Ogłoszenie 

Uwaga! To forum jest w trybie offline.
Wszelką pomoc uzyskasz pod adresem
forum.ultimateam.pl


Administracja Forum


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Nhadala
Sob 15 Wrz, 2012 00:11
Gra internetowa
Autor Wiadomość
qeruss 



Preferowany:
RPG Maker VX

Dołączył: 19 Lis 2009
Posty: 8
Wysłany: Czw 19 Lis, 2009 20:27
Gra internetowa
A więc tak. - Powiem szczerze w RM`ie pracuje od dwóch dni. I gdy od razu go uwidziałem skojarzyła mi się gra o podobnej grafie a mianowice margonem. Tak więc mam pytanie. Czy odpowiednio przerobioną gre z RM`a idzie wrzucić na internet i stworzyć coś ala margonem?
 
 
Squall 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 107
Skąd: Ogród Balamb :P
Wysłany: Pią 20 Lis, 2009 08:31
Da się zrobić grę internetową i było kilka razy o tym (chyba) na forum. Żeby zrobić taką grę z tego co wiem trzeba umieć postawić server (chyba) ogólnie to mało wiem :-P wiem że się da ale jak? :-P Na pewno nie zrobi tego człowiek początkujący w RPG makerze tego jestem pewny :) bo o rpg makerze wiem sporo i czytałem jak zrobić grę internetową ale i tak nie umiem więc powiem ci że nie jest łatwo. Następnym razem poszukaj na forum przed założeniem tematu
________________________

 
 
Sarc 



Preferowany:
RPG Maker VX

Dołączył: 09 Lis 2009
Posty: 13
Wysłany: Nie 29 Lis, 2009 02:53
1. Musisz mieć pliki serwerowe.
2. Zdolności.
3. Serwer dedykowany.
4. Chęci.
________________________
 
 
Deegi 



Preferowany:
RPG Maker VX

Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 29
Wysłany: Pią 08 Sty, 2010 22:44
Wg mnie jedyne co łączy RPG Makery z tymi potworkami typu Margonem i MyFantasy to grafika (często żywcem skopiowane tilesety). Od strony technicznej jest to pewnie zupełnie inaczej zbudowane, i zbyt skomplikowane dla szarego użytkownika RM.
 
 
 
Xyzyk 



Preferowany:
RPG Maker VX

Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 1
Wysłany: Pią 29 Sty, 2010 09:46
Trzeba znać język Ruby i jakiś inny np. C++. W C++ musisz napisać serwer - wszystkie funkcje, przesyłanie danych, przechowywanie plików itd. Później musisz w RPG Makerze w kodzie ruby zmieniać połowę żeby było połączenie z serwerem.

Tak więc to jest trochę bardzo trudne :P

Aha i dedyka nie musisz mieć wystarczy twój własny komp z netem 1mb/s, bo wiadomo, że nie będzie więcej niż 5 graczy XD
 
 
 
Ayene 




Ranga RM:
4 gry

Pomogła: 232 razy
Dołączyła: 18 Wrz 2007
Posty: 2424
Wysłany: Sob 30 Sty, 2010 19:06
Nie do końca trzeba znać język Ruby... i na pewno nie jest potrzebny C++. W gotowym już programie do VX jest zawarta ogólna instrukcja tego, jak stworzyć serwer, jak założyć stronę i jak wgrać na nią pliki 'mejkerowe'. Niemniej jednak niełatwe to zadanie. A co do programów potrzebnych do wspomnianych powyżej czynności to są to:
- MySQL Community Server
- Ruby (do konfigurowania skryptu)
- MySQL GUI Tools
Oczywiście do tego wszystkiego wymagany jest specjalny projekt w VX'ie, który można pobrać ze stron angielskich. Zawiera on niezbędne do działania pliki, które w którymś z etapów instalacji po prostu ustawia się zgodnie z wymogami (IP, host, hasło, root, itd.)
________________________


 
 
 
Kable 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 116
Skąd: Słupsk
Wysłany: Nie 31 Sty, 2010 00:04
Hmm szkoda że na Angielskich stronach :P Na pewno bym się próbował w tym pobawić ale jak wszystko po Angielsku to podwaja poziom trudności ;p a szkoda ; ]
 
 
bionicl 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 99
Skąd: z Huty Mińskiej
Wysłany: Pon 01 Lut, 2010 21:36
Wiecie że jest taki program Eclipse?

[ Dodano: Sro 03 Lut, 2010 14:22 ]
O! ostatnio znalazłem takie coś (jest w linku). Nic nie umiem z tym zrobić, bo błędy wyskakują, ale może wy coś wykombinujecie...

Link:http://hotfile.com/dl/269...n_line.rar.html
________________________
Gość, podoba ci się moja gra? ;)
 
 
Szczurek 




Preferowany:
RPG Maker VX

Dołączył: 15 Paź 2009
Posty: 38
Skąd: Opole
Wysłany: Czw 11 Lut, 2010 21:43
Ja nawet się odważyłem i postawiłem kilka dni temu serwer testowy, ale jest pełen bugów i stale się sypie. To zbyt wielu graczy stanie na jednej kratce, albo ogólnie na jednej mapie. Funkcja "Wait" działa globalnie, więc jeśli ktoś przechodzi z jednej mapy na drugą, to wszystkich na chwile stopuje. W prawdzie ten ostatni problem łatwo było rozwiązać, ale na prawdę, potrzeba sporo chęci i nie mniej wiedzy, żeby się komuś chciało to utrzymać, poprawiać, budować itd. Ja w każdym razie czasu na to nie mam, ale jak widać da się, więc zachęcam uparciuchów do zabawy :)
________________________
Embrace your dreams... And... whatever happens... protect your honor...
Interesuje Cię moja gra ? Dowiedz się więcej TUTAJ lub na FORUM GRY

 
 
 
Malian 




Preferowany:
RPG Maker XP

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 262
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 11 Lut, 2010 21:50
Ja probowalem postawic serwer do jednej gry, nie udalo mi sie gdyz dostalem instrukcje pelna bugow.
________________________
 
 
 
 
robertos987 



Dołączył: 15 Lut 2010
Posty: 1
Wysłany: Czw 18 Lut, 2010 21:33
Ja już raz postawiłem serwer tylko , że do metin2 wszystko dzialalo poprawnie i było strasznie łatwo zrobić , było potrzebnych okolo 4 programów , inni ludzie grali na nim ale mam radjowke i neta 512 xD , więc szybko się rozpadł!
Jagby sie podobnie robilo MMO na RM to było by fajnie xD
 
 
cNN 




Preferowany:
RPG Maker VX

Dołączył: 07 Kwi 2009
Posty: 43
Skąd: Stalowa Wola
Wysłany: Sob 20 Lut, 2010 10:17
hmm ale ten serwer stawia się podobnie jak do strony internetowej? Czy raczej tak samo?
Mógłbym się pobawić :-> .
________________________
"Lepiej być nienawidzonym za to kim się jest, niż być kochanym za to, kim się nie jest." - Kurt Cobain

 
 
Yoroiookami 

Omnomnomnom



Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
3 gry

Pomógł: 57 razy
Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 751
Wysłany: Nie 14 Mar, 2010 01:13
Eclipse jest kiepski x/
Sam testowałem, gdzieś wyczytałem że działa praktycznie tylko przez Hamachi, a że darmowe hamachi to maks 5-15 osób, to za dobra gra to to by nie była. Pewien nie jestem, tyle pamiętam z tego co robiłem w tym programie. xD Już najlepiej zrobić to co napisała Ayane i pomęczyć się, bo robiąc to w jakimś programie prawdopodobnie wyjdzie dosyć kiepsko. :lol:
 
 
ziomalek 



Preferowany:
RPG Maker VX

Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 36
Skąd: Chomikuj.pl/jjj979
Wysłany: Pią 30 Kwi, 2010 06:20
Prosiłbym o dokładne wytłumaczenie:
1.Jak postawic serwer (jeśli to serwer FTP to juz mam).
2.Jak zrobić gre "na neta" (jakie pliki do gry dać)
3.Jak zrobic rejestracje graczy do tej gry na stronie w necie!?
________________________

 
 
erienus 




Preferowany:
RPG Maker XP

Pomógł: 29 razy
Dołączył: 12 Lut 2010
Posty: 300
Wysłany: Wto 04 Maj, 2010 20:23
Powiem tak:

Wiele osób mówi, że nie da się z RPG Makera stworzyć gry przeglądarkowej. Powiem jeszcze inaczej:

MARGONEM NIE BYŁO ROBIONE W RPG MAKERZE, ONI TYLKO WYKORZYSTYWALI GRAFIKI Z RPG MAKERA DO TWORZENIA GRY, SAMA GRA JEST PISANA W RÓŻNYCH JĘZYKACH! Koniec kropka. Nie zrobisz takiej gry, nawet na to nie licz. Pewnie myślisz:

"Ouuaaaa! Stworzę pro grę jak margonem, będę sprzedawał smocze łzy czy inne dziadostwo i zarobię miliony!!".

BZDURA! Odpuść bo nie zrobisz tego.
________________________
Kolekcjonuję "Pomógł". Jeżeli ci pomogłem i chcesz wzbogacić moją kolekcję, kliknij "Pomógł".
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template Klam by Ayene