Ogłoszenie 

Uwaga! To forum jest w trybie offline.
Wszelką pomoc uzyskasz pod adresem
forum.ultimateam.pl


Administracja Forum


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Lartarin
Pon 09 Sie, 2010 06:45
Posty
Autor Wiadomość
Colombos 



Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
3 gry

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 05 Kwi 2010
Posty: 49
Wysłany: Czw 22 Lip, 2010 16:46
Posty
Tak sobie obserwuję i widzę, że posty w działach z grami nie zliczają się. Ok, administracja tak ustaliła - w porządku, ale w takich działach jak "MMORPG" czy "Taktyczne RPG" posty są już naliczane. Dziwna hierarchia wartości, bo przecież chyba o robienie gier tu głównie chodzi? :nara:
 
 
Sabikku 




Nagrody:
UF i UFT2 Winner

Ranga RM:
4 gry

Pomógł: 73 razy
Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 428
Wysłany: Czw 22 Lip, 2010 16:49
Popieram, nie ma to większego sensu. Komentarze do gier użytkowników uznawane są jako spam, wręcz zniechęcając do ich pisania.
 
 
 
Kable 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 116
Skąd: Słupsk
Wysłany: Czw 22 Lip, 2010 17:14
Fakt Faktem Colombos, ma racje... Tamtejsze posty, też powinny nie być naliczane.
 
 
Colombos 



Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
3 gry

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 05 Kwi 2010
Posty: 49
Wysłany: Czw 22 Lip, 2010 17:26
Może nie tyle co tamte nie powinny, to sytuację przydałoby się odwrócić w działach z grami.
 
 
Ayene 




Ranga RM:
4 gry

Pomogła: 232 razy
Dołączyła: 18 Wrz 2007
Posty: 2424
Wysłany: Nie 25 Lip, 2010 13:52
Dobrze czas odpowiedzieć, skoro nikt już nie odpisuje ;-)

Niezliczanie postów zostało ustawione na samym początku, gdy tematyka forum przeszła na RMXP. Ze względu na to, że wiele osób zaczęło spamować w działach z grami (oceniając 20 projektów za jednym zamachem) ustalono, że posty w tym dziale nie będą miały wpływu na rangę. Nie twierdzę jednak, że z biegiem czasu sytuacja nie miałaby się zmienić - zwłaszcza, że przybyło wiele tematów również w kategorii UltimaRPG - MMORPG, które nierzadko także są spamem. Dlatego jest bardziej prawdopodobne, że ustawiono by także niezliczanie się postów właśnie w tej kategorii, niżeli posty w dziale z grami użytkowników miałby się zliczać.

Cytat:
Komentarze do gier użytkowników uznawane są jako spam, wręcz zniechęcając do ich pisania.

Tym samym dział zniechęca osoby, które patrzą tylko i wyłącznie na rangę, czyt. ilość postów. Jeśli ktoś chce skomentować projekt, zrobi to pomimo wyłączenia opcji naliczania postów.

Poczekam jednak na inne opinie :-> Na razie nie podejmę decyzji ;-)
________________________


 
 
 
Yoroiookami 

Omnomnomnom



Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
3 gry

Pomógł: 57 razy
Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 751
Wysłany: Nie 25 Lip, 2010 13:58
Ja bym zaryzykował, pozwoliłbym na wypowiedzi w takich wątkach jednak dodałbym do regulaminu pewne ograniczenie, pozwalające na dodanie wyłącznie jednego 'komentarza' do jednego projektu. Problemem jest to, że nawet jeżeli ktoś bardzo będzie chciał to zrobić to regulamin mu zabroni. xD
(a wypowiedzi większości graczy są naprawdę sensowne)

Ogólnie jestem za tym żeby to przywrócić, chyba nic się nie stanie, jeżeli zobaczy się spam w takich działach - zawsze można wyłączyć tą opcję ponownie, tym razem na stałe. :mrgreen:

No i w regulaminie zdaje się jest coś na temat spamu, wystarczy że moderatorzy działów ich ukarzą i zagubione duszyczki się nauczą. :roll:
 
 
Ayene 




Ranga RM:
4 gry

Pomogła: 232 razy
Dołączyła: 18 Wrz 2007
Posty: 2424
Wysłany: Nie 25 Lip, 2010 14:09
Dobrze, że poruszyłeś kwestię regulaminu. Otóż jak na tak niewielkie forum regulamin i tak jest zbyt ściśle napisany, a użytkownicy niestety zbyt często otrzymują ostrzeżenia za drobne przewinienia. Zdecydowanie wolałabym nie wprowadzać ograniczeń co do ilości dozwolonych postów w działach. Byłoby to przede wszystkim krzywdzące dla użytkowników zamieszczających projekty, gdyż bywa tak, że dana gra ma swoje grono zwolenników. Limit postów spowodowałby, że tematy szybciej by zamierały. Tak zawsze istnieje szansa, że użytkownicy będą sukcesywnie temat odświeżać.
________________________


 
 
 
Sabikku 




Nagrody:
UF i UFT2 Winner

Ranga RM:
4 gry

Pomógł: 73 razy
Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 428
Wysłany: Nie 25 Lip, 2010 14:10
To jeszcze dodam, że nawet te dwadzieścia mało wartych opinii jest też dwudziestoma uszczęśliwionymi twórcami. Zwłaszcza w przypadku ukończonych projektów. Wydać grę i nie otrzymać żadnego komentarza (choćby tego wymuszonego!) nie jest niczym przyjemnym. Łatwo zauważyć, jak często ilość komentarzy przekłada się na motywację do dalszego tworzenia. No i, jak napisał Yoroi, wystarczyłoby ukarać te spamiące jednostki, pozostawiając twórców w dobrej sytuacji.
 
 
 
cNN 




Preferowany:
RPG Maker VX

Dołączył: 07 Kwi 2009
Posty: 43
Skąd: Stalowa Wola
Wysłany: Wto 27 Lip, 2010 08:14
A ja dawno nie siedziałem w grafice ale z chęcią bym coś porobił dla użytkowników tylko co z tego będę miał? Nawet post mi się nie zaliczy... To trochę odpycha tych, którzy chcą robić prace :nara: .

pzdr respecttt
________________________
"Lepiej być nienawidzonym za to kim się jest, niż być kochanym za to, kim się nie jest." - Kurt Cobain

 
 
Asantos 




Preferowany:
RPG Maker VX

Ranga RM:
1 gra

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 31 Sty 2010
Posty: 236
Skąd: Gniezno
Wysłany: Wto 27 Lip, 2010 21:44
No i stara jak świat kwestia - no robiłbym, ale co z tego będę miał? Bardzo zła taktyka. Jak dla mnie motywacją do robienia gry, po 2 miesiącach, było zainteresowanie użytkowników - i tylko to. Żadnej innej nagrody, to zachęca już samo w sobie.

Co do postów, muszę się zgodzić z tym, że w działach, o których wspomniano faktycznie nie powinno naliczać się postów. Ograniczenie regulaminowe? Szczerze, mało kto pilnuje zasad regulaminu. Sam dość często byłem świadkiem, no przykro mi, ale muszę to powiedzieć, głupoty niektórych użytkowników. Ale to już inny temat.

Jeśli dotychczasowe przepisy o floodzie, spamie (i takich tam) będą przez moderatorów przestrzegane, to posty na projektach powinny być jak najbardziej naliczane.
________________________
Rebelianci łączcie się!
 
 
Yoroiookami 

Omnomnomnom



Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
3 gry

Pomógł: 57 razy
Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 751
Wysłany: Wto 27 Lip, 2010 21:47
Asantos ^^ jestem świeży, nie wyrób sobie złego zdania. :P
W dziale XP pilnuję i będę pilnować porządku, choć pewnie każdy by tak powiedział. xD
Nie mniej staram się :p i o ten dział możesz być spokojny.
 
 
FilipsO 




Preferowany:
RPG Maker VX

Ranga RM:
1 gra

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Maj 2010
Posty: 236
Skąd: z nikąd
Wysłany: Czw 29 Lip, 2010 16:19
Fakt. Posty powinny być naliczane, gdyż często zdaża się tak że wydaje ktoś pełną wersję wszyscy pobierają ale 0 comment.
________________________
89% graczy uważa, że najważniejsza jest grafika.
Jeśli należysz do pozostałych 11% wklej to do swojego podpisu.

Moja Gra MMORPG Erathia:
 
 
CreeperCrisis 



Preferowany:
RPG Maker VXAce

Pomógł: 32 razy
Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 395
Wysłany: Czw 29 Lip, 2010 18:49
FilipsO1999, nie zawsze tak jest zobacz np. temat z moją grą. Tam to bym sobie naliczał :-) Forum to nie konkurs na największą ilość postów, pisze się je, aby wyrazić jakąś opinię lub napisać coś innego. :-) Więc nie wiem o co chodzi. :-) Lecz jakby się to ustawiło, powiem wam szczerze, każdy by tylko siedział w jednym dziale. :-) Więc jestem za nie oraz mogę się zgodzić, że w dziale "Ultima RPG" powinny się zaliczać posty, ponieważ mało kto chce tam pisać. :-) Pozdrawiam i zobaczymy co z tego wyniknie. :-)
 
 
radek02 



Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 257
Skąd: klikasz ?
Wysłany: Nie 01 Sie, 2010 22:48
I co będzie z tym ? trzeba było zrobic sondę , od razu by się wyjaśniło :-/
________________________
2009-10-12 - dzień , od którego jestem uczestnikiem na polskiej scenie RPG Makera [/b]

Dołącz do grupy makerowiczów na nk ! http://nk.pl/#grupy/29610
 
 
 
Dragon1 



Preferowany:
RPG Maker XP

Dołączył: 11 Cze 2010
Posty: 14
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 02 Sie, 2010 14:46
Ja też myślę że w forach np. "MMORPG" posty nie powinny się zliczać ponieważ dużo widzę komentarzy typu "Fajne, tylko że takie projekty zwykle nie wypalają" czy "Gra nawet fajna, jestem pod nickiem (jakimś tam)" Dlatego jestem zdecydowanie za.
________________________
Moje forum o tworzeniu gier MMORPG 2D

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template Klam by Ayene