestem na etapie tworzenia map :-) Przyznam Greed, że jestem pod wrażeniem... chciałabym również mieć w pełni ustaloną fabułę. Jak na razie stworzyłam trójkę głównych bohaterów, a w planach mam ich jeszcze 9 ;-) Głównym założeniem gry będzie wykonywanie questów - od najłatwiejszych po najtrudniejsze oraz oczywiście śledzenie losów bohaterów i świata ;-) . Miejscem wypadowym ma być miasto Klam... to z niego za pomocą dostępnych w grze środków transportu (powóz, teleport u maga lub po prostu pieszo) gracz będzie wyruszał na misje.

Nie wiem kiedy skończę grę, ale jedno jest pewne - nie mam nawet 1% z tego, co sobie ustaliłam ;-) Najwięcej czasu marnuję na mapy... za bardzo staram się je dopieścić.
________________________


 
 
 
Kable 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 116
Skąd: Słupsk
Wysłany: Pon 05 Paź, 2009 19:08
Hmmm ja Zacząłem Również Tworzyć Grę póki co jestem na Etapie takim jak Ayene, Tworze Mapy. Hmm co do Fabuły póki co nie mam żadnej :D postanowiłem Iść na Spontan :D Ile mam % hmm może 0,47 :D Ze względu mojego lenistwa nie spędzam na tym zbyt dużo czasu.
 
 
Greed 




Preferowany:
RPG Maker VX

Dołączył: 26 Wrz 2009
Posty: 42
Skąd: Tokio
Wysłany: Pon 05 Paź, 2009 20:14
Podobnie jak Ayene mam również w planach tzw. miasto wypadowe. Chodź nie od niego zacznie się moja przygoda. Moja Historia jest opowieścią głównego bohatera który budzi się w miejscu przypominającym laboratorium. Udaję mu się z niego zbiec, lecz nie pamięta w jaki sposób się tam znalazł i kim jest. W trakcie gry odkrywamy powoli jego historię a w końcu docieramy do miasta (roboczo- "Argus") rządzonego przez Zakon Sędziów (z niego jestem szczególnie dumny) i wplątujemy się w sprawy polityczne i wojenne. Jest to bardzo uszczuplona wersja wydarzeń gdyż nie chcę za dużo zdradzać i zbytnio się rozpisywać. Warto wspomnieć o wątku romantycznym który także się tam znajdzie. Jest to moim zdaniem dość poważny projekt ale co tam... świat należy do odważnych.

To tyle o moim projekcie. Najciekawsze jest to że w sumie każdy ma ambitne plany, ale stworzenie czegoś samemu to naprawdę duże wyzwanie, trzeba spędzić naprawdę wiele czasu przy edytorze a jak wiadomo wszystkim go brakuję. Ale nie zniechęcajmy się. Życzę wszystkim powodzenia w pracy, no i gorąco pozdrawiam :papa:
________________________
"Darker than Black"
Może taki jestem.
 
 
 
Lartarin 




Ranga RM:
4 gry

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2007
Posty: 233
Skąd: Ergard
Wysłany: Pon 05 Paź, 2009 21:44
Aloha!
Ja od jakiegoś czasu współtworzę fabułę gry System, i przyznam że to zadanie do prostych nie należy. Nie narzekam tutaj na brak pomysłów, jednak na ich nadmiar. Chciałoby się w projekt wrzucić wiele rzeczy. Wychodzę z założenia że co za dużo, to i świnia nie zje (^@^ My świnki musimy dbać o linię). Starannie przeselekcjonowane i uporządkowane skrypty wrzucamy w odpowiednie miejsca nad main. Następnie zaparzamy aromat projektu, poprzez zapisanie poczynań. Włączając gotowe dzieło, delektujemy nasz wzrok unikalnym smakiem osobistej satysfakcji. Tak tak, to brzmi jak przepis na kawę prosto z reklamy. Choć każdy ma inne gatunkowo upodobania, to subiektywne zamiłowanie do czarnej używki, nie ulega wątpliwości. Do czego zmierzam, mnogość pomysłów podzielmy na poligamię projektów. That's all.
Tak trzymać, podzielam waszą pasję!
Oklaski dla klaszczących :brawa:
________________________

 
 
 
Squall 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 107
Skąd: Ogród Balamb :P
Wysłany: Sro 07 Paź, 2009 23:19
Dobry temat ! Dziś mi się już nie chcę ale jutro coś naskrobię z mojej fabuły :-)

Pozdrawiam
________________________

 
 
kinek 




Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 14
Wysłany: Pią 16 Paź, 2009 23:37
moja fabuła jak i gra która tworzę odgrywa się będzie w czasach przyszłych, w czasie wysoko zaawansowanym technicznie, Fabułe mam, hmmm... inaczej mam główny zarys i wiem co chcę osiągną... wstawiłem juz projekt do odpowiedniego działu,ale dopiero zaczynam z vx od dzisiaj ;p więc aby to dokończyc potrzebuje waszej pomocy ;p
 
 
Lord Khartos 




Preferowany:
RPG Maker VX

Dołączył: 14 Wrz 2009
Posty: 24
Skąd: Z domu
Wysłany: Nie 18 Paź, 2009 15:52
Hmmm.... Nie przepadam za bardzo za tą tematyką
ale po szczegółowych oględzinach(przeczytaniu tego co
zamieściłeś na forum) dochodzę do wniosku że może Ci się to opłacać.

Pytanie do reszty.
Co myślicie o poruszaniu się między światami.
CZYLI ABY W PRAKTYCE WYGLĄDAŁO TAK iż mamy bohatera a on gdy
chce jest teleportowany np. z Nieba na Ziemie albo do innego wymiaru.
________________________
Za późno człowieku, właśnie spojrzałeś.




 
 
 
Ayene 




Ranga RM:
4 gry

Pomogła: 232 razy
Dołączyła: 18 Wrz 2007
Posty: 2424
Wysłany: Nie 18 Paź, 2009 15:56
Też dobry pomysł, kolejne urozmaicenie w grze ;-) Tylko czy teleport byłby udostępniony od początku gry?
________________________


 
 
 
Lord Khartos 




Preferowany:
RPG Maker VX

Dołączył: 14 Wrz 2009
Posty: 24
Skąd: Z domu
Wysłany: Nie 18 Paź, 2009 16:02
Jeszcze pewien nie jestem. Ale jak tak dalej pójdzie
to może jeszcze przed 2 Listopada coś wyskrobię. I powiem
że to może sporo roboty ale to forum dodaje mi "Krzepy"
więc bądźcie pewni że niedługo napiszę jakąś scaloną ze sobą "FABUŁĘ"
na przynajmniej 3 godziny. :mrgreen:
________________________
Za późno człowieku, właśnie spojrzałeś.




 
 
 
Squall 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 107
Skąd: Ogród Balamb :P
Wysłany: Nie 18 Paź, 2009 16:10
Dobry pomysł nawet ja myślałem o podróży między światami do mojego projektu :-D Pierwszy mój projekt upadł więc postanowiłem zrobić coś innego.
________________________

 
 
Lord Khartos 




Preferowany:
RPG Maker VX

Dołączył: 14 Wrz 2009
Posty: 24
Skąd: Z domu
Wysłany: Czw 12 Lis, 2009 13:52
Ludzie tragedia. młodszy brat mi się do kompa dorwał i skasował
dosłownie WSZYSTKO nad fabułą siedziałem ok 40 godzin zostały mi tylko
ręczne notatki i to co mam w głowie. ;-( A jakby tego było mało skasował
RPG maker'y. ;-( i po co było go uczyć odinstalowywania gier. :-? Pamiętajcie
zawsze zakładajcie hasło na profil jeśli macie młodsze wredne rodzeństwo. :-(

Ale do rzeczy może coś z tego posklejam i jednak uda się zrobić to w rok. :-/
________________________
Za późno człowieku, właśnie spojrzałeś.




 
 
 
Ayene 




Ranga RM:
4 gry

Pomogła: 232 razy
Dołączyła: 18 Wrz 2007
Posty: 2424
Wysłany: Sob 14 Lis, 2009 21:49
Ja mam młodszą siostrę, ale na szczęście na tyle rozgarniętą (to ze strachu przede mną :zla: ), że nie skasowała mi do tej pory żadnego projektu, czego niestety nie mogę powiedzieć o sobie :-P Mam nadzieję, że nie stracisz chęci do tworzenia... Głowa do góry ;-) 'Chłopaki nie płaczą' ;-)
________________________


 
 
 
Cyklop 




Nagrody:
UFT3 Winner

Ranga RM:
1 gra

Dołączył: 03 Sie 2008
Posty: 54
Skąd: ???
Wysłany: Nie 15 Lis, 2009 12:08
Dlatego ja robię kopie zapasową na pendrivie. Może rodzeństwo jeszcze mi nie skasowało jak do tej pory nic z kompa, ale mam ograniczone zaufanie :P Jednak wspólczuję tobie stary, wiem jak możesz być wściekły. Ja bym rozerwał na strzępy ;) Ale lepiej tego nie rób, żebym nie miał twojego braciszka na sumieniu :P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template Klam by Ayene