Ogłoszenie 

Uwaga! To forum jest w trybie offline.
Wszelką pomoc uzyskasz pod adresem
forum.ultimateam.pl


Administracja Forum


Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Ayene
Pon 02 Maj, 2011 09:19
Legend of Hero
Autor Wiadomość
Greed 




Preferowany:
RPG Maker VX

Dołączył: 26 Wrz 2009
Posty: 42
Skąd: Tokio
  Wysłany: Wto 20 Paź, 2009 17:45
Legend of Hero
Jak dotąd nikt jeszcze nie zamieścił żadnej gry, więc będę pierwszy.
Zanim jednak ją ściągniecie proszę o przeczytanie:

Planowałem wrzucić to demo trochę później, lecz pewne sprawy :guns1: spowodowały że nie będę miał czasu przez jakiś czas pracować nad swoją grą (mówię tu o tygodniu, dwóch), ale bardzo chciałem coś zamieścić. (Zresztą komuś obiecałem że będzie dzisiaj).
Związku z tym demko nie jest ani kompletne ani też do końca dopracowane. Po prostu pod koniec wszystko robiłem na szybko i nie miałem czasu sprawdzać błędów, tak że nie ma gwarancji że wszystko będzie chodzić.
Mimo to proszę o opinie na temat tej gry (nie uwzględniajcie błędów ortograficznych, bo jestem ich świadom, powtórzę brak czasu)
Jeśli nie okaże się totalną szmirą to na pewno będę pracował nad nią dalej.
A no i z góry mówię że w większości jest to prolog więc nie spodziewajcie się żadnych epickich walk.

Tak że bez owijania w bawełnę:

:arrow: http://www.megaupload.com/?d=IMNENSV5 (z dnia 03.11.2009)

Wersja (prawdopodobnie) wymaga programu i podstawowych grafik.
Pragnę jeszcze podziękować całej ekipie UltimaForum: bez was nie było by tego... demka
 
 
 
Lartarin 




Ranga RM:
4 gry

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2007
Posty: 233
Skąd: Ergard
Wysłany: Wto 20 Paź, 2009 22:07
Aloha!

Właśnie skończyłam twoje demko (przynajmniej tak myślę ^@^) z siorą ale Ayene właśnie położyła się lulki i jutro napisze swój koment.
Od czego tu zacząć... jestem pod wrażeniem!
Relacjonując to z perspektywy świńskiej (Mojej) to najbardziej urzekła mnie twoja staranność i dbałość. W lokacjach które odwiedziłyśmy muzyka była idealnie dobrana (ja odrzucam osobiście koncepcję muzyki w grze lecz akceptuję inność :lartarin: )
Błędy ortograficzne!!! to kwestia nie wymagająca komentarza. Wiele postaci to świetny pomysł, jednak niektórym najwyraźniej zabrakło słów...
Tutoriale - ave TY! Nie przepadam tłumaczyć komuś spraw oczywistych :lartarin: a ty zrobiłeś to świetnie!
Motyw jest dobry, klimat trochę nie Mój ale bardzo grywalny!
Aha Drowy (ci szermierze) 2maczhp ^@^
Na marginesie to raczej nie byłyby zadowolone jakby ktoś je nazwał Mrocznymi Elfami skoro łagodnie mówiąc nie lubią się. Po drugie Mroczny Elf w uszach Drowa brzmi jak Pole w uszach Polaka (niezrozumiale)

Ogólnie to zrobiłeś kawał dobrej roboty :!:
Moje Gratulacje :!:

PS:
Skreeny lokacji, z których nie można wyjść (wejść można ^@^):

________________________

 
 
 
Greed 




Preferowany:
RPG Maker VX

Dołączył: 26 Wrz 2009
Posty: 42
Skąd: Tokio
Wysłany: Wto 20 Paź, 2009 22:26
Dziękuję za słowa uznania :mrgreen:
Na pewno wykorzystam twoje rady przy poprawie gry.

Chciałem jeszcze wspomnieć o sprawie której nie dopatrzyłem:
Mianowicie gdy już znajdujemy się podczas gry w gaju elfów, należy zrobić trzy rzeczy:
1. Porozmawiać z wieszczem i wysłuchać jego historii.
2. Otrzymać miecz w sklepie
3. Wykuć pancerz. W tym celu stanąć obok kowadła i użyć przedmiotu "formuła napierśnika" posiadając potrzebne przedmioty.
Wtedy wracamy do domu Faris.

Z założenia gracz miał trochę pokombinować, ale może się przez to komuś wydać że gra jest niekompletna. Miałem zrobić do tego jakieś podpowiedzi ale zapomniałem.
Przepraszam i dla pewności mówię że demko kończy się wraz z pokazaniem się napisów końcowych.
 
 
 
Lartarin 




Ranga RM:
4 gry

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2007
Posty: 233
Skąd: Ergard
Wysłany: Wto 20 Paź, 2009 23:33
To znowu ja :lartarin:

Dobry pomysł z tworzeniem broni ale...

... zaznaczony na czerwono obiekt nie przypominał mi kowadła...
W każdym razie już wiem co i jak :-)


Apropos:
Motyw ostatniej rozmowy bardzo mi się podobał!

Twórz, twórz, twórz... :brawa:
________________________

 
 
 
Ayene 




Ranga RM:
4 gry

Pomogła: 232 razy
Dołączyła: 18 Wrz 2007
Posty: 2424
Wysłany: Sro 21 Paź, 2009 08:23
Moje gratulacje :-) Wykonałeś kawał solidnej roboty ;-) Choć dostrzegalny jest brak czasu na dopieszczenie szczegółów, to i tak całość prezentuje się bardzo dobrze. Ba! Profesjonalnie.

Ścieżka dźwiękowa dobra, mapki staranne, wykorzystanie skryptów ok ;-) zastosowanie przełączników i warunków na odpowiednim poziomie :-) Forma / stylistyka zdań w moim guście (i bardzo dobrze, że zdajesz sobie sprawę z błędów ortograficznych).

Co mi się ponadto podoba... stawiasz na wizualność. Twoje scenki są płynne i dopracowane, a szczególnie podoba mi się scena z ??? "zamieniającym" nieprzyjaciół w szkielety.

A co do błędów (poza ortografią i oprócz tych, które zdążyła już wymienić Lartarin) mam do dodania tylko jedno - przedmiot "mapa"?! :-)

Co by tu jeszcze... na to wygląda, że w swojej grze znalazłbyś jeszcze zastosowanie dla kilku skryptów - chociażby Bestiariusza.

Pozdrawiam. Oby tak dalej! Jesteś na dobrej drodze do stworzenia czegoś wielkiego :-D
________________________


 
 
 
Szczurek 




Preferowany:
RPG Maker VX

Dołączył: 15 Paź 2009
Posty: 38
Skąd: Opole
Wysłany: Sro 21 Paź, 2009 16:49
Mój pierwszy post :)
Wszystko wskazuje na to, że przygodę z forum zacznę od pochwał ;)
Gra, jak na demko imponuje, już teraz jest co nieco kombinatoryki, mam nadzieję, że będziesz się rozwijał :) Niektóre rozwiązania przypominają mi starą Zelde, ale to bynajmniej nie minus. ;)
Pracuj, pracuj, popraw te kilka ortografów i może z tego wyjść na prawdę ciekawa historia.

Pozdrawiam

PS.
@UP
Orientujesz się może, czy istnieje bestiariusz do VX'a, czy muszę przysiąść do Ruby ? :D
________________________
Embrace your dreams... And... whatever happens... protect your honor...
Interesuje Cię moja gra ? Dowiedz się więcej TUTAJ lub na FORUM GRY

 
 
 
Ayene 




Ranga RM:
4 gry

Pomogła: 232 razy
Dołączyła: 18 Wrz 2007
Posty: 2424
Wysłany: Czw 22 Paź, 2009 08:04
Są z cztery różne bestiariusze. Obiecałam już wcześniej, że do nich przysiądę i je zamieszczę, lecz nie mogę zebrać się w sobie. Postaram się jeszcze w tym tygodniu wrzucić choć jeden.
________________________


 
 
 
Szczurek 




Preferowany:
RPG Maker VX

Dołączył: 15 Paź 2009
Posty: 38
Skąd: Opole
Wysłany: Czw 22 Paź, 2009 16:38
Znalazłem jakiś i gdyby Ci się nie zebrało, to wrzucę. Spolszczyłem i w sumie to jedyna moja zasługa - w Ruby do tej pory się nie bawiłem, choć widzę, że trzeba będzie zacząć :)
Dobra, koniec offtopu :)
 
 
 
SaE 





Ranga RM:
2 gry

Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 14 Paź 2007
Posty: 189
Wysłany: Pią 23 Paź, 2009 20:22
Dla mnie gra OK, dobry temat bo uwielbiam elfy ^^ w końcu sama nim jestem lol
ale widzę, że masz problemy z grafiką, bo napis na title jest trochę lipny ^^ pixele są feee. Szkoda że za pierwsze potworki nie ma expa. Ale wyczuwam myśl twórczą i zamierzony przez to efekt. Ogólnie demko oceniam na czwórkę z plusem (w skali 1-20 hjehje żart). Mam oczywiście nadzieję, ze nie spoczniesz na laurach i wkrótce dasz poprawioną wersję. Obiecuję, że wtedy zrobię logo gry i poproszę Adminów o zamieszczenie w tym obiecanym pasku gier na stronie głównej.

Aha, a ja się domyśliłam, że to kowadło hjehje
________________________
Nie ma śniegu, a na ulicach pełno bałwanów ^^


 
 
 
Greed 




Preferowany:
RPG Maker VX

Dołączył: 26 Wrz 2009
Posty: 42
Skąd: Tokio
Wysłany: Pią 23 Paź, 2009 20:37
Oczywiście że nie spocznę, już przygotowuję plan poprawy gry. Więc jeśli coś jest "lipne"
to nie krępujcie się pisać, wykorzystam wasze opinie :mrgreen:
I trzymam cię za słowo SaE w kwestii loga :-D
 
 
 
Squall 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 107
Skąd: Ogród Balamb :P
Wysłany: Sob 24 Paź, 2009 08:08
Ja obecnie testuję :-D Nie mam dziś za bardzo chęci do grania ale jak przejdę to ocenię

Pozdrawiam
________________________

 
 
Seivoth 





Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 79
Skąd: Kohlingen
Wysłany: Sob 24 Paź, 2009 22:20
Witam.

Widzę, że większość już dała swoje komentarze na temat gry. Co mi pozostało...
Na samym początku dema skojarzyłem je (nie wiem czemu) z FF VI.
Zrobił na mnie duże wrażenie, ale nie oderwał się od utartych koncepcji.
Może i to jeden z powodów, dla którego wolę XP, ale strasznie drażnią mnie nóżki bohaterów, a właściwie ich brak.

Zauważalny jest mankament źle sformatowanego tekstu, który ucinany jest minimalnie od dołu. Muzyki z FF się już trochę nasłuchałem i jest w porządku. Bawią mnie teksty typu "Jestem Janek, mam misję uratowania świata. Ja jestem Gienek przyłącze się do ciebie..." Chyba nie o to z tym chodzi, no ale jak kto woli! Motyw osoby, która traci pamięć... dzień dobry jestem Klałdynka i mam duży miecz...

Elfy, osobiście nie jestem fanem elfów, jednak przedstawiłeś je poprawnie. Jak już zauważyła Ayene pomysł z zamienianiem kogoś w szkielety jest bardzo dobry. A może to twórca promieni X?

Z dobrej strony prezentuje się możliwość zmiany imienia bohatera. Myślę, że jest to powodowane jego pierwszoplanową rolą w fabule. W innym wypadku byłoby to zbędne.
Nie wiem do czego jeszcze się przyczepić, bo za bardzo nie ma do czego, no ale cóż że ze Szwecji.

Demo oceniam na 4-/6
Gra pewnie dostanie 6.
________________________
 
 
 
Greed 




Preferowany:
RPG Maker VX

Dołączył: 26 Wrz 2009
Posty: 42
Skąd: Tokio
Wysłany: Wto 03 Lis, 2009 14:38
Tak więc na życzenie Karsznickus nowy link z moją grą:

http://www.megaupload.com/?d=IMNENSV5

Wersja nadal jest nieco "rozgrzebana" lecz poprawiłem wiele rzeczy min:
1. Wydłużyłem czas rozgrywki o nową lokację
2. Dodałem nowe skrypty
3. Poprawiłem błędy w tym ortograficzne.
4. Dodałem nowe potwory itd.

Prosiłbym gorąco admina o podmienienie tego linku z tym na początku tematu.
No i zachęcam do oceniania i komentowania (nawet szczegółów)
________________________
"Darker than Black"
Może taki jestem.
 
 
 
Azsak von Triger 




Preferowany:
RPG Maker VX

Ranga RM:
1 gra

Dołączył: 29 Paź 2009
Posty: 48
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto 03 Lis, 2009 18:48
Hmmmm...Powiem jedno ,mało która gierka mnie tak wciągnęła!!!
Według mnie muzyka dobrze dopasowana ,mapki starannie zrobione ,fajnie że dałeś poradnik dla zielonych :-) .Miło ,że użyłeś skryptu z punktami co poziom ,ale tak jakoś mnie wciągnęło ,że zapomniałem o tym :-) ,i w tym pierwszym śnie było ,że nasz bohater został dowódcą w tak młodym wieku.Czyżbyś wziął to z Full Metal Alchemic :-) :?: Dobry pomysł z kowalstwem ,ogólnie gierka niezła (Sprzedawca Kau ciekawa imię :-D )
Ocena to 5+/6
Mam nadzieję ,że moja gra kiedyś będzie taka dobra :-) .

PS:Nie mogę się doczekać pełnej wersji
 
 
 
Mustafa 




Dołączył: 29 Paź 2009
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 03 Lis, 2009 20:07
Gra dopracowana w 100%. Mapa starannie wykonana co do kazdej kratki. Poradnik dla niewiedzacych bardzo zrozumialy ;) Oraz ta muzyka.. To było moim zdaniem boskie. Jednym slowem moge ocenic ja 6/5 :) Oby tak dalej.

Czekam na pełną wersje.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template Klam by Ayene