Ogłoszenie 

Uwaga! To forum jest w trybie offline.
Wszelką pomoc uzyskasz pod adresem
forum.ultimateam.pl

Administracja Forum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Nhadala
Czw 19 Lip, 2012 10:06
Jaki RPG Maker Lepszy

Który RPG Maker lepszy?
VX
50%
 50%  [ 4 ]
XP
50%
 50%  [ 4 ]
Głosowań: 8
Wszystkich Głosów: 8

Autor Wiadomość
Drawestien 

Preferowany:
RPG Maker VX

Wysłany: Pią 25 Mar, 2011 17:56
Jaki RPG Maker Lepszy
Vx czy Xp? Zamierzam kupić Xp ale czy opłaca się?Może Vx jest lepszy?Czekam na odpowiedzi.(jeśli ktoś napisie że np.Xp to proszę o uzasadnienie w czym jest lepszy)

Rubicante 

Preferowany:
RPG Maker VX

Ranga RM:
2 gry

Wysłany: Pią 25 Mar, 2011 18:30
Zależy od tego, jakiego typu gry chcesz robić. Na typowego Rpga moim zdaniem VX jest najlepszy.

Itaki 

Preferowany:
RPG Maker VX

Ranga RM:
1 gra

Wysłany: Pią 25 Mar, 2011 18:39
Dla mnie XP :).

http://r9.fodey.com/2141/...37ef9c849.0.gif
http://grawbank.tk/959/dajcie_na_piwo
http://grawbank.tk/797/daj_dla_biedacka_ < tu musisz wcisnąć!

SIEMANO Gość

Piotro888 

Preferowany:
RPG Maker XP

Wysłany: Pią 25 Mar, 2011 18:43
To zmień preferowany. Ja osobiście wolałbym XP, gdyż jest tam więcej tilestów i charsów, ale korzystam z VX
Weź udział w konkursie i wygrywaj najnowsze gry takie jak:

Cytat:
- Far Cry 3
- Assassin's Creed 3
- Call of Duty: Black Ops 2
- Medal of Honor: Warfighter
- Need for Speed: Most Wanted

I wiele innych!

Dołącz już teraz!

http://wygrajgry.pl/ref/228569

Prometherion 

Preferowany:
RPG Maker XP

Wysłany: Pią 25 Mar, 2011 18:58
Rubicante dobrze mówi. Jeżeli chcesz robić gry pokroju pierwszych Finalów, Dragon Questów, typowych, bardzo prostych jRPG-ów wybór jest jeden VX. Natomiast gdy chcesz zrobić już gierkę ala' Chrono Trigger, Golden Sun, Suikoden, czy mój ukochany Secret Of Evermore wybór pada jednoznacznie na XP. Większa rozdzielczość, o niebo więcej możliwości jeśli chodzi o zasoby, warstwy!!!, i inne cechy aby zrobić bardziej wymagającą grę. Jednak minusem największym XP jest jego wydajność. Aby robić duże lokacje z masą eventów warunkiem jest mocny komp, również odbiorcy owych gier powinni mieć taki.

XP to potęga!

Spoiler:

PS: Chociaż teraz sam robię grę w VX. Jednak będzie ona krótka, raptem 2-3 godziny. Dłuższych i tak zaawansowanych gier nie zamierzam w nim robić więcej. Jest to strasznie męczące. Te kombinowanie z lokacjami jak "koń pod górę" mnie wykończy :-)

Rave 

Preferowany:
RPG Maker 2003

Wysłany: Pią 25 Mar, 2011 19:15
A ja tam powiem, że 2k3. Dla niektórych może się on wydawać brzydki i w ogóle, ale "brzydkość" RM2k3 jest spowodowana jego RTP i ogólnie brzydotą zasobów z neta (a przynajmniej większości) nie zaś limitem 256 kolorów/na grafikę. Ewentualnym innym czynnikiem niezależnym od twórcy (choć tu też Cherry zrobił patcha) jest rozdziałka 320x240 ale to większości ludzi grających w jrpg przeszkadzać nie będzie.

Wróćmy jednak do ograniczenia 256 kolorów/grafikę (dla przykładu niech to będzie chipset - odpowiednik tilesetu z XP).

No cóż... Można tak:

...albo tak:

Już pomińmy tematykę obu chipów (pierwszy średniowiecze, drugi futurystyczny), zobacz na samą jakość ich wykonania. Niestety 2k3 ma, skoro już jesteśmy przy chipsetach, podobne ograniczenie do tego z VX, chociaż tu mamy ograniczoną ilość elementów (tilesów, kwadratów) na chipset a w grze możemy ich mieć nieskończenie wiele, choć tylko 1 na mapę (pomyśl o chipsetach jak o tilesetach z XP z ograniczeniem ilości kwadratów i dodatkowo wbudowanymi autotilesami).

Gry z 2k3 znane są również ze wspaniałej szybkości działania względem gier z XP czy VX. I mimo upływu czasu trzymają się świetnie - dość łatwo po ustawieniu trybu zgodności dla RPG_RT.exe (coś jak game.exe z XP/VX) i Harmony.dll (biblioteka odpowiedzialna za dźwięk) na Win98 je odpalić nawet na Win7, co nie zawsze się udaje w wypadku gier z RMXP (VX radzi sobie pod tym względem lepiej).

Dodatkowo jako bonus można dorzucić zgodność z Wine, czyli "emulatorem" (tak naprawdę implementacją API) Windowsa dla Linuksa (co nie działa w wypadku gier zaszyfrowanych z XP lub VX), choć tu trzeba uważać jakich dodatków do RPG_RT używasz. Np. PowerMode lepiej zastąpić BetterAEP+Audieremony o ile nie korzystasz z bardziej zaawansowanych funkcji PM2k3 niż własny titlescreen i więcej formatów muzycznych, gdyż taka gra uruchomiona pod Wine nie ma dźwięku.

Z ograniczeń można wspomnieć brak Ruby, ale na zdarzeniach zrobisz praktycznie wszystko. No i dwie warstwy na mapę, ale tu można użyć warstwy zdarzeń jako trzeciej warstwy, gdyż w przeciwieństwie do RMXP czy nawet VX (mimo przyspieszenia) nadmiar zdarzeń RM2k3 nie boli.

krakoman 

Preferowany:
RPG Maker VX

Wysłany: Pią 25 Mar, 2011 20:41
Dla mnie VX. A z tąd możesz pobrać za darmo obie wersje:

VX: ...
XP: ...
(Po Polsku)

Gość,do roboty,a nie opisy czytać!
Ostatnio zmieniony przez Lartarin Pią 25 Mar, 2011 21:11, w całości zmieniany 1 raz  

CrasheR 

Wysłany: Pią 25 Mar, 2011 20:48
krakoman, Wiesz, że to jest pirat, a tego nie wolno dodawać na forum w żaden sposób. (linki,pliki,itp.)

Squall 

Preferowany:
RPG Maker VX

Wysłany: Pią 25 Mar, 2011 21:33
Było już kilka tematów o tym.

Ja zagłosowałem na VX a dlaczego? Hmm...jest dużo powodów ale nie będę przekonywał nikogo na siłę bo już dawno zauważyłem że VX jest bardzo krytykowany, że ograniczenia...że ułatwienia...ale z ograniczeniami można sobie poradzić tylko trzeba mieć wyobraźnię :-)
A co do ułatwień to idziemy do przodu prawda? Nie cofamy się...trzeba życie sobie ułatwiać.

Cytat:
XP to potęga!

No co ty widziałeś animację postaci? :-P (Zresztą wygląd to nie wszystko) Ogólnie xp moim zdaniem jest gorszy - trudniejszy. (Chociaż na nim kiedyś tworzyłem) Jest taki hmm...dziwny?
W 2k3 nie tworzyłem więc się nie wypowiem.

Lartarin 

Ranga RM:
4 gry

Pomogła: 3 razy
Wysłany: Pią 25 Mar, 2011 21:40
Mam mieszane uczucia między XPekiem a VXem... Aktualnie tworzę grę w tym drugim, jednak XPekowi nie można odmówić wielkości... Bardziej wydajny jest moim zdaniem VX, a XP ma więcej możliwości... ^^. Tak więc, po pół punktu ^@^. Kwestia gustu.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi