Ogłoszenie 

Uwaga! To forum jest w trybie offline.
Wszelką pomoc uzyskasz pod adresem
forum.ultimateam.pl


Administracja Forum


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Ayene
Pon 16 Maj, 2011 12:17
Test IQ przy rejestracji
Autor Wiadomość
Melvin 




Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
1 gra

Pomógł: 35 razy
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 1063
Wysłany: Nie 15 Maj, 2011 19:14
Test IQ przy rejestracji
Witam.

Otóż moja propozycja jest taka, żeby dodać test IQ przy rejestracji.
Np coś w rodzaju jakiejś łamigłówki, lub zadania matematycznego, albo pytania z podstawowych funkcji, któregoś z RM'ów(do wyboru VX i XP - Bez 2k3)
Ograniczyłoby to co prawda ilość użytkowników na forum, ale również posty i tematy typu:
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"RPG XP ANGIELSKA wersja"
"a" - To już szczyt
"Jak dodać title"
Jak dodac ikony np zbroje itp
"Mam pytanie" - "jak dodawać tile ??"
"Sklep" - "Jak zrobić sklep" - Założył taki sam temat do XP, ale chyba usunęli
"Zadania"

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mógłbym tego dać jeszcze całą stronę, ale nie chce mi się więcej szukać.
Proszę, abyście coś z tym zrobili.
Wg mnie dodanie jakiegoś testu na inteligencje, zmieniłoby sytuację.

Pozdrawiam
Melvin
________________________
MelvinClass:
Spoiler:

 
 
Mantiq 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Mar 2011
Posty: 48
Wysłany: Nie 15 Maj, 2011 20:10
Cytat:
do wyboru VX i XP - Bez 2k3


Tu akurat też może być 2k3.
Jestem w połowie.
 
 
Amelanduil 




Preferowany:
RPG Maker VXAce

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Wrz 2011
Posty: 464
Wysłany: Nie 15 Maj, 2011 20:33
Całkowicie popieram prośbę Melvina - taki mały sprawdzian z wiedzy o makerze, podstawowe funkcje i umiejętności. Pytanie tylko czy jest na to skrypt : P
________________________
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
"A jeśli... Boga nie ma, to co z ciebie za szatan?"
 
 
 
Melvin 




Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
1 gra

Pomógł: 35 razy
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 1063
Wysłany: Nie 15 Maj, 2011 20:55
Mantiq napisał/a:
Cytat:
do wyboru VX i XP - Bez 2k3


Tu akurat też może być 2k3.
Jestem w połowie.


Na 2k3 nie ma tematu "Pomoc", ani takich typów co pytają "Jak zrobić sklep"(chyba).
Jednak to wszystko jest do uzgodnienia..

Ressurection! napisał/a:
Pytanie tylko czy jest na to skrypt : P

Takie coś można bardzo łatwo napisać w HTML/PHP. A Ayene to zapewne zrobi szybciej niż ja.
Coś co opierałoby się na punktach(zmiennej).
Przykład:
Cytat:

1 pytanie = 1 pkt - jeśli dobrze to "zmienna1" + 1
(...)
10 pytanie = 2 pkt - jeśli dobrze to "zmienna1" + 2

I teraz jak np masz 9 pkt na 10 to zdajesz. Jak mniej to nie.
Czyli:
Cytat:

<Jeśli zmienna1 >= 9>
(Zdajesz i się możesz zarejestrować)
<Jeśli nie>
(Nie zdajesz i się nie rejestrujesz)
<Koniec>

Proste?
________________________
MelvinClass:
Spoiler:

 
 
Sabikku 




Nagrody:
UF i UFT2 Winner

Ranga RM:
4 gry

Pomógł: 73 razy
Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 428
Wysłany: Nie 15 Maj, 2011 22:03
Uch, myślałem, że sobie jaja robicie.
Po pierwsze - test IQ? Takie testy na nic nie wskazują i człowiek z wysokim wynikiem może zadawać równie durne pytania, jakich próbujecie się ustrzec. Poza tym mało komu chce się wypełniać podczas rejestracji więcej niż 2 pola, więc poskutkowałoby to mniejszą ilością użytkowników, zarówno tych z wysokim, jak i z niskim "IQ".
Po drugie - forum jest też dla tych, którzy niczego jeszcze nie umieją. Rejestrują się, czytają tutoriale, w razie wątpliwości piszą posty. Pytania sprawdzające wiedzę z zakresu RMa byłyby nie na miejscu - nie wszyscy nowo przybyli muszą posiadać jakąkolwiek wiedzę na ten temat, dajcie spokój.
No i po trzecie - kwestia napisania czegoś takiego. Najpewniej masa roboty, jeśli w ogóle jest to realne.
 
 
 
Melvin 




Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
1 gra

Pomógł: 35 razy
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 1063
Wysłany: Nie 15 Maj, 2011 22:16
Sabikku napisał/a:
jeśli w ogóle jest to realne.

Wszystko jest realne... ;-)

To można zrobić coś takiego jak obowiązkowe zapoznanie się z tutorialem o podstawowych funkcjach(trzeba go napisać). Tylko zrobić tak, aby to ktoś przeczytał.
Może potym test z przeczytania tego.

Naprawdę wielu nowych by na tym zyskało.
________________________
MelvinClass:
Spoiler:

 
 
FireBlade 




Preferowany:
RPG Maker VX

Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 04 Kwi 2010
Posty: 243
Skąd: Opole
Wysłany: Nie 15 Maj, 2011 22:18
Obniżanie poziomu SB głupkami bo komuś się nie chce wypełnić pola .. to byłby skandal
poza tym jak komuś się nie chce to przecież on na tym straci forum i tak jest popularne a przez
takich ludzi się marnuje. Ja popieram pomysł
________________________
"Nigdy się nie tłumacz, przyjaciele tego nie potrzebują a wrogowie i tak nie uwierzą.,"

"Oklaski są z łaski a brawa to wielka sprawa"

"Akcpetuję tylko wodę, mountain dew i coca colę zero..."

DeviantArt : http://divinekataroshie.deviantart.com/
 
 
 
Angius 

Nie wkurzać



Preferowany:
RPG Maker VX

Pomógł: 104 razy
Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 1276
Skąd: wROCK
Wysłany: Nie 15 Maj, 2011 22:56
Popieram, coraz więcej pierwotniaków się pojawia... Ewolucja chyba wykształciła u pantofelków odnóża do klikania w klawiaturę...
Choć jest i drugie wytłumaczenie - sezon komunijny, dzieciaki dostają komputery i jest "O jaaaa, jaki fajoski program, se ściągnę i będę gry rooobił!"...

Wielkie ZA
________________________
"Na trolla pewne są tylko dwie pewne metody, jedna samopowtarzalna i druga, wymagająca przeładowania ręcznego."


 
 
Yoroiookami 

Omnomnomnom



Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
3 gry

Pomógł: 57 razy
Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 751
Wysłany: Nie 15 Maj, 2011 23:17
Jestem przeciw temu idiotycznemu pomysłowi. Trafiłem na forum, bo szukałem pomocy, a to miejsce wydało mi się odpowiednie. Ustawiając takie 'bariery' dla mniej doświadczonych, pozbawiacie nowych twórców gier pomocy. Ultima zawsze była najlepsza dlatego - bo nieważne jaki miałeś problem, ktoś ci zawsze pomógł. Ja przykładowo zadawałem całą masę durnych pytań, bo chciałem się czegoś nauczyć.

Ustawienie czegoś takiego przy rejestracji i tak nic nie da. Część pytań może się wydać durna dla was(przemądrzałe bydlaki), ale niektórzy dopiero zaczynają zabawę z programem. Jeżeli macie z tym problem, kupcie sobie tamagoczi i wynocha. >_>

btw. Jestem pewien że administracja tego nie poprze, bo jeżeli nigdy nie wyprosiła mnie z forum, to jest też przychylna innym nowym użytkownikom.
 
 
Melvin 




Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
1 gra

Pomógł: 35 razy
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 1063
Wysłany: Nie 15 Maj, 2011 23:38
Yoroiookami napisał/a:
Ja przykładowo zadawałem całą masę durnych pytań, bo chciałem się czegoś nauczyć.

Znasz taką stronę jak www.google.pl? W google, dowiesz się więcej niż na forum.
Poza tym zadawanie tak idiotycznych pytań, obniża poziom forum i potem będzie, że "Na Ultimie to siedzą tylko newbie", zamiast doświadczonych i zwykłych RM'owców.
Poza tym, jeżeli ktoś pyta "Jak zrobić sklep", to świadczy nie tylko o jego niskim poziomie inteligencji, ale także o lenistwie. Przecież wystarczy przejrzeć 3 krótkie stronki z komendami, żeby znaleźć np "Sklep". A zakładam, że taka osoba ma Pl Makera, więc znalezienie czegoś po Pl, nie jest trudne.

Yoroiookami napisał/a:

Ustawienie czegoś takiego przy rejestracji i tak nic nie da.

Oczywiście, że da. Użytkownik przy rejestracji będzie sprawdzany pod kątem podstawowej wiedzy o programie i jeśli nie zaliczy, będzie musiał poszukać w google, lub sam popróbować a nie bezmyślnie zakładać temat. Dostając odpowiedź na tacy niczego się nie nauczy.

Cytat:
Cenniejsza jest wiedza, którą zdobędziesz, niż ta podana na tacy.


Yoroiookami napisał/a:
ale niektórzy dopiero zaczynają zabawę z programem.

Jak zaczynasz grać np w Gothica 3. Pytasz na forum jak się atakuje? Pytasz na forum jak się włącza ekwipunek? Pytasz jak skacze? Pytasz jak używać magi? Pytasz jak kupować/sprzedawać przedmioty? Nie. Nie pytasz, bo to oczywiste, ponieważ są to podstawowe funkcje, tak jak w RPG Makerze...

Yoroiookami napisał/a:
btw. Jestem pewien że administracja tego nie poprze

Przecież jest demokracja - większość zadecyduje, a jak na razie widzę to większość popiera pomysł.

Yoroiookami napisał/a:
(przemądrzałe bydlaki)

:grozi: Ja Ci dam!

To tyle z mojej strony. Proponuję wprowadzić ten pomysł w życie, na okres próbny.

@EDIT:
I jeszcze jedno:
Sabikku napisał/a:
No i po trzecie - kwestia napisania czegoś takiego. Najpewniej masa roboty, jeśli w ogóle jest to realne.

Taki quiz to podstawy HTML'a.
________________________
MelvinClass:
Spoiler:

 
 
Yoroiookami 

Omnomnomnom



Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
3 gry

Pomógł: 57 razy
Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 751
Wysłany: Nie 15 Maj, 2011 23:44
Miło mi, że tak dokładnie przeanalizowałeś moją wypowiedź. Zdobyłeś się nawet na wypisanie adresu www.google.pl, imponujące że znajdujesz na to czas pomimo natłoku zajęć i tych wszystkich projektów które masz do skończenia. Ponieważ nie mam ochoty się kłócić, napiszę po prostu że się mylisz. Wszystko co miałem do powiedzenia już zamieściłem. :mrgreen:

Branoc. :I
 
 
Melvin 




Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
1 gra

Pomógł: 35 razy
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 1063
Wysłany: Nie 15 Maj, 2011 23:57
Yoroiookami napisał/a:
Miło mi, że tak dokładnie przeanalizowałeś moją wypowiedź.

Proszę bardzo. Czytam wszystkie posty.

Yoroiookami napisał/a:
Zdobyłeś się nawet na wypisanie adresu www.google.pl,

To tylko 13 znaków... Nic wielkiego.
BTW: Nie napisałem www.google.pl, lecz www.google.pl (be , - przecinka), ale to taki szczegół...

Yoroiookami napisał/a:
imponujące że znajdujesz na to czas pomimo natłoku zajęć i tych wszystkich projektów które masz do skończenia.

Aktualnie mam przerwę i robię(już skończyłem, teraz dopieszczam) program w C# o nazwie "Encrypter". Czyli zupełnie zmieniony "DRGSS by vgvgf", którym można zakodować pliki i foldery do jednego pliku(nazwa i rozszerzenie do wyboru).

A tak poza tym to mam tylko MorMan'a do skończenia.
I oczywiście QuestLoga, który idzie w żółwim tempie...

Yoroiookami napisał/a:
Ponieważ nie mam ochoty się kłócić, napiszę po prostu że się mylisz.

Nie musisz się kłócić i uzasadnij dlaczego się mylę.

Yoroiookami napisał/a:
Branoc. :I

Słodkich snów :papa:
________________________
MelvinClass:
Spoiler:

 
 
Ayene 




Ranga RM:
4 gry

Pomogła: 232 razy
Dołączyła: 18 Wrz 2007
Posty: 2424
Wysłany: Pon 16 Maj, 2011 00:06
Cytat:
Przecież jest demokracja - większość zadecyduje, a jak na razie widzę to większość popiera pomysł.

Przepraszam bardzo, a od kiedy demokracja polega na tym, że przy wysokim poparciu jakiegoś projektu, jest on od razu wdrażany? To znamy chyba inne pojęcie 'demokracji'. To znaczy, większość siądzie w Panelu Administracyjnym i zacznie wrzucać pytania do 'kfizu'. Podać hasło? No chyba że zgodnie z zadaniami statutowymi jesteśmy związani obietnicami wyborczymi, jako że jesteście naszym elektoratem?

Tematy w tym dziale służą jedynie zwróceniu uwagi na pewne udogodnienia / modyfikacje, które można by było wprowadzić. Ale to od administracji zależy, czy tak właśnie się stanie... a w tym przypadku się nie stanie...

Absolutnie, z całą stanowczością odrzucam ten pomysł, uznając go za jeden z najgorszych, jakie kiedykolwiek przewinęły się w tym dziale. Zgodnie z założeniem na forum pomaga się w miarę sił każdej osobie, ewentualnie pouczając o rożnych możliwościach (skorzystania z szukajek, tutoriali, skryptów, etc.) niezależnie od tego, jaki jest jej poziom zaawansowania. Jakim prawem oceniać mamy czyjś - sztucznie określany zresztą - 'poziom inteligencji', wyliczając go w oparciu o eremową wiedzę. Pomysłodawca tej niedorzeczności domaga się wielu praw na forum, a próbuje tym samym ograniczać je innym?! Nie będzie żadnych okresów próbnych. Propozycja została odrzucona.

Upraszam o większą tolerancję, a dla tych, którzy nie potrafią się na nią zdobyć, proszę chociaż o nieutrudnianie tego innym. Chcemy w dobrej wierze pomagać jak największej liczbie użytkowników i oby jak najdłużej.

Pozdrawiam.
________________________


 
 
 
Melvin 




Preferowany:
RPG Maker XP

Ranga RM:
1 gra

Pomógł: 35 razy
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 1063
Wysłany: Pon 16 Maj, 2011 00:13
Dobrze... To teraz proszę napisz mi z ręką na sercu co odczuwasz/mówisz/myślisz kiedy widzisz temat o nazwie "a" i zawartego w nim posta z treścią: "to moje gg napiszcie w spraiwe titles 13702293".

Podałem przykład. Czy jak zaczynasz grać w jakąś gre, to zakładasz temat na forum z taką treścią?
"siema mam gothica 3 i nie wiem ktorym sie atakuje!! piszcze na gg!! HELP!!!!!!!"
________________________
MelvinClass:
Spoiler:

 
 
Ayene 




Ranga RM:
4 gry

Pomogła: 232 razy
Dołączyła: 18 Wrz 2007
Posty: 2424
Wysłany: Pon 16 Maj, 2011 00:28
Ja potrafię odnaleźć w sobie chociaż odrobinę zrozumienia dla innych. Na wiele rzeczy można przymykać oko. Są osoby, które mogą tego typu posty zamieszczać celowo, bo taka już ich natura. Oczywiście większość osób będzie robiła to nieświadomie, wówczas można podjąć jakieś działania indywidualne, a nie nastawione na ogół, bo to dla ogółu byłoby zbyt krzywdzące.

Odpowiadając jednak na Twoje pytanie... to z ręką na sercu myślę sobie, że forum zyskało nowego użytkownika, który prawdopodobnie nie posiada umiejętności rozwiązywania problemów na własną rękę, ale tak jak każdy ma prawo prosić o pomoc. Wierzę, że zadaniem każdej społeczności jest między innymi "wychowywanie", z którym publiczne piętnowanie niewiele ma wspólnego.
________________________


 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template Klam by Ayene